CARSON 10 Mile RESULTS

10/28/06

Indianhead Track Club

Karen Schoenrock

 

NAME

TIME

CITY

AGE GROUP PLACEMENT

 

1. BRADY ANDERSON

54:24

EC

OVERALL MALE

 

2. WADE ZWIENER

59:44

ELK MOUND

1ST  40-49 MALE

 

3. JON LINDBERG

1:00.48

Lake Nebagamon

2ND 40-49

 

4. STEVEN ROPES

1:03.24

EC

1ST 30-39 MALE

 

5. TOM TAI

1:04.28

EC

2ND 30-39

 

6. JEFF MILLER

1:04.28

EC

1ST 50-59

 

7. MIKE Van Handel

1:05.40

EC

1ST 20-29 MALE

 

8. CHRIS HUSE

1:06.15

EC

3RD 40-49 MALE

 

9. WENDY Bengston

1:06.17

CF

1ST OVERALL FEMALE

 

10. JIM STRICK

1:06.22

Stevens Point

3RD 30-39 MALE

 

11. BRUCE BEGOTKA

1:06.53

EC

 

 

12. FRED HABLE

1:07.51

EC

 

 

13. SCOTT POLENZ

1:07.55

EC

 

 

14. DAVID Carothers

1:07.57

CORNELL

 

 

15. DENNIS Scherz

1:08.29

Lake Nebagamon

 

 

16. JOHN HIGGINS

1:08.34

MINNEAPOLIS

 

 

17.THOMAS LIST

1:08.40

EC

2ND 20-29 MALE

 

18. DAVE LANDGRAF

1:09.35

BLOOMER

2ND 50-59 MALE

 

19. NATHAN Erickson

1:09.44

EC

3RD 20-29 MALE

 

20. STAN PIETERICK

1:10.06

ALTOONA

 

 

21. MARK WILLER

1:10.30

ALTOONA

 

 

22. MIKE OLSON

1:10.34

ALTOONA

 

 

23. CHRIS BUCKLEY

1;10.58

CF

 

 

24. ANDY PANKRATZ

1:11.17

EC

 

 

25. RYAN SCHERZ

1:11.24

MINNEAPOLIS

 

 

26. TOM LANGLEY

1;11.55

EC

3RD 50-59 MALE

 

27. CODY BUCKLI

1:12.02

WAUSAU

1ST 13-19 MALE

 

28. KATHIE SCHAUS

1:12.53

CF

1ST 40-49 FEMALE

 

29. DAVE Fitzgerald

1:13.00

EC

 

 

30. WAYNE GRETZKY

1;13.09

CF

 

 

31. JEWEL MARKET

1;13.10

BARRON

1ST 30-39 FEMALE

 

32.PAT BARTZ

1:13.27

 

 

 

33. MARCUS Eberhardt

1:13.59

RIVER FALLS

 

 

34. CHERI UELMEN

1:14.12

EC

1ST 50-59 FEMALE

 

35. DOUGLAS Brandt

1:15.09

WILSON

1ST 60-69

 

36. PETER Cochrane

1:15.43

CF

 

 

 

37. Heather Market-Sullivan

1:15.51

EC

20-29 FEMALE

 

 

 

 

Carson 10

 

 

 

 

39. ANN HAYES

1:16.10

EC

2ND 30-39 FEMALE

 

40. JOHN KILLEY

1:16.16

EC

 

 

41. MAGGIE Kison

1:16.22

EC

3RD 30-39

 

42. PAUL Trimmer

1:16.30

EC

 

 

43. Scott Kuehn

1:16.41

EC

 

 

44. Rachel Drescher

1:16.42

ALTOONA

2ND 20-29 FEMALE

 

45. Yvonne Gibbons

1:16.48

EC

1:17.30

 

46. Kristine Radtke

1:17.30

EC

2nd 40-49 FEMALE

 

47. Tess Goodwin

1:17.41

ALTOONA

2nd 50-59 Female

 

48. Micheal Prissel

1:18.03

MADISON

 

 

49. Dan Valentine

1:18.09

ARCADIA

 

 

50. Craig Hinden

1:18.50

EC

 

 

51. Ben Anderson

1:19.30

EC

 

 

52. Xavier Salgado

1:20.21

River Falls

 

 

53. Micheal Waterhouse

1:20.33

EC

 

 

54. MATT Bernard

1:20.51

EC

 

 

55. Vicki Scherz

1:20.53

Minneapolis

 

 

56. Dvae Grinnell

1:20.58

CF

 

 

57. Tracy Yengo

1:20.59

EC

 

 

58.Robert Bruce

1:21.11

EC

 

 

59. Emily Kosinski

1:21.35

EC

 

 

60. Charles Russell

1:22.05

EC

 

 

 

 

 

 

 

61. Ashely Kersten

1:22.06

St. Lois Park, MN

 

 

62. MaryBeth Clark

1:23.09

CF

3rd 40-49 Female

 

63. Marsha Scherz

1:23.46

Lake Nebagamon

 

 

64. Hannah Viraant

1:23.52

Junction City

1st13-19 female

 

65. Rick Lecher

1:23.57

Gordon

2ND 60-69 Male

 

66. Emily Klugtvedt

1:24.07

EC

2ND 13-19 Female

 

67. Kris Bien

1:24.12

EC

 

 

 68. Brenda Gyorfi

1:24.25

EC

 

 

69. Micheal Weiser

1:24.38

Altoona

3RD 60-69 Male

 

70. Debra Begotka

1:25.14

EC

 

 

71. Mike Spencer

1:25.28

EC

 

 

72. Cindy Korbel

1:25.53

Altoona

 

 

73. Erica Gyorfi

1:25.59

EC

3RD 13-19 Female

 

74. Carrie Peterson

1:27.23

EC

 

 

75. Steve Peterson

1:27.51

EMERALD

 

 

76. Steve Voller

1:28.56

EC

 

 

77. Rosemary Harnley

1:28.56

Red Wing, Mn

1st 60-69 Female

 

78. Ryan Burr

1:29.01

EC

 

 

79. Jenna Hammerberg

1:29.55

St. Cloud, Mn

 

 

80. Barry Weber

1:30.38

Mondovi

 

 

81. Lanette Hesse

1:30.56

Eleva

 

 

82. Jen Charboneau

1:31.10

EC

 

 

83. Jamie Earle

1:31.11

EC

 

 

84. Rochelle Zurek

1:32.03

 

 

 

 

 

 

 

 

85. Deborah Brettingen

1:32.04

CF

 

 

 

86. Don DeBlizen

1:32.14

EC

 

 

87. Kari Schwerin

1:34.06

EC

 

 

88. Melissa Lauber

1:34.23

EC

 

 

 

89. Beth Lindberg

1:34.56

Lake Nebagamon

 

 

90. Kristin Bernard

1:35.14

EC

 

 

91. Larry Johnson

1:35.34

New Richmond

 

 

 92. Kristy LeTourneau

1:35.40

EC

 

 

93. Ann Phillips

1:37.04

Altoona

 

 

94. Nicole Toczynski

1:37.41

Black River Falls

 

 

95. Barb Williams

1:40.26

EC

 

 

96. Bob St. Loius

1:42.22

EC

1st 70 and over male

 

97. Jodie Berseth

1:44.38

EC

 

 

98. Denise Rogge

1:45.42

Bloomer

 

 

99. Elizabeth Tolbert

1:46.52

EC

 

 

100. Marian Anderson

1:47.09

EC

 

 

101. Heather Diehn

1:47.20

Black River Falls

 

 

102. Carol Billmeyer

1:54.38

EC

 

 

103. Veronica Menard

1:59.05

EC

 

 

 

 

 

 

 

 

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

 

Carson 2 Mile Results

 

 

 

 

NAME

CITY

TIME AND PLACE

 

 

1. ZACH BRAWFORD

CF

10:55

OVERALL WINNER

 

2. LANCE DALLECK

EC

11:11

1ST MALE 30-39

 

3. Tim Nelson

EC

11:41

2nd male 30-39

 

4. Brian McAlister

CF

12:21

1st male 40-49

 

5. Ross Brown

CF

12:48

1st 14-17 male

 

6. Andrew Meier

EC

12:52

1st 18-29 Male

 

7. Jeff Brown

CF

12:58

1st 50-59 Male

 

8. Corey Kildahl

Fall Creek

12:55

3rd Male 30-39

 

9. Zac Paletta

CF

13:09

2nd 14-17 Male

 

10. Mark Wilson

Augusta

13:15

2nd Male 40-49

 

11. Jess Glenz

Altoona

13:36

1st 10-13 Male

 

12. Darin Lau

EC

13:53

2nd 10-13 Male

 

13. Gregg Wheeler

EC

13:59

3rd 40-49 Male

 

14. Tyler Moody

EC

14:05

3rd 14-17 Male

 

15. Stephanie Lau

EC

14:09

OVERALL FEMALE

 

16. Carlee Gobler

EC

14:10

1st 10-13 female

 

17. Tracy Tool

River Falls

14:11

 

 

18. Caden Cook

CF

14:12

3rd 10-13 Male

 

19. Meagan McAlister

CF

14:28

1st 14-17 Female

 

20. Paulie Schaus

CF

14:51

 

 

21. Steve Thon

CF

14:52

2nd 50-59 Male

 

22. Chad McFarlane

EC

14:57

 

 

23. Jennifer Tempstra

 

15:06

1st 18-29 Female

 

24. Micheal Hong

EC

15:07

 

 

25. Racheal Stilp

EC

15:08

2nd 18-29 female

 

26. Emily Mohr

CF

15:13

2nd 14-17 Female

 

27. Brittany Rud

Mondovi

15:19

2nd 10-13 female

 

28. Bryce Johnson

Mondovi

15:25

 

 

29. Kriss Glenz

EC

15:31

1ST 30-39 Female

 

30. Bill Moody

EC

15:32

 

 

31. Joe Jensen

EC

15:38

3rd 50-59 Male

 

32. Susan Rud

Mondovi

15:42

2nd 30-39 Female

 

33. Ryan Nelson

EC

15:47

2nd 18-29 Male

 

34. Dana Steuding

Altoona

15:52

15:52 3rd 18-29 Female

 

35. Andrea Streiff

Menomonie

15:55

 

 

36. Kenny Willer

Altoona

15:56

 

 

37. Jody Oechsle

EC

16:06

 

 

38. Camille Johnson

Mondovi

16:10

3rd 30-39 Females

 

39. Nicolce Brandner

EC

16;33

 

 

40. Jim King

EC

16:41

 

 

41. Beth Devney

Fall Creek

17:00

1st 40-49 Female

 

42. Craig Olson

CF

17:08

 

 

43. Diane Ramage

EC

17:09

 

 

44. Lori Pankratz

EC

17:10

 

 

45. Mark Waite

EC

17:11

 

 

46. Holly Bistedeau

Brooklyn Park, MN

17:47

 

 

47. Katie Klukas

EC

17:48

 

 

48. Ron Buckli

EC

17:54

1st 70 and over males

 

49. Nicolette Lindberg

Lake Nebagamon

17:55

 

 

50. Christy Larson

Colfax

18:28

 

 

51.Mona Grimm

EC

18:33

2nd 40-49 female

 

52. Emily Berg

EC

18:41

 

 

53. Kristopher Oechsle

EC

19:25

 

 

54. Chad Bowe

CF

19:30

3rd 18-29 male

 

55. Amy Seering

CF

19:31

 

 

56. Denise McFarlane

Bloomer

19:32

 

 

57. Kari Zweifelhofer

Bloomer

19:33

 

 

58.Jill Mcfarlane

EC

19:36

 

 

59. Lisa Johnson

Black River Falls

19:48

 

 

60. Jordan Lindberg

Lake Nebagamon

20:02

 

 

61. Linda Slowiak

EC

20:27

3rd 40-49 Female

 

62. Dave Croker

Wausau

20:29

 

 

63. Ben Carew

Appleton

21:06

1st 9 and under men

 

64. Amy Juneau

Appleton

21:07

 

 

65. Val Bestland

EC

22:31

 

 

66. Kim Ellis

EC

22:32

 

 

67. Carol Prescher

Wabasha

23:32

1st 60-69 Female