RCU CHARITY CLASSIC

Overall Finish List

Emily Blaskey and Carla Lueck

June 24, 2006


Results by RCU

10K

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    LARRY MBOGA             EAU CLAIRE  WI      31     1 M 30-39      34:18.8   
       2    ANDREW REDMANN          EAU CLAIRE  WI      19     1 M 13-19      34:31.5   
       3    JEFF TEETERS            BERKELEY  CA        46     1 M 40-49      36:03.1   
       4    WADE ZWIENER            ELK MOUND  WI       47     2 M 40-49      36:03.9   
       5    KYRAN HAMILL            EAU CLAIRE  WI      27     1 M 20-29      38:28.6   
       6    RYAN GRUHLKE            EAU CLAIRE  WI      25     2 M 20-29      39:06.3   
       7    MIKE REVELLO            ALTOONA  WI         50     1 M 50-59      39:39.5   
       8    KAREN SCHOENROCK        EAU CLAIRE  WI      43     1 F 40-49      39:47.0   
       9    CHRIS HUSE              EAU CLAIRE  WI      44     3 M 40-49      39:48.3   
      10    JEFF MILLER             EAU CLAIRE  WI      51     2 M 50-59      39:51.1   
      11    TOM TAI                 EAU CLAIRE  WI      33     2 M 30-39      40:31.9   
      12    SHANNON HUFF            EAU CLAIRE  WI      27     1 F 20-29      41:01.1   
      13    CHRIS ZENNER            EAU CLAIRE  WI      19     2 M 13-19      41:14.8   
      14    TIM HOLDEN              CHIPPEWA FALLS  WI  47     4 M 40-49      41:23.6   
      15    BILL WONDER             EAU CLAIRE  WI      30     3 M 30-39      41:28.9   
      16    SUZY BARKER             NORTH LIBERTY  IA   34     1 F 30-39      41:54.2   
      17    BRUCE BEGOTKA           EAU CLAIRE  WI      43     5 M 40-49      41:54.9   
      18    STAN PIETERICK          ALTOONA  WI         48     6 M 40-49      42:01.0   
      19    DAVID CAROTHERS         CORNELL  WI         31     4 M 30-39      42:08.3   
      20    NICK JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      16     3 M 13-19      42:22.3   
      21    ADAM SMIT               STANLEY  WI         25     3 M 20-29      42:27.8   
      22    CALLI ANIBAS            DURAND  WI          15     1 F 13-19      42:50.8   
      23    MATT BARNARD            EAU CLAIRE  WI      28     4 M 20-29      43:07.6   
      24    MARIETTE STEFFERUD      EAU CLAIRE  WI      28     2 F 20-29      43:09.4   
      25    CAROLINE ZELENT         MERRILL  WI         20     3 F 20-29      43:11.9   
      26    BRIANNA HUGHES          EAU CLAIRE  WI      25     4 F 20-29      43:15.4   
      27    CODY BUCKLI             WAUSAU  WI          13     4 M 13-19      43:24.2   
      28    DAN ROUSE               EAU CLAIRE  WI      29     5 M 20-29      43:29.5   
      29    MARK WILLER             ALTOONA  WI         48     7 M 40-49      43:33.0   
      30    JON DODGE               DURAND  WI          40     8 M 40-49      44:01.0   
      31    JENNY KRIESEL           EAU CLAIRE  WI      22     5 F 20-29      44:32.7   
      32    Jeanne Carr             Menomonie  WI       39     2 F 30-39      44:40.3   
      33    DENNIS MCGRAW           EAU CLAIRE  WI      59     3 M 50-59      45:20.9   
      34    BRUCE COEQUYT           EAU CLAIRE  WI      46     9 M 40-49      45:29.4   
      35    ZACH BRADFORD           CHIPPEWA FALLS  WI  16     5 M 13-19      45:30.7   
      36    ELLIE LUTZ              EAU CLAIRE  WI      19     2 F 13-19      45:34.9   
      37    CHRIS SLABY             ARCADIA  WI         22     6 M 20-29      45:37.0   
      38    MARK SCHULZ             EAU CLAIRE  WI      48    10 M 40-49      45:49.3   
      39    DENISE PAULEY           EAU CLAIRE  WI      35     3 F 30-39      45:56.1   
      40    BILL HAWKINS            COLFAX  WI          39     5 M 30-39      45:56.7   
      41    ZAC PALETTA             CHIPPEWA FALLS  WI  14     6 M 13-19      45:59.1   
      42    KATHIE SCHAUS           CHIPPEWA FALLS  WI  44     2 F 40-49      46:08.6   
      43    CURT MOORE              GREEN BAY  WI       49    11 M 40-49      46:18.9   
      44    JOHN DUNN               EAU CLAIRE  WI      56     4 M 50-59      46:22.7   
      45    PETER HENNIGAN          MINNEAPOLIS  MN     36     6 M 30-39      46:28.6   
      46    BRIAN BROECKERT         EAU CLAIRE  WI      32     7 M 30-39      46:42.5   
      47    MIKE SCHATZ             EAU CLAIRE  WI      51     5 M 50-59      46:55.4   
      48    BOB JANKOWSKI           EAU CLAIRE  WI      51     6 M 50-59      47:09.4   
      49    MARCUS HARMES           MENOMONIE  WI       33     8 M 30-39      47:37.3   
      50    BETH LUTZ               EAU CLAIRE  WI      19     3 F 13-19      47:43.6   
      51    TINA KILLEY             EAU CLAIRE  WI      45     3 F 40-49      47:44.8   
      52    SCOTT BERTRAND          CHIPPEWA FALLS  WI  46    12 M 40-49      47:46.5   
      53    JACKIE SCHAUS           CHIPPEWA FALLS  WI  15     4 F 13-19      47:51.2   
      54    STEVE HAY               EAU CLAIRE  WI      51     7 M 50-59      48:05.3   
      55    DENISE THEYERL          ALTOONA  WI         38     4 F 30-39      48:09.8   
      56    WM BETTIKE              EAU CLAIRE  WI      46    13 M 40-49      48:12.2   
      57    BEN ANDERSON            EAU CLAIRE  WI      37     9 M 30-39      48:30.3   
      58    CHRIS BISHOP            MERRIMACK  NH       32    10 M 30-39      48:39.4   
      59    CRAIG LYSY              ELK MOUND  WI       37    11 M 30-39      48:41.3   
      60    ANDREW KUBIATOWICZ      EAU CLAIRE  WI      21     7 M 20-29      48:45.7   
      61    MARY DOSTIE             MILTON  VT          31     5 F 30-39      49:20.6   
      62    NANCY BAUWENS           CHIPPEWA FALLS  WI  50     1 F 50-59      49:21.5   
      63    VINCE HASKINS           MONDOVI  WI         18     7 M 13-19      49:44.3   
      64    SIMON KENT              EAU CLAIRE  WI      47    14 M 40-49      49:47.4   
      65    ANNA YAKESH             BLOOMER  WI         15     5 F 13-19      49:49.6   
      66    DAVE SPENCER            EAU CLAIRE  WI      46    15 M 40-49      49:57.8   
      67    KRIS BIEN               EAU CLAIRE  WI      39     6 F 30-39      49:59.5   
      68    DN MILLER               EAU CLAIRE  WI      56     8 M 50-59      50:01.0   
      69    ANDREW SEVELAND         EAU CLAIRE  WI      22     8 M 20-29      50:25.4   
      70    DAN WALSH               EAU CLAIRE  WI      42    16 M 40-49      50:32.5   
      71    CINDY ECKES             CORNELL  WI         34     7 F 30-39      50:43.1   
      72    KERRY JACOBSON          OSSEO  WI           52     9 M 50-59      50:45.9   
      73    JACKIE BARSTAD          ELEVA  WI           37     8 F 30-39      50:56.0   
      74    MARK HELLAND            EAU CLAIRE  WI      57    10 M 50-59      51:04.1   
      75    KIM LANDRY-AYRES        EAU CLAIRE  WI      35     9 F 30-39      51:11.7   
      76    ISAAC CHAMBERS          CHAMPAIGN  IL       14     8 M 13-19      51:16.1   
      77    TERRY ANDERSON          EAU CLAIRE  WI      54    11 M 50-59      51:24.3   
      78    MOLLY NOWLAN            EAU CLAIRE  WI      33    10 F 30-39      51:24.5   
      79    HEATHER GONYO           OSSEO  WI           27     6 F 20-29      51:27.8   
      80    KRISTIN FREITAG         OSSEO  WI           37    11 F 30-39      51:28.0   
      81    RANDY EIDE              MENOMONIE  WI       44    17 M 40-49      51:32.2   
      82    MARISA MADSEN           MENOMONIE  WI       28     7 F 20-29      51:55.7   
      83    DAVID LUNDBERG          ELK MOUND  WI       55    12 M 50-59      51:57.2   
      84    CHARLES RUSSELL         EAU CLAIRE  WI      58    13 M 50-59      52:02.4   
      85    HERB SCHWEITZER         RICE LAKE  WI       48    18 M 40-49      52:12.5   
      86    KARI OLIVER             ALTOONA  WI         34    12 F 30-39      52:14.7   
      87    LEAH NESS               OSSEO  WI           26     8 F 20-29      52:17.0   
      88    STEVE THON              CHIPPEWA FALLS  WI  54    14 M 50-59      52:21.0   
      89    JARED AMIDON            ALTOONA  WI         31    12 M 30-39      52:39.3   
      90    PETER OLLMANN           EAU CLAIRE  WI      43    19 M 40-49      52:57.6   
      91    TAMARA HOUSER           STOUGHTON  WI       37    13 F 30-39      53:15.1   
      92    GAY JENNINGS            EAU CLAIRE  WI      41     4 F 40-49      53:18.0   
      93    DEBRA BEGOTKA           EAU CLAIRE  WI      39    14 F 30-39      53:20.2   
      94    MARTIN ONDRUS           MENOMONIE  WI       61     1 M 60-69      53:30.4   
      95    KEVIN JACOBSON          CHICAGO  IL         50    15 M 50-59      53:43.0   
      96    HEATHER MORENO          YORKTOWN  VA        31    15 F 30-39      53:43.2   
      97    MIKE KUBIATOWICZ        EAU CLAIRE  WI      45    20 M 40-49      54:50.2   
      98    JED DODGE               DURAND  WI          12     1 M  0-12      55:12.0   
      99    DEAN EIDE               OSSEO  WI           38    13 M 30-39      55:21.7   
     100    JENNIFER REES           CHIPPEWA FALLS  WI  34    16 F 30-39      55:44.1   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    WAYNE ZINN              ALMA CENTER  WI     44    21 M 40-49      55:45.7   
     102    SARAH DIEBOLD           EAU CLAIRE  WI      23     9 F 20-29      56:09.3   
     103    ERIK WIGGIN             EAU CLAIRE  WI      34    14 M 30-39      56:35.9   
     104    VICTORIA KULICK         EAU CLAIRE  WI      25    10 F 20-29      56:37.9   
     105    KRISTIN ECHTERNACH      EAU CLAIRE  WI      34    17 F 30-39      56:38.6   
     106    JESSIE PODOLAK          EAU CLAIRE  WI      32    18 F 30-39      56:39.6   
     107    JESSICA THOMAS          EAU CLAIRE  WI      27    11 F 20-29      56:46.8   
     108    SARAH BURNOSKY          ELK MOUND  WI       26    12 F 20-29      56:58.7   
     109    CHRIS SCHRANTZ          MENOMONIE  WI       31    15 M 30-39      56:58.9   
     110    EMILY STICKLER          EAU CLAIRE  WI      19     6 F 13-19      57:30.8   
     111    MICHAEL SCHROEDER       TOMAH  WI           52    16 M 50-59      57:37.8   
     112    JILL JACKS              FALL CREEK  WI      29    13 F 20-29      57:50.4   
     113    MEGAN RINDAL            EAU CLAIRE  WI      26    14 F 20-29      57:50.8   
     114    ROBERTA KETTERING       FALL CREEK  WI      46     5 F 40-49      58:00.0   
     115    AMANDA HILL             EAU CLAIRE  WI      24    15 F 20-29      58:09.7   
     116    JAN NYBOER              ANCHORAGE  AK       63     2 M 60-69      58:12.9   
     117    KRISTEN GUNDERSON       ST PAUL  MN         33    19 F 30-39      58:25.9   
     118    PHILIP MCGUIRK          MENOMONIE  WI       67     3 M 60-69      58:42.2   
     119    ANGIE MOTHES            EAU CLAIRE  WI      27    16 F 20-29      59:08.0   
     120    KRISTEN BARNARD         EAU CLAIRE  WI      24    17 F 20-29      59:29.9   
     121    BETH MEYER              EAU CLAIRE  WI      46     6 F 40-49    1:00:09.3   
     122    JENNIFER WIGGIN         EAU CLAIRE  WI      31    20 F 30-39    1:00:57.3   
     123    FAITH BERG              FALL CREEK  WI      15     7 F 13-19    1:01:20.0   
     124    ALLEN CHELMO            FALL CREEK  WI      29     9 M 20-29    1:01:20.4   
     125    SUSIE SHINNERS          EAU CLAIRE  WI      36    21 F 30-39    1:01:20.9   
     126    PATRICK SHINNERS        EAU CLAIRE  WI      37    16 M 30-39    1:01:21.2   
     127    RICH CABLE              EAU CLAIRE  WI      51    17 M 50-59    1:01:31.8   
     128    LORI WALSH              EAU CLAIRE  WI      45     7 F 40-49    1:01:59.8   
     129    EMILY BERG              EAU CLAIRE  WI      28    18 F 20-29    1:02:23.0   
     130    HEATHER MISHEFSKE       ALTOONA  WI         33    22 F 30-39    1:02:26.4   
     131    DISA WAHLSTRAND         EAU CLAIRE  WI      36    23 F 30-39    1:02:26.5   
     132    LESLIE SCHUEH           EAU CLAIRE  WI      32    24 F 30-39    1:02:41.8   
     133    DAN STICKLER            EAU CLAIRE  WI      47    22 M 40-49    1:03:04.7   
     134    LAURA EIDE              OSSEO  WI           39    25 F 30-39    1:03:13.5   
     135    MARY WARNER             EAU CLAIRE  WI      22    19 F 20-29    1:03:45.0   
     136    JESSE CHRISTIANSON      EAU CLAIRE  WI      13     9 M 13-19    1:04:44.2   
     137    AMY HARMER              EAU CLAIRE  WI      35    26 F 30-39    1:04:47.4   
     138    EMILY CARELS            EAU CLAIRE  WI      21    20 F 20-29    1:04:49.7   
     139    JEN ROPES               EAU CLAIRE  WI      36    27 F 30-39    1:04:50.1   
     140    KAREN KRENIK            EAU CLAIRE  WI      43     8 F 40-49    1:04:50.3   
     141    JENNIFER HAAS           STANLEY  WI         22    21 F 20-29    1:04:51.5   
     142    PAUL BUENGER            EAU CLAIRE  WI      33    17 M 30-39    1:05:37.5   
     143    BEN LAWTON              EAU CLAIRE  WI      40    23 M 40-49    1:05:52.1   
     144    LISA REZASH             EAU CLAIRE  WI      23    22 F 20-29    1:06:06.7   
     145    JOEL AMIDON             MADISON  WI         27    10 M 20-29    1:08:28.0   
     146    TRICIA BRICKNER         RICE LAKE  WI       19     8 F 13-19    1:08:38.4   
     147    BETTY TESCHLER          RICE LAKE  WI       46     9 F 40-49    1:08:45.4   
     148    SELIKA DUCKSWRTHLAWTON  EAU CLAIRE  WI      40    10 F 40-49    1:11:49.0   
     149    LINDA SHILTS            STANLEY  WI         52     2 F 50-59    1:11:52.0   
     150    ANNA JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      30    28 F 30-39    1:12:23.1   
     151    JENNIFER MORRIS         EAU CLAIRE  WI      35    29 F 30-39    1:12:23.2   
     152    MARIAN ANDERSON         EAU CLAIRE  WI      35    30 F 30-39    1:14:54.8   
     153    LAVONNE KOHLHEPP        EAU CLAIRE  WI      37    31 F 30-39    1:14:58.4   
     154    KURT KOHLHEPP           HAM LAKE  MN        42    24 M 40-49    1:14:58.9   
     155    KELLY BOOTH             BOYD  WI            31    32 F 30-39    1:25:47.6   
     156    HELEN VALOIS            ELK MOUND  WI       45    11 F 40-49    1:26:00.6   
     157    KEN SHIMKO              FALL CREEK  WI      47    25 M 40-49    1:26:08.3   
     158    KEVIN HULKE             EAU CLAIRE  WI      47    26 M 40-49    1:28:39.7   
     159    SANDY HULKE             EAU CLAIRE  WI      46    12 F 40-49    1:28:39.8   
     160    RHONDA TRAUN            MENOMONIE  WI       49    13 F 40-49    1:29:39.6   
     161    MARK TRAUN              MENOMONIE  WI       48    27 M 40-49    1:29:39.9   
     162    JENNIFER DEVNEY         EAU CLAIRE  WI      20    23 F 20-29    1:30:26.7   
     163    PATRICK DEVNEY          FALL CREEK  WI      45    28 M 40-49    1:30:27.9   
     164    BETTY LASKOWSKI         EAU CLAIRE  WI      44    14 F 40-49    1:31:08.0   
     165    TERRY WELLS             EAU CLAIRE  WI      46    15 F 40-49    1:31:08.2   
     166    KATHY O'LEARY           EAU CLAIRE  WI      42    16 F 40-49    1:31:08.4   
     167    JUDITH HULL             EAU CLAIRE  WI      61     1 F 60-69    1:32:32.8   
     168    JENA TEIGEN             MONDOVI  WI         13     9 F 13-19    1:32:33.3   
     169    TRACI NELSON            EAU CLAIRE  WI      33    33 F 30-39    1:32:34.4   
     170    PAM TEIGEN              MONDOVI  WI         37    34 F 30-39    1:32:34.6   
     171    DICK HEBERT             CHIPPEWA FALLS  WI  46    29 M 40-49    1:36:21.3   
     172    KAREN HEBERT            CHIPPEWA FALLS  WI  47    17 F 40-49    1:36:22.7   
     173    NANCY OHVALL            MENOMONIE  WI       46    18 F 40-49    1:36:43.0   
     174    MARY EIDE               MENOMONIE  WI       46    19 F 40-49    1:36:49.6   
     175    BRAD VENAAS             EAU CLAIRE  WI      49    30 M 40-49    1:36:53.8   
     176    KATHLEEN VENAAS         EAU CLAIRE  WI      47    20 F 40-49    1:36:57.7   
     177    MIKE MILLS              EAU CLAIRE  WI      52    18 M 50-59    1:41:31.1   
     178    PATTY SCHROEDER         TOMAH  WI           50     3 F 50-59    1:57:44.4   
     179    HAILEY NEMITZ           EAU CLAIRE  WI      28    24 F 20-29    2:04:26.0   
     180    KRISTI GAY              BIRCHWOOD  WI       28    25 F 20-29    2:04:26.0   



2 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    SEAN OLSON              MENOMONIE  WI       17     1 M 13-19      10:01.5   
       2    JOEL WOOD               MENOMONIE  WI       19     2 M 13-19      10:06.5   
       3    LARRY MBOGA             EAU CLAIRE  WI      31     1 M 30-39      10:16.7   
       4    TYLER HEINZ             EAU CLAIRE  WI      15     3 M 13-19      11:01.0   
       5    TIM NELSON              PLUM CITY  WI       32     2 M 30-39      11:23.6   
       6    ED REITZ                COLFAX  WI          38     3 M 30-39      11:26.4   
       7    TIM O'REILLY            CHIPPEWA FALLS  WI  41     1 M 40-49      11:28.6   
       8    PAT O'CONNELL           TURTLE LAKE  WI     18     4 M 13-19      11:34.4   
       9    ZACH LEE                LADYSMITH  WI       17     5 M 13-19      11:41.2   
      10    FRED HABLE              EAU CLAIRE  WI      45     2 M 40-49      12:03.9   
      11    KATIE BETHKE            EAU CLAIRE  WI      17     1 F 13-19      12:23.7   
      12    PAUL BAECKER            ARKANSAW  WI        16     6 M 13-19      12:29.6   
      13    PHILLIP ANTHONY         EAU CLAIRE  WI      16     7 M 13-19      12:30.6   
      14    CORY KILDAHL            FALL CREEK  WI      35     4 M 30-39      12:35.1   
      15    DAN DOTTE               EAU CLAIRE  WI      47     3 M 40-49      12:41.8   
      16    TOM TAI                 EAU CLAIRE  WI      33     5 M 30-39      12:47.3   
      17    BRIAN MCALLISTER        CHIPPEWA FALLS  WI  46     4 M 40-49      13:03.2   
      18    AARON DEVNEY            FALL CREEK  WI      16     8 M 13-19      13:07.2   
      19    ALEX ZIRNGIBL           EAU CLAIRE  WI      15     9 M 13-19      13:10.2   
      20    CODY COLBURN            TURTLE LAKE  WI     15    10 M 13-19      13:14.0   
      21    ROB HOCH                EAU CLAIRE  WI      43     5 M 40-49      13:25.3   
      22    ROGER SKIFSTAD          EAU CLAIRE  WI      41     6 M 40-49      13:26.5   
      23    DARIN LAU               EAU CLAIRE  WI      10     1 M  0-12      13:28.1   
      24    KELSEY STOCKS           MONDOVI  WI         17     2 F 13-19      13:36.8   
      25    TODD JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      44     7 M 40-49      13:39.8   
      26    ELLIOT HEINZ            EAU CLAIRE  WI      11     2 M  0-12      13:45.3   
      27    MEGAN GERAGHTY          EAU CLAIRE  WI      15     3 F 13-19      13:48.1   
      28    PAUL TRIMMER            EAU CLAIRE  WI      47     8 M 40-49      13:48.8   
      29    BILL MOODY              EAU CLAIRE  WI      41     9 M 40-49      13:49.0   
      30    STEPHANIE LAU           EAU CLAIRE  WI      15     4 F 13-19      14:00.3   
      31    MATT MAENNER            EAU CLAIRE  WI      14    11 M 13-19      14:13.0   
      32    RORY CAMERON            CHIPPEWA FALLS  WI  56     1 M 50-59      14:18.6   
      33    DANIEL KUBIATOWICZ      EAU CLAIRE  WI      13    12 M 13-19      14:24.2   
      34    JAMIE PAIGE             EAU CLAIRE  WI      30     1 F 30-39      14:31.8   
      35    PATRICK REBMAN          EAU CLAIRE  WI      34     6 M 30-39      14:32.1   
      36    JOE JENSEN              EAU CLAIRE  WI      57     2 M 50-59      14:33.3   
      37    MIKE WELKE              EAU CLAIRE  WI      37     7 M 30-39      14:34.6   
      38    MICHAEL ZENNER          CHIPPEWA FALLS  WI  17    13 M 13-19      14:35.9   
      39    CARLEE GOBLER           EAU CLAIRE  WI      13     5 F 13-19      14:36.1   
      40    ALEX JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      14    14 M 13-19      14:36.3   
      41    JOLENE MCFARLANE        EAU CLAIRE  WI      39     2 F 30-39      14:39.0   
      42    HANNAH HOCH             EAU CLAIRE  WI      11     1 F  0-12      14:44.8   
      43    SHELBY KRUEGER          FALL CREEK  WI      20     1 F 20-29      14:49.1   
      44    JOSH KASSING            EAU CLAIRE  WI      15    15 M 13-19      14:52.9   
      45    PAUL WILDES             EAU CLAIRE  WI      43    10 M 40-49      15:05.2   
      46    MARIAN OLSON            EAU CLAIRE  WI      61     1 F 60-69      15:13.3   
      47    JODY OECHSLE            EAU CLAIRE  WI      29     2 F 20-29      15:23.3   
      48    RACHAEL STILP           EAU CLAIRE  WI      29     3 F 20-29      15:28.8   
      49    RON BERGER              CHIPPEWA FALLS  WI  45    11 M 40-49      15:34.4   
      50    LEDA WELKE              EAU CLAIRE  WI      40     1 F 40-49      15:38.1   
      51    HOLLY LARSON            EAU CLAIRE  WI      39     3 F 30-39      15:48.1   
      52    MARIE KONZEN            EAU CLAIRE  WI      14     6 F 13-19      15:50.4   
      53    JOEY KONZEN             EAU CLAIRE  WI      11     3 M  0-12      15:50.9   
      54    CRAIG OLSON             CHIPPEWA FALLS  WI  42    12 M 40-49      15:51.4   
      55    CAMILLE JOHNSON         MONDOVI  WI         35     4 F 30-39      15:52.1   
      56    KARY SMITH              MENOMONIE  WI       38     8 M 30-39      15:53.0   
      57    JOAN MALEK              CHETEK  WI          42     2 F 40-49      15:55.4   
      58    CINDY KORBOL            ALTOONA  WI         49     3 F 40-49      15:57.0   
      59    HANNAH SCHWEITZER       RICE LAKE  WI       10     2 F  0-12      16:02.2   
      60    KENNY WILLER            ALTOONA  WI         14    16 M 13-19      16:06.8   
      61    MARK WILLER             ALTOONA  WI         48    13 M 40-49      16:16.5   
      62    KERRI STONER            EAU CLAIRE  WI      33     5 F 30-39      16:44.5   
      63    BEN THEYERL             ALTOONA  WI         8      4 M  0-12      16:48.3   
      64    DON HUEBSCHER           EAU CLAIRE  WI      52     3 M 50-59      17:05.1   
      65    STEVE JONES             EAU CLAIRE  WI      42    14 M 40-49      17:10.1   
      66    KAMBER TANNER           EAU CLAIRE  WI      30     6 F 30-39      17:11.0   
      67    MARY ANN LYNNES         EAU CLAIRE  WI      58     1 F 50-59      17:22.2   
      68    CONSTANCE CAMERON       MENOMONIE  WI       25     4 F 20-29      17:24.3   
      69    NICOLE BRANDNER         EAU CLAIRE  WI      26     5 F 20-29      17:26.3   
      70    MOLLY THOMPSON          MIDDLETON  WI       27     6 F 20-29      17:27.0   
      71    ABBY THOMPSON           OSCEOLA  WI         28     7 F 20-29      17:27.3   
      72    LISA SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      39     7 F 30-39      17:28.1   
      73    RON BUCKLI              EAU CLAIRE  WI      72     1 M 70-99      17:43.9   
      74    JAMES VALOIS            ELK MOUND  WI       48    15 M 40-49      17:48.2   
      75    JIM KING                EAU CLAIRE  WI      53     4 M 50-59      17:56.5   
      76    LEANNA COLLETTE         ZUMBROTA  MN        11     3 F  0-12      17:59.9   
      77    COLLEEN VOJAK           CHAMPAIGN  IL       52     2 F 50-59      18:03.2   
      78    MICHELLE JENSEN         EAU CLAIRE  WI      38     8 F 30-39      18:06.1   
      79    KRISTOPHER OECHSLE      EAU CLAIRE  WI      35     9 M 30-39      18:11.6   
      80    KYRA HAZEN              ALTOONA  WI         13     7 F 13-19      18:16.9   
      81    ANN PHILLIPS            ALTOONA  WI         39     9 F 30-39      18:18.1   
      82    KRISTY OLSON            ALTOONA  WI         31    10 F 30-39      18:18.6   
      83    KARI ADERHOLD           ROSEMOUNT  MN       30    11 F 30-39      18:22.4   
      84    MICHAEL OLSON           ALTOONA  WI         35    10 M 30-39      18:23.0   
      85    MELISSA BAUER           EAU CLAIRE  WI      30    12 F 30-39      18:29.8   
      86    JAKI JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      33    13 F 30-39      18:34.3   
      87    BRADY SKIFSTAD          EAU CLAIRE  WI      11     5 M  0-12      18:43.8   
      88    JAMES ZENNER            CHIPPEWA FALLS  WI  48    16 M 40-49      18:47.4   
      89    LINDA BURNS             EAU CLAIRE  WI      56     3 F 50-59      18:49.8   
      90    KARIN RASSBACH          EAU CLAIRE  WI      38    14 F 30-39      18:50.7   
      91    TEENA PARKER            EAU CLAIRE  WI      39    15 F 30-39      18:52.1   
      92    MONA GRIMM              EAU CLAIRE  WI      40     4 F 40-49      18:53.0   
      93    MICHELLE GOLDEN         EAU CLAIRE  WI      38    16 F 30-39      18:57.5   
      94    KIMBERLY ALGER          CHIPPEWA FALLS  WI  24     8 F 20-29      19:06.3   
      95    JULIE ALBERT            EAU CLAIRE  WI      25     9 F 20-29      19:13.6   
      96    BRECKIN HOUSER          STOUGHTON  WI       9      6 M  0-12      19:27.9   
      97    CHRISTINE FENNER        MADISON  WI         35    17 F 30-39      19:39.0   
      98    LINDA HENNING           EAU CLAIRE  WI      36    18 F 30-39      20:15.5   
      99    LISA RICHARDSON         EAU CLAIRE  WI      36    19 F 30-39      20:17.2   
     100    SKYE SCHATZ             EAU CLAIRE  WI      15     8 F 13-19      20:18.0   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    MIKE SCHATZ             EAU CLAIRE  WI      51     5 M 50-59      20:18.2   
     102    JAKE HENNING            EAU CLAIRE  WI      9      7 M  0-12      20:28.1   
     103    BRANDON RIECHERS        EAU CLAIRE  WI      31    11 M 30-39      20:50.9   
     104    JON HEHLI               EAU CLAIRE  WI      53     6 M 50-59      20:51.1   
     105    MELINDA WRIGHT          EAU CLAIRE  WI      36    20 F 30-39      21:49.9   
     106    SANDY MAULUCCI          EAU CLAIRE  WI      60     2 F 60-69      22:22.7   
     107    KARI DELORGE            MONDOVI  WI         32    21 F 30-39      22:58.3   
     108    RHONDA HAZEN            ALTOONA  WI         29    10 F 20-29      23:07.7   
     109    CINDY JOHNSON           ALTOONA  WI         39    22 F 30-39      23:07.8   
     110    JULIE COACH             CHIPPEWA FALLS  WI  29    11 F 20-29      23:25.4   
     111    ROB CHAMBERS            CHAMPAIGN  IL       61     1 M 60-69      24:06.9   
     112    NICK HORSTMAN           MENOMONIE  WI       31    12 M 30-39      24:21.2   
     113    EMILY MADSEN            EAU CLAIRE  WI      28    12 F 20-29      24:30.5   
     114    MINDY JOHNSON           EAU CLAIRE  WI      26    13 F 20-29      24:30.6   
     115    KATHY HERFEL            MONDOVI  WI         57     4 F 50-59      24:53.2   
     116    ROSANN PALETTA          CHIPPEWA FALLS  WI  38    23 F 30-39      25:26.2   
     117    MARY KRAFT              COLFAX  WI          49     5 F 40-49      25:39.2   
     118    EDITH SCHLOSSER         MENOMONIE  WI       52     5 F 50-59      25:39.4   
     119    HALEY HOUSER            STOUGHTON  WI       11     4 F  0-12      26:15.1   
     120    PAT SWENSON             EAU CLAIRE  WI      64     3 F 60-69      27:06.4   
     121    CHARLIE GROSSKLAUS      EAU CLAIRE  WI      60     2 M 60-69      27:21.9   
     122    TOM MISFELDT            EAU CLAIRE  WI      60     3 M 60-69      29:00.3   
     123    PETE OLLMANN            EAU CLAIRE  WI      43    17 M 40-49      29:00.5   
     124    RILEY KAHL              AMERY  WI           9      8 M  0-12      32:30.6   
     125    DAWN KAHL               CHIPPEWA FALLS  WI  56     6 F 50-59      33:01.1   
     126    BARBARA ARNOLD          EAU CLAIRE  WI      40     6 F 40-49      33:01.3   
     127    TRICIA KOHLHEPP         HAM LAKE  MN        35    24 F 30-39      33:23.5   
     128    STAN KOHLHEPP           EAU CLAIRE  WI      67     4 M 60-69      33:23.6   
     129    RYAN KAHL               AMERY  WI           33    13 M 30-39      34:31.6   
     130    BRUCE KAHL              CHIPPEWA FALLS  WI  56     7 M 50-59      34:31.8   
     131    JENNIFER MCDONOUGH      CHIPPEWA FALLS  WI  47     7 F 40-49      35:58.3   
     132    MOGEY MCDONOUGH         CHIPPEWA FALLS  WI  45    18 M 40-49      35:58.4   
     133    EMILY VOJAK             BATTLE GROUND  WA   6      5 F  0-12      42:50.9   
     134    WILLIAM VOJAK           BATTLE GROUND  WA   49    19 M 40-49      43:39.7   
     135    CHERYL VOJAK            BATTLE GROUND  WA   40     8 F 40-49      44:16.2   
     136    ELDORA ONDRUS           MENOMONIE  WI       58     7 F 50-59      44:17.2   
     137    BERNADINE NYBOER        ANCHORAGE  AK       63     4 F 60-69      44:18.8   



1/4 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    DANIEL LAU              EAU CLAIRE  WI      6      1 M  0- 6       1:53.5   
       2    ARIK SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      5      2 M  0- 6       1:54.3   
       3    CHRISTIAN THEYERL       ALTOONA  WI         6      3 M  0- 6       1:54.8   
       4    ZACHARY GUSTAFSON       EAU CLAIRE  WI      6      4 M  0- 6       1:55.1   
       5    SAMANTHA KOHLHEPP       HAM LAKE  MN        6      1 F  0- 6       1:56.9   
       6    AZIZA HOUSER            EAU CLAIRE  WI      6      2 F  0- 6       1:57.3   
       7    BRIANNA PETERSON        MENOMONIE  WI       6      3 F  0- 6       1:58.1   
       8    MAXIM SPERRY            EAU CLAIRE  WI      5      5 M  0- 6       1:58.6   
       9    JOSIE SEELEN            EAU CLAIRE  WI      6      4 F  0- 6       1:59.3   
      10    NOLAN SMITH             MENOMONIE  WI       6      6 M  0- 6       1:59.7   
      11    ANDREW KLEINHANS        FALL CREEK  WI      5      7 M  0- 6       2:01.9   
      12    ELI LONG                EAU CLAIRE  WI      6      8 M  0- 6       2:03.1   
      13    AUSTIN WATSON           ALTOONA  WI         5      9 M  0- 6       2:03.9   
      14    MAXWELL KOHLHEPP        HAM LAKE  MN        4     10 M  0- 6       2:04.6   
      15    JORDAN BARSTAD          ELEVA  WI           6      5 F  0- 6       2:05.0   
      16    EMILY OTTO              EAU CLAIRE  WI      5      6 F  0- 6       2:05.3   
      17    MICHAEL QUINLAN         EAU CLAIRE  WI      5     11 M  0- 6       2:05.7   
      18    MADYSEN AMIDON          ALTOONA  WI         5      7 F  0- 6       2:06.1   
      19    KATHRYN ANDERSON        EAU CLAIRE  WI      5      8 F  0- 6       2:06.8   
      20    HANNAH WRIGHT           EAU CLAIRE  WI      6      9 F  0- 6       2:07.2   
      21    RUTH KONZEN             EAU CLAIRE  WI      5     10 F  0- 6       2:07.7   
      22    RILEY STEUERNAGEL       EAU CLAIRE  WI      5     11 F  0- 6       2:08.1   
      23    MORGAN RAHM             SPENCER  WI         6     12 F  0- 6       2:09.2   
      24    EMMA WRIGHT             EAU CLAIRE  WI      6     13 F  0- 6       2:10.0   
      25    MARYANN VALOIS          ELK MOUND  WI       6     14 F  0- 6       2:10.5   
      26    JORDAN PAULEY           EAU CLAIRE  WI      4     15 F  0- 6       2:11.0   
      27    MARTHA SEYMOUR          EAU CLAIRE  WI      5     16 F  0- 6       2:19.3   
      28    MATHIEU QUINLAN         EAU CLAIRE  WI      3     12 M  0- 6       2:19.7   
      29    JOSHUA JACKS            FALL CREEK  WI      3     13 M  0- 6       2:21.0   
      30    GABRIEL WIGGIN          EAU CLAIRE  WI      5     14 M  0- 6       2:21.8   
      31    ISAAC WIGGIN            EAU CLAIRE  WI      4     15 M  0- 6       2:24.2   
      32    SYDNEY PRESLER          EAU CLAIRE  WI      5     17 F  0- 6       2:31.9   
      33    NICHOLAS LEA            CHIPPEWA FALLS  WI  4     16 M  0- 6       2:33.2   
      34    NICHOLAS BUENGER        EAU CLAIRE  WI      3     17 M  0- 6       2:35.0   
      35    MOLLY SMITH             MENOMONIE  WI       3     18 F  0- 6       2:36.6   
      36    ELLA BEUNING            EAU CLAIRE  WI      5     19 F  0- 6       2:37.7   
      37    GABE DETTINGER          EAU CLAIRE  WI      4     18 M  0- 6       2:38.8   
      38    JACK ECHTERNACH         EAU CLAIRE  WI      4     19 M  0- 6       2:42.1   
      39    CASSIDY REITZ           COLFAX  WI          4     20 F  0- 6       2:44.5   
      40    CALVIN TANNER           EAU CLAIRE  WI      4     20 M  0- 6       2:45.7   
      41    COLIN WATSON            ALTOONA  WI         3     21 M  0- 6       2:46.4   
      42    NAOMI BRIDGEMEN         EAU CLAIRE  WI      3     21 F  0- 6       2:46.9   
      43    SAVANAH HOLUM           EAU CLAIRE  WI      5     22 F  0- 6       3:08.1   
      44    BREK MORENO             YORKTOWN  VA        3     22 M  0- 6       3:08.3   
      45    ELLA PETERSON           MENOMONIE  WI       4     23 F  0- 6       3:09.5   
      46    MAGGIE PETERSON         MENOMONIE  WI       4     24 F  0- 6       3:10.3   
      47    NOAH OLSON              ALTOONA  WI         2     23 M  0- 6       3:17.0   
      48    MADISON PRESLER         EAU CLAIRE  WI      3     25 F  0- 6       3:17.1   
      49    LAUREN THEYRL           ALTOONA  WI         2     26 F  0- 6       3:17.2   
      50    RUTH SEYMOUR            EAU CLAIRE  WI      7      1 F  7-99       3:17.3   
      51    ERNEST SEYMOUR          EAU CLAIRE  WI      3     24 M  0- 6       3:17.4   
      52    GRANT ANDERSON          EAU CLAIRE  WI      3     25 M  0- 6       3:17.5   
      53    CODEY STEUERNAGEL       EAU CLAIRE  WI      2     26 M  0- 6       3:17.6   



1/2 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    ALEXA GUSTAFSON         EAU CLAIRE  WI      12     1 F 10-12       3:17.9   
       2    MADISON LARSON          EAU CLAIRE  WI      9      1 M  7- 9       3:21.3   
       3    TRENT SEIBEL            BLOOMER  WI         11     1 M 10-12       3:25.4   
       4    BRAANA STEEN            ELK MOUND  WI       10     2 F 10-12       3:28.1   
       5    ANTHONY WESTENBERG      EAU CLAIRE  WI      9      2 M  7- 9       3:28.7   
       6    MATTHEW KENT            EAU CLAIRE  WI      9      3 M  7- 9       3:29.0   
       7    ERIC HUSE               EAU CLAIRE  WI      11     2 M 10-12       3:29.8   
       8    VICTORIA KADUCE         CHIPPEWA FALLS  WI  12     3 F 10-12       3:33.3   
       9    JARROD KRESSIN          BLOOMER  WI         7      4 M  7- 9       3:33.8   
      10    GAGE MORENO             YORKTOWN  VA        10     3 M 10-12       3:35.4   
      11    TAYLOR FREEZY           ELK MOUND  WI       12     4 M 10-12       3:40.5   
      12    KYRA ARENDT             BLOOMER  WI         7      1 F  7- 9       3:43.2   
      13    NOAH DODGE              DURAND  WI          7      5 M  7- 9       3:52.8   
      14    JEREMIAH BUENGER        EAU CLAIRE  WI      7      6 M  7- 9       3:56.2   
      15    MADESON LESKE           EAU CLAIRE  WI      7      2 F  7- 9       3:56.9   
      16    LYDIA WILDES            EAU CLAIRE  WI      11     4 F 10-12       3:58.6   
      17    REBEKAH KONZEN          EAU CLAIRE  WI      8      3 F  7- 9       4:00.1   
      18    MICAH WILDES            EAU CLAIRE  WI      10     5 M 10-12       4:03.9   
      19    KAYLEE WESTENBERG       EAU CLAIRE  WI      10     5 F 10-12       4:05.3   
      20    ABIGAIL LONG            EAU CLAIRE  WI      7      4 F  7- 9       4:09.6   
      21    MAISY DODGE             DURAND  WI          9      5 F  7- 9       4:12.5   
      22    JACK SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      9      7 M  7- 9       4:12.9   
      23    NICK SPERRY             EAU CLAIRE  WI      9      8 M  7- 9       4:16.5   
      24    MARIAH KENT             EAU CLAIRE  WI      7      6 F  7- 9       4:17.2   
      25    BAILEY PALETTA          CHIPPEWA FALLS  WI  7      7 F  7- 9       4:17.7   
      26    ZACH DETTINGER          EAU CLAIRE  WI      9      9 M  7- 9       4:18.0   
      27    ELI WOJAHN              EAU CLAIRE  WI      7     10 M  7- 9       4:22.2   
      28    ABBY DETTINGER          EAU CLAIRE  WI      7      8 F  7- 9       4:23.1   
      29    ASIA MILLER             EAU CLAIRE  WI      8      9 F  7- 9       4:24.8   
      30    KATELYNNE DEVNEY        FALL CREEK  WI      10     6 F 10-12       4:31.1   
      31    HEATHER JOHNSON         ALTOONA  WI         8     10 F  7- 9       4:39.3   
      32    HANNAH JOHNSON          ALTOONA  WI         9     11 F  7- 9       4:40.1   
      33    CELESTE HUFF            EAU CLAIRE  WI      8     12 F  7- 9       4:40.3   
      34    JOSIAH BERTHIAUME       EAU CLAIRE  WI      10     6 M 10-12       4:41.8   
      35    CADE MORENO             YORKTOWN  VA        8     11 M  7- 9       4:44.9   
      36    JT GRIMM                EAU CLAIRE  WI      8     12 M  7- 9       4:46.8   
      37    LOGAN KADUCE            CHIPPEWA FALLS  WI  9     13 M  7- 9       4:48.7   
      38    CALEB BERTHIAUME        EAU CLAIRE  WI      8     14 M  7- 9       4:50.6   
      39    MCKENNA RAHM            SPENCER  WI         7     13 F  7- 9       4:51.8   
      40    SYDNEY REITZ            WOODVILLE  WI       7     14 F  7- 9       4:54.6   
      41    DON VALOIS              ELK MOUND  WI       8     15 M  7- 9       5:08.0   
      42    JOSEPH THOMAS           YORKTOWN  VA        8     16 M  7- 9       5:08.5   
      43    MARJIE WILLER           ALTOONA  WI         7     15 F  7- 9       5:08.7   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com