2015 Frigid 8 and Thermal 3

Overall Finish List

December 05, 2015


Results By Indianhead Track Club

Thermal 3

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Jesse Becker Osseo WI 786 17 M 1/6 14-17 16:11.6 5:24/M
2 Erik Sworski Chippewa Falls WI 934 16 M 2/6 14-17 16:59.8 5:40/M
3 Andrew Komp Chetek WI 826 38 M 1/3 30-39 18:35.3 6:12/M
4 Adam Smit Stanley WI 920 34 M 2/3 30-39 18:41.3 6:14/M
5 Zachary Yengo Eau Claire WI 911 15 M 3/6 14-17 19:06.9 6:22/M
6 Jeremiah Becker Osseo WI 785 13 M 1/7 10-13 19:21.2 6:27/M
7 Bob Dejong Alma Center WI 914 52 M 1/3 50-59 19:40.8 6:33/M
8 Sabrina Hagstrom Eau Claire WI 816 13 F 1/2 10-13 20:28.0 6:49/M
9 Gary Gullicksrud Eleva WI 813 49 M 1/7 40-49 20:48.7 6:56/M
10 Matt Evans Eau Claire WI 805 49 M 2/7 40-49 20:55.4 6:58/M
11 Christopher Yengo Eau Claire WI 908 11 M 2/7 10-13 21:42.0 7:14/M
12 Meredith Steininger Eau Claire WI 887 27 F 1/5 18-29 21:48.7 7:16/M
13 Kate Augustyn Eau Claire WI 782 12 F 2/2 10-13 21:50.2 7:17/M
14 Evan Rogge Bloomer WI 946 10 M 3/7 10-13 22:04.4 7:21/M
15 Brooke Johnson Eau Claire WI 823 31 F 1/6 30-39 22:09.8 7:23/M
16 Arica Swift Chippewa Falls WI 940 16 F 1/4 14-17 22:23.8 7:28/M
17 Ethan Komp Chippewa Falls WI 827 13 M 4/7 10-13 22:37.9 7:32/M
18 Sarah Croker Wausau WI 803 14 F 2/4 14-17 22:38.7 7:33/M
19 Andrew Gast Chippewa Falls WI 809 44 M 3/7 40-49 22:56.4 7:39/M
20 Nicholas Rees Chippewa Falls WI 868 13 M 5/7 10-13 23:19.0 7:46/M
21 Thorsten Landwehr Chippewa Falls WI 831 44 M 4/7 40-49 23:19.5 7:46/M
22 Tjorven Landwehr Chippewa Falls WI 832 15 F 3/4 14-17 23:19.5 7:46/M
23 Genevieve Multby Rockford IL 852 46 F 1/14 40-49 23:28.9 7:49/M
24 Peter Buckli Eau Claire WI 796 55 M 2/3 50-59 23:39.3 7:53/M
25 Danielle Yengo Eau Claire WI 909 17 F 4/4 14-17 23:50.3 7:57/M
26 Alex Whitis Eau Claire WI 938 17 M 4/6 14-17 24:29.1 8:10/M
27 William Whitis Eau Claire WI 937 11 M 6/7 10-13 24:29.3 8:10/M
28 Ben Whitis Eau Claire WI 936 47 M 5/7 40-49 24:29.5 8:10/M
29 Gabi Augustyn Eau CLaire WI 781 9 F 1/3 0- 9 25:24.5 8:28/M
30 Sara Denure Fall Creek WI 804 34 F 2/6 30-39 25:30.1 8:30/M
31 Tom Conway Richland Center WI 925 65 M 1/7 60-69 25:37.1 8:32/M
32 Janine Wildenberg Eau Claire WI 952 62 F 1/4 60-69 26:01.3 8:40/M
33 Thomas Hunt Eau Claire WI 953 44 M 6/7 40-49 26:03.4 8:41/M
34 Joan Koslofsky Ferryville WI 830 51 F 1/9 50-59 26:37.0 8:52/M
35 Claryce Porzondek Chippewa Falls WI 863 23 F 2/5 18-29 27:18.9 9:06/M
36 Alec Augustyn Eau Claire WI 779 14 M 5/6 14-17 27:48.3 9:16/M
37 Ken Falch Fall Creek WI 806 69 M 2/7 60-69 27:49.5 9:16/M
38 Rosemary Harnly Red Wing MN 817 69 F 2/4 60-69 27:52.8 9:17/M
39 Katie Johnson Elk Mound WI 950 28 F 3/5 18-29 28:04.5 9:21/M
40 Emily Hines Menomonie WI 818 37 F 3/6 30-39 28:04.7 9:21/M
41 Michael Weiser Altoona WI 903 73 M 1/2 70-99 28:13.2 9:24/M
42 Greg Munyon Bloomer WI 853 38 M 3/3 30-39 28:28.9 9:29/M
43 Greg Schneider Eau Claire WI 951 61 M 3/7 60-69 28:34.3 9:31/M
44 Kathy Palme Menomonie WI 926 56 F 2/9 50-59 28:48.1 9:36/M
45 Lori Mueller Chippewa Falls WI 851 54 F 3/9 50-59 29:05.7 9:42/M
46 Pam Ogden Eau Claire WI 856 58 F 4/9 50-59 29:12.0 9:44/M
47 Jodi Mai Eleva WI 845 41 F 2/14 40-49 29:33.5 9:51/M
48 Steve Kinderman Eau Claire WI 918 61 M 4/7 60-69 29:42.0 9:54/M
49 Jodi Gullicksrud Eleva WI 814 46 F 3/14 40-49 29:45.0 9:55/M
50 Dan Woll River Falls WI 924 67 M 5/7 60-69 30:13.9 10:04/M
51 Brennan Schrader Chippewa Falls WI 880 19 M 1/3 18-29 30:28.7 10:09/M
52 Jennifer Porzondek Chippewa Falls WI 864 44 F 4/14 40-49 30:46.4 10:15/M
53 Jaycee Stephens Cadott WI 888 8 F 2/3 0- 9 30:49.2 10:16/M
54 Heidi Garborg-Mueller Strum WI 927 46 F 5/14 40-49 31:53.6 10:38/M
55 Karin Javanovich Elk Mound WI 942 44 F 6/14 40-49 32:14.6 10:45/M
56 Shannon Todd Elk Mound WI 943 45 F 7/14 40-49 32:14.6 10:45/M
57 Marva Sahs Spooner WI 877 66 F 3/4 60-69 32:18.3 10:46/M
58 Shelby Mahder Eau Claire WI 844 37 F 4/6 30-39 32:22.1 10:47/M
59 Mark Augustyn Eau Claire WI 783 46 M 7/7 40-49 32:28.6 10:49/M
60 Diane Gedatus Woodville WI 810 58 F 5/9 50-59 32:30.8 10:50/M
61 Janet Segelken Eau Claire WI 883 57 F 6/9 50-59 32:31.8 10:50/M
62 Sherilyn Reidel Cadott WI 869 58 F 7/9 50-59 32:31.9 10:50/M
63 Emma Janke Wausau WI 822 21 F 4/5 18-29 32:35.8 10:52/M
64 Rick Hoyme Chippewa Falls WI 820 62 M 6/7 60-69 33:15.2 11:05/M
65 Ruth Norrish Eau Claire WI 855 64 F 4/4 60-69 33:24.2 11:08/M
66 Gary Norrish Eau Claire WI 854 65 M 7/7 60-69 33:24.4 11:08/M
67 Stacy Poli Eau Claire WI 919 51 F 8/9 50-59 33:24.9 11:08/M
68 Ellen Wing Chippewa Falls WI 904 70 F 1/1 70-99 33:34.5 11:11/M
69 Ron Buckli Eau Claire WI 797 81 M 2/2 70-99 33:45.0 11:15/M
70 Nathan Hagstrom Eau Claire WI 815 11 M 7/7 10-13 33:49.1 11:16/M
71 Alex Rothbauer Eau Claire WI 872 24 M 2/3 18-29 33:54.0 11:18/M
72 Sydney Rothbauer Eau Claire WI 873 22 F 5/5 18-29 33:54.0 11:18/M
73 Zulma Chaflogue Chippewa Falls WI 912 40 F 8/14 40-49 34:36.8 11:32/M
74 Angie Oldenberg Bloomer WI 857 44 F 9/14 40-49 34:44.8 11:35/M
75 Christina Morning Elk Mound WI 850 30 F 5/6 30-39 38:10.0 12:43/M
76 Andi Staley Chippewa Falls WI 886 33 F 6/6 30-39 38:41.8 12:54/M
77 Katie Floyd Saint Paul MN 807 49 F 10/14 40-49 40:54.6 13:38/M
78 Derek Lieffring Arkansaw WI 840 27 M 3/3 18-29 41:29.0 13:50/M
79 Chris Lieffring Arkansaw WI 839 48 F 11/14 40-49 41:29.3 13:50/M
80 Lenna Schrader Chippewa Falls WI 881 43 F 12/14 40-49 42:06.4 14:02/M
81 Peter Cochrane Chippewa Falls WI 800 57 M 3/3 50-59 42:18.8 14:06/M
82 Sara Cochrane Chippewa Falls WI 801 58 F 9/9 50-59 42:18.9 14:06/M
83 Disa Wahlstrand Eau Claire WI 901 45 F 13/14 40-49 43:31.5 14:30/M
84 Teckla Wahlstrand Eau Claire WI 902 8 F 3/3 0- 9 43:31.7 14:30/M
85 Ann Seidl Eau Claire WI 884 45 F 14/14 40-49 56:12.3 18:44/M
86 Parker Abts Eau Claire WI 775 15 M 6/6 14-17 56:12.9 18:44/M
87 Morgan Lieffring Arkansaw WI 841 17 F 1/4 14-17 59:46.3 7:28/M
 

Frigid 8

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Scott Hayden Eau Claire WI 929 27 M 1/4 18-29 42:28.5 5:19/M
2 Jason Beckermann Eau Claire WI 788 43 M 1/8 40-49 49:19.8 6:10/M
3 Isaac Bohaty Cornell WI 793 16 M 1/5 14-17 51:53.8 6:29/M
4 Jamie Riley Eau Claire WI 930 28 F 1/5 18-29 52:30.5 6:34/M
5 Tony Yang Saint Paul MN 915 52 M 1/7 50-59 53:50.7 6:44/M
6 David Carothers Chippewa Falls WI 798 45 M 2/8 40-49 54:26.5 6:48/M
7 Cody Buckli Wausau WI 795 22 M 2/4 18-29 55:26.0 6:56/M
8 Chuck Hull Chippewa Falls WI 954 61 M 1/5 60-69 55:55.4 6:59/M
9 Brian Miller Rockford IL 849 54 M 2/7 50-59 56:07.0 7:01/M
10 Jason Voelker Chippewa Falls WI 900 15 M 2/5 14-17 56:25.7 7:03/M
11 Tania Riske Eau Claire WI 871 43 F 1/16 40-49 56:34.6 7:04/M
12 Blake Rudd Eau Claire WI 874 15 M 3/5 14-17 57:03.0 7:08/M
13 Chris J Vetter Chippewa Falls WI 944 42 M 3/8 40-49 58:01.8 7:15/M
14 Michelle Reynolds Altoona WI 870 35 F 1/13 30-39 58:12.0 7:17/M
15 Wade Zwiener Eau Claire WI 947 56 M 3/7 50-59 58:52.6 7:22/M
16 Wesley Martin Eau Claire WI 931 51 M 4/7 50-59 59:04.8 7:23/M
17 Bryon Graun Colby WI 933 38 M 1/6 30-39 59:05.4 7:23/M
18 Lisa Trainor Maple Grove MN 896 56 F 1/11 50-59 1:00:08.3 7:31/M
19 Brandon Lampman Chippewa Falls WI 922 15 M 4/5 14-17 1:00:26.7 7:33/M
20 Weston Martin Eau Claire WI 932 15 M 5/5 14-17 1:00:31.2 7:34/M
21 Miciah Mills Eau Claire WI 939 15 F 2/3 14-17 1:00:31.4 7:34/M
22 Maisie Wingert Chippewa Falls WI 905 15 F 2/3 14-17 1:00:55.7 7:37/M
23 Scott Biederman Chippewa Falls WI 928 41 M 4/8 40-49 1:01:10.2 7:39/M
24 Peggy Becker Osseo WI 787 54 F 2/11 50-59 1:01:11.5 7:39/M
25 Catherine Lee Eau Claire WI 837 36 F 2/13 30-39 1:01:38.8 7:42/M
26 Karen Swanson Chippewa Falls WI 892 27 F 2/5 18-29 1:02:40.5 7:50/M
27 Alex Swanson Chippewa Falls WI 891 27 M 3/4 18-29 1:02:40.5 7:50/M
28 Becca Holman Eau Claire WI 819 25 F 3/5 18-29 1:02:57.7 7:52/M
29 Traci Messner Eau Claire WI 848 53 F 3/11 50-59 1:03:23.0 7:55/M
30 Amy Phillipich Hermantown MN 860 31 F 3/13 30-39 1:03:50.3 7:59/M
31 Phil Velleux Altoona WI 899 29 M 4/4 18-29 1:04:22.6 8:03/M
32 Matt Prissel Fall Creek WI 865 34 M 2/6 30-39 1:04:44.3 8:06/M
33 Molly Barnes Eau Claire WI 784 42 F 3/16 40-49 1:04:54.6 8:07/M
34 Jen Rees Chippewa Falls WI 866 43 F 4/16 40-49 1:07:19.3 8:25/M
35 Heather Rogge Bloomer WI 945 38 F 4/13 30-39 1:07:19.5 8:25/M
36 Ashley Stokely Eau Claire WI 890 27 F 4/5 18-29 1:07:51.7 8:29/M
37 Carli Palmer Eau Claire WI 858 38 F 5/13 30-39 1:08:01.1 8:30/M
38 Tim Floyd Saint Paul MN 808 49 M 5/8 40-49 1:08:50.0 8:36/M
39 Tom Arneberg Chippewa Falls WI 949 55 M 5/7 50-59 1:09:07.9 8:38/M
40 Olivia Bliek Chippewa Falls WI 792 15 F 3/3 14-17 1:09:40.9 8:43/M
41 Mary Meyer Chippewa Falls WI 913 45 F 5/16 40-49 1:09:41.7 8:43/M
42 Barbara McKinley Chippewa Falls WI 917 66 F 1/4 60-69 1:09:49.7 8:44/M
43 Lori Stephens Cadott WI 960 50 F 4/11 50-59 1:09:55.2 8:44/M
44 Jeri Moe Eau Claire WI 948 54 F 5/11 50-59 1:09:58.6 8:45/M
45 Art Syth Mondovi WI 893 60 M 2/5 60-69 1:10:15.5 8:47/M
46 Cara Syth Menomonie WI 894 38 F 6/13 30-39 1:10:19.5 8:47/M
47 Michael Rudd Eau Claire WI 876 36 M 3/6 30-39 1:10:56.5 8:52/M
48 Cynthia Korbol Altoona WI 829 58 F 6/11 50-59 1:11:02.1 8:53/M
49 Tracy Yengo Eau Claire WI 910 48 F 6/16 40-49 1:11:15.0 8:54/M
50 John Rees Chippewa Falls WI 867 48 M 6/8 40-49 1:11:34.9 8:57/M
51 Todd Peterson Fall Creek WI 859 53 M 6/7 50-59 1:11:35.0 8:57/M
52 Jen Black Bloomer WI 791 43 F 7/16 40-49 1:11:48.7 8:59/M
53 Dave Croker Wausau WI 802 49 M 7/8 40-49 1:11:52.8 8:59/M
54 Ann Phillips Altoona WI 861 49 F 8/16 40-49 1:12:03.1 9:00/M
55 Julie Bruggenthies Menomonie WI 923 54 F 7/11 50-59 1:12:41.1 9:05/M
56 Sydney Chinchana Eau Claire WI 799 33 F 7/13 30-39 1:14:28.4 9:19/M
57 James Shannon Eau Claire WI 935 48 M 8/8 40-49 1:14:41.0 9:20/M
58 Charles Brannen Chippewa Falls WI 794 31 M 4/6 30-39 1:15:17.5 9:25/M
59 Greg Scott Ogema WI 882 38 M 5/6 30-39 1:15:45.3 9:28/M
60 Shelley Taylor Chippewa Falls WI 895 47 F 9/16 40-49 1:16:06.1 9:31/M
61 Dennis McGraw Eau Claire WI 846 68 M 3/5 60-69 1:16:20.2 9:33/M
62 Shelly Leavens Bloomer WI 835 40 F 10/16 40-49 1:17:11.7 9:39/M
63 Rebecca Pick Chippewa Falls WI 862 40 F 11/16 40-49 1:17:54.2 9:44/M
64 Emily Berge Eau Claire WI 789 36 F 8/13 30-39 1:18:05.7 9:46/M
65 Sue Lueck Bloomer WI 843 58 F 8/11 50-59 1:18:39.4 9:50/M
66 Jen Jilek Chippewa Falls WI 956 37 F 9/13 30-39 1:18:54.1 9:52/M
67 Heidi Adams Chippewa Falls WI 776 49 F 12/16 40-49 1:19:20.7 9:55/M
68 Michelle Lange Colby WI 834 60 F 2/4 60-69 1:19:45.2 9:58/M
69 Craig Johnson Saint Paul MN 824 68 M 4/5 60-69 1:19:47.2 9:58/M
70 Annette Brubaker Eau Claire WI 955 45 F 13/16 40-49 1:21:13.8 10:09/M
71 Karla Loeser Sheldon WI 842 51 F 9/11 50-59 1:21:30.5 10:11/M
72 Rhonda Bleskacek Bloomer WI 916 55 F 10/11 50-59 1:21:45.1 10:13/M
73 Peter Lecher Lakeland MN 921 70 M 1/2 70-99 1:21:48.4 10:14/M
74 Dick Lange Colby WI 833 61 M 5/5 60-69 1:23:04.2 10:23/M
75 Rick Lecher Gordon WI 836 74 M 2/2 70-99 1:23:15.6 10:24/M
76 Glori Schmidt Menomonie WI 879 63 F 3/4 60-69 1:23:32.2 10:27/M
77 Deborah Konkel Eau Claire WI 828 62 F 4/4 60-69 1:23:53.9 10:29/M
78 Lori Vandamme Eau Claire WI 898 52 F 11/11 50-59 1:23:58.7 10:30/M
79 Roxy Anderson Chippewa Falls WI 777 49 F 14/16 40-49 1:24:25.2 10:33/M
80 Mandy Wundrow Cadott WI 906 39 F 10/13 30-39 1:25:08.7 10:39/M
81 Krissa Rudd Eau Claire WI 875 36 F 11/13 30-39 1:25:51.1 10:44/M
82 Tracy Anderson Eau Claire WI 778 35 F 12/13 30-39 1:25:51.6 10:44/M
83 Maria Shilts Chippewa Falls WI 885 39 F 13/13 30-39 1:26:19.4 10:47/M
84 Caitlyn Berlin Eau Claire WI 790 23 F 5/5 18-29 1:27:19.5 10:55/M
85 Joseph Yates Stanley WI 907 37 M 6/6 30-39 1:28:21.3 11:03/M
86 Cynthia Hunt Eau Claire WI 821 43 F 15/16 40-49 1:30:29.2 11:19/M
87 Anne Augustyn Eau Claire WI 780 46 F 16/16 40-49 1:30:29.9 11:19/M
88 Jeffrey Wilson Eau Claire WI 941 54 M 7/7 50-59 1:31:41.4 11:28/M