Carson 10/2 Mile

Overall Finish List

October 26, 2002


Results By Race Management Systems, Inc.

2 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Jeff Brown              Chippewa Falls  WI  40 ***** M 40-49        12:08   
       2    Mark Wilson             Augusta  WI         40     1 M 40-49        12:47   
       3    Brian Mirr              Eau Claire  WI      10     1 M 10-13        13:02   
       4    Rich Gilgenbach         Menomonie  WI       40     2 M 40-49        13:57   
       5    Michael Hanson          Chippewa Falls  WI  30     1 M 30-39        13:57   
       6    Steve Thon              Chippewa Falls      50     1 M 50-59        14:18   
       7    Ivory Hecker            Hayward  WI         10 ***** F 10-13        14:24   
       8    Joe Jensen              Eau Claire  WI      50     2 M 50-59        14:32   
       9    Rory Cameron            Chippewa Falls  WI  50     3 M 50-59        14:46   
      10    Kasey Swanke            Eau Claire  WI      18     1 F 18-29        14:49   
      11    Cody Buckli             Wausau  WI          9      1 M  1- 9        14:49   
      12    Jody Myhre-Oechsle      Eau Claire  WI      18     2 F 18-29        14:50   
      13    Becca Jacobson          Eau Claire  WI      10     1 F 10-13        14:52   
      14    Kriss Glenz             Cadott  WI          30     1 F 30-39        14:54   
      15    Barbara E. McKinley     Chippewa Falls  WI  50     1 F 50-59        14:55   
      16    Nate Webb               Eau Claire  WI      9      2 M  1- 9        14:57   
      17    Clay Hecker             Hayward  WI         10     2 M 10-13        14:58   
      18    Monica Rolbiecki        Eau Claire  WI      10     2 F 10-13        15:15   
      19    Kristi Theisen          Eau Claire  WI      18     3 F 18-29        15:18   
      20    Lexi Webb               Eau Claire  WI      10     3 F 10-13        15:25   
      21    Jeanne Miller           Eau Claire  WI      40     1 F 40-49        15:34   
      22    Noah Hecker             Hayward  WI         14     1 M 14-17        15:35   
      23    Joanne Nelson           Augusta  WI         40     2 F 40-49        15:38   
      24    Jeff Pascal             Eau Claire  WI      30     2 M 30-39        15:47   
      25    Cindy Hanson            Altoona  WI         40     3 F 40-49        15:54   
      26    Michelle Pond           Eau Claire  WI      30     2 F 30-39        15:57   
      27    Mary Bruce              Eau Claire  WI      40     4 F 40-49        16:15   
      28    Mark Gessner            Eau Claire  WI      14     2 M 14-17        16:22   
      29    Stacey Haley            Chippewa Falls  WI  30     3 F 30-39        16:36   
      30    Ron Buckli              Eau Claire  WI      60     1 M 60-99        16:44   
      31    Isaac Hecker            Hayward  WI         9      3 M  1- 9        17:03   
      32    Nate Revello            Altoona  WI         10     3 M 10-13        17:24   
      33    Kristopher Oechsle      Eau Claire  WI      30     3 M 30-39        17:36   
      34    Chris Voelker           Eau Claire  WI      40     5 F 40-49        17:54   
      35    Jesse Glenz             Cadott  WI          9      4 M  1- 9        17:59   
      36    Amy Tebeest             Eau Claire  WI      20     4 F 18-29        18:18   
      37    Marsha Tanula           Eau Claire  WI      18     5 F 18-29        18:19   
      38    Josh Schultz            Eau Claire  WI      20     1 M 18-29        18:43   
      39    Meghan Mast             Eau Claire  WI      20     6 F 18-29        18:43   
      40    Lisa Skifstad           Eau Claire  WI      30     4 F 30-39        19:02   
      41    Tammy Mastin            Viroqua  WI         30     5 F 30-39        19:03   
      42    Rob Long                Eau Claire  WI      18     2 M 18-29        19:09   
      43    Anna Wagnild            Eau Claire  WI      18     7 F 18-29        19:10   
      44    Ann Collins             Menomonie  WI       18     8 F 18-29        19:11   
      45    Tracy Pire              Eau Claire  WI      30     6 F 30-39        19:13   
      46    Kim Landry-Ayres        Eau Claire  WI      30     7 F 30-39        19:22   
      47    Phil McGuirk            Menomonie  WI       60     2 M 60-99        19:23   
      48    Shelly Bowman           Eau Claire  WI      30     8 F 30-39        19:34   
      49    Jane Sanford            Altoona  WI         30     9 F 30-39        19:39   
      50    Mark Duda               Eau Claire  WI      40     3 M 40-49        20:21   
      51    Carole Sharkey          Westlake Village  C 40     6 F 40-49        20:56   
      52    Mona Grimm              Eau Claire  WI      30    10 F 30-39        20:57   
      53    Paula Dejno             Chippewa Falls  WI  30    11 F 30-39        20:59   
      54    Casi Webb               Eau Claire  WI      10     4 F 10-13        21:04   
      55    Whitney Rawdon          Eau Claire  WI      10     5 F 10-13        21:07   
      56    Kathy Robinson          Eau Claire  WI      40     7 F 40-49        22:11   
      57    Jill Cripe              Eau Claire  WI      40     8 F 40-49        22:13   
      58    Erika Schorbahn         Eau Claire  WI      18     9 F 18-29        23:03   
      59    Paul Rosolack           Eau Claire  WI      18     3 M 18-29        23:03   
      60    Melissa Pascal          Eau Claire  WI      18    10 F 18-29        25:07   
      61    Marci Miller            Chippewa Falls  WI  40     9 F 40-49        25:36   
      62    Cosette Kaster          Hewitt  WI          9      1 F  1- 9        25:40   
      63    Carol Prescher          Wabasha  MN         60     1 F 60-99        26:25   
      64    Vickie Pillar           Altoona  WI         40    10 F 40-49        26:35   
      65    Phyllis Glanzman        Mondovi  WI         60     2 F 60-99        31:16   



10 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    John Stien              Eau Claire  WI      30 ***** M 30-39        57:07   
       2    Wade Zwiener            Elk Mound  WI       40     1 M 40-49        57:27   
       3    Chuck Hull              Chippewa Falls  WI  40     2 M 40-49        59:20   
       4    Adam Gould              Edgerton  WI        30     1 M 30-39        59:32   
       5    Thomas Meyer            Hayward  WI         30     2 M 30-39        59:58   
       6    Eric Johnson            Ingleside  IL       20     1 M 20-29      1:00:20   
       7    Dan Lindberg            Eau Claire  WI      40     3 M 40-49      1:00:30   
       8    Steven Ropes            Eau Claire  WI      30     3 M 30-39      1:01:06   
       9    Mike Revello            Altoona  WI         40     4 M 40-49      1:02:11   
      10    Robb Johnson            West Bend  WI       30     4 M 30-39      1:02:23   
      11    Jeff Miller             Eau Claire  WI      40     5 M 40-49      1:02:30   
      12    Darryl Johnson          Ingleside  IL       50     1 M 50-59      1:04:12   
      13    Tim Holden              Chippewa Falls  WI  40     6 M 40-49      1:04:31   
      14    Terry Tansey            Hayward  WI         40     7 M 40-49      1:04:38   
      15    Lisa Johnson            West Bend  WI       30 ***** F 30-39      1:04:42   
      16    Bruce Begotka           Eau Claire  WI      30     5 M 30-39      1:05:28   
      17    Cary Komoto             Rice Lake  WI       40     8 M 40-49      1:05:30   
      18    Brian McAlister         Chippewa Falls  WI  40     9 M 40-49      1:05:50   
      19    Paul Wagner             Eau Claire  WI      40    10 M 40-49      1:06:00   
      20    Scott Van Asten         Eau Claire  WI      20     2 M 20-29      1:06:22   
      21    Shiloh Ramos            Appleton  WI        20     3 M 20-29      1:06:23   
      22    Dan Paulmier            Eau Claire  WI      20     4 M 20-29      1:06:25   
      23    Kevin Mahoney           Eau Claire  WI      50     2 M 50-59      1:06:33   
      24    Dan Weggel              Eau Claire  WI      20     5 M 20-29      1:06:43   
      25    Bill Wonder             Eau Claire  WI      20     6 M 20-29      1:06:52   
      26    David Carother          Cornell  WI         30     6 M 30-39      1:07:16   
      27    Wendy Bengtson          Chippewa Falls  WI  30     1 F 30-39      1:07:23   
      28    Dave Landgraf           Bloomer  WI         50     3 M 50-59      1:07:35   
      29    Bill Knickerbocker      Cameron  WI         50     4 M 50-59      1:07:51   
      30    Dan Dotte               Eau Claire  WI      40    11 M 40-49      1:08:30   
      31    Pat Batz                Eau Claire  WI      30     7 M 30-39      1:08:47   
      32    Douglas Brandt          Fall Creek  WI      50     5 M 50-59      1:08:57   
      33    Matt Rantala            Eau Claire  WI      30     8 M 30-39      1:09:00   
      34    Nathan Hecker           Hayward  WI         30     9 M 30-39      1:09:10   
      35    Brian Wambold           Milwaukee  WI       20     7 M 20-29      1:09:42   
      36    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  40     1 F 40-49      1:10:12   
      37    Jim Heebink             New Richmond  WI    50     6 M 50-59      1:10:25   
      38    Padden Glocka           Milwaukee  WI       20     8 M 20-29      1:11:39   
      39    Amelia Daniels          Eau Claire  WI      30     2 F 30-39      1:11:44   
      40    Steve Weiss             Altoona  WI         40    12 M 40-49      1:12:10   
      41    Brigham Green           Menomonie  WI       20     9 M 20-29      1:12:43   
      42    Gregory Kaster          Hewitt  WI          40    13 M 40-49      1:12:46   
      43    Paul Billmeyer          Eau Claire  WI      50     7 M 50-59      1:13:01   
      44    Robert Bruce            Eau Claire  WI      40    14 M 40-49      1:14:10   
      45    Tom Heebink             Eau Claire  WI      20    10 M 20-29      1:14:56   
      46    Jeanie Lubinsky         Eau Claire  WI      40     2 F 40-49      1:15:06   
      47    Ryan Scherz             River Falls  WI     20    11 M 20-29      1:15:26   
      48    Mary Johansen           Hayward  WI         40     3 F 40-49      1:15:51   
      49    Jayne Baugher           Chippewa Falls  WI  40     4 F 40-49      1:16:02   
      50    Mike Stupak             Foxboro  WI         40    15 M 40-49      1:16:08   
      51    Aaron Wakczak           St Paul  MN         20    12 M 20-29      1:16:24   
      52    Dave Spencer            Eau Claire  WI      40    16 M 40-49      1:17:19   
      53    Al Whalen               Waconia  MN         30    10 M 30-39      1:17:30   
      54    Bob Lesniewski          Eau Claire  WI      50     8 M 50-59      1:18:15   
      55    Kelly Kocher            Wausau  WI          30     3 F 30-39      1:18:42   
      56    Mike Spencer            Eau Claire  WI      50     9 M 50-59      1:19:32   
      57    Mogens Vedsted          Eau Claire  WI      60     1 M 60-99      1:19:38   
      58    Mary Nowlan             Eau Claire  WI      20     1 F 20-29      1:20:21   
      59    Jim O'Connor            Plymouth  MN        50    10 M 50-59      1:20:23   
      60    Chris Gorzek            Eau Claire  WI      30    11 M 30-39      1:20:29   
      61    Jolene Stauffacher      Eau Claire  WI      20     2 F 20-29      1:21:02   
      62    Steve Voller            Eau Claire  WI      30    12 M 30-39      1:21:18   
      63    Michelle Jensen         Osseo  WI           30     4 F 30-39      1:22:29   
      64    Jeff Martin             Chetek  WI          40    17 M 40-49      1:24:03   
      65    Steve Rehlinger         Marshfield  WI      40    18 M 40-49      1:24:18   
      66    Kirk Callahan           Eau Claire  WI      30    13 M 30-39      1:24:29   
      67    Mike Radtke             Glidden  WI         50    11 M 50-59      1:24:54   
      68    Mark Butterfield        Tomah  WI           40    19 M 40-49      1:25:45   
      69    Samantha Stupak         Menomonie  WI       20     3 F 20-29      1:25:48   
      70    Tina Killey             Altoona  WI         40     5 F 40-49      1:26:18   
      71    John Strei              Eau Claire  WI      40    20 M 40-49      1:26:31   
      72    Maureen Strei           Minneapolis  MN     30     5 F 30-39      1:26:32   
      73    Steve Balfanz           Osceola  WI         40    21 M 40-49      1:26:56   
      74    Herb Schweitzer         Rice Lake  WI       40    22 M 40-49      1:26:56   
      75    Timothy J. Dutter       Eau Claire  WI      20    13 M 20-29      1:27:02   
      76    Kevin Kearney           Eau Claire  WI      20    14 M 20-29      1:27:24   
      77    Steven Shilts           Chippewa Falls  WI  40    23 M 40-49      1:27:42   
      78    Nancy Bauwens           Chippewa Falls  WI  40     6 F 40-49      1:27:45   
      79    Steve O'Denius          Eau Claire  WI      40    24 M 40-49      1:28:14   
      80    Michelle St. Arnault    Woodbury  MN        30     6 F 30-39      1:28:24   
      81    Diane M. Hoyme          Chippewa Falls  WI  40     7 F 40-49      1:28:38   
      82    Jackie Conniff          Hager City  WI      40     8 F 40-49      1:29:02   
      83    Jill Kaiser             Red Wing  MN        30     7 F 30-39      1:29:09   
      84    Darcy Hager-Slavin      Woodbury  MN        20     4 F 20-29      1:29:09   
      85    Jerri Jo Moe            Eau Claire  WI      40     9 F 40-49      1:30:51   
      86    Jane Pederson           Eau Claire  WI      50     1 F 50-59      1:30:52   
      87    Gary Green              Hartland  WI        50    12 M 50-59      1:31:17   
      88    Tim Trlcinko            Milwaukee  WI       20    15 M 20-29      1:31:33   
      89    Larry W. Johnson        New Richmond  WI    50    13 M 50-59      1:31:35   
      90    Mary Bodoh-Stone        Eau Claire  WI      40    10 F 40-49      1:31:56   
      91    Angie Rush              Eau Claire  WI      30     8 F 30-39      1:31:57   
      92    Nancy Hunt              Eau Claire  WI      30     9 F 30-39      1:31:58   
      93    Laure M. Shilts         Chippewa Falls  WI  30    10 F 30-39      1:32:12   
      94    Karen Possley           Chippewa Falls  WI  40    11 F 40-49      1:32:54   
      95    Ellie Johnson           Ingleside  IL       50     2 F 50-59      1:35:23   
      96    Jessica Hoelz           Milwaukee  WI       20     5 F 20-29      1:37:42   
      97    Bill Kuehn              Eau Claire  WI      60     2 M 60-99      1:37:54   
      98    Lori Otis               New Ulm  MN         40    12 F 40-49      1:38:21   
      99    Bill Otis               New Ulm  MN         40    25 M 40-49      1:38:22   
     100    Carol Billmeyer         Eau Claire  WI      50     3 F 50-59      1:39:03   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com