RCU CHARITY CLASSIC

Overall Finish List

June 30, 2007


Results By Race Management Systems, Inc.

10K

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    LARRY MBOGA             EAU CLAIRE  WI      32 ***** M 30-39      34:04.9    5:30/M
       2    Nate Hall               Eau Claire  WI      23     1 M 20-29      34:36.7    5:35/M
       3    JOEL WOOD               MENOMONIE  WI       20     2 M 20-29      35:03.0    5:39/M
       4    ANDREW REDMANN          EAU CLAIRE  WI      20     3 M 20-29      35:41.1    5:45/M
       5    JEFF TEETERS            BERKELEY  CA        48     1 M 40-49      37:00.3    5:58/M
       6    WADE ZWIENER            ELK MOUND  WI       48     2 M 40-49      37:02.7    5:58/M
       7    PETER QUINT             EAU CLAIRE  WI      42     3 M 40-49      37:52.7    6:06/M
       8    TONY BYE                CHIPPEWA FALLS  WI  17     1 M 13-19      38:29.7    6:12/M
       9    KYRAN HAMILL            EAU CLAIRE  WI      28     4 M 20-29      39:11.1    6:19/M
      10    albert ombasa                               25     5 M 20-29      39:16.2    6:20/M
      11    NICK ANDERSON           EAU CLAIRE  WI      16     2 M 13-19      39:19.5    6:20/M
      12    Rachel Rich                                 28 ***** F 20-29      39:23.4    6:21/M
      13    PETE BRUEGGEN           PIGEON FALLS  WI    27     6 M 20-29      39:37.3    6:23/M
      14    TIM GOERS                                   25     7 M 20-29      39:45.2    6:25/M
      15    Beth Lutz               Eau Claire  WI      20     1 F 20-29      39:51.9    6:26/M
      16    Justin Wittwer          Chippewa Falls  WI  15     3 M 13-19      39:54.6    6:26/M
      17    KEVIN HAGMANN           EAU CLAIRE  WI      16     4 M 13-19      39:57.1    6:27/M
      18    paul lang                                   27     8 M 20-29      39:58.1    6:27/M
      19    Chris Huse              Eau Claire  WI      45     4 M 40-49      40:09.5    6:29/M
      20    JEN THEISEN             CHIPPEWA FALLS  WI  34     1 F 30-39      40:15.3    6:30/M
      21    TONY WILKOM             CADOTT  WI          18     5 M 13-19      40:38.1    6:33/M
      22    RANDY AUMANN            LOYAL  WI           41     5 M 40-49      41:04.0    6:37/M
      23    KAREN SCHOENROCK        EAU CLAIRE  WI      44     1 F 40-49      41:31.7    6:42/M
      24    Tom Ryba Jr             STANLEY  WI         18     6 M 13-19      41:32.1    6:42/M
      25    Kayla Dahl              Chippewa Falls  WI  17     1 F 13-19      41:33.6    6:42/M
      26    Cody Knutson            EAU CLAIRE  WI      18     7 M 13-19      41:49.1    6:45/M
      27    Tim Holden              Chippewa Falls  WI  48     6 M 40-49      41:49.4    6:45/M
      28    Anthony Kirckof         Stanley  WI         16     8 M 13-19      42:36.8    6:52/M
      29    DAVID LOMBARDO          EAU CLAIRE  WI      46     7 M 40-49      42:51.2    6:55/M
      30    Kevin Drechsel          Eau Claire  WI      41     8 M 40-49      43:18.8    6:59/M
      31    CHAD CRANDALL           OKINAWA  JAPAN      37     1 M 30-39      43:26.9    7:00/M
      32    Matthew Anderson        Eau Claire  WI      30     2 M 30-39      43:30.3    7:01/M
      33    MARK WILLER             ALTOONA  WI         49     9 M 40-49      43:43.9    7:03/M
      34    Katie Ross                                  28     2 F 20-29      43:55.3    7:05/M
      35    Steven Stasek                               16     9 M 13-19      43:57.6    7:05/M
      36    TOM LANGLEY             EAU CLAIRE  WI      57     1 M 50-59      44:01.2    7:06/M
      37    JON DODGE               DURAND  WI          41    10 M 40-49      44:05.1    7:07/M
      38    LOREN BOWE              CHIPPEWA FALLS  WI  41    11 M 40-49      44:17.3    7:09/M
      39    JED DODGE               DURAND  WI          13    10 M 13-19      44:20.2    7:09/M
      40    CHRIS ZENNER            EAU CLAIRE  WI      20     9 M 20-29      44:29.7    7:10/M
      41    Lauren Birkel           Madison  WI         25     3 F 20-29      44:37.3    7:12/M
      42    mike golat              Altoona  WI         41    12 M 40-49      44:41.4    7:12/M
      43    TANYA LIEN              BLOOMINGTON  MN     24     4 F 20-29      44:43.1    7:13/M
      44    DAVE BERGER             INVER GROVE HEIGHTS 44    13 M 40-49      44:50.0    7:14/M
      45    KENDALL SMITH           SUPERIOR  WI        23     5 F 20-29      44:53.7    7:14/M
      46    Zac Paletta             chippewa falls  WI  15    11 M 13-19      45:00.0    7:15/M
      47    Brodie Birkel           Madison  WI         27    10 M 20-29      45:00.8    7:15/M
      48    ANDREW GUNDERSON        CHIPPEWA FALLS  WI  34     3 M 30-39      45:05.2    7:16/M
      49    Brad Birkel             Roslindale  MA      29    11 M 20-29      45:09.8    7:17/M
      50    BRUCE COEQUYT           EAU CLAIRE  WI      47    14 M 40-49      45:13.6    7:18/M
      51    Gary Johnston           Eau Claire  WI      40    15 M 40-49      45:16.5    7:18/M
      52    JIM HEEBINK             NEW RICHMOND  WI    61     1 M 60-69      45:16.9    7:18/M
      53    Jeffrey Geissler        Altoona  WI         50     2 M 50-59      45:17.6    7:18/M
      54    Chris Vetter            Chippewa Falls  WI  33     4 M 30-39      45:19.6    7:19/M
      55    KATHIE SCHAUS           CHIPPEWA FALLS  WI  45     2 F 40-49      45:21.4    7:19/M
      56    DAVID FITZGERALD        EAU CLAIRE  WI      52     3 M 50-59      45:32.4    7:21/M
      57    JOHN DUNN               EAU CLAIRE  WI      57     4 M 50-59      45:36.0    7:21/M
      58    JEREMY SORENSON         APPLE VALLEY  MN    32     5 M 30-39      45:44.2    7:23/M
      59    MONTE LOKKEN            EAU CLAIRE  WI      29    12 M 20-29      45:44.4    7:23/M
      60    Ross Kooiker            Eau Claire  WI      36     6 M 30-39      45:56.7    7:25/M
      61    Tom Roth                LOYAL  WI           48    16 M 40-49      46:10.6    7:27/M
      62    PAT HEPFLER             CHIPPEWA FALLS  WI  46    17 M 40-49      46:20.4    7:28/M
      63    Jeff Smith              Mondovi  WI         54     5 M 50-59      46:27.0    7:30/M
      64    Deb Bruning             Mondovi  WI         45     3 F 40-49      46:52.4    7:34/M
      65    XAVIER SALGADO          RIVER FALLS  WI     32     7 M 30-39      47:03.3    7:35/M
      66    Michael Rentzepis       Eau Claire  WI      44    18 M 40-49      47:04.1    7:35/M
      67    BRIAN BROECKERT         EAU CLAIRE  WI      33     8 M 30-39      47:12.2    7:37/M
      68    Bob Buglass             Nashotah  WI        52     6 M 50-59      47:13.1    7:37/M
      69    CRAIG HINDEN            EAU CLAIRE  WI      34     9 M 30-39      47:15.8    7:37/M
      70    MIKE SCHATZ             EAU CLAIRE  WI      52     7 M 50-59      47:20.1    7:38/M
      71    MAGGIE KISON            EAU CLAIRE  WI      34     2 F 30-39      47:23.4    7:39/M
      72    barry daniels           chippewa falls  WI  44    19 M 40-49      47:30.0    7:40/M
      73    Sarah McCall            Eau Claire  WI      17     2 F 13-19      47:35.1    7:40/M
      74    KRISTIN BOWE            CHIPPEWA FALLS  WI  36     3 F 30-39      47:44.8    7:42/M
      75    KRISTIE JOHNSRUD        EAU CLAIRE  WI      24     6 F 20-29      47:50.5    7:43/M
      76    JORDAN HERRICK          COLFAX  WI          33    10 M 30-39      47:51.1    7:43/M
      77    SIMON KENT              RICE LAKE  WI       48    20 M 40-49      48:00.6    7:45/M
      78    DOUGLAS BRANCH          WILSON  WI          63     2 M 60-69      48:06.0    7:45/M
      79    Dave Sykora             GREEN BAY  WI       59     8 M 50-59      48:12.6    7:46/M
      80    TIM GOLDEN              RIDGELAND  WI       41    21 M 40-49      48:14.4    7:47/M
      81    JAYNE BANGHER           CHIPPEWA FALLS  WI  47     4 F 40-49      48:15.9    7:47/M
      82    BRIANNA HUGHES          EAU CLAIRE  WI      26     7 F 20-29      48:24.8    7:48/M
      83    MATT LUNDE              EAU CLAIRE  WI      27    13 M 20-29      48:31.5    7:50/M
      84    MIKE HENDRICKS          EAU CLAIRE  WI      32    11 M 30-39      48:32.3    7:50/M
      85    BRIAN HALLGREN          MEDFORD  WI         46    22 M 40-49      48:35.4    7:50/M
      86    ANDREW SEVELAND         EAU CLAIRE  WI      23    14 M 20-29      48:41.7    7:51/M
      87    MATT BARNARD            EAU CLAIRE  WI      29    15 M 20-29      48:51.5    7:53/M
      88    TERRY ANDERSON          EAU CLAIRE  WI      55     9 M 50-59      48:52.6    7:53/M
      89    Michelle St. Arnault                        35     4 F 30-39      49:02.1    7:55/M
      90    WAYNE ZINN              ALMA CENTER  WI     45    23 M 40-49      49:03.3    7:55/M
      91    STEVEN SHILTS           CHIPPEWA FALLS  WI  46    24 M 40-49      49:04.0    7:55/M
      92    JOHN NEIRA              EAU CLAIRE  WI      44    25 M 40-49      49:05.4    7:55/M
      93    ANNA YAKESH             BLOOMER  WI         16     3 F 13-19      49:19.3    7:57/M
      94    TAMARA HOUSER           STOUGHTON  WI       38     5 F 30-39      49:29.0    7:59/M
      95    DEAN GUMZ               EAU CLAIRE  WI      40    26 M 40-49      49:34.4    8:00/M
      96    Mary Beth Clark         Chippewa Falls  WI  49     5 F 40-49      49:35.1    8:00/M
      97    Tina Killey             Eau Claire  WI      46     6 F 40-49      49:39.2    8:00/M
      98    TOM OLSON               WOODBURY  MN        36    12 M 30-39      49:40.4    8:01/M
      99    Randy Eide              Menomonie  WI       44    27 M 40-49      49:45.2    8:01/M
     100    AMY BYE                 CHIPPEWA FALLS  WI  14     4 F 13-19      49:59.7    8:04/M

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     101    MIKE BYE                CHIPPEWA FALLS  WI  46    28 M 40-49      50:00.1    8:04/M
     102    John Ellingsen          Eau Claire  WI      38    13 M 30-39      50:02.5    8:04/M
     103    Mike Kubiatowicz        Eau Claire  WI      46    29 M 40-49      50:03.5    8:04/M
     104    Andrew Kubiatowicz      Eau Claire  WI      22    16 M 20-29      50:04.1    8:05/M
     105    ADAM SMIT               STANLEY  WI         26    17 M 20-29      50:10.0    8:05/M
     106    Jeremiah Raatz          Rice Lake  WI       22    18 M 20-29      50:22.0    8:07/M
     107    Daniel Vestnes          Eleva  WI           17    12 M 13-19      50:25.6    8:08/M
     108    BEN ANDERSON            EAU CLAIRE  WI      38    14 M 30-39      50:28.2    8:08/M
     109    CHARLES RUSSELL         EAU CLAIRE  WI      59    10 M 50-59      50:29.3    8:09/M
     110    KRISTIN ECHTERNACH      EAU CLAIRE  WI      35     6 F 30-39      50:34.6    8:09/M
     111    sarah daniels           chippewa falls  WI  41     7 F 40-49      50:35.1    8:10/M
     112    JENNIFER REES           CHIPPEWA FALLS  WI  35     7 F 30-39      50:37.7    8:10/M
     113    JORDAN EVANS            CHIPPEWA FALLS  WI  15    13 M 13-19      50:40.6    8:10/M
     114    KAI VOEPEL              EAU CLAIRE  WI      47    30 M 40-49      50:41.8    8:10/M
     115    JACKIE BARSTAD          ELEVA  WI           38     8 F 30-39      50:49.4    8:12/M
     116    Tara Smith              Menomonie  WI       27     8 F 20-29      50:57.6    8:13/M
     117    Renee Barth             EAU CLAIRE  WI      28     9 F 20-29      50:58.6    8:13/M
     118    STEVE REHLINGER         MARSHFIELD  WI      47    31 M 40-49      51:04.7    8:14/M
     119    JARED AMIDON            ALTOONA  WI         32    15 M 30-39      51:08.7    8:15/M
     120    MICHAEL WEISER          ALTOONA  WI         65     3 M 60-69      51:11.0    8:15/M
     121    DAN HANNA               EAU CLAIRE  WI      13    14 M 13-19      51:31.0    8:19/M
     122    Kacie Carstensen        Eau Claire  WI      25    10 F 20-29      51:33.3    8:19/M
     123    Elysia Goettl           Chippewa Falls  WI  29    11 F 20-29      51:33.7    8:19/M
     124    WENDY BOWE              BARABOO  WI         34     9 F 30-39      51:54.1    8:22/M
     125    Jeremiah St. George     EAU CLAIRE  WI      32    16 M 30-39      51:56.0    8:23/M
     126    John Winegarden         EAU CLAIRE  WI      40    32 M 40-49      51:56.5    8:23/M
     127    DENNIS MILLER           EAU CLAIRE  WI      57    11 M 50-59      51:59.5    8:23/M
     128    Wayne Linderman         Altoona  WI         35    17 M 30-39      52:12.5    8:25/M
     129    TOM GLENETZKE           EAU CLAIRE  WI      43    33 M 40-49      52:21.4    8:27/M
     130    JODI STOUGHTON          EAU CLAIRE  WI      28    12 F 20-29      52:22.1    8:27/M
     131    HARVEY GLAMANN          EAU CLAIRE  WI      58    12 M 50-59      52:23.4    8:27/M
     132    HEATHER MORENO          WILLIAMSBURG  VA    32    10 F 30-39      52:24.9    8:27/M
     133    Ashley Houts            Eau Claire  WI      20    13 F 20-29      52:35.0    8:29/M
     134    Robert Weepie           Hazleton  IA        40    34 M 40-49      52:41.2    8:30/M
     135    Ryan Burr                                   29    19 M 20-29      52:42.7    8:30/M
     136    KRISTEN GUNDERSON       ST PAUL  MN         34    11 F 30-39      53:06.7    8:34/M
     137    MARK KALSCHEUR          MENOMONIE  WI       48    35 M 40-49      53:10.3    8:35/M
     138    SALLY RICHIE            EAU CLAIRE  WI      20    14 F 20-29      53:13.6    8:35/M
     139    DENISE PEDERSEN         EAU CLAIRE  WI      39    12 F 30-39      53:14.1    8:35/M
     140    YER STEWART             EAU CLAIRE  WI      40     8 F 40-49      53:16.2    8:35/M
     141    MARISA MADSEN           MENOMONIE  WI       29    15 F 20-29      53:18.0    8:36/M
     142    GAY JENNINGS            EAU CLAIRE  WI      42     9 F 40-49      53:19.1    8:36/M
     143    LYLE PATER              EAU CLAIRE  WI      39    18 M 30-39      53:22.1    8:36/M
     144    STEPHEN KENNEDY         MENOMONIE  WI       36    19 M 30-39      53:22.6    8:36/M
     145    Jill Eckardt            EAU CLAIRE  WI      37    13 F 30-39      53:23.1    8:37/M
     146    JESSE CHRISTIANSON      EAU CLAIRE  WI      14    15 M 13-19      53:28.7    8:37/M
     147    STEVE PETERSON          EMERALD  WI         59    13 M 50-59      53:33.9    8:38/M
     148    Jim Bakken              Chippewa Falls  WI  56    14 M 50-59      53:35.6    8:39/M
     149    MARK HELLAND            EAU CLAIRE  WI      58    15 M 50-59      53:38.6    8:39/M
     150    KELLY GUSTAFSON         EAU CLAIRE  WI      42    10 F 40-49      53:40.3    8:39/M
     151    LESLIE SCHUEH           EAU CLAIRE  WI      33    14 F 30-39      53:42.1    8:40/M
     152    jeff Ehrhard                                28    20 M 20-29      53:45.4    8:40/M
     153    KEN ADLER               EAU CLAIRE  WI      51    16 M 50-59      53:50.2    8:41/M
     154    STEVE THON              CHIPPEWA FALLS  WI  55    17 M 50-59      53:50.5    8:41/M
     155    Peter LECHER            LAKELAND  MN        61     4 M 60-69      53:55.4    8:42/M
     156    JENNIFER DRESSEL        COLFAX  WI          36    15 F 30-39      53:55.9    8:42/M
     157    Ann McCall              Eau Claire  WI      19     5 F 13-19      54:18.5    8:45/M
     158    SALLY VELLEUX           EAU CLAIRE  WI      25    16 F 20-29      54:32.8    8:48/M
     159    sarah riordan                               21    17 F 20-29      54:39.3    8:49/M
     160    NATE HANSON             CHIPPEWA FALLS  WI  16    16 M 13-19      54:45.4    8:50/M
     161    Peter Ollmann           Eau Claire  WI      44    36 M 40-49      54:54.2    8:51/M
     162    Mike Lee                                    31    20 M 30-39      55:04.1    8:53/M
     163    DAWN MEINEN             BLOOMER  WI         39    16 F 30-39      55:15.5    8:55/M
     164    Corrie Perkl            MARSHFIELD  WI      24    18 F 20-29      55:19.0    8:55/M
     165    Jessica Buglass         Nashotah  WI        21    19 F 20-29      55:20.5    8:55/M
     166    BETH DEVNEY             FALL CREEK  WI      44    11 F 40-49      55:24.4    8:56/M
     167    JAYNE JOCHIMSEN         EAU CLAIRE  WI      41    12 F 40-49      55:31.9    8:57/M
     168    MARTHA VOEPEL           EAU CLAIRE  WI      45    13 F 40-49      55:36.8    8:58/M
     169    Chad Vaupal                                 30    21 M 30-39      55:44.0    8:59/M
     170    ART EBBINGER            ELEVA  WI           45    37 M 40-49      55:45.0    9:00/M
     171    Randy Risler                                29    21 M 20-29      55:45.4    9:00/M
     172    ANGIE MOTHES            EAU CLAIRE  WI      28    20 F 20-29      55:50.9    9:00/M
     173    Bruce Crogg             EAU CLAIRE  WI      50    18 M 50-59      55:59.7    9:02/M
     174    HERB SCHWEITZER         RICE LAKE  WI       49    38 M 40-49      56:00.8    9:02/M
     175    EMILY HAMMAR            EAU CLAIRE  WI      24    21 F 20-29      56:03.5    9:02/M
     176    JUDY RYAN               COON RAPIDS  MN     46    14 F 40-49      56:05.4    9:03/M
     177    CHRISTINA SYVERSON      EAU CLAIRE  WI      30    17 F 30-39      56:07.8    9:03/M
     178    SARAH PEDERSON          EAU CLAIRE  WI      28    22 F 20-29      56:08.2    9:03/M
     179    JAN SCHRADER            EAU CLAIRE  WI      47    15 F 40-49      56:12.5    9:04/M
     180    AMY LEASUM              DEPERE  WI          20    23 F 20-29      56:15.2    9:04/M
     181    DAWN BYE                CHIPPEWA FALLS  WI  41    16 F 40-49      56:23.2    9:06/M
     182    LAURE SHILTS            CHIPPEWA FALLS  WI  42    17 F 40-49      56:24.4    9:06/M
     183    Angie Theisen           Eau Claire  WI      31    18 F 30-39      56:33.2    9:07/M
     184    Mark Theisen            Eau Claire  WI      32    22 M 30-39      56:33.8    9:07/M
     185    KAMBER TANNER           EAU CLAIRE  WI      31    19 F 30-39      56:36.1    9:08/M
     186    Duane Oyen              Eau Claire  WI      62     5 M 60-69      56:50.5    9:10/M
     187    Darrin Wearing          Nashotah  WI        19    17 M 13-19      56:51.7    9:10/M
     188    RYAN SCOTT THOMPSON     MENOMONIE  WI       30    23 M 30-39      56:53.5    9:10/M
     189    AMANDA HILL             EAU CLAIRE  WI      25    24 F 20-29      56:55.6    9:11/M
     190    Sherman Carstensen      Eau Claire  WI      29    22 M 20-29      57:15.4    9:14/M
     191    KRISTEN BARNARD         EAU CLAIRE  WI      25    25 F 20-29      57:27.8    9:16/M
     192    MICHAEL SCHROEDER       TOMAH  WI           53    19 M 50-59      57:33.1    9:17/M
     193    David McCall            Eau Claire  WI      63     6 M 60-69      57:49.1    9:20/M
     194    DANIEL LUNSFORD         CHIPPEWA FALLS  WI  33    24 M 30-39      58:13.2    9:23/M
     195    Sarah Minderman         Eau Claire  WI      24    26 F 20-29      58:15.5    9:24/M
     196    Lara Gunderson          Eau Claire  WI      21    27 F 20-29      58:24.7    9:25/M
     197    LONI DODGE              DURAND  WI          40    18 F 40-49      58:25.2    9:25/M
     198    DOUG PEARSON            ALTOONA  WI         69     7 M 60-69      58:26.0    9:25/M
     199    BRIANNA GAULKE          GREEN BAY  WI       9      1 F  0-12      58:41.1    9:28/M
     200    BOB GAULKE              GREEN BAY  WI       40    39 M 40-49      58:41.6    9:28/M

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     201    JESSICA PODOLAK         EAU CLAIRE  WI      33    20 F 30-39      58:55.7    9:30/M
     202    Jacki Bruchert          EAU CLAIRE  WI      38    21 F 30-39      58:56.1    9:30/M
     203    Emil Skroch             Melrose  WI         70     1 M 70-99      58:56.5    9:30/M
     204    LORI WALSH              EAU CLAIRE  WI      46    19 F 40-49      59:17.6    9:34/M
     205    Rebecca Hraban          Eau Claire  WI      34    22 F 30-39      59:21.1    9:34/M
     206    ARLEN SOLEM             EAU CLAIRE  WI      30    25 M 30-39      59:33.4    9:36/M
     207    Candy Buglass           Nashotah  WI        50     1 F 50-59      59:45.2    9:38/M
     208    Judy Skroch             Melrose  WI         63     1 F 60-69      59:52.5    9:39/M
     209    EMILY BERG              EAU CLAIRE  WI      29    28 F 20-29      59:56.3    9:40/M
     210    PAT CALLAHAN            EAU CLAIRE  WI      58    20 M 50-59      59:59.6    9:40/M
     211    ann phillips            altoona  WI         40    20 F 40-49    1:00:08.6    9:42/M
     212    Douglas Bolenbaugh      EAU CLAIRE  WI      53    21 M 50-59    1:00:16.3    9:43/M
     213    Jenny Axness            Eau Claire  WI      40    21 F 40-49    1:00:41.8    9:47/M
     214    Ashley Buglass          Nashotah  WI        19     6 F 13-19    1:00:43.9    9:48/M
     215    JESSICA THOMAS          EAU CLAIRE  WI      28    29 F 20-29    1:00:54.6    9:49/M
     216    Jessica Kraker          Altoona  WI         30    23 F 30-39    1:01:03.0    9:51/M
     217    RAMESH SEDHAIN          ALTOONA  WI         34    26 M 30-39    1:01:03.5    9:51/M
     218    Bob Dahle               MENOMONIE  WI       55    22 M 50-59    1:01:22.6    9:54/M
     219    HEATHER KOWALSKI        ROBBINSDALE  MN     30    24 F 30-39    1:01:25.5    9:54/M
     220    Beth Meyer              Eau Claire  WI      47    22 F 40-49    1:01:29.0    9:55/M
     221    Amanda Tomesh           Eau Claire  WI      27    30 F 20-29    1:01:57.5   10:00/M
     222    MARY SCHOENKNECHT       EAU CLAIRE  WI      63     2 F 60-69    1:02:04.4   10:01/M
     223    LAURA MAKO              EAU CLAIRE  WI      27    31 F 20-29    1:02:19.9   10:03/M
     224    KARIN RASSBACH          EAU CLAIRE  WI      39    25 F 30-39    1:02:21.0   10:03/M
     225    MICHELLE GOLDEN         RIDGELAND  WI       39    26 F 30-39    1:02:21.8   10:03/M
     226    Jim LARSON              EAU CLAIRE  WI      53    23 M 50-59    1:02:24.4   10:04/M
     227    DENISE RoGGE            BLOOMER  WI         27    32 F 20-29    1:02:44.5   10:07/M
     228    Dan Moschkan            NEW AUBURN  WI      34    27 M 30-39    1:02:46.5   10:07/M
     229    shelby heuer                                29    33 F 20-29    1:02:52.7   10:08/M
     230    PHILIP MCGUIRK          MENOMONIE  WI       68     8 M 60-69    1:02:57.3   10:09/M
     231    Erica West                                  40    23 F 40-49    1:03:00.3   10:10/M
     232    CHERYL EARNEY           COCHRANE  WI        46    24 F 40-49    1:03:14.6   10:12/M
     233    Lindsay Matuszewski     New Franken  WI     24    34 F 20-29    1:03:31.4   10:15/M
     234    Kayleigh Hanson         EAU CLAIRE  WI      19     7 F 13-19    1:03:38.8   10:16/M
     235    Emily Adler             EAU CLAIRE  WI      19     8 F 13-19    1:03:39.4   10:16/M
     236    COBY KISON              EAU CLAIRE  WI      8      1 M  0-12    1:04:13.2   10:21/M
     237    GRETCHEN HERRICK        COLFAX  WI          33    27 F 30-39    1:04:22.2   10:23/M
     238    Cheri Harrison          EAU CLAIRE  WI      25    35 F 20-29    1:04:29.1   10:24/M
     239    NICOLETTE HANNA         EAU CLAIRE  WI      44    25 F 40-49    1:04:29.6   10:24/M
     240    JENNA GOLDSMITH         EAU CLAIRE  WI      15     9 F 13-19    1:04:30.3   10:24/M
     241    VICTORIA HANNA          EAU CLAIRE  WI      14    10 F 13-19    1:04:30.8   10:24/M
     242    Don DEBILZEN            EAU CLAIRE  WI      44    40 M 40-49    1:04:40.7   10:26/M
     243    ANGELA OLDENBERG        BLOOMER  WI         35    28 F 30-39    1:04:47.0   10:27/M
     244    TOM BARNARD             BLOOMINGTON  MN     59    24 M 50-59    1:05:37.9   10:35/M
     245    Jane Whelan Duren       CHIPPEWA FALLS  WI  35    29 F 30-39    1:05:43.1   10:36/M
     246    AMY MINOR               NEW RICHMOND  WI    28    36 F 20-29    1:05:54.6   10:38/M
     247    LARRY JOHNSON           NEW RICHMOND  WI    61     9 M 60-69    1:05:55.3   10:38/M
     248    LORI BUCHANAN           COLFAX  WI          36    30 F 30-39    1:06:03.7   10:39/M
     249    JENNIFER DOOLEY         EAU CLAIRE  WI      40    26 F 40-49    1:06:08.7   10:40/M
     250    TAMMY DRESEL            COLFAX  WI          36    31 F 30-39    1:06:17.7   10:41/M
     251    Lisa Schuetz                                34    32 F 30-39    1:07:21.2   10:52/M
     252    ROBERT SCHOENKNECHT     EAU CLAIRE  WI      63    10 M 60-69    1:07:39.0   10:55/M
     253    GEORGIA LARSON          BROOKLYN PARK  MN   36    33 F 30-39    1:07:52.3   10:57/M
     254    Karen Drechsel          Eau Claire  WI      42    27 F 40-49    1:08:29.1   11:03/M
     255    KELLY BENDER            EAU CLAIRE  WI      27    37 F 20-29    1:08:32.7   11:03/M
     256    MARIAN ANDERSON         EAU CLAIRE  WI      36    34 F 30-39    1:08:55.5   11:07/M
     257    BEN LAWTON              EAU CLAIRE  WI      41    41 M 40-49    1:09:36.4   11:14/M
     258    JENNIFER MORRIS         EAU CLAIRE  WI      36    35 F 30-39    1:09:57.1   11:17/M
     259    MONA GRIMM              EAU CLAIRE  WI      41    28 F 40-49    1:09:58.1   11:17/M
     260    KAREN LEE               EAU CLAIRE  WI      49    29 F 40-49    1:11:34.4   11:33/M
     261    Robin Shih                                  36    36 F 30-39    1:11:58.0   11:36/M
     262    Robin Shih                                  36    37 F 30-39    1:12:47.0   11:44/M
     263    Paul Buenger            Eau Claire  WI      34    28 M 30-39    1:13:52.3   11:55/M
     264    DEBBIE KUTZKE           ELEVA  WI           49    30 F 40-49    1:14:20.9   11:59/M
     265    Sheresa Johnson                             33    38 F 30-39    1:15:39.4   12:12/M
     266    Mary Rufledt            EAU CLAIRE  WI      35    39 F 30-39    1:16:03.6   12:16/M
     267    JOEL AMIDON             MADISON  WI         28    23 M 20-29    1:17:35.8   12:31/M
     268    TRACI NELSON            EAU CLAIRE  WI      34    40 F 30-39    1:18:02.1   12:35/M
     269    PAM TEIGEN              MONDOVI  WI         38    41 F 30-39    1:18:02.5   12:35/M
     270    LORI BUTLER             EAU CLAIRE  WI      31    42 F 30-39    1:19:01.3   12:45/M
     271    KATY HAEFNER            NEW RICHMOND  WI    31    43 F 30-39    1:22:19.1   13:17/M
     272    payton eckwright        new richmond  WI    14    11 F 13-19    1:22:19.4   13:17/M
     273    Leah Gavin                                  40    31 F 40-49    1:22:31.2   13:19/M
     274    Rebecca Gavin                               40    32 F 40-49    1:22:31.7   13:19/M
     275    MARTHA GAWIN            ELEVA  WI           16    12 F 13-19    1:22:32.1   13:19/M
     276    HANNAH GAWIN            ELEVA  WI           21    38 F 20-29    1:22:32.4   13:19/M
     277    MARY GUSTAFSON          FALL CREEK  WI      58     2 F 50-59    1:26:04.7   13:53/M
     278    PATTY SCHROEDER         TOMAH  WI           51     3 F 50-59    1:27:31.4   14:07/M
     279    PATRICK DEVNEY          FALL CREEK  WI      46    42 M 40-49    1:28:22.6   14:15/M
     280    SANDY HULKE             EAU CLAIRE  WI      47    33 F 40-49    1:35:24.1   15:23/M
     281    KEVIN HULKE             EAU CLAIRE  WI      48    43 M 40-49    1:35:24.2   15:23/M
     282    Deb Perkl               Neillsville  WI     53     4 F 50-59    1:35:24.3   15:23/M
     283    Elizabeth Perkl         Neillsville  WI     20    39 F 20-29    1:35:24.4   15:23/M
     284    Karen Gaier             Neillsville  WI     48    34 F 40-49    1:35:24.5   15:23/M
     285    MIKE MILLS              EAU CLAIRE  WI      53    25 M 50-59    1:35:25.0   15:23/M
     286    PEGGY CASPER            EAU CLAIRE  WI      53     5 F 50-59    1:36:00.0   15:29/M
     287    Machten Casey                               27    40 F 20-29    1:37:00.0   15:39/M
     288    MARY PAULSON            EAU CLAIRE  WI      50     6 F 50-59    1:37:30.0   15:44/M
     289    ANNE MCWHITE            EAU CLAIRE  WI      25    41 F 20-29    1:38:00.0   15:48/M
     290    BECKY LANGE             EAU CLAIRE  WI      25    42 F 20-29    1:38:30.0   15:53/M
     291    KATHY O'LEARY           EAU CLAIRE  WI      43    35 F 40-49    1:40:05.5   16:09/M
     292    TERRY WELLS             EAU CLAIRE  WI      47    36 F 40-49    1:40:08.1   16:09/M
     293    BETTY LASKOWSKI         EAU CLAIRE  WI      45    37 F 40-49    1:40:09.0   16:09/M
     294    AMY LYSY                EAU CLAIRE  WI      36    44 F 30-39    1:42:28.2   16:32/M
     295    Lona Nyre                                   32    45 F 30-39    1:42:32.2   16:32/M
     296    KRISTI GAY              BIRCHWOOD  WI       29    43 F 20-29    1:46:06.3   17:07/M
     297    HAILEY NEMITZ           EAU CLAIRE  WI      29    44 F 20-29    1:46:07.8   17:07/M
     298    Diana Rubendall         EAU CLAIRE  WI      61     3 F 60-69    1:46:53.0   17:14/M



 

2 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    LARRY MBOGA             EAU CLAIRE  WI      32 ***** M 30-39      10:06.3    5:03/M
       2    Joshua Melby            Montfort  WI        20     1 M 20-29      10:11.8    5:06/M
       3    TYLER HEINZ             EAU CLAIRE  WI      16     1 M 13-19      10:29.1    5:15/M
       4    TIM NELSON              AUGUSTA  WI         17     2 M 13-19      11:01.6    5:31/M
       5    Sam Bruning             Mondovi  WI         17     3 M 13-19      11:10.3    5:35/M
       6    RYAN SCHORBAHN          EAU CLAIRE  WI      16     4 M 13-19      11:22.8    5:41/M
       7    ED REITZ                COLFAX  WI          39     1 M 30-39      11:28.3    5:44/M
       8    TIM NELSON              PLUM CITY  WI       33     2 M 30-39      11:30.3    5:45/M
       9    TIM O'REILLY            CHIPPEWA FALLS  WI  42     1 M 40-49      11:37.5    5:49/M
      10    RYAN RENE               EAU CLAIRE  WI      18     5 M 13-19      12:06.2    6:03/M
      11    Albert Mambasa          EAU CLAIRE  WI      25     2 M 20-29      12:07.7    6:04/M
      12    CHRISTIAN KRESSIN       BLOOMER  WI         15     6 M 13-19      12:09.0    6:05/M
      13    Bill Chase              Holmen  WI          47     2 M 40-49      12:10.2    6:05/M
      14    Chris Huse              EAU CLAIRE  WI      45     3 M 40-49      12:15.0    6:08/M
      15    MICHAEL CARNEY          EAU CLAIRE  WI      46     4 M 40-49      12:20.5    6:10/M
      16    FRED HABLE              EAU CLAIRE  WI      46     5 M 40-49      12:37.6    6:19/M
      17    JOHN PEDERSEN           EAU CLAIRE  WI      42     6 M 40-49      12:39.6    6:20/M
      18    PATRICK REBMAN          EAU CLAIRE  WI      35     3 M 30-39      12:40.1    6:20/M
      19    Sarah Flink               MN                25 ***** F 20-29      12:41.5    6:21/M
      20    Ross Brown              CHIPPEWA FALLS  WI  15     7 M 13-19      12:45.0    6:23/M
      21    Greg Bowe               Eau Claire  WI      38     4 M 30-39      12:45.3    6:23/M
      22    Wade Lambrigtsen        Menomonie  WI       35     5 M 30-39      12:46.7    6:23/M
      23    Cory Kildahl            Fall Creek  WI      36     6 M 30-39      12:46.9    6:23/M
      24    JEFF BOWE               BARABOO  WI         34     7 M 30-39      12:49.7    6:25/M
      25    ALEX BEUNING            EAU CLAIRE  WI      37     8 M 30-39      12:58.1    6:29/M
      26    SCOTT LOKEN             EAU CLAIRE  WI      19     8 M 13-19      13:01.0    6:31/M
      27    DUSTIN WIESNER          EAU CLAIRE  WI      22     3 M 20-29      13:03.2    6:32/M
      28    Darin Lau               Eau Claire  WI      11     1 M  0-12      13:09.0    6:35/M
      29    Jeff Blum               Chippewa Falls  WI  50     1 M 50-59      13:09.6    6:35/M
      30    AUSTIN LONG             CHIPPEWA FALLS  WI  15     9 M 13-19      13:12.1    6:36/M
      31    ROBBIE BARNES           EAU CLAIRE  WI      14    10 M 13-19      13:12.7    6:36/M
      32    Nick Webb               CHIPPEWA FALLS  WI  15    11 M 13-19      13:13.6    6:37/M
      33    NICHOLAS WAGNER         EAU CLAIRE  WI      14    12 M 13-19      13:15.9    6:38/M
      34    STAS HABLE              EAU CLAIRE  WI      13    13 M 13-19      13:19.8    6:40/M
      35    MARVIN MONTE            CHIPPEWA FALLS  WI  29     4 M 20-29      13:20.5    6:40/M
      36    DAN DOTTE               EAU CLAIRE  WI      48     7 M 40-49      13:21.1    6:41/M
      37    Clare Bruning           Mondovi  WI         12     1 F  0-12      13:23.5    6:42/M
      38    JOHN SCHLEGELMILCH      RED WING  MN        60     1 M 60-69      13:26.2    6:43/M
      39    Shelly Dohlley          Waukesha  WI        34     1 F 30-39      13:27.7    6:44/M
      40    Michelle Bee            St Louis Park  MN   28     1 F 20-29      13:29.3    6:45/M
      41    Kevin Drechsel          Eau Claire  WI      41     8 M 40-49      13:31.1    6:46/M
      42    JAMIE PAIGE             EAU CLAIRE  WI      31     2 F 30-39      13:33.6    6:47/M
      43    MICHAEL HONG            EAU CLAIRE  WI      49     9 M 40-49      13:34.6    6:47/M
      44    BOB COLWELL             ALTOONA  WI         20     5 M 20-29      13:35.0    6:48/M
      45    CHAD SINCLAIR           MENOMONIE  WI       34     9 M 30-39      13:35.7    6:48/M
      46    GREGG WHEELER           EAU CLAIRE  WI      50     2 M 50-59      13:37.2    6:49/M
      47    Pat Quinn               EAU CLAIRE  WI      57     3 M 50-59      13:38.3    6:49/M
      48    Ryan Peterson           Eau Claire  WI      15    14 M 13-19      13:39.2    6:50/M
      49    Jordan Moshe            Eau Claire  WI      18    15 M 13-19      13:41.0    6:51/M
      50    ERIKA HOGGATT           ALTOONA  WI         18     1 F 13-19      13:43.5    6:52/M
      51    MEGAN PULVER            CHIPPEWA FALLS  WI  14     2 F 13-19      13:45.6    6:53/M
      52    Eric Pulver             CHIPPEWA FALLS  WI  42    10 M 40-49      13:46.7    6:53/M
      53    Rachel Long             Chippewa Falls  WI  13     3 F 13-19      13:52.8    6:56/M
      54    ALYSSA HARP             EAU CLAIRE  WI      12     2 F  0-12      13:53.7    6:57/M
      55    Deb Dahl                Chippewa Falls  WI  44     1 F 40-49      13:54.8    6:57/M
      56    ZOE BOWMAN              EAU CLAIRE  WI      13     4 F 13-19      13:57.9    6:59/M
      57    BILLY OGDEN             EAU CLAIRE  WI      15    16 M 13-19      13:59.5    7:00/M
      58    RAFAEL PONTY            EAU CLAIRE  WI      11     2 M  0-12      14:01.2    7:01/M
      59    John Akan               CHIPPEWA FALLS  WI  29     6 M 20-29      14:12.8    7:06/M
      60    Greg Burzynski          STANLEY  WI         26     7 M 20-29      14:14.2    7:07/M
      61    Roger Skifstad          Eau Claire  WI      42    11 M 40-49      14:16.8    7:08/M
      62    JOLENE PICHLER          EAU CLAIRE  WI      40     2 F 40-49      14:18.3    7:09/M
      63    JOSEPH DEKAN            EAU CLAIRE  WI      18    17 M 13-19      14:22.3    7:11/M
      64    KENNY WILLER            ALTOONA  WI         15    18 M 13-19      14:22.8    7:11/M
      65    MARK WILLER             ALTOONA  WI         49    12 M 40-49      14:23.4    7:12/M
      66    ANDREW VOEPEL           EAU CLAIRE  WI      14    19 M 13-19      14:24.2    7:12/M
      67    MELISSA SINCLAIR        MENOMONIE  WI       30     3 F 30-39      14:24.8    7:12/M
      68    Eric Borst              Eau Claire  WI      27     8 M 20-29      14:25.4    7:13/M
      69    KURT KOHLHEPP           HAM LAKE  MN        43    13 M 40-49      14:26.0    7:13/M
      70    MAC MILLS               EAU CLAIRE  WI      26     9 M 20-29      14:29.7    7:15/M
      71    NANCY BAUWENS           CHIPPEWA FALLS  WI  51     1 F 50-59      14:31.1    7:16/M
      72    SUSAN RUD               MONDOVI  WI         34     4 F 30-39      14:32.4    7:16/M
      73    KRISTINA BEUNING        EAU CLAIRE  WI      39     5 F 30-39      14:36.1    7:18/M
      74    JOSEPH RASMUSSEN        EAU CLAIRE  WI      29    10 M 20-29      14:40.1    7:20/M
      75    ELLIOT HEINZ            EAU CLAIRE  WI      12     3 M  0-12      14:41.6    7:21/M
      76    BRADLEY ANDING          EAU CLAIRE  WI      39    10 M 30-39      14:44.6    7:22/M
      77    Paul Madsen             Eau Claire  WI      29    11 M 20-29      14:46.9    7:23/M
      78    Daniel Kubiatowicz      Eau Claire  WI      14    20 M 13-19      14:47.9    7:24/M
      79    Rebecca Jacobson        EAU CLAIRE  WI      17     5 F 13-19      14:48.5    7:24/M
      80    KRISS GLENZ             ALTOONA  WI         38     6 F 30-39      14:49.2    7:25/M
      81    JOE JENSEN              EAU CLAIRE  WI      58     4 M 50-59      14:51.4    7:26/M
      82    DAVID LUNDBERG          ELK MOUND  WI       56     5 M 50-59      14:55.0    7:28/M
      83    KELSEY STOCKS           MONDOVI  WI         18     6 F 13-19      14:57.9    7:29/M
      84    Lori Mueller            CHIPPEWA FALLS  WI  46     3 F 40-49      15:00.0    7:30/M
      85    Ryan Harrison           Eau Claire  WI      18    21 M 13-19      15:00.6    7:30/M
      86    JODY OESCHLE            EAU CLAIRE  WI      30     7 F 30-39      15:03.0    7:32/M
      87    RACHAEL STILP           EAU CLAIRE  WI      30     8 F 30-39      15:06.1    7:33/M
      88    niles boyce-fisk        Eau Claire  WI      25    12 M 20-29      15:09.0    7:35/M
      89    dennis merkel           MENOMONIE  WI       53     6 M 50-59      15:20.7    7:40/M
      90    Bradly Bauer            ARKANSAW  WI        40    14 M 40-49      15:21.7    7:41/M
      91    CARLEE GOBLER           EAU CLAIRE  WI      14     7 F 13-19      15:22.8    7:41/M
      92    DAVID VAN SLAMBROUCK    EAU CLAIRE  WI      22    13 M 20-29      15:28.4    7:44/M
      93    Heather McCreary        CHIPPEWA FALLS  WI  33     9 F 30-39      15:29.9    7:45/M
      94    Dan Borganheimor        CHIPPEWA FALLS  WI  41    15 M 40-49      15:30.4    7:45/M
      95    Kurt Gaber              CHIPPEWA FALLS  WI  42    16 M 40-49      15:31.2    7:46/M
      96    RON BERGER              CHIPPEWA FALLS  WI  46    17 M 40-49      15:35.7    7:48/M
      97    BRITNEY RUD             MONDOVI  WI         12     3 F  0-12      15:37.8    7:49/M
      98    Kary Smith              Menomonie  WI       39    11 M 30-39      15:40.9    7:50/M
      99    Cindy Korbol            Altoona  WI         50     2 F 50-59      15:50.2    7:55/M
     100    TONY HALLGREN           MEDFORD  WI         15    22 M 13-19      15:53.8    7:57/M

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     101    ANDREW PATROW           EAU CLAIRE  WI      36    12 M 30-39      15:54.3    7:57/M
     102    Kristi Schulner         EAU CLAIRE  WI      22     2 F 20-29      15:57.0    7:59/M
     103    LEDA WELKE              EAU CLAIRE  WI      41     4 F 40-49      15:59.9    8:00/M
     104    Stephanie Lau           Eau Claire  WI      16     8 F 13-19      16:00.5    8:00/M
     105    KIMBERLY ALGER          CHIPPEWA FALLS  WI  25     3 F 20-29      16:07.4    8:04/M
     106    BRITTANY BERNIER        EAU CLAIRE  WI      21     4 F 20-29      16:12.0    8:06/M
     107    Nicole Brandner         Eau Claire  WI      27     5 F 20-29      16:16.4    8:08/M
     108    Melissa Sommers         HAM LAKE  MN        31    10 F 30-39      16:18.9    8:09/M
     109    SHANNON SEYFORTH        CHIPPEWA FALLS  WI  30    11 F 30-39      16:24.5    8:12/M
     110    JOANNE NELSON           AUGUSTA  WI         48     5 F 40-49      16:26.5    8:13/M
     111    KEEVIN PEUSE            FALL CREEK  WI      50     7 M 50-59      16:27.3    8:14/M
     112    KRISTEN GUNDERSON       ST PAUL  MN         34    12 F 30-39      16:27.8    8:14/M
     113    Gina Toutant            EAU CLAIRE  WI      25     6 F 20-29      16:34.5    8:17/M
     114    Michael Toutant         EAU CLAIRE  WI      25    14 M 20-29      16:35.3    8:18/M
     115    Briana Hagen            Eau Claire  WI      27     7 F 20-29      16:36.1    8:18/M
     116    JOAN MALEK              CHETEK  WI          43     6 F 40-49      16:36.9    8:18/M
     117    BENJAMIN WHITIS         EAU CLAIRE  WI      12     4 M  0-12      16:38.1    8:19/M
     118    TOM PONTY               EAU CLAIRE  WI      60     2 M 60-69      16:39.8    8:20/M
     119    BRANDON RIECHERS        EAU CLAIRE  WI      32    13 M 30-39      16:41.9    8:21/M
     120    Beth Borst              Eau Claire  WI      27     8 F 20-29      16:42.9    8:21/M
     121    Phil Pryse              EAU CLAIRE  WI      35    14 M 30-39      16:44.6    8:22/M
     122    Jack Felmlee            Chippewa Falls  WI  54     8 M 50-59      16:45.6    8:23/M
     123    SARAH BOLEY             MONDOVI  WI         12     4 F  0-12      16:49.2    8:25/M
     124    Heidi Lau               Eau Claire  WI      14     9 F 13-19      16:50.0    8:25/M
     125    MARK WAITE              EAU CLAIRE  WI      53     9 M 50-59      16:58.3    8:29/M
     126    Gary Axness             Eau Claire  WI      42    18 M 40-49      17:00.6    8:30/M
     127    Steve Jones             Eau Claire  WI      43    19 M 40-49      17:07.8    8:34/M
     128    JON LEE                 CHIPPEWA FALLS  WI  28    15 M 20-29      17:08.6    8:34/M
     129    Jeff Lindauer           Eau Claire  WI      39    15 M 30-39      17:10.7    8:35/M
     130    ANDREW DOWD             EAU CLAIRE  WI      25    16 M 20-29      17:11.3    8:36/M
     131    AMY RENNOCK             EAU CLAIRE  WI      31    13 F 30-39      17:13.9    8:37/M
     132    SCOTT KOWALSKI          ROBBINSDALE  MN     33    16 M 30-39      17:14.5    8:37/M
     133    ROB SCHMITT             BLACK RIVER FALLS   36    17 M 30-39      17:15.0    8:38/M
     134    JENNIFER WIGGIN         EAU CLAIRE  WI      32    14 F 30-39      17:17.4    8:39/M
     135    JAMES ZENNER            CHIPPEWA FALLS  WI  49    20 M 40-49      17:20.8    8:40/M
     136    Peg Banks               Eau Claire  WI      33    15 F 30-39      17:24.1    8:42/M
     137    Kevin DeRosier          Eau Claire  WI      43    21 M 40-49      17:30.7    8:45/M
     138    Lacey Logslett          Colfax  WI          19    10 F 13-19      17:31.6    8:46/M
     139    Brooks Bauer            EAU CLAIRE  WI      32    18 M 30-39      17:37.5    8:49/M
     140    RON BUCKLI              EAU CLAIRE  WI      73     1 M 70-99      17:39.4    8:50/M
     141    Benjamin Fuller         Colfax  WI          16    23 M 13-19      17:40.2    8:50/M
     142    BILL MCCULLOUGH         EAU CLAIRE  WI      64     3 M 60-69      17:41.4    8:51/M
     143    Cheri Riemenschneider   Eau Claire  WI      38    16 F 30-39      17:42.2    8:51/M
     144    MARY ANN LYNNES         EAU CLAIRE  WI      59     3 F 50-59      17:43.7    8:52/M
     145    TRACY DOWLING           EAU CLAIRE  WI      38    17 F 30-39      17:44.6    8:52/M
     146    HANNAH WHITIS           EAU CLAIRE  WI      14    11 F 13-19      17:45.9    8:53/M
     147    BEN WHITIS              EAU CLAIRE  WI      40    22 M 40-49      17:50.6    8:55/M
     148    caron schimmel          chippewa falls  WI  32    18 F 30-39      17:52.2    8:56/M
     149    Andrea Pecor            Eau Claie  WI       22     9 F 20-29      17:59.9    9:00/M
     150    ERIK WIGGIN             EAU CLAIRE  WI      36    19 M 30-39      18:02.0    9:01/M
     151    Jenny Gregorich         Eau Claire  WI      21    10 F 20-29      18:02.5    9:01/M
     152    Mike Schatz                                 50    10 M 50-59      18:03.1    9:02/M
     153    Brett DeRosier          Eau Claire  WI      13    24 M 13-19      18:07.1    9:04/M
     154    JUDY KROHN              PITTSVILLE  WI      54     4 F 50-59      18:13.1    9:07/M
     155    DEB LOKEN               EAU CLAIRE  WI      48     7 F 40-49      18:24.4    9:12/M
     156    JENNY Axness            Eau Claire  WI      40     8 F 40-49      18:25.5    9:13/M
     157    KAREN HOTVEDT           ALTOONA  WI         38    19 F 30-39      18:26.9    9:13/M
     158    EMILY RIECHERS          EAU CLAIRE  WI      32    20 F 30-39      18:28.0    9:14/M
     159    Cindy Lecount                               40     9 F 40-49      18:28.5    9:14/M
     160    CHRIS LEE               ALTOONA  WI         46    23 M 40-49      18:31.8    9:16/M
     161    Heidi Garborg-Mueller   Strum  WI           37    21 F 30-39      18:34.4    9:17/M
     162    alexa gustafson         Eau Claire  WI      13    12 F 13-19      18:43.5    9:22/M
     163    Eric Huse               Eau Claire  WI      12     5 M  0-12      18:43.8    9:22/M
     164    MICHAEL OLDENBERG       BLOOMER  WI         43    24 M 40-49      18:44.2    9:22/M
     165    HOLLY HAKES             CHIPPEWA FALLS  WI  36    22 F 30-39      18:53.4    9:27/M
     166    KARYN NYHUS             EAU CLAIRE  WI      30    23 F 30-39      18:53.9    9:27/M
     167    Christy Larson          colfax  WI          36    24 F 30-39      18:54.5    9:27/M
     168    JENNIFER STEINKE        COLFAX  WI          35    25 F 30-39      18:55.4    9:28/M
     169    WES ALWIN               EAU CLAIRE  WI      17    25 M 13-19      18:57.7    9:29/M
     170    HANNAH SCHMITT          BLACK RIVER FALLS   14    13 F 13-19      18:58.4    9:29/M
     171    Chelsea Moen            Colfax  WI          20    11 F 20-29      19:00.0    9:30/M
     172    MAISY DODGE             DURAND  WI          10     5 F  0-12      19:04.9    9:32/M
     173    Ken Schreiber           OSSEO  WI           54    11 M 50-59      19:06.4    9:33/M
     174    Amy Jacobsen            Eau Claire  WI      25    12 F 20-29      19:13.8    9:37/M
     175    DARRIN SEYFORTH         CHIPPEWA FALLS  WI  42    25 M 40-49      19:21.0    9:41/M
     176    STEPHEN PORN            EAU CLAIRE  WI      60     4 M 60-69      19:27.8    9:44/M
     177    MICHEL WISENER          FALL CREEK  WI      37    26 F 30-39      19:28.8    9:44/M
     178    JENNIFER STANGL         EAU CLAIRE  WI      36    27 F 30-39      19:56.3    9:58/M
     179    Jody Wagner             CHIPPEWA FALLS  WI  30    28 F 30-39      20:15.8   10:08/M
     180    Denise McFarlane        Bloomer  WI         31    29 F 30-39      20:20.3   10:10/M
     181    Kim Rodriguez           EAU CLAIRE  WI      38    30 F 30-39      20:29.8   10:15/M
     182    Jan Brenner             Eau Claire  WI      47    10 F 40-49      20:59.2   10:30/M
     183    MEGAN PARKER            EAU CLAIRE  WI      26    13 F 20-29      21:05.5   10:33/M
     184    Jack Flink                                  49    26 M 40-49      21:09.0   10:35/M
     185    Jonah Barstad           Eleva  WI           8      6 M  0-12      21:17.6   10:39/M
     186    NANCY BELTZ             ALTOONA  WI         37    31 F 30-39      21:18.0   10:39/M
     187    ELLEN LILL              EAU CLAIRE  WI      42    11 F 40-49      21:18.7   10:39/M
     188    JACKIE MICKELSON        EAU CLAIRE  WI      33    32 F 30-39      21:21.4   10:41/M
     189    AMANDA RUD              MONDOVI  WI         9      6 F  0-12      21:35.9   10:48/M
     190    DOUG RUD                MONDOVI  WI         38    20 M 30-39      21:36.4   10:48/M
     191    KELLEY SIMON            EAU CLAIRE  WI      31    33 F 30-39      21:37.5   10:49/M
     192    KATE SIMON              EAU CLAIRE  WI      24    14 F 20-29      21:38.7   10:49/M
     193    Pam Lindauer            Eau Claire  WI      37    34 F 30-39      21:39.8   10:50/M
     194    KARI DELORGE            MONDOVI  WI         33    35 F 30-39      21:43.6   10:52/M
     195    PEGGY RUFF              CHIPPEWA FALLS  WI  40    12 F 40-49      21:44.4   10:52/M
     196    HUNTER GILLETT          CAMERON  WI         8      7 M  0-12      21:45.0   10:53/M
     197    MISSY KLUMP             CAMERON  WI         28    15 F 20-29      21:45.5   10:53/M
     198    Karen Drechsel          Eau Claire  WI      42    13 F 40-49      22:02.9   11:01/M
     199    Bethany Kildahl         Fall Creek  WI       9     7 F  0-12      22:04.2   11:02/M
     200    Raeann Schwab           CHIPPEWA FALLS  WI  11     8 F  0-12      22:17.6   11:09/M

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     201    KERRI BARCHENGER        EAU CLAIRE  WI      28    16 F 20-29      22:21.2   11:11/M
     202    SHANDA SCHWAB           EAU CLAIRE  WI      32    36 F 30-39      22:23.0   11:12/M
     203    ERIKA SCHORBHNBRNDER    EAU CLAIRE  WI      29    17 F 20-29      22:29.7   11:15/M
     204    KELSY KARRIGAN          EAU CLAIRE  WI      23    18 F 20-29      22:55.3   11:28/M
     205    PHIL CLOSE              EAU CLAIRE  WI      60     5 M 60-69      23:28.4   11:44/M
     206    LAUREN MILLER           CHIPPEWA FALLS  WI  11     9 F  0-12      23:35.1   11:48/M
     207    JENNIFER MILLER         CHIPPEWA FALLS  WI  38    37 F 30-39      23:35.7   11:48/M
     208    BRECKIN HOUSER          STOUGHTON  WI       10     8 M  0-12      23:37.1   11:49/M
     209    Emily Madsen            Eau Claire  WI      29    19 F 20-29      23:38.8   11:49/M
     210    KATELYNNE DEVNEY        FALL CREEK  WI      11    10 F  0-12      23:40.1   11:50/M
     211    Jolene Schmidt          EAU CLAIRE  WI      32    38 F 30-39      24:11.9   12:06/M
     212    Ruth Holliday           Colfax  WI          49    14 F 40-49      24:43.9   12:22/M
     213    Mikaela Snyder          CHIPPEWA FALLS  WI  10    11 F  0-12      24:44.9   12:22/M
     214    DEBRA PORN              EAU CLAIRE  WI      55     5 F 50-59      24:48.5   12:24/M
     215    HALEY HOUSER            STOUGHTON  WI       12    12 F  0-12      25:34.7   12:47/M
     216    KAY SCHORBAHN           INDEPENDENCE  WI    59     6 F 50-59      25:52.9   12:56/M
     217    MARISA ANDERSON         EAU CLAIRE  WI      30    39 F 30-39      26:11.9   13:06/M
     218    KELLI SCHMITT           BLACK RIVER FALLS   33    40 F 30-39      26:16.8   13:08/M
     219    CHRISTIAN SCHMITT       BLACK RIVER FALLS   10     9 M  0-12      26:17.3   13:09/M
     220    PAT SWENSON             EAU CLAIRE  WI      65     1 F 60-69      26:30.9   13:15/M
     221    CHARLIE GROSSKLAUS      EAU CLAIRE  WI      61     6 M 60-69      26:33.7   13:17/M
     222    LAVONNE KOHLHEPP        EAU CLAIRE  WI      68     2 F 60-69      27:09.0   13:35/M
     223    dana gustafson          Eau Claire  WI      39    21 M 30-39      27:15.1   13:38/M
     224    melissa gustafson       Eau Claire  WI      38    41 F 30-39      27:15.7   13:38/M
     225    ALYSON PRONSCHINSKE     EAU CLAIRE  WI      31    42 F 30-39      27:58.6   13:59/M
     226    Tracey Mortensen        Houlton  WI         32    43 F 30-39      27:59.8   14:00/M
     227    Michelle Harris         Eau Claire  WI      28    20 F 20-29      28:18.7   14:09/M
     228    ANNE WOOLEVER           ELK MOUND  WI       27    21 F 20-29      28:24.3   14:12/M
     229    JULIE GILBERT           EAU CLAIRE  WI      33    44 F 30-39      28:25.0   14:13/M
     230    ERIN RAMSAY             EAU CLAIRE  WI      23    22 F 20-29      29:47.0   14:54/M
     231    SUE WEBER               EAU CLAIRE  WI      45    15 F 40-49      29:49.1   14:55/M
     232    AMY SCHAEFER            EAU CLAIRE  WI      29    23 F 20-29      29:52.2   14:56/M
     233    Disa Wahlstrand         Eau Claire  WI      37    45 F 30-39      30:20.9   15:10/M
     234    Toni Wahlstrand         Eau Claire  WI      63     3 F 60-69      30:22.5   15:11/M
     235    Karen Herman            BLOOMER  WI         29    24 F 20-29      30:39.7   15:20/M
     236    STAN MONSON             EAU CLAIRE  WI      65     7 M 60-69      30:40.9   15:20/M
     237    SHARON MONSON           EAU CLAIRE  WI      63     4 F 60-69      30:52.5   15:26/M
     238    DAVE SMETANA            BLACK RIVER FALLS   36    22 M 30-39      30:53.3   15:27/M
     239    ANN VANDERWYST          BLACK RIVER FALLS   28    25 F 20-29      30:53.7   15:27/M
     240    RON KROHN               PITTSVILLE  WI      54    12 M 50-59      31:08.0   15:34/M
     241    Merlin MIKELSON         MONDOVI  WI         73     2 M 70-99      31:17.9   15:39/M
     242    STAN KOHLHEPP           EAU CLAIRE  WI      68     8 M 60-69      31:27.1   15:44/M
     243    KATIE SCHWALBE          WEYERHAEUSER  WI    41    16 F 40-49      33:22.6   16:41/M
     244    Sherri Linderman        ALTOONA  WI         35    46 F 30-39      34:07.9   17:04/M
     245    GAIL HUNTER             EAU CLAIRE  WI      50     7 F 50-59      34:14.2   17:07/M
     246    JENNIFER ADRIAN         CHIPPEWA FALLS  WI  25    26 F 20-29      34:14.8   17:07/M
     247    JEFF BROWN              WHITEHALL  WI       50    13 M 50-59      35:34.5   17:47/M
     248    TERRY BROWN             WHITEHALL  WI       55     8 F 50-59      35:34.9   17:47/M
     249    JANICE MIKELSON         MONDOVI  WI         70     1 F 70-99      36:25.9   18:13/M
     250    Michelle Kooiker        Eau Claire  WI      34    47 F 30-39      36:26.6   18:13/M
     251    Hannah Kooiker          Eau Claire  WI      10    13 F  0-12      37:32.4   18:46/M
     252    COLLEEN HERZBERG        ELEVA  WI           43    17 F 40-49      39:44.8   19:52/M
     253    SELIKA DUCKSWRTHLAWTON  EAU CLAIRE  WI      41    18 F 40-49      40:35.6   20:18/M
     254    Patricia Duyfhuizen     EAU CLAIRE  WI      53     9 F 50-59      40:39.1   20:20/M



 

1/4 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Erin Ross               Green Bay  WI        7 ***** F  7-99       1:29.3    5:56/M
       2    Emily Ross              Green Bay  WI        9     1 F  7-99       1:31.8    6:04/M
       3    Arik Skifstad           Eau Claire  WI       6 ***** M  0- 6       1:37.1    6:28/M
       4    Dalton Banks            Eau Claire  WI       5     1 M  0- 6       1:40.3    6:40/M
       5    ABBY DETTINGER          EAU CLAIRE  WI      8      2 F  7-99       1:43.1    6:52/M
       6    Serena Sorensen                              6     1 F  0- 6       1:45.5    7:00/M
       7    Aspyn Arendt            Bloomer  WI          6     2 F  0- 6       1:50.2    7:20/M
       8    KATHRYN ANDERSON        EAU CLAIRE  WI      6      3 F  0- 6       1:52.6    7:28/M
       9    WESLEY WISENER          FALL CREEK  WI      7      1 M  7-99       1:53.7    7:32/M
      10    GRAYSON BURNS           MENOMONIE  WI       6      2 M  0- 6       1:54.3    7:36/M
      11    AVA KISON               EAU CLAIRE  WI      6      4 F  0- 6       1:55.9    7:40/M
      12    Jack Schimmel                                6     3 M  0- 6       1:56.2    7:44/M
      13    CONNOR STADNYK          EAU CLAIRE  WI      6      4 M  0- 6       1:57.6    7:48/M
      14    COOPER RICH             BUFFALO CITY  WI    5      5 M  0- 6       1:58.2    7:52/M
      15    MATTHEW REES            CHIPPEWA FALLS  WI  6      6 M  0- 6       1:59.2    7:56/M
      16    AUSTIN WATSON           ALTOONA  WI         6      7 M  0- 6       1:59.7    7:56/M
      17    Jacob Golat             Altoona  WI          6     8 M  0- 6       2:00.4    8:00/M
      18    MAGGIE GERMONPREZ       EAU CLAIRE  WI      6      5 F  0- 6       2:01.2    8:04/M
      19    Riley Steuernagel       Eau Claire  WI       6     6 F  0- 6       2:01.7    8:04/M
      20    Christopher Ray         Eau Claire  WI       5     9 M  0- 6       2:03.8    8:12/M
      21    MAXWELL KOHLHEPP        HAM LAKE  MN        5     10 M  0- 6       2:04.8    8:16/M
      22    JONHATHAN DURBIN        EAU CLAIRE  WI      6     11 M  0- 6       2:05.4    8:20/M
      23    LOGAN PODOLAK           EAU CLAIRE  WI      6     12 M  0- 6       2:05.6    8:20/M
      24    ALISON HOTVEDT          ALTOONA  WI         6      7 F  0- 6       2:06.0    8:24/M
      25    REID PEDERSON           FALL CREEK  WI      8      2 M  7-99       2:06.7    8:24/M
      26    Juliana Drechsel        Eau Claire  WI       6     8 F  0- 6       2:07.7    8:28/M
      27    ELLA BEUNING            EAU CLAIRE  WI      6      9 F  0- 6       2:08.3    8:32/M
      28    MICHAEL QUINLAN         EAU CLAIRE  WI      6     13 M  0- 6       2:09.1    8:36/M
      29    Treyton Hagen           Eau Claire  WI       5    14 M  0- 6       2:09.8    8:36/M
      30    SOPHIE HELLER           CHIPPEWA FALLS  WI  6     10 F  0- 6       2:10.2    8:40/M
      31    SYDNEY PRESLER          EAU CLAIRE  WI      6     11 F  0- 6       2:10.8    8:40/M
      32    LOGAN ROLLINS           EAU CLAIRE  WI      5     15 M  0- 6       2:11.6    8:44/M
      33    MATHIEU QUINLAN         EAU CLAIRE  WI      4     16 M  0- 6       2:12.8    8:48/M
      34    MADELYN ANDERSON        EAU CLAIRE  WI      5     12 F  0- 6       2:13.4    8:52/M
      35    MASON BAUER             EAU CLAIRE  WI       5    17 M  0- 6       2:14.0    8:56/M
      36    CASSIDY REITZ           COLFAX  WI           5    13 F  0- 6       2:16.9    9:04/M
      37    BENJAMIN JACCARD        MADISON  WI         4     18 M  0- 6       2:19.6    9:16/M
      38    GABRIEL WIGGIN          EAU CLAIRE  WI      6     19 M  0- 6       2:21.5    9:24/M
      39    ISAAC WIGGIN            EAU CLAIRE  WI      5     20 M  0- 6       2:23.1    9:32/M
      40    NICHOLAS REES           CHIPPEWA FALLS  WI  4     21 M  0- 6       2:24.3    9:36/M
      41    JACK ECHTERNACH         EAU CLAIRE  WI      5     22 M  0- 6       2:25.0    9:40/M
      42    JOSHUA BURNS            MENOMONIE  WI       5     23 M  0- 6       2:25.5    9:40/M
      43    MACKENZIE GILBERT       EAU CLAIRE  WI      5     14 F  0- 6       2:26.0    9:44/M
      44    ALEC AUGUSTYN           EAU CLAIRE  WI      5     24 M  0- 6       2:26.3    9:44/M
      45    JAYDON GOETTE           CHIPPEWA FALLS  WI  5     15 F  0- 6       2:26.8    9:44/M
      46    COLIN WATSON            ALTOONA  WI         4     25 M  0- 6       2:27.2    9:48/M
      47    CHASE SPEIL             EAU CLAIRE  WI      5     26 M  0- 6       2:27.7    9:48/M
      48    IRIS HAKES              CHIPPEWA FALLS  WI  5     16 F  0- 6       2:28.2    9:52/M
      49    ALISIA PALMS            CHIPPEWA FALLS  WI  5     17 F  0- 6       2:28.8    9:52/M
      50    TREVIN KISON            EAU CLAIRE  WI      4     27 M  0- 6       2:29.5    9:56/M
      51    JACOB SCHWAB            EAU CLAIRE  WI      5     28 M  0- 6       2:32.5   10:08/M
      52    JULIA BEUNING           EAU CLAIRE  WI      4     18 F  0- 6       2:35.3   10:20/M
      53    MADISON PRESLER         EAU CLAIRE  WI      4     19 F  0- 6       2:36.6   10:24/M
      54    LUKE PODOLAK            EAU CLAIRE  WI      4     29 M  0- 6       2:37.4   10:28/M
      55    MADYSEN AMIDON          ALTOONA  WI         6     20 F  0- 6       2:38.7   10:32/M
      56    GUS THEISEN             CHIPPEWA FALLS  WI  3     30 M  0- 6       2:39.3   10:36/M
      57    ROSCOE RENNOCK          EAU CLAIRE  WI      3     31 M  0- 6       2:39.7   10:36/M
      58    GRANT ANDERSON          EAU CLAIRE  WI      4     32 M  0- 6       2:43.8   10:52/M
      59    Lakken Burzynski                             5    33 M  0- 6       2:45.3   11:00/M
      60    QUENTIN MAAS            EAU CLAIRE  WI      3     34 M  0- 6       2:46.1   11:04/M
      61    Celee Schuch            EAU CLAIRE  WI      6     21 F  0- 6       2:47.2   11:08/M
      62    joseph thaler           chippewa falls  WI   5    35 M  0- 6       2:47.6   11:08/M
      63    AVA HAKES               CHIPPEWA FALLS  WI  4     22 F  0- 6       2:53.1   11:32/M
      64    Zoe Drechsel            Eau Claire  WI       3    23 F  0- 6       2:58.6   11:52/M
      65    JOSHUA MITHUEN          EAU CLAIRE  WI       4    36 M  0- 6       3:00.9   12:00/M
      66    Page Rodriguez                               4    24 F  0- 6       3:03.1   12:12/M
      67    Isabella Killey         Eau Claire  WI       5    25 F  0- 6       3:04.6   12:16/M
      68    Codey Steuernagel       Eau Claire  WI       3    37 M  0- 6       3:06.0   12:24/M
      69    KATE AUGUSTYN           EAU CLAIRE  WI      3     26 F  0- 6       3:06.5   12:24/M
      70    NOAH OLSON              ALTOONA  WI         3     38 M  0- 6       3:07.6   12:28/M
      71    Brandon Sommers         HAM LAKE  MN        3     39 M  0- 6       3:08.2   12:32/M
      72    CALEB SCHWAB            EAU CLAIRE  WI      3     40 M  0- 6       3:09.0   12:36/M
      73    CALVIN TANNER           EAU CLAIRE  WI      5     41 M  0- 6       3:11.7   12:44/M
      74    Molly Smith             Menomonie  WI        4    27 F  0- 6       3:15.7   13:00/M
      75    emily thaler            chippewa falls  WI   2    28 F  0- 6       3:17.4   13:08/M
      76    amber thaler            chippewa falls  WI   4    29 F  0- 6       3:18.5   13:12/M
      77    ruby thaler             chippewa falls  WI   4    30 F  0- 6       3:18.8   13:12/M
      78    NATALIE BELTZ           ALTOONA  WI         3     31 F  0- 6       3:19.3   13:16/M
      79    Alex Whitis             EAU CLAIRE  WI      8      3 M  7-99       3:24.6   13:36/M
      80    CADEN AMIDON            ALTOONA  WI         3     42 M  0- 6       3:26.0   13:44/M
      81    Cole Kildahl            Fall Creek  WI       5    43 M  0- 6       3:27.8   13:48/M
      82    SAM WISENER             FALL CREEK  WI      4     44 M  0- 6       3:29.8   13:56/M
      83    OWEN WIGGIN             EAU CLAIRE  WI      3     45 M  0- 6       3:36.0   14:24/M
      84    MYA HAMILTON            EAU CLAIRE  WI      4     32 F  0- 6       3:45.4   15:00/M
      85    Hannah Golden           RIDGELAND  WI       3     33 F  0- 6       3:54.3   15:36/M
      86    Remy Rassbach           EAU CLAIRE  WI      2     46 M  0- 6       3:57.3   15:48/M
      87    RYAN ECHTERNACH         EAU CLAIRE  WI      3     47 M  0- 6       4:07.3   16:28/M
      88    EVAN GUSTAFSON          EAU CLAIRE  WI      3     48 M  0- 6       4:33.5   18:12/M
      89    Logan Lau               Altoona  WI          3    49 M  0- 6       4:34.0   18:16/M
      90    Ben Dohbly                                   2    50 M  0- 6       4:35.4   18:20/M
      91    REAGAN BURR             EAU CLAIRE  WI      2     34 F  0- 6       4:40.0   18:40/M
      92    Jaren Payne                                  2    51 M  0- 6       4:56.5   19:44/M
      93    AVA HEINZ               EAU CLAIRE  WI      2     35 F  0- 6       5:46.5   23:04/M
      94    Nick Steuernagel        Eau Claire  WI       5    52 M  0- 6       6:08.6   24:32/M
      95    Trent Steuernagel       Eau Claire  WI       3    53 M  0- 6       6:31.1   26:04/M



 

1/2 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Brady Skifstad          Eau Claire  WI      12 ***** M 10-12       3:04.7    6:08/M
       2    Sam Axness              Eau Claire  WI      11     1 M 10-12       3:08.1    6:16/M
       3    ADAM RIEMENSCHNEIDER    FALL CREEK  WI      10     2 M 10-12       3:11.4    6:22/M
       4    KEENEN FRANCOIS         MONDOVI  WI         12     3 M 10-12       3:17.2    6:34/M
       5    Becca Fuller            Colfax  WI          11 ***** F 10-12       3:18.8    6:36/M
       6    elli daniels            chippewa falls  WI  10     1 F 10-12       3:19.2    6:38/M
       7    GAGE MORENO             WILLIAMSBURG  VA    11     4 M 10-12       3:23.0    6:46/M
       8    NOAH DODGE              DURAND  WI          8      1 M  7- 9       3:25.3    6:50/M
       9    Hunter Gillett          CAMERON  WI         8      2 M  7- 9       3:27.5    6:54/M
      10    ASIA MILLER             EAU CLAIRE  WI      9      1 F  7- 9       3:30.9    7:00/M
      11    Lily Borgenheimor                            8     2 F  7- 9       3:31.6    7:02/M
      12    MOLLY WAMPLER           EAU CLAIRE  WI      7      3 F  7- 9       3:32.5    7:04/M
      13    Kyra Arendt             Bloomer  WI          8     4 F  7- 9       3:33.7    7:06/M
      14    Riley Patrow            CHIPPEWA FALLS  WI  10     5 M 10-12       3:35.0    7:10/M
      15    CHRISTIAN SORENSEN      EAU CLAIRE  WI      8      3 M  7- 9       3:35.8    7:10/M
      16    ZACH DETTINGER          EAU CLAIRE  WI      10     6 M 10-12       3:36.7    7:12/M
      17    Jack Skifstad           Eau Claire  WI      10     7 M 10-12       3:39.4    7:18/M
      18    KELLY HINDEN            EAU CLAIRE  WI      9      5 F  7- 9       3:41.4    7:22/M
      19    bryce daniels           chippewa falls  WI   7     4 M  7- 9       3:44.2    7:28/M
      20    MADESON LESKE           EAU CLAIRE  WI      8      6 F  7- 9       3:47.2    7:34/M
      21    Daniel Lau              Eau Claire  WI       7     5 M  7- 9       3:49.2    7:38/M
      22    KAYLEY KRESSIN          BLOOMER  WI         11     2 F 10-12       3:52.4    7:44/M
      23    ASHTON GOETTE           CHIPPEWA FALLS  WI  7      7 F  7- 9       3:53.7    7:46/M
      24    Taylor Burzynski        STANLEY  WI         7      6 M  7- 9       3:55.4    7:50/M
      25    Sydne Patno                                  7     8 F  7- 9       3:56.9    7:52/M
      26    BASIL HABLE             EAU CLAIRE  WI      9      7 M  7- 9       3:57.6    7:54/M
      27    William Whitis                               3     1 M  0- 6       3:59.6    7:58/M
      28    SARA HELLER             CHIPPEWA FALLS  WI  9      9 F  7- 9       4:00.2    8:00/M
      29    ZACH MICKELSON          EAU CLAIRE  WI      10     8 M 10-12       4:01.1    8:02/M
      30    Seth Kooiker            Eau Claire  WI       7     8 M  7- 9       4:02.2    8:04/M
      31    Tristan Soaeth          CHIPPEWA FALLS  WI         2 M  0- 6       4:02.6    8:04/M
      32    zach gustafson          Eau Claire  WI       7     9 M  7- 9       4:02.9    8:04/M
      33    Justin Lau              Altoona  WI          7    10 M  7- 9       4:04.9    8:08/M
      34    Bri Banks               Eau Claire  WI       8    10 F  7- 9       4:05.4    8:10/M
      35    JT GRIMM                EAU CLAIRE  WI      9     11 M  7- 9       4:06.2    8:12/M
      36    Ella Borgenheimor       CHIPPEWA FALLS  WI  10     3 F 10-12       4:06.7    8:12/M
      37    AUBREY WELKE            EAU CLAIRE  WI      7     11 F  7- 9       4:07.4    8:14/M
      38    SAMANTHA KOHLHEPP       HAM LAKE  MN        7     12 F  7- 9       4:08.2    8:16/M
      39    GRACE THEISEN           CHIPPEWA FALLS  WI  7     13 F  7- 9       4:14.4    8:28/M
      40    Nolan Rodriguez         EAU CLAIRE  WI      11     9 M 10-12       4:16.3    8:32/M
      41    joshua peterson         Augusta  WI          8    12 M  7- 9       4:25.1    8:50/M
      42    NIKO RICH               BUFFALO CITY  WI    7     13 M  7- 9       4:25.9    8:50/M
      43    Nolan Smith             Menomonie  WI        7    14 M  7- 9       4:26.7    8:52/M
      44    Dylan Kildahl           Fall Creek  WI       8    15 M  7- 9       4:35.0    9:10/M
      45    Kate Lindauer           Eau Claire  WI       8    14 F  7- 9       4:35.9    9:10/M
      46    JORDAN BARSTAD          ELEVA  WI           7     15 F  7- 9       4:36.5    9:12/M
      47    peter thaler            chippewa falls  WI   7    16 M  7- 9       4:41.6    9:22/M
      48    Jillian DeRosier        Eau Claire  WI      11     4 F 10-12       4:47.8    9:34/M
      49    TAYLOR HAKES            CHIPPEWA FALLS  WI  8     17 M  7- 9       4:57.6    9:54/M
      50    HENRY THEISEN           CHIPPEWA FALLS  WI  5      3 M  0- 6       4:57.9    9:54/M
      51    ALISHA GILBERT          EAU CLAIRE  WI      7     16 F  7- 9       5:01.1   10:02/M
      52    Maggie Brenner          Eau Claire  WI       9    17 F  7- 9       5:06.2   10:12/M
      53    MARJORIE WILLER         ALTOONA  WI         7     18 F  7- 9       5:11.4   10:22/M
      54    SPENCER HERRICK         COLFAX  WI          7     18 M  7- 9       6:54.4   13:48/M