Carson Park Five and Ten 

Half Moon 5K

Overall Finish List

October 30, 2010


Results By Indianhead Track Club

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Joel Wood Madison WI

755

M

1 18-29

16:52.8

16:53.7

3:23/K

2

Jack Dudley Madison WI

750

M

1 30-39

19:23.2

19:25.9

3:53/K

3

Tim Haines Cadott WI

714

M

1 40-49

19:36.3

19:42.4

3:56/K

4

Tim O'Reilly Chippewa Falls WI

722

M

2 40-49

19:44.3

19:48.1

3:58/K

5

Philip Gary Cowles Menomonie WI

616

M

2 18-29

19:45.2

19:46.9

3:57/K

6

Zach Anderson Menomonie WI

600

M

3 18-29

19:50.6

19:52.5

3:58/K

7

Clark Stoik Bloomer WI

711

M

4 18-29

20:14.2

20:15.2

4:03/K

8

Luke Desilet Eau Claire WI

617

M

5 18-29

21:07.3

21:19.1

4:16/K

9

Brady Skifstad Eau Claire WI

686

M

1 14-17

21:26.9

21:44.6

4:21/K

10

Mike Hauser Chippewa Falls WI

747

M

2 30-39

21:30.4

21:36.3

4:19/K

11

Kyle Frenette Eau Claire WI

758

M

6 18-29

21:43.8

21:46.3

4:21/K

12

Tony Stoik Bloomer WI

691

M

1 50-59

21:51.9

21:54.5

4:23/K

13

Todd Patrick Peltier Dallas WI

707

M

1 30-39

21:57.4

21:59.6

4:24/K

14

Brian Broeckert Eau Claire WI

716

M

3 30-39

22:02.6

22:08.6

4:26/K

15

Heidi Dubberke Eau Claire WI

619

F

1 40-49

22:12.0

22:16.6

4:27/K

16

Matt Wiggins Eau Claire WI

760

M

3 40-49

22:25.2

22:33.1

4:31/K

17

Jack Skifstad Eau Claire WI

687

M

1 10-13

22:48.1

23:03.9

4:37/K

18

Jerry Van Dyke Chippewa Falls WI

773

M

4 40-49

23:10.8

23:24.3

4:41/K

19

Alex Fairchild Menomonie WI

624

M

7 18-29

23:26.6

23:47.4

4:45/K

20

Rollie Larson Mondovi WI

645

M

1 70-79

23:37.4

23:42.9

4:44/K

21

Steve Walton Chetek WI

699

M

4 30-39

23:50.1

24:29.7

4:54/K

22

Rose Belden Altoona WI

712

F

1 50-59

24:31.2

24:42.7

4:56/K

23

David Wcerts Minneapolis MN

721

M

5 30-39

24:36.6

24:51.9

4:58/K

24

Art Syth Mondovi WI

720

M

2 50-59

24:47.4

25:06.1

5:01/K

25

Alex Buechter Eau Claire WI

608

M

8 18-29

24:48.1

25:05.8

5:01/K

26

Jeanne Miller Eau Claire WI

771

F

2 50-59

24:50.2

25:07.0

5:01/K

27

Tina Killey Eau Claire WI

637

F

2 40-49

24:51.7

24:55.9

4:59/K

28

Kevin Semanko Cadott WI

762

M

6 30-39

24:59.7

25:05.6

5:01/K

29

Steve Thon Chippewa Falls WI

751

M

3 50-59

25:07.4

25:23.4

5:05/K

30

Rich Chryst Altoona WI

611

M

4 50-59

25:07.9

25:24.4

5:05/K

31

Beth Waldhart Eau Claire WI

698

F

2 30-39

25:09.7

25:20.2

5:04/K

32

Molly Bushman Chippewa Falls WI

749

F

3 30-39

25:21.2

25:34.6

5:07/K

33

Sydney Haines Cadott WI

713

F

1 10-13

25:23.4

25:28.6

5:06/K

34

Stephen Wood Eau Claire WI

702

M

5 40-49

25:24.9

25:45.2

5:09/K

35

Wyndon Jerome Elk Mound

790

M

7 30-39

25:26.3

25:28.7

5:06/K

36

Cindy Korbol Altoona WI

745

F

3 50-59

25:33.7

25:48.9

5:10/K

37

Hope Saeger Eau Claire WI

677

F

4 30-39

25:41.6

25:50.6

5:10/K

38

Ken Krueger Eau Claire WI

787

M

9 18-29

25:42.5

26:17.4

5:15/K

39

Kate Petterson Chetek WI

668

F

5 30-39

25:53.5

26:06.8

5:13/K

40

Anthony Janicki Eau Claire WI

634

M

10 18-29

25:59.7

26:11.0

5:14/K

41

Ryan Sauve Cameron WI

681

M

2 10-13

26:06.4

26:43.0

5:21/K

42

Donna Goodman Chippewa Falls WI

717

F

6 30-39

26:09.7

26:23.2

5:17/K

43

Kari Rawn Eau Claire WI

774

F

7 30-39

26:12.9

26:28.4

5:18/K

44

Erin Kelly Swoboda Eau Claire WI

82

F

8 30-39

26:19.1

26:33.3

5:19/K

45

Charles Hamer Russell Eau Claire WI

676

M

1 60-69

26:24.9

26:48.2

5:22/K

46

Kriss Glenz Altoona WI

786

F

3 40-49

26:37.6

26:42.2

5:20/K

47

Shannon Lee Cerrato Eau Claire WI

610

F

4 40-49

26:41.2

27:00.4

5:24/K

48

Barbara E. McKinley Chippewa Falls WI

659

F

1 60-69

26:55.4

27:02.0

5:24/K

49

Mark Waite Eau Claire WI

697

M

5 50-59

26:57.6

27:24.9

5:29/K

50

Ronald Yakesh Bloomer WI

705

M

6 40-49

27:01.1

27:22.8

5:28/K

51

Kathy Zemke Chippewa Falls WI

779

F

4 50-59

27:33.6

27:52.4

5:34/K

52

Anna Marie Yakesh Bloomer WI

704

F

1 18-29

27:48.2

28:10.2

5:38/K

53

Kayla Allen Mantorville MN

752

F

2 18-29

28:07.4

28:14.9

5:39/K

54

Leisha Marie Gustafson Eau Claire WI

629

F

3 18-29

28:11.0

28:20.8

5:40/K

55

Kensi Carmody Eau Claire WI

781

F

1 14-17

28:12.2

28:27.8

5:41/K

56

Lindsey Fletschock Eau Claire WI

780

F

2 14-17

28:13.0

28:28.0

5:42/K

57

Brett Sauve Cameron WI

678

M

7 40-49

28:21.3

28:59.5

5:48/K

58

Vicky Sinz Menomonie WI

684

F

5 50-59

28:51.4

29:02.8

5:48/K

59

Lauren Brooke Semingson Strum WI

683

F

3 14-17

28:54.1

29:11.7

5:50/K

60

Janet Segelken Eau Claire WI

768

F

6 50-59

29:11.9

29:27.0

5:53/K

61

Yvette Weber New Auburn WI

776

F

1 0- 9

29:13.8

29:36.4

5:55/K

62

Rebecca Wathke Eau Claire WI

783

F

4 18-29

29:14.3

29:22.0

5:52/K

63

Pam Ogden Eau Claire WI

664

F

7 50-59

29:22.6

29:38.8

5:56/K

64

Arik Skifstad Eau Claire WI

685

M

3 10-13

29:24.4

29:44.0

5:57/K

65

Vicki Miller Windsor MO

660

F

9 30-39

29:27.2

29:50.6

5:58/K

66

Rachel Sauve Cameron WI

680

F

2 10-13

29:32.9

30:09.3

6:02/K

67

Jennifer Steinke Colfax WI

689

F

10 30-39

29:44.6

29:57.2

5:59/K

68

Andrew Gast Chippewa Falls WI

628

M

8 30-39

29:47.1

30:22.2

6:04/K

69

Kelly Murray Eau Claire WI

661

F

11 30-39

29:54.0

30:19.1

6:04/K

70

Jim Zenner Chippewa Falls WI

706

M

6 50-59

30:08.3

30:36.8

6:07/K

71

Kurt Zemke Chippewa Falls WI

769

M

7 50-59

30:10.3

30:29.7

6:06/K

72

Rita Lingen Stanley WI

651

F

12 30-39

30:16.7

30:32.2

6:06/K

73

Lee Butterworth Eau Claire WI

609

M

9 30-39

30:18.7

30:38.1

6:08/K

74

Madeline Coffey Tomah WI

614

F

3 10-13

30:30.5

30:39.1

6:08/K

75

Dennis Coffey Tomah WI

613

M

8 40-49

30:30.6

30:39.1

6:08/K

76

Isaac Lee Colfax WI

646

M

4 10-13

30:32.6

30:45.7

6:09/K

77

Diane Embry Eau Claire WI

622

F

5 18-29

31:04.5

31:26.3

6:17/K

78

Alishia Webster Gilman WI

764

F

6 18-29

31:08.0

31:15.8

6:15/K

79

Sarah Jerome Elk Mound WI

744

F

13 30-39

31:12.5

31:19.0

6:16/K

80

Nichole Hanson Rice Lake WI

630

F

7 18-29

31:15.4

31:27.3

6:17/K

81

Carrie L. Johnson Menomonie WI

635

F

5 40-49

31:16.2

31:27.4

6:17/K

82

Stacy Lee Colfax WI

648

F

14 30-39

31:20.8

31:34.6

6:19/K

83

Anna M Brabec Eau Claire WI

604

F

15 30-39

31:22.7

31:40.8

6:20/K

84

Tanya Seherf Eau Claire WI

767

F

16 30-39

31:35.8

32:07.3

6:25/K

85

Leah Myhre Eleva WI

663

F

4 10-13

31:46.7

31:55.1

6:23/K

86

Laura Sauve Cameron WI

679

F

17 30-39

31:49.0

32:24.1

6:29/K

87

Georgia Larson Champlin MN

756

F

6 40-49

32:02.4

32:19.9

6:28/K

88

Alice M Snyder Orlando FL

688

F

18 30-39

32:03.7

32:24.4

6:29/K

89

Cara Syth Menomonie WI

692

F

19 30-39

32:18.0

32:39.3

6:32/K

90

Jeff Winrich Altoona WI

701

M

9 40-49

32:21.7

32:41.5

6:32/K

91

Robert Schoenknecht Eau Claire WI

757

M

2 60-69

32:26.1

32:44.8

6:33/K

92

Karen Myhre Eleva WI

662

F

20 30-39

32:36.6

32:45.3

6:33/K

93

Angela Gray River Falls WI

778

F

8 18-29

32:48.3

33:11.6

6:38/K

94

Mary Schoenknecht Eau Claire WI

682

F

2 60-69

32:50.1

33:07.6

6:37/K

95

Carol Billmeyer Eau Claire WI

602

F

8 50-59

32:51.8

33:19.8

6:40/K

96

Kris Fry De Pere WI

627

F

3 60-69

32:52.0

32:59.4

6:36/K

97

Nora Lindstrom Durand WI

759

F

1 70-79

32:53.0

33:15.3

6:39/K

98

Mary Wright Chippewa Falls WI

703

F

21 30-39

33:16.5

33:27.2

6:41/K

99

Anne Ryan Eau Claire WI

72

F

7 40-49

33:19.0

33:49.4

6:46/K

100

Andrew Embry Eau Claire WI

621

M

11 18-29

33:20.7

33:42.7

6:44/K

 

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

101

Sari Ann Dokkestul Eau Claire WI

618

F

9 18-29

33:40.5

34:12.2

6:50/K

102

Carol Prescher Wabasha MN

670

F

2 70-79

34:11.2

34:17.7

6:51/K

103

Will Pooley Eau Claire WI

669

M

3 60-69

34:20.7

34:34.5

6:55/K

104

Carole Hoff Chippewa Falls WI

775

F

9 50-59

34:47.0

34:54.0

6:59/K

105

Shannon L. Truss Eau Claire WI

696

F

22 30-39

34:51.8

35:13.3

7:03/K

106

Chad Kowalski Menomonie WI

641

M

12 18-29

35:08.4

35:31.9

7:06/K

107

Lisa Kowalski Menomonie WI

642

F

10 18-29

35:09.6

35:31.6

7:06/K

108

Jenny Buckli Eau Claire WI

606

F

11 18-29

35:23.1

35:31.9

7:06/K

109

Tom Buckli Eau Claire WI

8

M

8 50-59

35:23.4

35:32.3

7:06/K

110

Eric Polkoski Eau Claire WI

746

M

13 18-29

35:33.5

35:50.5

7:10/K

111

Jay Ivens Menomonie WI

633

M

10 40-49

35:45.2

36:07.4

7:13/K

112

Alicia Gerber Eau Claire WI

789

F

12 18-29

35:47.2

36:15.2

7:15/K

113

Amanda Arletta Olson Eau Claire WI

665

F

13 18-29

35:47.3

36:15.1

7:15/K

114

Cheryl Olson Eleva WI

788

F

10 50-59

35:47.9

36:16.3

7:15/K

115

Erica Frederickson Eau Claire WI

626

F

14 18-29

35:48.4

36:16.8

7:15/K

116

Sonja Gilberston Strum WI

770

F

11 50-59

36:13.0

36:34.2

7:19/K

117

Julie Kosher Cornell WI

640

F

12 50-59

36:16.8

36:49.7

7:22/K

118

Cassie Heath Altoona WI

631

F

23 30-39

36:26.7

36:51.5

7:22/K

119

Rita Ash Chippewa Falls WI

710

F

8 40-49

36:29.6

36:42.8

7:20/K

120

Mahmoud Sharaf Eau Claire WI

748

M

10 30-39

36:30.4

36:42.8

7:20/K

121

Danielle Lindstrom Durand WI

650

F

15 18-29

36:45.3

37:08.6

7:26/K

122

Philip McGuirk Menomonie WI

658

M

2 70-79

36:49.2

37:16.1

7:27/K

123

ione elizabeth olson Black River Falls WI

666

F

13 50-59

36:51.6

37:15.5

7:27/K

124

Anne Brennan Eau Claire WI

605

F

24 30-39

36:52.5

37:09.5

7:26/K

125

Jessica Stickler Eau Claire WI

690

F

25 30-39

37:10.4

37:31.1

7:30/K

126

Katherine Rudolph Eleva WI

675

F

26 30-39

37:18.8

37:33.7

7:31/K

127

Catherine Gentemen Wiisconsin Rapids WI

718

F

14 50-59

37:29.7

37:37.0

7:31/K

128

Erika Lynne Maas Eau Claire WI

655

F

27 30-39

37:44.4

38:03.3

7:37/K

129

Linda Buckli Eau Claire WI

607

F

9 40-49

37:47.7

37:56.6

7:35/K

130

Stephanie Radtke Eau Claire WI

671

F

16 18-29

37:47.8

37:56.6

7:35/K

131

Sarah Thompson Mondovi WI

695

F

28 30-39

37:58.5

38:22.6

7:40/K

132

Chrisitne E Hoekzema Eau Claire WI

632

F

29 30-39

38:02.5

38:33.4

7:43/K

133

Angela Axelrod Eau Claire WI

601

F

30 30-39

38:21.7

38:52.6

7:46/K

134

Peter Navratil Thunder Bay ON

57

M

9 50-59

38:35.4

38:40.3

7:44/K

135

Tim Espeseth Chippewa Falls WI

777

M

10 50-59

38:53.3

39:07.7

7:49/K

136

Tenille O'Connor Chippewa Falls WI

785

F

31 30-39

38:55.2

39:07.5

7:49/K

137

Tammy Crafton New Auburn WI

15

F

32 30-39

39:28.9

39:41.3

7:56/K

138

Pam Benson Chetek WI

765

F

10 40-49

39:29.0

39:41.5

7:56/K

139

Elaine Jones Eau Claire WI

772

F

4 60-69

40:53.7

41:23.5

8:17/K

140

Trista Lontz Fall Creek WI

653

F

33 30-39

41:25.3

41:56.5

8:23/K

141

Chris Lontz Fall Creek WI

652

M

11 40-49

41:56.3

42:28.6

8:30/K

142

Theresa Olson Strum WI

763

F

15 50-59

42:08.0

42:37.4

8:31/K

143

Brett Ridout Weyerhaeuser WI

672

M

11 30-39

42:35.1

43:13.9

8:39/K

144

Chastity Ridout Weyerhaeuser WI

673

F

34 30-39

42:35.8

43:12.5

8:38/K

145

Amy Catherine Klaus Eau Claire WI

639

F

35 30-39

43:30.6

43:59.6

8:48/K

146

Cathy Coffey Tomah WI

612

F

11 40-49

44:31.0

44:45.6

8:57/K

147

Samantha Coffey Tomah WI

615

F

4 14-17

44:32.4

44:45.5

8:57/K

148

Erin Espeseth Chippewa Falls WI

766

F

36 30-39

45:59.9

46:13.5

9:15/K

149

Mary Pomietlo Chippewa Falls WI

784

F

12 40-49

46:01.1

46:14.7

9:15/K

150

Christine Marie Ellis Eagle River WI

620

F

17 18-29

46:19.1

46:30.4

9:18/K

151

Shelby Carlson Eau Claire WI

11

F

18 18-29

47:10.6

47:20.0

9:28/K

152

Betty Bogstad Eau Claire WI

603

F

16 50-59

47:15.5

47:33.1

9:31/K

153

Kathryn McGee Eau Claire WI

657

F

37 30-39

47:38.1

48:05.5

9:37/K

154

Joy McGee Eau Claire WI

656

F

17 50-59

47:39.9

48:05.6

9:37/K

155

Jennifer Thewis Mellen WI

693

F

13 40-49

48:26.0

48:58.5

9:48/K

156

Jim Brockpahler Eau Claire WI

761

M

12 30-39

48:39.2

49:03.7

9:49/K

157

Ben Trace Eau Claire WI

709

M

14 18-29

48:43.4

48:58.4

9:48/K

158

Thomas Boyd Pleasant Hilll IA

753

M

12 40-49

48:43.4

49:08.3

9:50/K

159

Michael Thewis Mellen WI

694

M

13 40-49

48:44.2

49:17.3

9:51/K

160

Kristina M Sarnicki Eau Claire WI

708

F

19 18-29

48:46.6

48:58.5

9:48/K

161

Greta Elizabeth Otto Eau Claire WI

667

F

38 30-39

48:58.7

49:27.3

9:53/K

162

Joan Hinners Pleasant Hill IA

754

F

14 40-49

50:19.3

50:44.9

10:09/K

163

Jen Brockpahler Eau Claire WI

715

F

39 30-39

50:19.3

50:45.8

10:09/K

164

Mary Cornell Abbotsford WI

782

F

18 50-59

52:13.7

52:20.7

10:28/K

165

Stacy Leibrich Eau Claire WI

649

F

40 30-39

54:37.9

55:04.1

11:01/K

166

Anissa Fellenz Black Earth WI

625

F

15 40-49

57:44.6

58:07.1

11:37/K

167

Sharon Lee Eau Claire WI

647

F

16 40-49

57:50.6

58:13.1

11:39/K

168

Breck Warren Green Bay WI

700

M

13 30-39

59:31.7

1:00:04.5

12:01/K

169

Laura Laitinen-Warren Green Bay WI

643

F

41 30-39

59:32.7

1:00:05.2

12:01/K


Carson Park 10 Mile

Overall Finish List

October 30, 2010


Results By Indianhead Track Club

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Patrick Russell Houghton MI

150

M

1 30-39

54:38.6

54:40.3

5:28/M

2

Jeff Thomas Chicago IL

174

M

2 30-39

58:11.9

58:14.6

5:49/M

3

Pete Brueggen Winona MN

172

M

3 30-39

59:00.3

59:01.9

5:54/M

4

Michael Olson Altoona WI

131

M

1 40-49

1:00:18.9

1:00:21.8

6:02/M

5

marc malinoski duluth MN

49

M

1 20-29

1:00:59.8

1:01:01.6

6:06/M

6

Jordan Herrick Colfax WI

33

M

4 30-39

1:03:22.9

1:03:26.0

6:21/M

7

John Taipale Eau Claire WI

83

M

2 20-29

1:04:11.5

1:04:13.8

6:25/M

8

Chris Vetter Chippewa Falls WI

91

M

5 30-39

1:05:57.8

1:06:01.1

6:36/M

9

Chris F. Huse Eau Claire WI

34

M

2 40-49

1:06:35.5

1:06:38.8

6:40/M

10

Rob Vanderloop Elk Mound WI

90

M

6 30-39

1:07:02.4

1:07:06.2

6:43/M

11

Randy Aumann Loyal WI

164

M

3 40-49

1:07:29.0

1:07:32.9

6:45/M

12

Darven Miller Chippewa Falls WI

139

M

1 40-49

1:08:04.6

1:08:07.6

6:49/M

13

DeeAnn Johnson Winona MN

159

F

1 40-49

1:09:37.1

1:09:53.8

6:59/M

14

Tom Roth Loyal WI

163

M

1 50-59

1:09:54.2

1:09:58.8

7:00/M

15

Chris Blasko Chetek WI

156

M

7 30-39

1:10:09.8

1:10:18.6

7:02/M

16

Ron Keys Mondovi WI

38

M

4 40-49

1:10:37.6

1:10:44.5

7:04/M

17

Katie Colwell Wausau WI

175

F

1 30-39

1:11:08.5

1:11:18.6

7:08/M

18

Stan Pieterick Altoona WI

151

M

2 50-59

1:12:08.5

1:12:12.7

7:13/M

19

James Armin Riemer Eau Claire WI

70

M

8 30-39

1:13:12.1

1:13:14.4

7:19/M

20

Jeff Rogers Eau Claire WI

143

M

3 20-29

1:13:14.1

1:13:16.8

7:20/M

21

Keith Turner Eau Claire WI

147

M

9 30-39

1:13:14.2

1:13:16.9

7:20/M

22

John Dunn Eau Claire WI

142

M

1 60-69

1:13:16.8

1:13:20.1

7:20/M

23

Mike Johnson Chippewa Falls WI

166

M

5 40-49

1:13:40.2

1:13:45.0

7:23/M

24

Jana Hagen Chaseburg WI

30

F

1 20-29

1:13:49.1

1:13:52.4

7:23/M

25

travis moore menomonie WI

55

M

6 40-49

1:14:13.0

1:14:19.7

7:26/M

26

Andrew Zabel Elk Mound WI

148

M

2 0-19

1:14:30.7

1:15:02.4

7:30/M

27

Mitchell Zimmer Elk Mound WI

138

M

3 0-19

1:14:34.1

1:15:06.5

7:31/M

28

Rachel Drescher Eau Claire WI

18

F

2 30-39

1:14:42.0

1:14:53.3

7:29/M

29

Patrick Batz Eau Claire WI

2

M

7 40-49

1:14:43.2

1:14:53.4

7:29/M

30

Jana Schilmoeller Eau Claire WI

73

F

3 30-39

1:14:47.0

1:14:58.9

7:30/M

31

Brett Bachman Elk Mound WI

165

M

4 0-19

1:14:48.4

1:15:19.2

7:32/M

32

Nate Schultz Eau Claire WI

146

M

4 20-29

1:15:02.7

1:15:10.8

7:31/M

33

Dylan Leonard Eau Claire WI

46

M

10 30-39

1:15:50.1

1:16:18.2

7:38/M

34

Douglas Brandt Wilson WI

154

M

2 60-69

1:16:09.3

1:16:16.8

7:38/M

35

Dan Burns Eau Claire WI

10

M

3 50-59

1:16:19.6

1:16:24.2

7:38/M

36

Wayne Linderman Altoona WI

47

M

11 30-39

1:16:38.5

1:16:43.7

7:40/M

37

Aaron Walczak Hudson WI

93

M

12 30-39

1:16:53.3

1:17:05.2

7:43/M

38

Adam Mohr Altoona WI

169

M

13 30-39

1:16:58.9

1:17:11.6

7:43/M

39

Michael Breitrick Boyceville WI

157

M

4 50-59

1:17:05.5

1:17:09.7

7:43/M

40

Tammy Pacholke Rice Lake WI

59

F

4 30-39

1:17:14.8

1:17:20.7

7:44/M

41

Matt Blohowiak Eau Claire WI

5

M

14 30-39

1:17:49.1

1:18:02.2

7:48/M

42

Bret Tangley Eau Claire WI

104

M

8 40-49

1:18:20.5

1:18:46.7

7:53/M

43

Warren Kerola Chippewa Falls WI

105

M

5 50-59

1:18:48.4

1:19:22.5

7:56/M

44

Jeremiah Raatz Eau Claire WI

108

M

5 20-29

1:19:13.3

1:19:24.3

7:56/M

45

John Killey Eau Claire WI

39

M

6 50-59

1:19:15.8

1:19:43.4

7:58/M

46

Vicky Ebensperger Menomonie WI

160

F

2 40-49

1:19:27.7

1:19:32.1

7:57/M

47

Ricardo Buckley Eau Claire WI

99

M

15 30-39

1:19:31.8

1:19:40.4

7:58/M

48

Tami Groskreutz Woodville WI

29

F

5 30-39

1:19:44.0

1:19:49.0

7:59/M

49

Stephanie Walczak Hudson WI

94

F

6 30-39

1:20:08.8

1:20:19.4

8:02/M

50

Doug Knoepke Bloomer WI

153

M

9 40-49

1:20:16.2

1:20:38.8

8:04/M

51

Steve F. Peterson Glenwood City WI

63

M

3 60-69

1:20:19.6

1:20:26.5

8:03/M

52

Jeff Brown Chippewa Falls WI

132

M

7 50-59

1:20:24.7

1:20:30.1

8:03/M

53

Nancy Bauwens Chippewa Falls WI

3

F

1 50-59

1:20:25.6

1:20:30.2

8:03/M

54

Donna Van Dyke Chippewa Falls WI

130

F

3 40-49

1:20:58.6

1:21:13.1

8:07/M

55

Lance Basting Eau Claire WI

162

M

10 40-49

1:21:47.4

1:22:13.2

8:13/M

56

Pete Cochran Chippewa Falls WI

98

M

8 50-59

1:21:57.7

1:22:02.8

8:12/M

57

Ranae Sigenid Albertville MN

171

F

7 30-39

1:22:08.7

1:22:12.5

8:13/M

58

Ryan Burr Eau Claire WI

136

M

16 30-39

1:22:30.5

1:22:57.2

8:18/M

59

Paul Billmeyer Eau Claire WI

4

M

9 50-59

1:22:41.1

1:23:08.1

8:19/M

60

Kacie Carstensen Eau Claire WI

12

F

2 20-29

1:23:25.4

1:23:31.0

8:21/M

61

David FitzGerald Eau Claire WI

107

M

10 50-59

1:23:57.0

1:24:37.8

8:28/M

62

Tonja Tangley Eau Claire WI

103

F

4 40-49

1:24:01.5

1:24:26.8

8:27/M

63

Kevin Karl Kapfer Eau Claire WI

37

M

17 30-39

1:24:04.8

1:24:20.8

8:26/M

64

Robert Ullsperger Fond du Lac WI

89

M

6 20-29

1:24:09.3

1:24:24.4

8:26/M

65

Jerry Poling Eau Claire WI

65

M

11 50-59

1:24:48.6

1:25:09.3

8:31/M

66

Lisa J Kopesky Chippewa Falls WI

43

F

3 20-29

1:24:50.0

1:25:00.9

8:30/M

67

Leslie Johnson Eau Claire WI

149

F

2 50-59

1:25:03.8

1:25:19.7

8:32/M

68

Dan Rouse Eau Claire WI

144

M

18 30-39

1:25:05.8

1:25:22.3

8:32/M

69

Catherine Thompson Eau Claire WI

84

F

8 30-39

1:25:14.2

1:25:26.3

8:33/M

70

David O'Hara Eau Claire WI

176

M

19 30-39

1:25:20.5

1:25:33.1

8:33/M

71

Risa Strawhecker Eau Claire WI

109

F

9 30-39

1:25:20.7

1:25:33.2

8:33/M

72

Rachel Johnson Rice Lake WI

106

F

10 30-39

1:25:33.5

1:25:37.8

8:34/M

73

Jennifer Straw Hudson WI

137

F

11 30-39

1:25:38.7

1:25:49.5

8:35/M

74

Angie Shepler Eau Claire WI

76

F

12 30-39

1:25:40.3

1:25:57.0

8:36/M

75

Theresa Miller Red Wing MN

161

F

5 40-49

1:25:55.6

1:25:59.5

8:36/M

76

Jeff Stovern Eau Claire WI

80

M

7 20-29

1:26:16.0

1:26:30.0

8:39/M

77

Lisa Marie Pomazal Eau Claire WI

66

F

13 30-39

1:26:22.5

1:26:48.5

8:41/M

78

Jenna Genteman Eau Claire WI

173

F

4 20-29

1:26:24.7

1:26:31.3

8:39/M

79

Kristen Linse Eau Claire WI

168

F

14 30-39

1:27:05.1

1:27:13.3

8:43/M

80

philip vincent lyons eau claire WI

48

M

11 40-49

1:27:49.0

1:27:57.5

8:48/M

81

Don Marjala Eau Claire WI

51

M

12 50-59

1:28:01.9

1:28:27.7

8:51/M

82

David Grinnell Chippewa Falls WI

100

M

12 40-49

1:28:20.5

1:28:25.9

8:51/M

83

Bruce Crogg Eau Claire WI

135

M

13 50-59

1:28:20.5

1:28:44.4

8:52/M

84

Kylie Jae Martens Oshkosh WI

52

F

5 20-29

1:28:37.2

1:28:48.3

8:53/M

85

Larry Hickok Eau Claire WI

141

M

13 40-49

1:28:44.4

1:29:18.3

8:56/M

86

Laura Hickok Eau Claire WI

140

F

15 30-39

1:28:49.0

1:29:21.1

8:56/M

87

scott plummer Eau Claire WI

64

M

14 40-49

1:28:50.5

1:29:03.8

8:54/M

88

Joyce Pankratz Eau Claire WI

60

F

6 40-49

1:28:50.8

1:29:03.7

8:54/M

89

Mike Moseler Menomonie WI

56

M

20 30-39

1:29:00.3

1:29:24.7

8:56/M

90

Jeff Goodwin Altoona WI

26

M

14 50-59

1:29:06.3

1:29:25.4

8:57/M

91

Tess Goodwin Altoona WI

27

F

3 50-59

1:29:06.5

1:29:26.2

8:57/M

92

Amy Rennock Eau Claire WI

68

F

16 30-39

1:29:07.9

1:29:38.1

8:58/M

93

Lindsay Sinz Menomonie WI

77

F

6 20-29

1:29:25.5

1:29:36.1

8:58/M

94

Carmen Iannarelli Eau Claire WI

158

F

7 20-29

1:30:01.6

1:30:07.1

9:01/M

95

Rachel Holzinger Eau Claire WI

102

F

17 30-39

1:30:06.4

1:30:12.0

9:01/M

96

Deanne Swanson Hudson WI

81

F

18 30-39

1:30:17.9

1:30:46.9

9:05/M

97

Marah Kays Eau Claire WI

145

F

1 0-19

1:30:49.7

1:31:07.7

9:07/M

98

Patrick Hassemer Eau Claire WI

31

M

21 30-39

1:31:01.5

1:31:36.9

9:10/M

99

Amanda Seveland Eau Claire WI

74

F

8 20-29

1:31:21.0

1:31:33.6

9:09/M

100

Tim Ritterbusch Galena IL

152

M

4 60-69

1:32:14.4

1:32:25.0

9:15/M

 

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

101

Carol Gordon Eau Claire WI

28

F

7 40-49

1:32:32.2

1:32:42.0

9:16/M

102

Jennifer Rees Chippewa Falls WI

67

F

19 30-39

1:32:32.3

1:32:42.0

9:16/M

103

Christi Chaja Rice Lake WI

14

F

20 30-39

1:33:12.7

1:33:18.7

9:20/M

104

Rory Cameron Chippewa Falls WI

155

M

5 60-69

1:33:16.3

1:33:35.1

9:22/M

105

Lori Stephens Cadott WI

79

F

8 40-49

1:33:48.8

1:33:59.1

9:24/M

106

Alyssa McMahon Lakeville MN

53

F

9 20-29

1:33:49.2

1:33:56.8

9:24/M

107

Darrell Duane Dokkestul Eau Claire WI

17

M

15 50-59

1:34:11.1

1:34:43.1

9:28/M

108

victoria f durand hayward WI

20

F

10 20-29

1:34:22.0

1:34:31.4

9:27/M

109

Carissa M Volbrecht Eau Claire WI

92

F

11 20-29

1:34:27.5

1:34:36.5

9:28/M

110

Mandy Derks Boyd WI

16

F

12 20-29

1:34:42.6

1:34:51.7

9:29/M

111

Rick Lecher Gordon WI

44

M

6 60-69

1:34:51.4

1:35:18.6

9:32/M

112

codi leigh traaseth eau claire WI

88

F

21 30-39

1:35:53.8

1:36:14.0

9:37/M

113

Ken Adler Eau Claire WI

167

M

16 50-59

1:36:54.1

1:37:13.9

9:43/M

114

Mark Augustyn Eau Claire WI

1

M

15 40-49

1:37:07.5

1:37:35.4

9:46/M

115

Robert W. Fry De Pere WI

24

M

7 60-69

1:37:08.7

1:37:16.4

9:44/M

116

Lindsey Wright Chippewa Falls WI

97

F

22 30-39

1:37:13.2

1:37:24.0

9:44/M

117

Randi E. Johnson Eau Claire WI

36

F

2 0-19

1:37:42.6

1:38:04.9

9:48/M

118

Sara Fritz Eau Claire WI

23

F

23 30-39

1:37:43.7

1:37:53.3

9:47/M

119

Erika Peterson Menomonie WI

62

F

3 0-19

1:37:44.6

1:37:53.5

9:47/M

120

Vicki Osley Eau Claire WI

110

F

24 30-39

1:38:48.3

1:39:09.5

9:55/M

121

Jennifer Pederson Fall Creek WI

61

F

25 30-39

1:39:43.3

1:39:53.3

9:59/M

122

Sue Drilling Decorah IA

19

F

4 50-59

1:40:20.6

1:40:29.1

10:03/M

123

Deanne Brown Eau Claire WI

7

F

26 30-39

1:40:27.2

1:40:48.8

10:05/M

124

Amanda Tomesh Eau Claire WI

87

F

27 30-39

1:41:11.8

1:41:15.9

10:08/M

125

Anna Fisher Eau Claire WI

22

F

13 20-29

1:42:12.1

1:42:37.5

10:16/M

126

Barbie Bolek Eau Claire WI

6

F

14 20-29

1:42:12.8

1:42:38.5

10:16/M

127

Sherilyn M. Riedel Eleva WI

69

F

5 50-59

1:43:36.4

1:43:51.2

10:23/M

128

Kirsten E. West Hixton WI

95

F

28 30-39

1:44:33.8

1:44:48.7

10:29/M

129

Lisa Knepper Hudson WI

41

F

29 30-39

1:44:48.1

1:45:03.4

10:30/M

130

Sue Cellan Eau Claire WI

13

F

1 60-69

1:45:42.3

1:45:52.6

10:35/M

131

Larry W. Johnson New Richmond WI

35

M

8 60-69

1:46:24.2

1:46:41.5

10:40/M

132

Doug Erbeck Minneapolis MN

21

M

1 70-79

1:47:19.2

1:47:34.5

10:45/M

133

Karen Herman Bloomer WI

32

F

30 30-39

1:48:26.3

1:48:56.2

10:54/M

134

Eric Anderson Eau Claire WI

101

M

16 40-49

1:56:18.5

1:56:52.7

11:41/M

135

Darrren Anderson Eau Claire WI

170

M

5 0-19

1:56:19.1

1:56:52.7

11:41/M

136

Jill Garrison Eau Claire WI

25

F

31 30-39

2:01:03.9

2:01:33.6

12:09/M

137

Joann Klaus Eau Claire WI

40

F

6 50-59

2:01:04.6

2:01:33.8

12:09/M