Frigid 8/Thermal 3 Mile

Overall Finish List

December 7, 2002 Chippewa Falls, WI

Indianhead Track Club. Kathie Schaus


Results By Race Management Systems, Inc.

Frigid 8 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Adam Topper             Menomonie  WI       26 ***** M 20-29        43:52   
       2    Scott Steuernagel       Eau Claire  WI      33     1 M 30-39        46:05   
       3    Wade Zwiener            Elk Mound  WI       43     1 M 40-49        48:12   
       4    Matt Lahn               Eau Claire  WI      27     1 M 20-29        48:47   
       5    David Rosenberger       Eau Claire  WI      30     2 M 30-39        49:13   
       6    Steven Ropes            Eau Claire  WI      35     3 M 30-39        49:55   
       7    Dan Lindberg            Eau Claire  WI      41     2 M 40-49        50:00   
       8    John Kann               Rice Lake  WI       50     1 M 50-59        50:13   
       9    Mike Revello            Altoona  WI         46     3 M 40-49        50:22   
      10    Mike Davis              Minneapolis  MN     42     4 M 40-49        52:45   
      11    Eric Gilbertson         Osseo  WI           39     4 M 30-39        53:20   
      12    Mark Leduc              Coon Rapids  MN     48     5 M 40-49        53:38   
      13    Richard A Hoska         St. Paul  MN        45     6 M 40-49        53:42   
      14    Charles Dukstra?        Birchwood  WI       35     5 M 30-39        53:43   
      15    Don Morrison            Nrochester  MN      46     7 M 40-49        53:50   
      16    Kevin Mahoney           Eau Claire  WI      50     2 M 50-59        54:05   
      17    Fred Hable              Eau Claire  WI      41     8 M 40-49        54:16   
      18    Jen Theisen             Eau Claire  WI      30 ***** F 30-39        54:22   
      19    Fred Stalvig            Superior  WI        50     3 M 50-59        54:24   
      20    Fred Mooney             Eau Claire  WI      38     6 M 30-39        54:30   
      21    David Carother          Cornell  WI         32     7 M 30-39        54:39   
      22    Kevin Wentworth         Red Wing  MN        50     4 M 50-59        54:53   
      23    Gary Mullen-Schultz     Rochester  MN       40     9 M 40-49        54:59   
      24    Keith Peterson          Red Wing  MN        48    10 M 40-49        55:06   
      25    Brigham Green           Menomonie  WI       22     2 M 20-29        55:34   
      26    Wendy Bengtson          Chippewa Falls  WI  36     1 F 30-39        55:43   
      27    Randy Back              Superior  WI        43    11 M 40-49        56:09   
      28    David Lombardo          Eau Claire  WI      41    12 M 40-49        56:22   
      29    Jason Samens            New Auburn  WI      17     1 M 13-19        56:34   
      30    Dennis McGrau           Eau Claire  WI      55     5 M 50-59        56:45   
      31    John A Miller           Red Wing  MN        53     6 M 50-59        57:02   
      32    Thomas M Schmitt        Eau Claire  WI      54     7 M 50-59        57:09   
      33    Douglas Brandt          Fall Creek  WI      58     8 M 50-59        57:13   
      34    Marcus Eberhardt        River Falls  WI     49    13 M 40-49        57:32   
      35    Dan Brossoit            Rochester  MN       43    14 M 40-49        57:39   
      36    Patrick Schmitt         Eau Claire  WI      50     9 M 50-59        58:10   
      37    Andy Smith              Baxter  MN          38     8 M 30-39        59:12   
      38    Rich Trochman           Minnetonka  MN      65     1 M 60-99        59:18   
      39    Lance Snow              Byron  MN           46    15 M 40-49        59:41   
      40    Tess Goodwin            Altoona  WI         47     1 F 40-49      1:01:32   
      41    Shaun C Odil            Chetek  WI          44    16 M 40-49      1:02:12   
      42    Scott Kuehn             Eau Claire  WI      40    17 M 40-49      1:02:54   
      43    Mickey Lynnes           Eau Claire  WI      59    10 M 50-59      1:02:59   
      44    Julie Odil              Chetek  WI          43     2 F 40-49      1:03:36   
      45    Jeff Martin             Chetek  WI          40    18 M 40-49      1:03:47   
      46    Tom Glenetzke           Eau Claire  WI      38     9 M 30-39      1:03:51   
      47    Steve Rehlinger         Marshfield  WI      43    19 M 40-49      1:04:36   
      48    Mark Carlson            Chetek  WI          50    11 M 50-59      1:04:47   
      49    Joan M Robarge          Chippewa Falls  WI  35     2 F 30-39      1:04:49   
      50    James J Lally           Red Wing  MN        61     2 M 60-99      1:05:18   
      51    Kathleen Eikens         Minneapolis  MN     40     3 F 40-49      1:05:41   
      52    David Nelson            Roseville  MN       61     3 M 60-99      1:05:42   
      53    Kristina Beuning        Chippewa Falls  WI  34     3 F 30-39      1:07:51   
      54    Alex Beuning            Chippewa Falls  WI  33    10 M 30-39      1:07:51   
      55    Lynn Linton             New Auburn  WI      54    12 M 50-59      1:07:59   
      56    Barbara E. McKinley     Chippewa Falls  WI  53     1 F 50-59      1:08:35   
      57    Mary Beth Clark         Chippewa Falls  WI  44     4 F 40-49      1:08:39   
      58    Larry Clark             Chippewa Falls  WI  45    20 M 40-49      1:08:40   
      59    Diane M Hoyme           Chippewa Falls  WI  47     5 F 40-49      1:08:53   
      60    Ben Whitis              Eau Claire  WI      36    11 M 30-39      1:09:24   
      61    Kirk Callahan           Eau Claire  WI      33    12 M 30-39      1:09:25   
      62    Tina Killey             Altoona  WI         42     6 F 40-49      1:10:14   
      63    Herb Schweitzer         Rice Lake  WI       44    21 M 40-49      1:10:41   
      64    Laure Shilts            Chippewa Falls  WI  38     4 F 30-39      1:11:00   
      65    Steven Shilts           Chippewa Falls  WI  41    22 M 40-49      1:11:00   
      66    David Cramer            Minneapolis  MN     54    13 M 50-59      1:11:50   
      67    Doug Farmer             Edina  MN           51    14 M 50-59      1:11:52   
      68    Teena Parker            Eau Claire  WI      36     5 F 30-39      1:12:02   
      69    John Strei              Eau Claire  WI      40    23 M 40-49      1:13:25   
      70    Michelle Pond           Eau Claire  WI      35     6 F 30-39      1:13:26   
      71    Kriss Glenz             Cadott  WI          34     7 F 30-39      1:13:40   
      72    Dave Duerlien           Black River Falls   53    15 M 50-59      1:13:41   
      73    Karen Possley           Chippewa Falls  WI  47     7 F 40-49      1:16:01   
      74    Jeff Wilsin             Eau Claire  WI      41    24 M 40-49      1:22:22   



Thermal 3 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Cory Hayden             Eau Claire  WI      18 ***** M 18-29        16:27   
       2    Jonathan Jentlie        Eau Claire  WI      18     1 M 18-29        16:52   
       3    John Mayer              Chippewa Falls  WI  17     1 M 14-17        17:44   
       4    Logan Baier             Chippewa Falls  WI  17     2 M 14-17        18:16   
       5    Brian McAlister         Chippewa Falls  WI  43     1 M 40-49        18:32   
       6    Jim Geraghty            Eau Claire  WI      40     2 M 40-49        19:23   
       7    Mike Bye                Chippewa Falls  WI  42     3 M 40-49        19:47   
       8    Mike Djibwat            Chippewa Falls  WI  17     3 M 14-17        20:13   
       9    Justin Bye              Chippewa Falls  WI  15     4 M 14-17        20:17   
      10    Brent Kann              Rice Lake  WI       16     5 M 14-17        20:28   
      11    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  40 ***** F 40-49        20:39   
      12    Kelly Sullivan          Chippewa Falls  WI  35     1 M 30-39        20:43   
      13    John Schlegelmilch      Red Wing  MN        55     1 M 50-59        20:59   
      14    Steve Thon              Chippewa Falls  WI  50     2 M 50-59        21:33   
      15    Tim Camlek              Fall Creek  WI      33     2 M 30-39        21:38   
      16    Anthony Bye             Chippewa Falls  WI  12     1 M 10-13        21:39   
      17    Kevin Nitek             Chippewa Falls  WI  30     3 M 30-39        21:40   
      18    Mark Schulz             Eau Claire  WI      46     4 M 40-49        21:44   
      19    Dan Penzkover           Eau Claire  WI      36     4 M 30-39        21:55   
      20    Paula Kleintjes         Chippewa Falls  WI  39     1 F 30-39        22:16   
      21    Dale Gerke              Chippewa Falls  WI  29     2 M 18-29        22:27   
      22    Pete Cochrane           Chippewa Falls  WI  44     5 M 40-49        22:31   
      23    Gerry Hill              Rosemount  MN       52     3 M 50-59        22:33   
      24    Joe Jensen              Eau Claire  WI      54     4 M 50-59        22:47   
      25    Mitch See               Chippewa Falls  WI  16     6 M 14-17        22:49   
      26    Dick Johnston           Chippewa Falls  WI  53     5 M 50-59        22:52   
      27    Janet Bethke            Eau Claire  WI      43     1 F 40-49        23:21   
      28    Jim Haley               Chippewa Falls  WI  51     6 M 50-59        23:42   
      29    David Ball              Chippewa Falls  WI  60     1 M 60-99        23:58   
      30    Jody Oechsle            Eau Claire  WI      25     1 F 18-29        24:18   
      31    Joe Zeps                Eau Claire  WI      27     3 M 18-29        24:36   
      32    Dick Camlek             Black River Falls   57     7 M 50-59        24:40   
      33    Amber Bowe              Chippewa Falls  WI  16     1 F 14-17        24:50   
      34    Dan Woll                Hammond  WI         54     8 M 50-59        24:59   
      35    Stacy Panzer            Chippewa Falls  WI  14     2 F 14-17        25:22   
      36    Amy Bye                 Chippewa Falls  WI  9      1 F  1- 9        25:33   
      37    Carrie Anders           Eau Claire  WI      35     2 F 30-39        25:45   
      38    Bill Moody              Eau Claire  WI      37     5 M 30-39        25:45   
      39    Stephanie Swoboda       Chippewa Falls  WI  14     3 F 14-17        25:52   
      40    Rosemary Harnly         Red Wing  MN        56     1 F 50-59        26:09   
      41    Becky Hofkes            Chippewa Falls  WI  14     4 F 14-17        26:13   
      42    Ron Buckli              Eau Claire  WI      68     2 M 60-99        26:40   
      43    Greg Caucutt            Rochester  MN       56     9 M 50-59        26:45   
      44    Chris Voelker           Eau Claire  WI      40     2 F 40-49        26:47   
      45    Leah Ittner             Eau Claire  WI      18     2 F 18-29        26:52   
      46    Ellen M Wing            Chippewa Falls  WI  57     2 F 50-59        27:16   
      47    Christopher Cochrane    Chippewa Falls  WI  15     7 M 14-17        27:28   
      48    Melissa Benzschawel     Chippewa Falls  WI  22     3 F 18-29        27:28   
      49    Amber Bosler            Chippewa Falls  WI  23     4 F 18-29        27:33   
      50    Rachel McTavish         Chippewa Falls  WI  14     5 F 14-17        27:41   
      51    Nate Revello            Altoona  WI         11     2 M 10-13        27:53   
      52    Dawn Bye                Chippewa Falls  WI  37     3 F 30-39        28:08   
      53    Kristopher Oechsle      Eau Claire  WI      32     6 M 30-39        28:14   
      54    Willie Miller           Wisconsin Rapids  W 42     6 M 40-49        28:41   
      55    Bob McCauley            Minneapolis  MN     61     3 M 60-99        29:55   
      56    Katelyn Fitzgerald      Eau Claire  WI      15     6 F 14-17        30:41   
      57    Natalie Eierman         Eau Claire  WI      15     7 F 14-17        30:48   
      58    Suzanne Majkowski       Eau Claire  WI      16     8 F 14-17        31:02   
      59    Kurt Majkowski          Eau Claire  WI      45     7 M 40-49        31:03   
      60    Ken Adler               Eau Claire  WI      47     8 M 40-49        31:04   
      61    J Emily Peabody         Minneapolis  MN     47     3 F 40-49        31:19   
      62    Michelle Johnson                            32     4 F 30-39        31:38   
      63    Katie Rousar            Haugen  WU          20     5 F 18-29        31:39   
      64    Greg Rouser             Haugen  WI          48     9 M 40-49        31:40   
      65    Sandra Linton           New Auburn  WI      57     3 F 50-59        32:20   
      66    Jodie Jensen            Eau Claire  WI      23     6 F 18-29        32:24   
      67    Josh Schultz            Eau Claire  WI      23     4 M 18-29        32:33   
      68    Meghan Most             Eau Claire  WI      22     7 F 18-29        32:34   
      69    Hugh Jardon             Richfield  MN       33     7 M 30-39        34:36   
      70    Toni Stempel            Eau Claire  WI      22     8 F 18-29        35:49   
      71    Jan Klimovitz           Chippewa Falls  WI  63     1 F 60-99        44:43   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com