Frigid 8/Thermal 3 Mile

Overall Finish List

December 4, 2004 Chippewa Falls

Indianhead Track Club, Kathie Schaus


Results by Indianhead Track Club

Frigid 8 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Brady Anderson          Eau Claire  WI      27 ***** M 20-29        44:14   
       2    Wade Zwiener            Elk Mound  WI       45     1 M 40-49        46:59   
       3    Marty Bushland          Chippewa Falls  WI  36     1 M 30-39        48:17   
       4    Mark Wise               Fall Creek  WI      49     2 M 40-49        48:27   
       5    Robb Johnson            West Bend  WI       38     2 M 30-39        48:42   
       6    Chuck Hull              Chippewa Falls  WI  50     1 M 50-59        49:38   
       7    Mark Leduc              Coon Rapids  MN     50     2 M 50-59        50:18   
       8    John Kann               Rice Lake  WI       52     3 M 50-59        51:24   
       9    Fred Hable              Eau Claire  WI      43     3 M 40-49        52:00   
      10    Michael Olson           Eau Claire  Wi      34     3 M 30-39        52:29   
      11    Matt Schrader           Rochester  MN       28     1 M 20-29        52:29   
      12    Stan Pieterick          Altoona  WI         46     4 M 40-49        53:18   
      13    David Lombardo          Eau Claire  WI      43     5 M 40-49        54:37   
      14    Lisa Johnson            West Bend  WI       39 ***** F 30-39        54:53   
      15    Jim Getchell            Chippewa Falls  WI  49     6 M 40-49        55:01   
      16    Keith Peterson          Red Wing  MN        50     4 M 50-59        55:10   
      17    Kevin Wentworth         Red Wing  MN        52     5 M 50-59        57:06   
      18    John A Miller           Red Wing  MN        55     6 M 50-59        57:07   
      19    Steve Pederson          Jesup  IA           50     7 M 50-59        57:47   
      20    Kyle Bembnister         Chippewa Falls  WI  16     1 M 13-19        58:02   
      21    Marcus Eberhardt        River Falls  WI     51     8 M 50-59        58:23   
      22    Douglas Brandt          Fall Creek  WI      60     1 M 60-99        58:29   
      23    Stephanie Boss          Minneapolis  MN     30     1 F 30-39        58:37   
      24    Matt Bleecker           Minneapolis  MN     35     4 M 30-39        59:23   
      25    Bob Jankowski           Eau Claire  WI      49     7 M 40-49        59:24   
      26    Thomas Schmitt          Eau Claire  WI      56     9 M 50-59        59:48   
      27    Paul Billmeyer          Eau Claire  WI      53    10 M 50-59        59:57   
      28    Dennis McGraw           Eau Claire  WI      57    11 M 50-59      1:00:15   
      29    Kathleen Eikens         Minneapolis  MN     42     1 F 40-49      1:00:20   
      30    Dan Valentine           Arcadia  WI         46     8 M 40-49      1:00:45   
      31    Mickey Lynnes           Eau Claire  WI      61     2 M 60-99      1:01:02   
      32    John Michna             Park Falls  WI      56    12 M 50-59      1:01:07   
      33    Cheri Uelmen            Eau Claire  WI      49     2 F 40-49      1:01:26   
      34    Karen Wise              Fall Creek  WI      50     1 F 50-59      1:01:42   
      35    Josh Cichy              Lake City  MN       30     5 M 30-39      1:01:48   
      36    Michael Weiser          Altoona  WI         62     3 M 60-99      1:01:57   
      37    Michael Salm            Chippewa Falls  WI  47     9 M 40-49      1:02:06   
      38    Tina Killey             Altoona  WI         44     3 F 40-49      1:02:14   
      39    Mary Beth Clark         Chippewa Falls  WI  46     4 F 40-49      1:02:16   
      40    Trent R Mobraaten       Eau Claire  WI      34     6 M 30-39      1:03:09   
      41    Scott Kuehn             Eau Claire  WI      42    10 M 40-49      1:03:11   
      42    James J Lally           Red Wing  MN        63     4 M 60-99      1:03:40   
      43    Nancy Bauwens           Chippewa Falls  WI  48     5 F 40-49      1:04:46   
      44    Joan M Robarge          Chippewa Falls  WI  37     2 F 30-39      1:05:18   
      45    Chris Elliot                                30     7 M 30-39      1:05:30   
      46    John Strei              Eau Claire  WI      42    11 M 40-49      1:08:38   
      47    Herb Schweitzer         Rice Lake  WI       46    12 M 40-49      1:09:03   
      48    Lynn Linton             New Auburn  WI      55    13 M 50-59      1:09:30   
      49    Mark Butterfield        Tomah  WI           49    13 M 40-49      1:09:48   
      50    Jan Schrader            Eau Claire  WI      45     6 F 40-49      1:09:58   
      51    Jeff Martin             Chetek  WI          42    14 M 40-49      1:10:37   
      52    Barbara McKinley        Chippewa Falls  WI  50     2 F 50-59      1:10:52   
      53    Don DeBilzen            Eau Claire  WI      41    15 M 40-49      1:13:31   
      54    Rochelle Zurek          Mondovi  WI         36     3 F 30-39      1:13:36   
      55    Deborah Brettingen      Chippewa Falls  WI  28     1 F 20-29      1:13:37   
      56    Michelle Jensen         Eau Claire  WI      37     4 F 30-39      1:15:06   
      57    Sonia Anderson          Chippewa Falls  WI  49     7 F 40-49      1:15:07   
      58    David McNaughton        Menomonie  WI       66     5 M 60-99      1:17:34   
      59    Pam Ogden               Eau Claire  WI      47     8 F 40-49      1:18:04   
      60    Ryan Burr               Eau Claire  WI      27     2 M 20-29      1:18:52   
      61    Keith Tompkins          Chippewa Falls  WI  48    16 M 40-49      1:18:54   
      62    Sara Schmidt            Eau Claire  WI      25     2 F 20-29      1:19:00   
      63    Mary Jo Aschenbrener    Minnetonka  MN      42     9 F 40-49      1:26:36   



Thermal 3 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Sean Olson              Menomonie  WI       16 ***** M 14-17        16:21   
       2    Justin Bye              Chippewa Falls  WI  17     1 M 14-17        17:31   
       3    Eric Johnson            Eau Claire  WI      24     1 M 18-29        18:32   
       4    Brian Riley             Chippewa Falls  WI  17     2 M 14-17        18:37   
       5    Anthony Bye             Chippewa Falls  WI  14     3 M 14-17        18:44   
       6    Stephanie Riedel        Eau Claire  WI      18 ***** F 18-29        18:48   
       7    Brian McAlister         Chippewa Falls  WI  45     1 M 40-49        18:59   
       8    Cory Kildahl            Fall Creek  WI      34     1 M 30-39        19:30   
       9    Dan Dotte               Eau Claire  WI      46     2 M 40-49        19:40   
      10    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  42     1 F 40-49        19:51   
      11    Mike Bye                Chippewa Falls  WI  43     3 M 40-49        20:03   
      12    Deanna Pasch            Plover  WI          30     1 F 30-39        20:12   
      13    Kayla Dahl              Chippewa Falls  WI  14     1 F 14-17        20:39   
      14    Tom Conway              Sun Prairie  WI     54     1 M 50-59        20:45   
      15    Tim Camlek              Fall Creek  WI      35     2 M 30-39        20:46   
      16    Gerry Hill              Rosemount  MN       54     2 M 50-59        21:42   
      17    Kelly Sullivan          Chippewa Falls  WI  37     3 M 30-39        21:52   
      18    Joe Jensen              Eau Claire  WI      56     3 M 50-59        21:58   
      19    Matt McCarthy           Eleva  WI           43     4 M 40-49        22:11   
      20    Alex Schafer            Chippewa Falls  WI  17     4 M 14-17        22:29   
      21    Larry Clark             Chippewa Falls  WI  48     5 M 40-49        22:34   
      22    Herbie Schweitzer       Rice Lake  WI       11     1 M 10-13        23:05   
      23    Chris Cochrane          Chippewa Falls  WI  17     5 M 14-17        23:06   
      24    Dan Hunt                Chippewa Falls  WI  47     6 M 40-49        23:35   
      25    Jody Oechsle            Eau Claire  WI      27     1 F 18-29        23:42   
      26    David Cramer            Minneapolis  MN     56     4 M 50-59        23:45   
      27    Kristopher Oechsle      Eau Claire  WI      34     4 M 30-39        24:00   
      28    Dick Camlek             Black River Falls   59     5 M 50-59        24:10   
      29    Tom Wirth               Eau Claire  WI      45     7 M 40-49        24:19   
      30    Ben Whitis              Eau Claire  WI      38     5 M 30-39        24:20   
      31    Max Ruegnitz            Eau Claire  WI      28     2 M 18-29        24:32   
      32    Doug Farmer             Minneapolis  MN     53     6 M 50-59        25:04   
      33    Donald Schulze          Holcombe  WI        64     1 M 60-69        25:45   
      34    Ron Buckli              Eau Claire  WI      70     1 M 70-99        25:57   
      35    Joan Malek              Chetek  WI          41     2 F 40-49        26:04   
      36    Megan Gooche            Eau Claire  WI      21     2 F 18-29        26:35   
      37    Jocelyn Kern            Eau Claire  WI      23     3 F 18-29        26:35   
      38    Carol Billmeyer         Eau Claire  WI      52     1 F 50-59        27:24   
      39    Josh Heidtke            Chippewa Falls  WI  15     6 M 14-17        27:33   
      40    Dan Woll                Hammond  WI         56     7 M 50-59        27:33   
      41    Jacki Wengelski         Eau Claire  WI      20     4 F 18-29        27:58   
      42    Karen Possley           Chippewa Falls  WI  49     3 F 40-49        28:21   
      43    Laura Nicolet           Eau Claire  WI      38     2 F 30-39        28:28   
      44    Ellen M Wing            Chippewa Falls  WI  59     2 F 50-59        28:52   
      45    Barbara Tzankis         Chippewa Falls  WI  42     4 F 40-49        28:55   
      46    Mary Hutchinson         Chippewa Falls  WI  39     3 F 30-39        29:09   
      47    Philip McGuirk          Menomonie  WI       65     2 M 60-69        29:10   
      48    Kim Landry-Ayres        Eau Claire  WI      33     4 F 30-39        29:11   
      49    Ali Davis               Chippewa Falls  WI  15     2 F 14-17        29:29   
      50    Cassie Hunt             Chippewa Falls  WI  17     3 F 14-17        29:50   
      51    Valerie Nelson          Chippewa Falls  WI  14     4 F 14-17        29:55   
      52    Brady Skifstad          Eau Claire  WI      9      1 M  1- 9        30:01   
      53    Jason Kourkoules        Minneapolis  MN     33     6 M 30-39        30:02   
      54    Roger Skifstad          Eau Claire  WI      39     7 M 30-39        30:05   
      55    Sara Moritz             Eau Claire  WI      28     5 F 18-29        30:43   
      56    Bill Gruhlke            Mosinee  WI         33     8 M 30-39        32:02   
      57    Bob McCalley            Minneapolis  MN     63     3 M 60-69        33:12   
      58    Roy Rico                Eau Claire  WI      45     8 M 40-49        33:38   
      59    Karen Drechsel          Eau Claire  WI      39     5 F 30-39        35:00   
      60    Kevin Drechsel          Eau Claire  WI      38     9 M 30-39        35:00   
      61    Hugh Jardon             Richfield  MN       35    10 M 30-39        35:32   
      62    Robyn Miller            Eau Claire  WI      20     6 F 18-29        36:56   
      63    Mike Tzanakis           Chippewa Falls  WI  46     9 M 40-49        39:38   
      64    Carol Prescher          Wabasha  MN         65     1 F 60-99        43:51   
      65    Maria Fedele            Eau Claire  WI      45     5 F 40-49        46:04   
      66    Keevin Peuse            Fall Creek  WI      47    10 M 40-49        46:04   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com