Frigid 8 and Thermal 3

Overall Finish List

December 04, 2010


Results By Indianhead Track Club

Thermal 3

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

1

Darin Lau Eau Claire WI

251

15

M

1 14-17

17:09.0

2

Tim Haines Cadott WI

96

45

M

1 40-49

19:36.2

3

Philip Cowles

54

22

M

1 18-29

20:42.2

4

SCOTT L NERGAARD TOMAH WI

202

42

M

2 40-49

20:43.7

5

Tony Stoik Bloomer WI

226

54

M

1 50-59

20:49.6

6

Seth Boyea Wausau WI

245

19

M

2 18-29

21:30.5

7

David Belisle

42

66

M

1 60-69

21:35.0

8

Kathie Schaus Chippewa Falls WI

86

48

F

1 40-49

22:28.4

9

John Konkel Eau Claire WI

190

59

M

2 50-59

22:32.3

10

Jill Porath Eau Claire WI

831

32

F

1 30-39

22:52.7

11

BRANDON K NERGAARD tomah WI

201

14

M

2 14-17

23:03.7

12

Bob Murphy Eau Claire WI

241

35

M

1 30-39

23:49.7

13

Bob Swanson Eau Claire WI

228

60

M

2 60-69

24:10.7

14

Aaron Hunt Eau Claire WI

179

27

M

3 18-29

24:15.5

15

Ben Simmons Boyd WI

222

14

M

3 14-17

24:16.8

16

Tom Conway Richland Center WI

122

60

M

3 60-69

24:18.1

17

Emily Mohr Chippewa Falls WI

71

19

F

1 18-29

24:38.5

18

Rich Chryst Altoona WI

120

53

M

3 50-59

24:41.8

19

Bill Roush Rice Lake WI

246

48

M

3 40-49

24:44.2

20

Emma Chambers Eau Claire WI

118

30

F

2 30-39

25:10.7

21

Emily K Stumpner La Crosse WI

227

26

F

2 18-29

25:26.9

22

Gabe Hunt Eau Claire WI

252

27

M

4 18-29

25:56.6

23

Mark Waite Eau Claire WI

234

57

M

4 50-59

26:12.0

24

Eric Olson Chippewa Falls WI

203

40

M

4 40-49

26:20.6

25

Dan woll river falls WI

237

62

M

4 60-69

26:21.9

26

Chad Mahder Eau Claire WI

196

25

M

5 18-29

26:55.6

27

Kathleen Zemke Chippewa Falls WI

238

54

F

1 50-59

27:07.5

28

John Grancorvitz Hudson WI

795

50

M

5 50-59

27:11.0

29

Wade Langel Chippewa Falls WI

247

34

M

2 30-39

27:12.5

30

Joan Koslofsky Chetek WI

191

47

F

2 40-49

27:13.7

31

Ruth Oneill Eau Claire WI

206

34

F

3 30-39

27:16.5

32

Donna Goodman Chippewa Falls WI

240

39

F

4 30-39

27:16.6

33

Amber Delite Homme Bloomer WI

178

21

F

3 18-29

27:23.0

34

Mike Kramschuster Pequot Lakes MN

192

27

M

6 18-29

27:23.3

35

Lee Butterworth Eau Claire WI

115

31

M

3 30-39

27:42.0

36

Sara Allen Barron WI

112

33

F

5 30-39

27:43.2

37

Mathew Rees Chippewa Falls WI

215

10

M

1 10-13

27:43.2

38

Barbara McKinley Chippewa Falls WI

198

61

F

1 60-69

27:44.6

39

Jen Rees Chippewa Falls WI

214

38

F

6 30-39

27:44.7

40

Daryl Jones Hudson WI

183

55

M

6 50-59

27:53.2

41

Ken Falch Fall Creek WI

85

64

M

5 60-69

28:02.3

42

Deborah Konkel Eau Claire WI

189

57

F

2 50-59

28:09.5

43

Leah Elizabeth Grancorvitz Hudson WI

796

20

F

4 18-29

28:19.5

44

Greg Rousar Haugen WI

219

56

M

7 50-59

28:27.2

45

Karen Possley Chippewa Falls WI

212

55

F

3 50-59

28:29.0

46

Janet Segelken Eau Claire WI

221

52

F

4 50-59

28:52.5

47

Sherilyn M. Riedel Eleva WI

249

53

F

5 50-59

28:52.6

48

Andrew Gast Chippewa Falls WI

126

39

M

4 30-39

28:54.0

49

Shannon Todd Elk Mound WI

230

40

F

3 40-49

28:55.4

50

Megan Anderson Eau Claire WI

113

12

F

1 10-13

29:14.2

51

Darnelle Paitel Eau Claire WI

207

32

F

7 30-39

29:21.3

52

Kurt Zemke Chippewa Falls WI

239

56

M

8 50-59

29:23.4

53

Nichole Hanson Rice Lake WI

129

24

F

5 18-29

29:30.0

54

CARRIE L JOHNSON MENOMONIE WI

181

42

F

4 40-49

29:30.5

55

Casey Allen Rice Lake WI

111

29

F

6 18-29

29:47.5

56

Jennifer Steinhorst Elk Mound WI

225

35

F

8 30-39

29:59.4

57

Racheal Rosolowski conrath WI

218

31

F

9 30-39

30:13.5

58

Rachael Chambers Hayward WI

119

34

F

10 30-39

30:22.5

59

Kathleen Nelson La Crosse WI

200

29

F

7 18-29

30:26.3

60

Jayme Gundlach Eau Claire WI

128

28

F

8 18-29

30:27.9

61

Adam Kastendieck Eau Claire WI

187

30

M

5 30-39

31:07.5

62

Loni Dodge Durand WI

244

44

F

5 40-49

31:29.0

63

Ellen Wing Chippewa Falls WI

188

65

F

2 60-69

31:36.9

64

Ryan Jacobs Eau Claire WI

180

23

M

7 18-29

31:49.4

65

Jeffrey Pankratz White Bear Lake WI

208

23

M

8 18-29

31:50.0

66

Andrew Embry Eau Claire WI

123

26

M

9 18-29

31:52.6

67

Philip McGuirk Menomonie WI

197

71

M

1 70-99

33:06.7

68

Kortney Plummer Eau Claire WI

211

14

F

1 14-17

33:21.3

69

marva sahs spooner WI

220

61

F

3 60-69

33:32.8

70

Jennifer Sobotta Bloomer WI

223

34

F

11 30-39

34:01.9

71

Stephanie Smith Chetek WI

243

36

F

12 30-39

34:12.8

72

Mitzi Fernandez Chippewa Falls WI

125

34

F

13 30-39

34:19.5

73

Kate L Larsen Hancock MI

813

59

F

6 50-59

35:12.0

74

Sara Gibbs Eau Claire WI

127

27

F

9 18-29

35:39.1

75

Shelby Heuer Eau Claire WI

134

32

F

14 30-39

35:50.9

76

maryann van treese Conrath WI

233

52

F

7 50-59

36:06.6

77

Dan Lau Eau Claire WI

250

11

M

2 10-13

36:08.0

78

Karli Svanoe Chetek WI

242

25

F

10 18-29

36:35.4

79

theresa jo olson strum WI

204

51

F

8 50-59

36:40.1

80

A. Francesca Valeriio Chippewa Falls WI

232

32

F

15 30-39

37:02.1

81

Trista Lontz Fall Creek WI

195

37

F

16 30-39

37:05.9

82

Chris Lontz Fall Creek WI

194

44

M

5 40-49

37:08.4

83

Michelle Johnson River Falls WI

182

44

F

6 40-49

40:46.2

84

Susan Kaeppel Saint Paul MN

186

54

F

9 50-59

41:44.7

85

Peggy Willert Rice Lake WI

58

65

F

4 60-69

41:47.1

86

Keevin Lyle Peuse Eau Claire WI

210

53

M

9 50-59

42:28.7

87

Katie Jones Hudson WI

184

55

F

10 50-59

42:52.7

88

Diane Peters Milledgeville IL

209

45

F

7 40-49

46:33.4

89

Mackenzie Galder Eau Claire WI

248

24

M

10 18-29

52:01.7

90

Jessica Szymanski Eau Claire WI

229

31

F

17 30-39

52:03.9

91

Erica West Fall Creek WI

236

43

F

8 40-49

52:04.6

92

Sue Clemmons Eau Claire WI

121

54

F

11 50-59

52:31.1

93

Michelle Underwood Osseo WI

231

50

F

12 50-59

52:31.7

 

Frigid 8

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

1

Dan Schwamberger Eau Claire WI

861

32

M

1 30-39

46:28.5

2

Jay Milz Loyal WI

860

25

M

1 18-29

51:36.1

3

Jed Dodge Durand WI

855

16

M

1 14-17

52:10.7

4

David Hon Eau Claire WI

799

21

M

2 18-29

52:44.6

5

Kevin Larson Eau Claire WI

862

31

M

2 30-39

53:06.2

6

James E. Stenulson Onalaska WI

843

53

M

1 50-59

53:08.4

7

Christopher Kamrath Chippewa Falls WI

807

28

M

3 18-29

54:19.8

8

dusty brent strand rice lake wi WI

846

30

M

3 30-39

54:31.5

9

Robert Perry Smith LACROSSE WI

842

46

M

1 40-49

55:00.8

10

Josh Jorde White Bear Lake MN

806

34

M

4 30-39

55:17.9

11

Tom Roth Loyal WI

859

51

M

2 50-59

55:29.0

12

Chris Vetter Chippewa Falls WI

856

37

M

5 30-39

56:05.2

13

Eric Rafko Eau Claire WI

834

30

M

6 30-39

56:29.8

14

Stan Pieterick Altoona WI

828

52

M

3 50-59

56:40.6

15

Jason Samons New Auburn WI

674

28

M

4 18-29

56:45.8

16

Steve J Boss Hayward WI

734

55

M

4 50-59

56:49.1

17

Joshua Webb Eau Claire WI

636

34

M

7 30-39

57:03.9

18

Heidi L Jarecki Eau Claire WI

800

35

F

1 30-39

58:03.3

19

Kurt Behlmer Austin TX

733

20

M

5 18-29

58:53.8

20

John Joseph Prindl Minneapolis MN

833

25

M

6 18-29

59:22.9

21

Matthew Carl Schutz Glenwood City WI

841

38

M

8 30-39

59:34.1

22

Mike Revello Altoona WI

835

54

M

5 50-59

59:41.3

23

Bill Petsch

729

59

M

6 50-59

1:00:16.8

24

Dennis McGraw Eau Claire WI

751

63

M

1 60-69

1:00:25.8

25

Dennis Allen Kurth Mosinee WI

811

37

M

9 30-39

1:00:38.8

26

Andrea Herzan Turtle Lake WI

725

45

F

1 40-49

1:00:41.1

27

Wayne Linderman Altoona WI

817

38

M

10 30-39

1:00:55.3

28

Mike Kubiatowicz Eau Claire WI

810

49

M

2 40-49

1:02:55.4

29

Douglas Brandt Wilson WI

735

66

M

2 60-69

1:03:21.9

30

Beth Porter Mondovi WI

832

26

F

1 18-29

1:03:23.0

31

Tess Goodwin Altoona WI

794

55

F

1 50-59

1:03:24.0

32

Jim Willert Rice Lake WI

644

64

M

3 60-69

1:03:25.6

33

Luke Harned Saint Paul MN

797

58

M

7 50-59

1:03:29.6

34

Rod Loran Saint Paul MN

726

63

M

4 60-69

1:03:33.3

35

Molly Ann Peterson Minneapolis MN

827

23

F

2 18-29

1:03:53.2

36

Jay Dommeler Saint Paul MN

741

49

M

3 40-49

1:04:29.1

37

David Lloyd Roseen Woodbury MN

836

70

M

1 70-99

1:04:51.5

38

Brittany Bauer Eau Claire WI

731

24

F

3 18-29

1:05:14.7

39

Andrew Poffel Eau Claire WI

857

19

M

7 18-29

1:05:32.9

40

Doug Johnson River Falls WI

802

46

M

4 40-49

1:06:58.0

41

Ferdando Nagonales Saint Paul MN

623

47

M

5 40-49

1:07:40.8

42

Leslie Johnson Eau Claire WI

804

52

F

2 50-59

1:07:54.0

43

Thomas Langley Eau Claire WI

812

60

M

5 60-69

1:07:54.6

44

Nancy Bauwens Chippewa Falls WI

732

54

F

3 50-59

1:08:13.5

45

Tiffany Jerome Black River Falls WI

801

35

F

2 30-39

1:08:20.6

46

Mark Burkhardt Eau Claire WI

738

19

M

8 18-29

1:08:20.9

47

Rebecca M Martin Chippewa Falls WI

818

44

F

2 40-49

1:08:23.6

48

Angie Wanta Wausau WI

851

33

F

3 30-39

1:08:28.4

49

Nicolas Vern Wipperfurth lodi WI

853

20

M

9 18-29

1:08:48.2

50

Tonia Dziak Wausau WI

743

40

M

6 40-49

1:08:59.0

51

Chelsea Sager Eau Claire WI

839

23

F

4 18-29

1:08:59.9

52

Karen Schonrock Eau Claire WI

840

48

F

3 40-49

1:09:00.1

53

Mike Miskowik Hudson WI

723

29

M

10 18-29

1:09:07.1

54

Mike T Thalacker Eau Claire WI

848

47

M

7 40-49

1:09:08.8

55

Victoria Durand Ladysmith WI

863

31

F

4 30-39

1:11:11.7

56

Daniel Kubiatowicz Eau Claire WI

809

17

M

2 14-17

1:11:41.1

57

Corey Fritz Eau Claire WI

792

40

M

8 40-49

1:12:52.0

58

Heather Peterson WI WI

826

34

F

5 30-39

1:13:00.6

59

Scott Plummer Eau Claire WI

829

45

M

9 40-49

1:13:13.0

60

Joyce Pankratz Eau Claire WI

823

44

F

4 40-49

1:13:13.1

61

Derrick Steinmetz Eau Claire WI

858

27

M

11 18-29

1:13:35.0

62

Hope Saeger Eau Claire WI

838

36

F

6 30-39

1:14:03.9

63

Rick Lecher Gordon WI

815

69

M

6 60-69

1:14:13.1

64

Brent Peters Milledgeville IL

825

46

M

10 40-49

1:14:27.6

65

Catherine Thompson Eau Claire WI

849

31

F

7 30-39

1:14:45.8

66

Dwayne Palme Menomonie WI

870

43

M

11 40-49

1:15:12.8

67

Lindsey Wright Chippewa Falls WI

854

33

F

8 30-39

1:15:50.4

68

David O'Hara Eau Claire WI

821

31

M

11 30-39

1:15:51.7

69

Risa Strawhecker Eau Claire WI

847

32

F

9 30-39

1:15:52.1

70

Lori Stephens Cadott WI

844

45

F

5 40-49

1:16:23.2

71

Krista Moore Le Moore Elk Mound WI

820

23

F

5 18-29

1:17:08.1

72

Randi Johnson Eau Claire WI

805

19

F

6 18-29

1:17:41.4

73

Sara Ausman Eau Claire WI

730

30

F

10 30-39

1:18:02.8

74

Laura Stevens Chippewa Fallss WI

845

28

F

7 18-29

1:18:03.9

75

janette anita polkinghorn Hancock MI

830

44

F

6 40-49

1:19:32.8

76

Mary Rufledt Eau Claire WI

837

38

F

11 30-39

1:21:00.9

77

Kitrina Murie Carlson Menomonie WI

739

35

F

12 30-39

1:22:10.8

78

Julie Keown-Bomar Menomonie WI

808

44

F

7 40-49

1:22:11.0

79

Doug Erbeck Minneapolis MN

791

75

M

2 70-99

1:25:29.9

80

Karen Clepper Saint Paul MN

727

42

F

8 40-49

1:25:31.3

81

Penny Milkey Lake Linden MI

819

33

F

13 30-39

1:26:16.7

82

CINDY LECOUNT EAU CLAIRE WI

816

39

F

14 30-39

1:26:25.2

83

Deanne Brown Eau Claire WI

736

35

F

15 30-39

1:28:27.9

84

shad m omalley stillwater MN

822

39

M

12 30-39

1:29:27.3

85

Larry Johnson New Richmond WI

803

64

M

7 60-69

1:29:46.4

86

Kristen Moncrief Hudson WI

724

33

F

16 30-39

1:30:34.9

87

sarah j larson crystal MN

814

33

F

17 30-39

1:42:32.3

88

Breinn Dakins Eau Claire WI

728

23

F

9 18-29

1:43:48.7