2014 Carson Park Five & 10

Overall Finish List

October 24, 2014


Results By Indianhead Track Club

Carson Park 10

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 BRENT KANN Eau Claire WI 2423 28 M 1/6 18-29 56:16.8
2 Patrick Kippes eau claire 2402 33 M 1/6 30-39 57:56.9
3 Jason Beckermann Eau Claire WI 2239 42 M 1/15 40-49 1:02:42.2
4 Joshua Webb Eau Claire WI 2394 38 M 2/6 30-39 1:04:53.3
5 Adam Smit Stanley 2401 33 M 3/6 30-39 1:05:03.7
6 Mandi Risler Eleva WI 2350 36 F 1/15 30-39 1:06:01.1
7 Randy Aumann Loyal WI 2412 48 M 2/15 40-49 1:06:59.5
8 LOGAN BAIER 2408 29 M 2/6 18-29 1:07:51.2
9 Shelley Navis Watertown 2352 34 F 2/15 30-39 1:09:12.0
10 Nathaniel Schulze Eau Claire WI 2380 40 M 3/15 40-49 1:09:59.6
11 Tom ROTH Loyal WI 2411 55 M 1/9 50-59 1:10:08.7
12 Tiffany Harmon Chippewa Falls 2253 32 F 3/15 30-39 1:11:21.4
13 Gregory Kondrasuk Minneapolis 2265 46 M 4/15 40-49 1:11:30.7
14 Jamie Arentz Eau Claire 2230 27 F 1/11 18-29 1:11:53.0
15 Bob Sejbl Ironwood MI 2382 57 M 2/9 50-59 1:12:00.2
16 Chris Vetter Chippewa Falls WI 2392 41 M 5/15 40-49 1:12:21.1
17 Patrick Batz Eau Claire WI 2232 44 M 6/15 40-49 1:12:45.7
18 Rachel Drescher Eau Claire WI 2244 36 F 4/15 30-39 1:12:45.7
19 Neal Crawford Eau Claire WI 2242 38 M 4/6 30-39 1:15:08.8
20 Neil Dunckel Lino Lakes 2246 23 M 3/6 18-29 1:15:15.1
21 Jason Long Eau Claire WI 2273 44 M 7/15 40-49 1:15:33.4
22 Aaron Walczak Hudson WI 2393 40 M 8/15 40-49 1:16:14.7
23 Becca Holman Eau Claire WI 2256 24 F 2/11 18-29 1:17:08.5
24 Glenn Kauppila Laurium 2263 48 M 9/15 40-49 1:17:23.8
25 Brad Groseth Altoona WI 2251 44 M 10/15 40-49 1:17:28.7
26 Liam Quinn Eau Claire 2365 20 M 4/6 18-29 1:17:50.7
27 Peggy Becker Osseo WI 2233 53 F 1/5 50-59 1:18:41.0
28 Craig Robinson Eau Claire WI 2366 43 M 11/15 40-49 1:19:43.7
29 JOHN LINDSEY 2424 61 M 1/5 60-69 1:19:53.8
30 Jeff smith Mondovi WI 2384 61 M 2/5 60-69 1:19:55.0
31 Tiffany Jerome BLACK RIVER FALLS WI 2261 39 F 5/15 30-39 1:20:23.3
32 Wayne Linderman Altoona WI 2272 42 M 12/15 40-49 1:20:38.4
33 Tim Norlin Mondovi 2354 49 M 13/15 40-49 1:21:32.8
34 Marley Chevalier Eau Claire 2241 18 F 3/11 18-29 1:22:24.7
35 JOHN MEYER 2409 65 M 3/5 60-69 1:22:40.6
36 Randy Schier Granton 2375 56 M 3/9 50-59 1:23:08.3
37 Charlie Menard Eau Claire WI 2407 42 M 14/15 40-49 1:23:18.1
38 Mark Mangus Eau Claire WI 2277 39 M 5/6 30-39 1:23:18.4
39 Laura Gulso Black River Falls WI 2252 36 F 6/15 30-39 1:25:08.4
40 Jerri Moe Eau claire 2404 53 F 2/5 50-59 1:25:42.2
41 Jane Mahoney Menomonie WI 2275 46 F 1/4 40-49 1:26:24.2
42 Paul Hoberg Altoona 2255 38 M 6/6 30-39 1:28:22.0
43 Ann Phillips Altoona WI 2358 48 F 2/4 40-49 1:29:01.5
44 Cynthia Korbol Altoona WI 2266 57 F 3/5 50-59 1:29:03.2
45 Phil Lyons Eau Claire 2274 50 M 4/9 50-59 1:29:27.8
46 Jim Anderson Cable 2229 62 M 4/5 60-69 1:30:06.9
47 Theresa Monpas Chippewa Falls 2351 26 F 4/11 18-29 1:30:28.0
48 Lori Ott Eleva WI 2355 46 F 3/4 40-49 1:33:32.0
49 Elizabeth Frueh Hager City 2250 49 F 4/4 40-49 1:33:52.8
50 Diane Hoyme Chippewa Falls WI 2258 59 F 4/5 50-59 1:36:49.4
51 Meridith Drzakowski Menomonie 2245 37 F 7/15 30-39 1:37:02.2
52 Racquel Holmstrom Barron 2257 22 F 5/11 18-29 1:37:10.1
53 Art Syth Mondovi 2389 59 M 5/9 50-59 1:37:24.9
54 Hannah Haugestuen Barron 2254 25 F 6/11 18-29 1:37:27.1
55 Erin Swoboda Eau Claire 2388 35 F 8/15 30-39 1:37:48.3
56 Kristen Jay Eau Claire 2259 31 F 9/15 30-39 1:38:20.1
57 Gary Frueh Eau Claire WI 2249 55 M 6/9 50-59 1:38:58.3
58 Brooke Nehring Barron 2353 33 F 10/15 30-39 1:39:04.3
59 Mackenzie Jeffers Chippewa Falls WI 2260 33 F 11/15 30-39 1:39:19.5
60 KEVIN TRUITT EAU CLAIRE 2391 50 M 7/9 50-59 1:39:36.2
61 PETER Lecher Lakeland MN 2410 69 M 5/5 60-69 1:39:55.6
62 Carly Kjornes Eau Claire 2264 20 F 7/11 18-29 1:41:04.0
63 Chris Marsyla Eau Claire 2279 21 M 5/6 18-29 1:41:04.4
64 William Putnam Eau Claire WI 2359 59 M 8/9 50-59 1:41:07.3
65 Debra Peacock Chippewa Falls 2356 56 F 5/5 50-59 1:42:02.5
66 Eric Olson Chippewa Falls WI 2403 44 M 15/15 40-49 1:42:59.1
67 Jenna Schier Eau Claire WI 2368 23 F 8/11 18-29 1:43:42.4
68 Miranda Robinson La Crosse 2367 22 F 9/11 18-29 1:44:02.1
69 Rick Lecher Gordon WI 2271 73 M 1/1 70-99 1:46:04.7
70 Timothy Whelan Eau Claire 2395 26 M 6/6 18-29 1:46:47.9
71 Amanda Peterson Eau Claire 2357 20 F 10/11 18-29 1:47:24.0
72 Malorie Casalegno Eau Claire 2240 20 F 11/11 18-29 1:47:24.3
73 Rebecca Tomasek menomonie 2390 35 F 12/15 30-39 1:52:42.6
74 Catherine Lee Eau Claire WI 2406 35 F 13/15 30-39 1:54:05.7
75 Tom Draz Eau Claire WI 2243 54 M 9/9 50-59 1:55:18.4
76 Sara Anderson Menomonie 2228 32 F 14/15 30-39 2:00:26.5
77 Karrie Meier Eau Claire WI 2405 31 F 15/15 30-39 2:04:37.1
 

Half Moon 5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 Jesse Becker Osseo WI 151 16 M 1/6 14-17 17:10.1
2 Benjamin Becker Osseo 152 18 M 1/10 18-29 17:44.7
3 Joseph Lynch Eau Claire WI 232 18 M 2/10 18-29 18:11.4
4 Brian Betzold Roberts 303 42 M 1/11 40-49 18:23.4
5 Josh Becker Osseo WI 153 14 M 2/6 14-17 18:56.5
6 George Lynch Eau Claire WI 233 14 M 3/6 14-17 19:32.6
7 Cody Buckli Wausau WI 165 21 M 3/10 18-29 19:34.1
8 Kyle Dekan Eau Claire 176 30 M 1/9 30-39 19:39.1
9 Tim Nelson Plum City WI 241 41 M 2/11 40-49 19:55.2
10 Roger Lederer 313 31 M 2/9 30-39 20:14.2
11 Blake Johnson Boyd WI 217 14 M 4/6 14-17 20:17.4
12 Jeremiah Becker Osseo WI 154 12 M 1/4 10-13 20:19.0
13 Travis Tomaszewski Mansfield 277 25 M 4/10 18-29 20:40.8
14 Robert Schumacher 261 24 M 5/10 18-29 20:42.0
15 Wes Martin 315 50 M 1/10 50-59 20:52.1
16 Nathan LeBarron Eau Claire WI 228 33 M 3/9 30-39 21:02.1
17 Brian Laskoski chippewa falls WI 227 35 M 4/9 30-39 21:05.8
18 Weston Martin 314 14 M 5/6 14-17 21:27.2
19 Brian Mcalister CHIPPEWA FALLS WI 300 54 M 2/10 50-59 21:32.3
20 Michael Haynes Altoona WI 185 45 M 3/11 40-49 21:33.3
21 Tony Stoik Bloomer WI 271 58 M 3/10 50-59 21:38.3
22 Joel Gordon Eau Claire WI 297 11 M 2/4 10-13 21:40.5
23 Michael Cragg Rice Lake 301 66 M 1/7 60-69 21:49.3
24 Ethan Beckermann Eau Claire WI 156 12 M 3/4 10-13 22:51.9
25 Tristan Kippes Eau Claire 294 7 M 1/1 0- 9 22:59.3
26 Jason Briski 162 37 M 5/9 30-39 22:59.3
27 Paul Wagner Eau Claire WI 291 58 M 4/10 50-59 23:09.1
28 Roger Hofer 186 50 M 5/10 50-59 23:21.3
29 Mike Seefried 320 26 M 6/10 18-29 23:44.4
30 Daniel Lynch Eau Claire WI 231 47 M 4/11 40-49 23:48.3
31 Michelle Komro 321 28 F 1/11 18-29 23:54.7
32 Rich Chryst Altoona WI 173 57 M 6/10 50-59 24:10.3
33 Brady Linderman Altoona WI 298 16 M 6/6 14-17 24:11.5
34 Sam Vimes Eau Claire 295 46 M 5/11 40-49 24:19.0
35 Mark Schulz Eau Claire WI 260 58 M 7/10 50-59 24:20.7
36 Rose Belden Altoona WI 310 59 F 1/17 50-59 24:35.8
37 Stephanie Walczak Hudson WI 280 41 F 1/15 40-49 24:41.6
38 Jeremy Steinmetz Eau Claire 270 20 M 7/10 18-29 24:51.2
39 Mircea kippes Eau Claire 293 9 F 1/3 0- 9 25:01.3
40 Katherine Kippes Eau Claire 292 40 F 2/15 40-49 25:01.4
41 Megan Place Eau Claire 246 22 F 2/11 18-29 25:09.2
42 Jim Zenner Chippewa Falls WI 290 56 M 8/10 50-59 25:11.8
43 Don Tomaszewski 278 54 M 9/10 50-59 25:22.8
44 Amy Suralski Eau Claire 274 23 F 3/11 18-29 25:24.3
45 Tracy Guo Eau Claire WI 183 46 F 3/15 40-49 25:34.0
46 Katarina Augustyn Eau CLaire 134 11 F 1/4 10-13 25:46.4
47 Jennifer Black Bloomer 158 42 F 4/15 40-49 25:47.5
48 Isabelle Campbell Eau Claire 167 9 F 2/3 0- 9 25:49.9
49 Lori Wald 283 46 F 5/15 40-49 25:50.6
50 Susan Chapman-Campbell Eau Claire 169 45 F 6/15 40-49 25:51.7
51 Stephen Otto Prentice WI 299 62 M 2/7 60-69 25:53.4
52 Roger Lederer 312 60 M 3/7 60-69 25:58.8
53 Kristen Schnack Eau Claire 255 50 F 2/17 50-59 25:59.6
54 Rory Cameron Chippewa Falls WI 318 64 M 4/7 60-69 26:05.7
55 Andrew Suralski Eau Claire 275 25 M 8/10 18-29 26:06.3
56 John Bachman Eau Claire WI 323 62 M 5/7 60-69 26:09.4
57 Nicole Brandner Chippewa Falls WI 160 34 F 1/23 30-39 26:33.2
58 Aaron Hunt Eau Claire WI 190 30 M 6/9 30-39 27:01.7
59 Susan lueck bloomer WI 230 57 F 3/17 50-59 27:12.2
60 Kelly Custer Bloomer 175 43 F 7/15 40-49 27:12.6
61 Stacey Schwerdtfeger Elk Mound 263 34 F 2/23 30-39 27:20.6
62 Barbara McKinley 311 69 F 1/5 60-69 27:22.3
63 Julie Bruggenthies Menomonie WI 322 53 F 4/17 50-59 27:40.2
64 Ashley Salas Eau Claire 254 21 F 4/11 18-29 27:43.7
65 Becky Sabello 251 34 F 3/23 30-39 27:54.0
66 Teresa Lynch Eau Claire WI 234 16 F 1/1 14-17 28:01.5
67 Christy Larson 307 43 F 8/15 40-49 28:13.9
68 Alec Augustyn Eau CLaire WI 145 13 M 4/4 10-13 28:29.8
69 Elecia Oleson Eau Claire 242 28 F 5/11 18-29 28:31.0
70 Steve Kinderman Eau Claire 218 60 M 6/7 60-69 28:33.2
71 Elizabeth Schoenknecht Inver Grove Heights MN 256 38 F 4/23 30-39 28:49.2
72 Holly Larson Eau Claire WI 226 48 F 9/15 40-49 28:50.8
73 Elizabeth Seipel Nekoosa 266 20 F 6/11 18-29 29:02.7
74 Joe Larson Bloomer WI 317 29 M 9/10 18-29 29:05.2
75 Michael Weiser Altoona WI 284 72 M 1/3 70-99 29:09.4
76 Kathleen Voit Loyal 279 50 F 5/17 50-59 29:23.0
77 Nikki Pieper Eau Claire 244 24 F 7/11 18-29 29:26.8
78 Georgia Larson 325 44 F 10/15 40-49 29:56.7
79 Andrew Dowd Eau Claire WI 177 32 M 7/9 30-39 30:02.2
80 Lisa Hood Eau Claire 189 50 F 6/17 50-59 30:05.5
81 Kimberly Swanson Eau Claire 276 29 F 8/11 18-29 30:05.7
82 Sue Stoik Bloomer WI 272 53 F 7/17 50-59 30:14.2
83 Lesley Schuman Chippewa Falls 262 33 F 5/23 30-39 30:39.1
84 Cassie Sedlacek Eau Claire 264 34 F 6/23 30-39 31:04.0
85 Megan Mittlestadt Boyceville 237 34 F 7/23 30-39 31:21.8
86 Jaclyn Bechel Elmwood 150 34 F 8/23 30-39 31:23.2
87 Doris Miller Chetek 236 51 F 8/17 50-59 31:45.6
88 Sarah Furst Eau Claire 181 39 F 9/23 30-39 31:47.2
89 Brenda Miller Bloomer 235 57 F 9/17 50-59 31:49.0
90 Chloe Beckermann Eau Claire WI 157 10 F 2/4 10-13 32:08.8
91 Ellen Wing Chippewa Falls WI 288 69 F 2/5 60-69 32:10.9
92 Lori Buckley Eau Claire WI 163 35 F 10/23 30-39 32:19.0
93 Michelle Ganzer Fall Creek WI 302 45 F 11/15 40-49 32:20.5
94 Sandra Lee Chippewa Falls WI 229 50 F 10/17 50-59 32:22.5
95 Sydney Chinchana Eau Claire 171 32 F 11/23 30-39 32:22.8
96 marva sahs spooner WI 252 65 F 3/5 60-69 32:42.8
97 Sherilyn Riedel Cadott WI 250 57 F 11/17 50-59 32:43.0
98 Janet Segelken Eau Claire WI 265 56 F 12/17 50-59 32:43.3
99 Jennifer Beckermann Eau Claire WI 155 41 F 12/15 40-49 33:06.9
100 Emma Janke Wausau WI 191 20 F 9/11 18-29 33:07.3
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
101 Gabi Augustyn Eau CLaire WI 135 8 F 3/3 0- 9 33:13.8
102 Melanie Modrich Eleva 238 52 F 13/17 50-59 33:18.8
103 Beth Borsheim Eau Claire 159 34 F 12/23 30-39 33:26.0
104 Alison Christ Strum 172 35 F 13/23 30-39 33:52.8
105 Mark Augustyn Eau Claire WI 132 45 M 6/11 40-49 34:08.8
106 Katelynn Ellis 309 11 F 3/4 10-13 34:17.6
107 Maj-Lis Sejbl Ironwood 267 57 F 14/17 50-59 34:36.1
108 shawn hamman Chippewa Falls 305 36 F 14/23 30-39 34:42.3
109 Paula Anderson Eau Claire WI 296 42 F 13/15 40-49 34:56.2
110 angela Parrish Weyerhaeuser 243 43 F 14/15 40-49 35:59.3
111 robert gough eau claire WI 182 67 M 7/7 60-69 36:03.5
112 Zach Westenphal 285 31 M 8/9 30-39 36:05.4
113 Stacy Feutz Hartford 179 35 F 15/23 30-39 36:07.8
114 Rochelle Wheeler 319 34 F 16/23 30-39 36:32.1
115 Cari Schuch 259 37 F 17/23 30-39 36:51.6
116 Carol Prescher Wabasha WI 324 75 F 1/1 70-99 36:51.7
117 Ron Buckli Eau Claire WI 166 80 M 2/3 70-99 36:54.3
118 Geri Draz Eau Claire 178 54 F 15/17 50-59 37:33.9
119 Paul Brown 316 47 M 7/11 40-49 37:59.9
120 shirl mannel Evansville WI 2278 51 F 16/17 50-59 38:55.8
121 Andi Staley CHIPPEWA FALLS 269 32 F 18/23 30-39 39:36.7
122 Brian Hoffman Eau Claire 187 41 M 8/11 40-49 41:17.0
123 Michael Holcomb Cadott 188 46 M 9/11 40-49 41:17.8
124 Greg hamman Chippewa Falls 306 43 M 10/11 40-49 42:04.4
125 Jerome hamman 308 44 M 11/11 40-49 42:04.6
126 Ainsley Barnhardt Hudson 147 11 F 4/4 10-13 42:18.6
127 Stacy Barnhardt HUdson 146 35 F 19/23 30-39 42:19.1
128 Mary Pierce Eau Claire WI 245 65 F 4/5 60-69 42:33.8
129 Ben Wald Altoona WI 281 25 M 10/10 18-29 45:26.2
130 Renee Williams 287 27 F 10/11 18-29 45:37.4
131 Emily Breslin Eau Claire 161 26 F 11/11 18-29 45:55.1
132 Ricardo Buckley Eau Claire WI 164 35 M 9/9 30-39 47:03.8
133 Jenn Bauer Eau Claire WI 149 32 F 20/23 30-39 48:04.4
134 Jessica Franck Eleva 180 33 F 21/23 30-39 48:04.6
135 Lara Bauer Mondovi 148 31 F 22/23 30-39 48:06.3
136 David Wald 282 52 M 10/10 50-59 49:07.4
137 Wendy Kinderman Eau Claire 225 60 F 5/5 60-69 50:13.4
138 Rita Harris 184 57 F 17/17 50-59 50:14.7
139 Becky Struck Eau Claire 273 30 F 23/23 30-39 50:28.3
140 Jennifer Frueh Eau Claire WI 2248 42 F 15/15 40-49 50:59.4
141 Robert Wing Chippewa Falls 289 70 M 3/3 70-99 51:27.8