2013 Frigid 8 and Thermal 3

Overall Finish List

December 07, 2013


Results By Indianhead Track Club

Thermal 3

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 Cody Buckli Wausau WI 468 20 M 1/3 18-29 20:02.2 20:02.2
2 Blake Johnson Boyd WI 495 13 M 1/5 10-13 20:44.3 20:44.3
3 Josh Becker Osseo WI 464 13 M 2/5 10-13 21:33.8 21:33.8
4 Nick Wipperfurth Eau Claire WI 2346 23 M 2/3 18-29 22:37.2 22:37.2
5 Jeremiah Becker Osseo WI 463 11 M 3/5 10-13 23:59.2 23:59.2
6 Peter Buckli Eau Claire WI 2225 53 M 1/3 50-59 24:11.9 24:11.9
7 Andrew Gast Chippewa Falls WI 482 42 M 1/4 40-49 24:27.4 24:27.4
8 Dwayne Pallme Menomonie WI 457 46 M 2/4 40-49 24:54.1 24:54.1
9 Don McGruder Saint Paul MN 2319 47 M 3/4 40-49 24:58.6 24:58.6
10 Sam Vimes Eau Claire 447 45 M 4/4 40-49 25:00.6 25:00.6
11 Brianna Smit Stanley WI 2210 32 F 1/12 30-39 25:28.1 25:28.1
12 Ben Simmons Boyd WI 2209 17 M 1/2 14-17 25:40.7 25:40.7
13 Sara Denure Fall Creek WI 453 32 F 2/12 30-39 26:00.4 26:00.4
14 Bunny Killey Eau Claire WI 2309 53 F 1/7 50-59 26:02.1 26:02.1
15 Darla Crogg Bloomer WI 448 32 F 3/12 30-39 26:04.9 26:04.9
16 Brian Allande Fall Creek WI 2280 35 M 1/2 30-39 26:45.8 26:45.8
17 Austin Palme Holcombe WI 456 13 M 4/5 10-13 27:01.2 27:01.2
18 Simon Fichter Menomonie WI 478 12 M 5/5 10-13 27:07.3 27:07.3
19 Emily Budzynski Eau Claire WI 470 22 F 1/12 18-29 27:13.5 27:13.5
20 Joan Koslofsky Chetek WI 497 50 F 2/7 50-59 27:13.5 27:13.5
21 Ellie Wheeler Eau Claire WI 2219 21 F 2/12 18-29 27:15.1 27:15.1
22 Janine Wildenberg Eau Claire WI 454 60 F 1/4 60-69 27:24.7 27:24.7
23 Barbara McKinley Chippewa Falls WI 2189 64 F 2/4 60-69 27:33.8 27:33.8
24 Jennifer Junker Eau Claire WI 2306 41 F 1/16 40-49 27:48.2 27:48.2
25 Ken Falch Fall Creek WI 476 67 M 1/3 60-69 28:09.2 28:09.2
26 Cynthia Hunt Eau Claire WI 2303 41 F 2/16 40-49 28:10.9 28:10.9
27 Mark Waite Eau Claire WI 2217 60 M 2/3 60-69 28:12.5 28:12.5
28 Amy Fichter Menomonie WI 477 42 F 3/16 40-49 28:24.2 28:24.2
29 Karen Drechsel Eau Claire WI 2291 48 F 4/16 40-49 28:54.6 28:54.6
30 Stephanie Stallman Elk Mound WI 2211 26 F 3/12 18-29 29:04.3 29:04.3
31 niki mcfate Eau Claire WI 2317 23 F 4/12 18-29 29:33.6 29:33.6
32 Anastasia Burns Eau Claire WI 2286 23 F 5/12 18-29 29:35.3 29:35.3
33 Gina Gladwell Eau Claire WI 2297 28 F 6/12 18-29 29:57.1 29:57.1
34 Gary Frueh Eau Claire WI 480 54 M 2/3 50-59 30:24.4 30:24.4
35 Leah Kurtzahn Eau Claire WI 498 19 F 7/12 18-29 30:51.5 30:51.5
36 travis olson Eau Claire WI 2194 22 M 3/3 18-29 30:51.7 30:51.7
37 Michael Weiser Altoona WI 2218 71 M 1/2 70-99 30:59.1 30:59.1
38 Dawn Gast Chippewa Falls WI 483 40 F 5/16 40-49 31:29.4 31:29.4
39 Jennifer Frueh Eau Claire WI 481 41 F 6/16 40-49 31:30.8 31:30.8
40 Sabrina Hagstrom Eau Claire WI 489 11 F 1/3 10-13 32:26.5 32:26.5
41 Jackie Cleereman 2290 20 F 8/12 18-29 32:41.2 32:41.2
42 Karen Possley Chippewa Falls WI 2197 58 F 3/7 50-59 32:50.3 32:50.3
43 Brennan Schrader Chippewa Falls WI 2206 17 M 2/2 14-17 32:52.1 32:52.1
44 Kayla McLain Strum WI 2190 11 F 2/3 10-13 32:55.5 32:55.5
45 Amelia Hodorowski Eau Claire WI 2301 27 F 9/12 18-29 33:00.7 33:00.7
46 Sadie Robb Chippewa Falls WI 2201 14 F 1/3 14-17 33:01.9 33:01.9
47 Tim Barrett Eau Claire WI 461 36 M 2/2 30-39 33:02.9 33:02.9
48 Lynn Newton Chippewa Falls WI 2321 44 F 7/16 40-49 33:09.1 33:09.1
49 Stephanie Gleason 2298 35 F 4/12 30-39 33:24.2 33:24.2
50 Marva Sahs spooner WI 2203 64 F 3/4 60-69 33:41.9 33:41.9
51 johnson larry New Richmond WI 499 67 M 3/3 60-69 33:47.0 33:47.0
52 Anne Ryan Eau Claire WI 2333 44 F 8/16 40-49 33:50.8 33:50.8
53 Emma Janke Wausau WI 494 19 F 10/12 18-29 34:05.4 34:05.4
54 Katie Floyd Saint Paul MN 479 47 F 9/16 40-49 34:29.1 34:29.1
55 Stacy Retz Boyceville WI 2199 22 F 11/12 18-29 34:41.4 34:41.4
56 Hilary Peterson Ladysmith WI 2195 34 F 5/12 30-39 34:41.8 34:41.8
57 Janet Segelken Eau Claire WI 2208 55 F 4/7 50-59 35:07.9 35:07.9
58 Sherilyn Riedel Eleva WI 2200 56 F 5/7 50-59 35:08.2 35:08.2
59 Shana Harmsen Eau Claire WI 490 38 F 6/12 30-39 35:16.1 35:16.1
60 Sharyn Moss Eau Claire WI 2193 37 F 7/12 30-39 35:16.3 35:16.3
61 Bobbi Smuda Bruce WI 2337 34 F 8/12 30-39 36:04.5 36:04.5
62 Tasha Pond Eau Claire WI 443 22 F 12/12 18-29 36:17.0 36:17.0
63 Sara Lester Eau Claire WI 2182 44 F 10/16 40-49 36:27.0 36:27.0
64 Angela Bowe Chippewa Falls WI 467 33 F 9/12 30-39 36:29.4 36:29.4
65 Ron Buckli Eau Claire WI 469 79 M 2/2 70-99 36:34.5 36:34.5
66 Marisa McLain Strum WI 2191 14 F 2/3 14-17 36:49.7 36:49.7
67 Micaiah Higgins Eau Claire WI 492 13 F 3/3 10-13 36:59.7 36:59.7
68 Ellen Wing Chippewa Falls WI 2221 68 F 4/4 60-69 37:03.1 37:03.1
69 Stacy Poli Eau Claire WI 2196 49 F 11/16 40-49 37:23.2 37:23.2
70 Paula Anderson Eau Claire WI 460 41 F 12/16 40-49 37:52.2 37:52.2
71 Kristin Rusch Inver Grove Heights MN 2202 17 F 3/3 14-17 38:09.3 38:09.3
72 Laura Veach Chippewa Falls WI 2341 34 F 10/12 30-39 38:10.0 38:10.0
73 MARYANN VAN TREESE CONRATH WI 2216 55 F 6/7 50-59 40:18.0 40:18.0
74 Stephanie Dennis Cottage Grove MN 452 32 F 11/12 30-39 40:18.9 40:18.9
75 Hannah Golden Ridgeland WI 484 9 F 1/1 0- 9 40:33.6 40:33.6
76 Michelle Golden Ridgeland WI 485 46 F 13/16 40-49 40:33.8 40:33.8
77 Ron Cabak HAWKINS WI 2224 53 M 3/3 50-59 40:56.3 40:56.3
78 Lenna Schrader CHIPPEWA FALLS WI 2207 41 F 14/16 40-49 41:03.2 41:03.2
79 Andrea Dobert Chippewa Falls WI 2226 31 F 12/12 30-39 44:59.6 44:59.6
80 Heidi Zielke Bruce WI 2222 49 F 15/16 40-49 46:23.6 46:23.6
81 Franny Meyer-Briggs Holcombe WI 2192 54 F 7/7 50-59 49:46.4 49:46.4
82 Maria Bergevin Eau Claire WI 465 49 F 16/16 40-49 49:47.1 49:47.1
 

Frigid 8

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 Daniel Ray Eau Claire WI 2326 22 M 1/3 18-29 51:28.7 51:28.7
2 Darren Standorf Elk Mound WI 2212 39 M 1/8 30-39 52:05.4 52:05.4
3 Adam Smit Stanley WI 2335 32 M 2/8 30-39 52:31.5 52:31.5
4 Michael Olson Altoona WI 298 43 M 1/9 40-49 55:37.4 55:37.4
5 Chris Huse Eau Claire WI 444 52 M 1/2 50-59 55:37.5 55:37.5
6 Zach Basten Chippewa Falls WI 2282 23 M 2/3 18-29 56:36.0 56:36.0
7 Randy Aumann Loyal WI 2281 47 M 2/9 40-49 57:00.7 57:00.7
8 Kevin Drechsel Eau Claire WI 2292 47 M 3/9 40-49 59:06.1 59:06.1
9 Tania Riske Eau Claire WI 2329 41 F 1/6 40-49 1:01:44.5 1:01:44.5
10 Rodney Loran Saint Paul MN 2315 56 M 2/2 50-59 1:01:52.7 1:01:52.7
11 Rachel Wellman Medford WI 2343 31 F 1/4 30-39 1:01:57.0 1:01:57.0
12 Lisa Trainor maple grove MN 445 54 F 1/6 50-59 1:02:59.2 1:02:59.2
13 Brian Laskoski Eau Claire WI 2313 35 M 3/8 30-39 1:03:43.0 1:03:43.0
14 Shaun Christensen Chippewa Falls WI 2288 37 M 4/8 30-39 1:04:19.7 1:04:19.7
15 Troy Knowlton Saint Paul MN 2223 44 M 4/9 40-49 1:04:31.8 1:04:31.8
16 Heidi Dubberke Eau Claire WI 2294 43 F 2/6 40-49 1:04:58.7 1:04:58.7
17 Jeremy Hawke Chippewa Falls WI 2299 35 M 5/8 30-39 1:05:21.6 1:05:21.6
18 Jen Rees Chippewa Falls WI 2327 41 F 3/6 40-49 1:06:37.0 1:06:37.0
19 cindy boyle Middleton WI 2285 58 F 2/6 50-59 1:07:28.9 1:07:28.9
20 Dennis McGraw Eau Claire WI 2318 66 M 1/2 60-69 1:08:21.1 1:08:21.1
21 Scott Biederman Chippewa Falls WI 2284 40 M 5/9 40-49 1:08:27.9 1:08:27.9
22 Scott Shaurette Chippewa Falls WI 459 42 M 6/9 40-49 1:08:41.0 1:08:41.0
23 Victoria Mansfield Menomonie WI 2316 20 F 1/5 18-29 1:08:51.2 1:08:51.2
24 Tim Floyd Woodbury MN 2296 47 M 7/9 40-49 1:09:11.7 1:09:11.7
25 Matt Prissel Fall Creek WI 2325 32 M 6/8 30-39 1:09:47.9 1:09:47.9
26 David Roseen Saint Paul MN 2331 73 M 1/2 70-99 1:11:08.6 1:11:08.6
27 Traci Messner Eau Claire WI 2320 51 F 3/6 50-59 1:11:12.7 1:11:12.7
28 John Rees Chippewa Falls WI 2328 46 M 8/9 40-49 1:13:28.7 1:13:28.7
29 Mark Dunn Altoona WI 2295 35 M 7/8 30-39 1:14:18.0 1:14:18.0
30 Heather Peterson Augusta WI 2324 37 F 2/4 30-39 1:14:18.2 1:14:18.2
31 Mallory White Menomonie WI 2344 21 F 2/5 18-29 1:14:25.5 1:14:25.5
32 Justin Hink Chippewa Falls WI 2300 26 M 3/3 18-29 1:15:04.7 1:15:04.7
33 Jennifer Baxter Mondovi WI 2283 32 F 3/4 30-39 1:15:39.0 1:15:39.0
34 Kristina Zmuda Menomonie WI 458 26 F 3/5 18-29 1:17:25.6 1:17:25.6
35 Leslie Johnson EAU CLAIRE WI 2305 55 F 4/6 50-59 1:18:21.0 1:18:21.0
36 Tracy Olson Eau Claire WI 455 32 F 4/4 30-39 1:18:21.4 1:18:21.4
37 Tom Langley Eau Claire WI 2312 63 M 2/2 60-69 1:18:21.4 1:18:21.4
38 Dave Croker Wausau WI 451 47 M 9/9 40-49 1:19:13.2 1:19:13.2
39 Shelly Taylor Chippewa Falls WI 2338 45 F 4/6 40-49 1:19:59.8 1:19:59.8
40 Debra Ann Peacock Chippewa Falls WI 446 55 F 5/6 50-59 1:22:11.7 1:22:11.7
41 Karen Schoenrock Eau Claire WI 2334 51 F 6/6 50-59 1:22:27.1 1:22:27.1
42 Jennifer Wickham Eau Claire WI 2345 42 F 5/6 40-49 1:22:29.5 1:22:29.5
43 Rick Lecher Gordon WI 2314 72 M 2/2 70-99 1:25:32.9 1:25:32.9
44 Samantha Jain Elk Mound WI 2304 18 F 4/5 18-29 1:26:39.9 1:26:39.9
45 Deborah Konkel Eau Claire WI 450 60 F 1/1 60-69 1:33:12.3 1:33:12.3
46 Katie Konkel Eau Claire WI 449 28 F 5/5 18-29 1:33:12.7 1:33:12.7
47 Molly Cheney Inver Grove Heights MN 2287 42 F 6/6 40-49 1:37:33.1 1:37:33.1
48 Markus Knaub Chippewa Falls WI 2311 30 M 8/8 30-39 1:37:33.2 1:37:33.2