Frigid 8 and Thermal 3

Overall Finish List

December 06, 2014


Results By Indianhead Track Club

Thermal 3

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Patrick Treacy Fall Creek WI 566 17 M 1/6 14-17 16:23.0 5:28/M
2 Isaac Bohaty Cornell WI 16 15 M 2/6 14-17 17:16.9 5:45/M
3 Parker Lehman Chippewa Falls WI 567 18 M 1/5 18-29 17:25.4 5:48/M
4 Dan Lau Eau Claire WI 268 15 M 3/6 14-17 17:28.3 5:49/M
5 Seth Vircks Boyd WI 344 34 M 1/7 30-39 17:43.5 5:54/M
6 Erik Sworski Chippewa Falls WI 420 15 M 4/6 14-17 18:29.2 6:10/M
7 Cody Buckli Wausau WI 17 21 M 2/5 18-29 19:14.5 6:25/M
8 Jonathon Delf Rice Lake WI 359 37 M 2/7 30-39 19:19.1 6:26/M
9 Christopher Dirkes Minneapolis MN 37 25 M 3/5 18-29 19:44.2 6:35/M
10 Nash Weiss Alma WI 348 17 M 5/6 14-17 19:51.5 6:37/M
11 Jeremiah Becker Osseo WI 6 12 M 1/6 10-13 20:19.4 6:46/M
12 Brenner Sandberg Minneapolis MN 335 32 M 3/7 30-39 20:30.1 6:50/M
13 Emma Welch Menomonie WI 349 16 F 1/7 14-17 20:35.9 6:52/M
14 Gary Gullicksrud Eleva WI 174 48 M 1/5 40-49 20:45.0 6:55/M
15 Brian Laskoski chippewa falls WI 446 36 M 4/7 30-39 21:06.8 7:02/M
16 Morgan Morris Eau Claire WI 312 16 F 2/7 14-17 21:23.8 7:08/M
17 Tania Riske Eau Claire WI 331 42 F 1/17 40-49 21:49.9 7:16/M
18 Matthew Rees Chippewa Falls WI 328 14 M 6/6 14-17 22:07.0 7:22/M
19 Andrew Gast Chippewa Falls WI 158 43 M 2/5 40-49 22:30.0 7:30/M
20 John R. Kann Rice Lake WI 492 62 M 1/7 60-69 22:35.2 7:32/M
21 Tristan Kippes Eau Claire 248 7 M 1/1 0- 9 22:43.5 7:34/M
22 Lexi Raihle Boyceville WI 327 19 F 1/9 18-29 22:46.7 7:35/M
23 Rosa Canales Eau Claire WI 2444 16 F 3/7 14-17 22:49.2 7:36/M
24 Paul Wagner Eau Claire WI 345 58 M 1/5 50-59 23:11.9 7:44/M
25 Nicholas Rees Chippewa Falls WI 329 12 M 2/6 10-13 23:16.4 7:45/M
26 Peter Buckli Eau Claire WI 23 54 M 2/5 50-59 23:40.4 7:53/M
27 Danielle Yengo Eau Claire WI 392 16 F 4/7 14-17 23:42.3 7:54/M
28 Geneva Nunes Chippewa Falls WI 586 15 F 5/7 14-17 23:42.5 7:54/M
29 Meredith Steininger Eau Claire WI 340 26 F 2/9 18-29 24:04.4 8:01/M
30 Benjamin Gervais Minneapolis MN 168 31 M 5/7 30-39 24:06.0 8:02/M
31 Sam Vimes Eau Claire 342 46 M 3/5 40-49 24:07.3 8:02/M
32 Donna Vandyke Chippewa Falls WI 341 46 F 2/17 40-49 24:14.2 8:05/M
33 Kate Augustyn Eau Claire WI 4 11 F 1/3 10-13 24:38.8 8:13/M
34 Jim Zenner Chippewa Falls WI 400 56 M 3/5 50-59 24:55.4 8:18/M
35 Darlena Young Eau Claire WI 396 11 F 2/3 10-13 24:56.0 8:19/M
36 Kathryne Kippes Eau Claire WI 236 40 F 3/17 40-49 25:12.8 8:24/M
37 Thorsten Landwehr Chippewa Falls WI 260 43 M 4/5 40-49 25:13.0 8:24/M
38 Tjorven Landwehr Chippewa Falls WI 261 14 F 6/7 14-17 25:13.0 8:24/M
39 Alec Augustyn Eau CLaire WI 2 13 M 3/6 10-13 25:18.8 8:26/M
40 Olivia Bliek Chippewa Falls WI 590 14 F 7/7 14-17 25:23.6 8:28/M
41 Mircea Kippes Eau Claire 244 9 F 1/3 0- 9 25:34.9 8:31/M
42 Tom Conway Richland Center WI 491 64 M 2/7 60-69 25:56.2 8:39/M
43 Sabrina Hagstrom Eau Claire WI 188 12 F 3/3 10-13 26:16.3 8:45/M
44 Joan Koslofsky Ferryville WI 253 50 F 1/11 50-59 26:23.9 8:48/M
45 Janine Wildenberg Eau Claire WI 570 61 F 1/4 60-69 26:48.4 8:56/M
46 Kelly Frasier Eau Claire WI 156 28 F 3/9 18-29 26:51.0 8:57/M
47 Mark Waite Eau Claire WI 346 61 M 3/7 60-69 26:55.2 8:58/M
48 Emilee McCusker Hayward WI 288 20 F 4/9 18-29 27:03.3 9:01/M
49 Ben Potaczek Stanley WI 576 35 M 6/7 30-39 27:19.5 9:06/M
50 Gary Frueh Eau Claire WI 2454 55 M 4/5 50-59 27:59.3 9:20/M
51 Jennifer Frueh Eau Claire WI 2455 42 F 4/17 40-49 28:00.2 9:20/M
52 Tracy Gray Wilson WI 173 35 F 1/11 30-39 28:17.0 9:26/M
53 Dawn Gast Chippewa Falls WI 159 41 F 5/17 40-49 28:26.5 9:29/M
54 Rosemary Harnly Red Wing MN 193 68 F 2/4 60-69 28:45.2 9:35/M
55 Sharyn Moss Eau Claire WI 314 38 F 2/11 30-39 28:50.1 9:37/M
56 Heather Felty Eau Claire 2451 43 F 6/17 40-49 28:58.8 9:39/M
57 Craig Johnson Saint Paul MN 222 67 M 4/7 60-69 29:00.2 9:40/M
58 Greg Schneider Eau Claire WI 571 60 M 5/7 60-69 29:06.7 9:42/M
59 Michael Weiser Altoona WI 347 72 M 1/2 70-99 29:15.5 9:45/M
60 Brandon Gray Wilson WI 170 35 M 7/7 30-39 29:48.7 9:56/M
61 Derek Steffen Chippewa Falls WI 591 27 M 4/5 18-29 29:56.8 9:59/M
62 Jen Jilek Chippewa Falls WI 588 36 F 3/11 30-39 29:57.6 9:59/M
63 Kathy Palme Menomonie WI 320 55 F 2/11 50-59 30:09.6 10:03/M
64 Daryl Jones Hudson WI 227 59 M 5/5 50-59 30:23.9 10:08/M
65 Monika Lapoint Eau Claire WI 262 54 F 3/11 50-59 30:37.6 10:12/M
66 Jolene Peet Eau Claire WI 322 39 F 4/11 30-39 30:40.8 10:13/M
67 Dan Woll River Falls WI 419 66 M 6/7 60-69 30:50.2 10:17/M
68 Kourtney Carmeans Chippewa Falls WI 589 26 F 5/9 18-29 30:55.6 10:18/M
69 Jodi Gullicksrud Eleva WI 179 45 F 7/17 40-49 30:56.7 10:19/M
70 Katie Vircks Boyd WI 343 30 F 5/11 30-39 31:25.3 10:28/M
71 Megan McAlister Madison WI 406 25 F 6/9 18-29 31:40.3 10:33/M
72 Jody Makovec Stanley WI 282 36 F 6/11 30-39 32:13.6 10:44/M
73 Shayna Moen Hayward WI 572 22 F 7/9 18-29 32:15.4 10:45/M
74 Kristen Brown Chippewa Falls WI 486 59 F 4/11 50-59 32:19.1 10:46/M
75 Peggy Lorenzen Menomonie WI 280 35 F 7/11 30-39 32:44.5 10:55/M
76 Mary Begley Arkansaw WI 15 52 F 5/11 50-59 32:44.5 10:55/M
77 Gabi Augustyn Eau CLaire WI 3 8 F 2/3 0- 9 32:59.4 11:00/M
78 Neal Lundeen Frederic WI 435 63 M 7/7 60-69 33:02.8 11:01/M
79 Marva Sahs spooner WI 334 65 F 3/4 60-69 33:02.9 11:01/M
80 Mark Augustyn Eau Claire WI 5 45 M 5/5 40-49 33:05.3 11:02/M
81 Janet Segelken Eau Claire WI 338 56 F 6/11 50-59 33:51.4 11:17/M
82 Sherilyn Riedel Cadott WI 330 57 F 7/11 50-59 33:51.6 11:17/M
83 Ellen Wing Chippewa Falls WI 382 69 F 4/4 60-69 34:00.7 11:20/M
84 Paige Lapoint Eau Claire WI 266 23 F 8/9 18-29 34:15.4 11:25/M
85 Brennan Schrader Chippewa Falls WI 336 18 M 5/5 18-29 34:18.8 11:26/M
86 Angela Knaub Chippewa Falls WI 250 30 F 8/11 30-39 34:35.9 11:32/M
87 Kristen Rusch Inver Grove Heights MN 332 18 F 9/9 18-29 34:39.3 11:33/M
88 Tracy Peterson River Falls WI 326 43 F 8/17 40-49 34:45.9 11:35/M
89 Molly Cheney Inver Grove Heights MN 36 43 F 9/17 40-49 34:46.1 11:35/M
90 Jean McCusker Hayward WI 302 55 F 8/11 50-59 35:04.2 11:41/M
91 Shana Harmsen Eau Claire WI 192 39 F 9/11 30-39 35:21.6 11:47/M
92 Ron Buckli Eau Claire WI 25 80 M 2/2 70-99 36:00.6 12:00/M
93 Liz Welch Menomonie WI 350 45 F 10/17 40-49 36:03.0 12:01/M
94 Catherine Lee Eau Claire WI 587 36 F 10/11 30-39 36:56.8 12:19/M
95 Sara Lester Eau Claire WI 274 45 F 11/17 40-49 37:05.8 12:22/M
96 Heidi Zielke Bruce WI 405 50 F 9/11 50-59 39:00.2 13:00/M
97 Jaycee Stephens Cadott WI 415 9 F 3/3 0- 9 39:08.6 13:03/M
98 Lori Stephens Cadott WI 416 49 F 12/17 40-49 39:10.4 13:03/M
99 Geri Draz Eau Claire 47 54 F 10/11 50-59 39:41.1 13:14/M
100 Lenna Schrader CHIPPEWA FALLS WI 337 42 F 13/17 40-49 40:05.5 13:22/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Elizabeth Wille Eau Claire WI 739 48 F 14/17 40-49 40:40.9 13:33/M
102 Andrea Staley Chippewa Falls WI 339 32 F 11/11 30-39 43:23.3 14:28/M
103 Cynthia Hunt Eau Claire WI 197 42 F 15/17 40-49 44:22.4 14:47/M
104 Liam Hunt Eau Claire WI 199 11 M 4/6 10-13 44:22.6 14:47/M
105 Anne Ryan Eau Claire WI 333 45 F 16/17 40-49 44:22.9 14:47/M
106 Brady Potaczek Stanley WI 573 10 M 5/6 10-13 44:36.6 14:52/M
107 Pawlak Ethan Boyd WI 122 11 M 6/6 10-13 44:36.7 14:52/M
108 Carolyn Yaeger Eau Claire WI 475 47 F 17/17 40-49 48:42.8 16:14/M
109 Katie Jones Hudson WI 229 59 F 11/11 50-59 48:44.8 16:15/M
 

Frigid 8

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Brent Kann Eau Claire WI 753 28 M 1/2 18-29 44:34.0 5:34/M
2 Patrick Kippes eau claire 2490 33 M 1/11 30-39 45:38.7 5:42/M
3 Brent Wathke Eau Claire WI 749 31 M 2/11 30-39 49:06.9 6:08/M
4 Tony Yang Saint Paul MN 742 51 M 1/10 50-59 51:08.6 6:24/M
5 Adam Smit Stanley WI 727 33 M 3/11 30-39 51:28.0 6:26/M
6 Matt Carter Eleva WI 2445 43 M 1/15 40-49 52:07.8 6:31/M
7 Eric Sorenson Menomonie WI 728 45 M 2/15 40-49 52:10.9 6:31/M
8 Mandi Risler Eleva WI 751 36 F 1/22 30-39 52:13.9 6:32/M
9 Braeden Michael Chippewa Falls WI 710 17 M 1/2 14-17 52:21.9 6:33/M
10 Josh Jorde White Bear Lake MN 2484 38 M 4/11 30-39 52:44.7 6:36/M
11 Karen Swanson Chippewa Falls WI 730 26 F 1/10 18-29 52:53.0 6:37/M
12 Chris Huse Eau Claire WI 754 53 M 2/10 50-59 54:46.2 6:51/M
13 Jacon Nash Chippewa Falls WI 711 38 M 5/11 30-39 54:55.5 6:52/M
14 Mike Olson, Altoona WI 756 44 M 3/15 40-49 55:46.4 6:58/M
15 Tom Roth Loyal WI 2336 55 M 3/10 50-59 55:46.6 6:58/M
16 Lisa Tavares Menomonie WI 733 35 F 2/22 30-39 55:55.6 6:59/M
17 Burke Welch Menomonie WI 738 44 M 4/15 40-49 55:55.7 6:59/M
18 Nathanial Schulze Eau Claire WI 2339 40 M 5/15 40-49 56:30.0 7:04/M
19 Kevin Roytek Chippewa Falls WI 757 40 M 6/15 40-49 57:01.3 7:08/M
20 Liz Richards Saint Paul MN 2220 33 F 3/22 30-39 57:25.1 7:11/M
21 Chuck Hull Chippewa Falls WI 760 60 M 1/4 60-69 57:56.1 7:15/M
22 Rod Loran Woodbury MN 702 57 M 4/10 50-59 58:39.5 7:20/M
23 Melissa Zajec New Richmond WI 746 38 F 4/22 30-39 58:46.6 7:21/M
24 Wendy Bengston Chippewa Falls WI 750 48 F 1/8 40-49 59:17.9 7:25/M
25 Chris Vetter Chippewa Falls WI 736 41 M 7/15 40-49 59:29.0 7:26/M
26 Alex Swanson Chippewa Falls WI 729 26 M 2/2 18-29 1:00:04.4 7:31/M
27 Nicole Finstad Birchwood WI 2452 40 F 2/8 40-49 1:00:18.3 7:32/M
28 Miciah Mills Eau Claire 2348 14 F 1/2 14-17 1:00:29.8 7:34/M
29 Blake Rudd Eau Claire WI 724 14 M 2/2 14-17 1:00:33.2 7:34/M
30 Becca Holman Eau Claire WI 2465 24 F 2/10 18-29 1:00:42.0 7:35/M
31 Cory Bowe Chippewa Falls WI 759 34 M 6/11 30-39 1:00:55.0 7:37/M
32 Joel Seppa Menomonie WI 726 46 M 8/15 40-49 1:01:07.6 7:38/M
33 Shaun Christensen Chippewa Falls WI 752 38 M 7/11 30-39 1:01:25.7 7:41/M
34 John Ayres Eau Claire WI 2267 55 M 5/10 50-59 1:02:43.4 7:50/M
35 Tim Floyd Woodbury MN 2453 48 M 9/15 40-49 1:03:10.1 7:54/M
36 Peggy Becker Osseo WI 2386 53 F 1/8 50-59 1:03:51.4 7:59/M
37 Amy Phillipich Duluth MN 719 30 F 5/22 30-39 1:03:53.2 7:59/M
38 Scott Biederman Chippewa Falls WI 2438 40 M 10/15 40-49 1:03:56.9 8:00/M
39 Rachel Drescher Eau Claire WI 2450 36 F 6/22 30-39 1:04:46.4 8:06/M
40 Heather Market-Sullivan Eau Claire WI 705 36 F 7/22 30-39 1:04:46.4 8:06/M
41 Heidi Kline Eau Claire WI 2491 31 F 8/22 30-39 1:04:58.6 8:07/M
42 Melanie Reed Chetek 720 37 F 9/22 30-39 1:05:02.9 8:08/M
43 Amanda Buchberger Middleton WI 2443 23 F 3/10 18-29 1:06:06.2 8:16/M
44 Gina Young Eau Claire WI 745 36 F 10/22 30-39 1:07:11.3 8:24/M
45 Rees Jennifer Chippewa Falls WI 2476 42 F 3/8 40-49 1:07:11.5 8:24/M
46 Traci Messner Eau Claire WI 709 52 F 2/8 50-59 1:07:35.4 8:27/M
47 Dennis McGraw Eau Claire WI 706 67 M 2/4 60-69 1:07:44.9 8:28/M
48 David Roseen Saint Paul MN 722 74 M 1/3 70-99 1:07:52.1 8:29/M
49 John Qualheim Eau Claire WI 748 64 M 3/4 60-69 1:07:54.4 8:29/M
50 Stephanie Rowe Eau Claire WI 723 46 F 4/8 40-49 1:07:54.5 8:29/M
51 Douglas Brandt Wilson WI 2441 70 M 2/3 70-99 1:08:16.2 8:32/M
52 Todd Peterson Fall Creek WI 717 52 M 6/10 50-59 1:08:31.1 8:34/M
53 John Rees Chippewa Falls WI 721 47 M 11/15 40-49 1:09:49.2 8:44/M
54 Dwayne Palme Menomonie WI 714 47 M 12/15 40-49 1:10:09.3 8:46/M
55 Cynthia Korbol Altoona WI 700 57 F 3/8 50-59 1:10:09.4 8:46/M
56 Jane Mahoney Menomonie WI 704 46 F 5/8 40-49 1:10:35.0 8:49/M
57 Tom Arneberg Chippewa Falls WI 755 54 M 7/10 50-59 1:11:12.2 8:54/M
58 Jennifer Baxter Mondovi WI 2385 33 F 11/22 30-39 1:11:27.4 8:56/M
59 Jaime Wade Stanley WI 737 28 F 4/10 18-29 1:11:34.1 8:57/M
60 Emilie Berry Lester Prairie MN 2429 14 F 2/2 14-17 1:11:37.9 8:57/M
61 David Berry Lester Prairie MN 2428 44 M 13/15 40-49 1:11:38.4 8:57/M
62 Charles Brannen Chippewa Falls WI 2442 30 M 8/11 30-39 1:12:34.0 9:04/M
63 Michael Rudd Eau Claire WI 725 35 M 9/11 30-39 1:13:11.9 9:09/M
64 Art Syth Mondovi 731 59 M 8/10 50-59 1:13:15.1 9:09/M
65 Jennifer Homeyer Eau Claire WI 2472 25 F 5/10 18-29 1:13:44.4 9:13/M
66 Kirsta Hoffman Appleton WI 2262 25 F 6/10 18-29 1:13:44.4 9:13/M
67 Larry Clark Chippewa Falls WI 2447 58 M 9/10 50-59 1:13:48.1 9:14/M
68 Tracy Olson Eau Claire WI 713 33 F 12/22 30-39 1:15:07.3 9:23/M
69 Audrey Woznicki Eau Claire WI 740 49 F 6/8 40-49 1:15:07.5 9:23/M
70 Leslie Johnson Eau Claire WI 2477 56 F 4/8 50-59 1:15:11.8 9:24/M
71 Cara Syth Menomonie WI 732 37 F 13/22 30-39 1:15:21.3 9:25/M
72 Tracy Yengo Eau Claire WI 744 47 F 7/8 40-49 1:16:22.8 9:33/M
73 Susan Lueck bloomer WI 703 57 F 5/8 50-59 1:16:29.6 9:34/M
74 Mackenzie Deffenbaugh Eau Claire WI 2448 30 F 14/22 30-39 1:16:29.7 9:34/M
75 Barbara McKinley Chippewa Falls WI 708 65 F 1/1 60-69 1:18:13.9 9:47/M
76 Candace Sellman Miami FL 2302 33 F 15/22 30-39 1:18:33.5 9:49/M
77 Don McGruder Saint Paul MN 707 48 M 14/15 40-49 1:18:33.7 9:49/M
78 Eric Olson Chippewa Falls WI 712 44 M 15/15 40-49 1:19:50.3 9:59/M
79 Shelly Taylor Chippewa Falls WI 734 46 F 8/8 40-49 1:20:21.2 10:03/M
80 Ruth Bowe Eau Claire WI 747 38 F 16/22 30-39 1:20:33.6 10:04/M
81 Kayleigh Kluesner Boyd WI 2492 27 F 7/10 18-29 1:20:55.5 10:07/M
82 Lindsey Wright Chippewa Falls WI 741 37 F 17/22 30-39 1:21:21.0 10:10/M
83 Amanda Peterson Eau Claire 716 20 F 8/10 18-29 1:21:38.8 10:12/M
84 Malorie Casalegno Eau Claire 2446 20 F 9/10 18-29 1:21:39.1 10:12/M
85 Debra Peacock Chippewa Falls 715 56 F 6/8 50-59 1:22:04.3 10:16/M
86 Peter Lecher Lakeland MN 2330 69 M 4/4 60-69 1:23:31.2 10:26/M
87 Joseph Yates Stanley WI 743 36 M 10/11 30-39 1:24:28.1 10:34/M
88 Heidi Adams Chippewa Falls WI 2205 58 F 7/8 50-59 1:25:00.2 10:38/M
89 Shelby Heuer Eau Claire WI 2475 36 F 18/22 30-39 1:26:49.8 10:51/M
90 Rick Lecher Gordon WI 701 73 M 3/3 70-99 1:27:00.3 10:53/M
91 Sandy Goode Duluth MN 2456 37 F 19/22 30-39 1:27:11.1 10:54/M
92 Tom Draz Eau Claire WI 2449 55 M 10/10 50-59 1:29:50.2 11:14/M
93 Markus Knaub Chippewa Falls WI 2494 31 M 11/11 30-39 1:30:29.1 11:19/M
94 Genny Hay EAU CLAIRE WI 2457 33 F 20/22 30-39 1:31:29.1 11:26/M
95 Beth Borsheim Eau Claire 2440 34 F 21/22 30-39 1:31:30.6 11:26/M
96 Angie Bowe Chippewa Falls WI 758 34 F 22/22 30-39 1:33:42.0 11:43/M
97 Keeley Bensen Eau Claire WI 2387 22 F 10/10 18-29 1:46:04.9 13:16/M
98 Julie Wiensch Elk Mound WI 2204 50 F 8/8 50-59 1:54:00.5 14:15/M