Carson 10 and 2 Mile

Overall Finish List

Indianhead Track Club, Karen Schoenrock

Eau Claire, WI, May 31, 2008


Results by Indianhead Track Club from pull-tags

If you believe that your result is incorrect, please

email Karen Schoenrock at blackestdog@charter.net


Carson 10 Mile

Place

Name

City

Age

Time

1

David Smith

Stevens Point

40-49M

55:22

2

Wade Zwiener

Eau Claire

40-49M

62:00

3

Randy Auman

Loyal

40-49M

65:13

4

John Kann

Rice Lake

50-59M

65:38

5

Tim Holden

Chippewa Falls

40-49M

65:41

6

Wendy Bengtson

Chippewa Falls

40-49F

66:07

7

Fish

50-59M

66:43

8

Brian Ottestad

Eau Claire

30-39M

67:05

9

Mike Olson

Altoona

30-39M

67:07

10

Chris Huse

Eau Claire

40-49M

67:42

11

Jeff Miller

Eau Claire

50-59M

68:10

12

Mike Revello Altoona 50-59M 68:32

13

Andy Pankratz Eau Claire 30-39M 68:48

14

Chris Vetter Chippewa Falls 30-39M 69:12

15

Dave Carothers Chippewa Falls 30-39M 69:50

16

Darryl Johnson Ingleside, IL 50-59M 69:58

17

Bob Sejbl Ironwood 50-59M 70:12

18

Duey Bauer Mondovi 40-49M 70:24

19

Chris Buckley Chippewa Falls 30-39M 70:28

20

Tom Langley Eau Claire 50-59M 70:29

21

Dan Rouse Eau Claire 30-39M 71:14

22

Brian McAlister Chippewa Falls 40-49M 71:46

23

Mark Willer Altoona 50-59M 72:04

24

Cody Buckli Wausau 13-19M 73:54

25

Leslie Guttenberg Taylor 30-39F 74:11

26

Steven Voller Eau Claire 40-49M 74:30

27

Tom Roth Loyal 40-49M 76:04

28

Kevin Potter Eau Claire 50-59M 76:09

29

Lance Basting Eau Claire 40-49M 78:09

30

Jeff Smith Mondovi 50-59M 78:30

31

Melissa Ekstrand Minneapolis 20-29F 79:52

32

Nancy Bauwens Chippewa Falls 50-59F 80:49

33

Herb Schweitzer Rice Lake 40-49M 81:06

34

Donnah Goodman Thorp 30-39F 82:06

35

William Schroeder Spooner 30-39M 82:26

36

Kurtis Schroeder Eau Claire 20-29M 82:26

37

Annie Gorman Eau Claire 20-29F 82:41

38

Dan Moschkau New Auburn 30-39M 83:37

39

Dan Sticklet Eau Claire 40-49M 83:48

40

Chad Steinmetz Eau Claire 30-39M 83:48

41

Tessa Goodwin Altoona 50-59F 84:20

42

Jeanie Lubinsky Eau Claire 40-49F 84:23

43

Kathie Schaus Chippewa Falls 40-49F 84:29

44

Jackie Schaus Chippewa Falls 13-19F 84:36

45

Daniel Duffenbach Chippewa Falls 50-59M 85:07

46

Jeremy Traynor 30-39M 86:44

47

Ron Keys Mondovi 30-39M 88:01

48

Susan Rud Mondovi 30-39F 88:21

49

Jon Vaughan Eau Claire 40-49M 88:39

50

Kimberly Bowe Eau Claire 40-49F 88:37

51

Jodie Stoughton Eau Claire 20-29F 89:38

52

Arlen Solem Eau Claire 30-39F 89:56

53

Linda Gehring Chippewa Falls 40-49F 89:59

54

Dave Croker Wausau 40-49M 94:17

55

Charles Russell Eau Claire 60-69M 95:02

56

Chris Flaten Eau Claire 40-49M 95:07

57

Patrick Schmitt Eau Claire 50-59M 95:08

58

Thomas Glenetzke 40-49M 95:31

59

Tami Groskreutz Woodville 20-29F 95:39

60

Dianne Hoyme Chippewa Falls 50-59F 97:11

61

Cindy Korbol Altoona 50-59F 98:21

62

Alissa Condra Minneapolis 20-29F 1:43:02

63

Larry Johnson New Richmond 60-69M 1:43:46

64

Mike Spencer Eau Claire 50-59M 1:44:27

65

Ruth O'Neill Eau Claire 30-39F 1:44:26

66

Kristin Fisher Wittenberg 20-29F 1:46:33

67

Shelby Heuer Osseo 30-39F 1:50:40

68

Emily Berg Eau Claire 30-39F 1:50:40
 

CARSON 2 MILE

1 Troy Schulte Eau Claire 18-29M 11:06
2 Tim Nelson Plum City 30-39M 11:08
3 Anthony Kirckof   14-17M 11:43
4 Ryan Herbert Eau Claire 30-39M 11:51
5 Tim O'Reilly   40-49M 11:58
6 Fred Hable Eau Claire 40-49M 13:05
7 David VanSlamBrouck Eau Claire 18-29M 13:13
8 Jeff Blum Chippewa Falls 50-59M 13:21
9 Darin Lau Eau Claire 10-13M 13:36
10 Joe Lau Eau Claire 40-49M 13:37
11 Alyssa Harp Eau Claire 10-13F 13:58
12 Juan Ramirez Menomonie 18-29M 14:02
13 Kenny Miller Altoona 14-17M 14:24
14 Mike Hong Altoona 50?M 14:26
15 Stephanie Lau Eau Claire 14-17F 14:33
16 Max Reugnitz Eau Claire 30-39M 14:48
17 Bradley Bauer Arkansaw 40-49M 14:48
18 Britney Rud Mondovi 10-13F 15:09
19 Mark Anderson   30-39M 15:18
20 Gordon Howie Eleva 40-49M 15:36
21 Heidi Lau Eau Claire 14-17F 15:41
22 Preston Guttenberg Taylor 9&under 15:46
23 Jeanne Miller Eau Claire 50-59F 15:50
24 Steve Kinderman Eau Claire 50-59M 16:03
25 David Ball   60-69M 16:26
26 Donn Dexter Eau Claire 50-59M 16:38
27 Jamie Guttenberg Taylor 30-39M 16:47
28 Clarissa Moschkau New Auburn 10-13F 16:57
29 Barbara McKinley Chippewa Falls 50-59F 17:03
30 Joan Malak Chetek 40-49F 17:06
31 Kristy Olson Altoona 30-39F 17:31
32 Andrew Dowd Eau Claire 18-29M 17:37
33 Mark Waite Eau Claire 30-39M 17:48
34 Daniel Lau Eau Claire 9&under 18:15
35 Karen Possley Chippewa Falls 50-59F 18:28
36 Philip McGuirk Menomonie 60-69M 18:38
37 Denise Rogge 18-29F 19:11
38 Kristen Sime Holcombe 40-49F 19:22
39 Heidi Vanslambrouck 10-13F 19:46
40 Renata Ringsven 60-69F 19:52
41 Nigel Guttenberg Taylor 10-13M 20:06
42 Marit Solem Eau Claire 18-29F 20:07
43 Ron Buckli Eau Claire 70+M 20:14
44 Kim Ellis 30-39F 21:01
45 Susan Gibbs Eau Claire 60-69F 21:44
46 Katherine Kules Menomonie 50-59F 23:01
47 Kristine Basom Eau Claire 18-29F 23:19
48 Maj-Lis Seibl Ironwood 50-59F 23:22
49 Shanda Schwab Eau Claire 30-39F 24:54
50 Marisa Anderson 30-39F 24:55
51 Leah Myhre Eleva 9&under 26:37
52 Karen Myhre Eleva 30-39F 26:40