2017 Frigid 8 and Thermal 3

Overall Finish List

December 02, 2017


Results By Indianhead Track Club
Frigid 8

Thermal 3

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 Adam Smit Stanley WI 309 36 M 1/2 30-39 18:54.6
2 Becca Maxwell Westby WI 1546 21 F 1/8 18-29 19:09.4
3 Aaron Eddens Minneapolis MN 1516 32 M 2/2 30-39 19:33.0
4 Sabrina Hagstrom Eau Claire WI 286 15 F 1/4 14-17 20:09.1
5 Jack Brost Medford WI 1505 51 M 1/5 50-59 20:14.0
6 Betsy Larson Altoona WI 1617 36 F 1/14 30-39 20:43.2
7 DAVID MAXWELL Westby WI 1548 54 M 2/5 50-59 20:51.0
8 Rachel Maxwell Westby WI 1549 22 F 2/8 18-29 21:47.4
9 Wade Lambrigtsen Menomonie WI 1537 46 M 1/4 40-49 22:04.3
10 Stephanie Hoff Somerset WI 1525 38 F 2/14 30-39 22:15.3
11 Kevin Potter Eau Claire WI 1559 61 M 1/9 60-69 22:42.6
12 Andrew Thaler Chippewa Falls WI 281 11 M 1/2 10-13 22:45.9
13 Michael Cragg Rice Lake WI 1511 69 M 2/9 60-69 22:54.8
14 John Kann Rice Lake WI 391 65 M 3/9 60-69 22:54.9
15 Stan Pieterick Altoona WI 1556 59 M 3/5 50-59 23:00.8
16 David Christoffel Colfax WI 1589 26 M 1/2 18-29 23:13.8
17 Benjamin Kufahl Eau Claire WI 1536 24 M 2/2 18-29 23:13.8
18 Brenda Maxwell Westby WI 1547 48 F 1/9 40-49 23:48.5
19 Tjorven Landwehr Chippewa Falls WI 1540 17 F 2/4 14-17 23:55.6
20 Peter Buckli Eau Claire WI 1507 57 M 4/5 50-59 24:46.3
21 Thorsten Landwehr Chippewa Falls WI 1539 46 M 2/4 40-49 24:53.3
22 David Roseen Saint Paul MN 1561 77 M 1/4 70-99 25:31.7
23 Ann Knox-Bauer Medford WI 1667 51 F 1/9 50-59 25:37.3
24 Lindsay Cummings Curtiss WI 1512 32 F 3/14 30-39 25:42.2
25 Gabi Augustyn Eau Claire WI 1502 11 F 1/2 10-13 25:47.1
26 Jane Mahoney Menomonie WI 1545 49 F 2/9 40-49 25:54.3
27 Signe Thorpe Eau Claire WI 1566 24 F 3/8 18-29 26:08.0
28 Katie Konkel Eau Claire WI 1534 32 F 4/14 30-39 26:08.1
29 Ann Phillips Altoona WI 1555 51 F 2/9 50-59 26:23.4
30 Aaron Lambrigtsen Menomonie WI 1538 11 M 2/2 10-13 26:28.7
31 Kate Augustyn Eau Claire WI 1503 14 F 3/4 14-17 26:46.1
32 Steve Thon Chippewa Falls WI 1565 65 M 4/9 60-69 26:46.9
33 Rolando Del Valle Eau Claire WI 1513 46 M 3/4 40-49 26:55.0
34 Danielle Goodrich Eau Claire WI 1602 27 F 4/8 18-29 26:55.1
35 Joan Koslofsky Chetek WI 1535 54 F 3/9 50-59 27:02.9
36 Lynne Blass Saint Paul MN 1504 62 F 1/8 60-69 27:11.7
37 Julie Bruggenthies 277 56 F 4/9 50-59 27:19.5
38 Erica Larson Chippewa Falls WI 1541 48 F 3/9 40-49 27:30.0
39 Karen Janski Saint Paul MN 1527 43 F 4/9 40-49 27:33.5
40 Joyce Petsch Saint Paul MN 1554 64 F 2/8 60-69 28:13.4
41 Steven Thaler Chippewa Falls WI 282 65 M 5/9 60-69 28:25.9
42 Katie Johnson Menomonie WI 1529 30 F 5/14 30-39 28:30.9
43 Kenny Patenaude Eau Claire WI 278 44 M 4/4 40-49 28:39.7
44 Janelle Patenaude Eau Claire WI 279 42 F 5/9 40-49 28:39.8
45 Emily Hines Menomonie WI 1524 39 F 6/14 30-39 28:41.0
46 Sally Linzmeier Chippewa Falls WI 1542 25 F 5/8 18-29 28:44.7
47 Amy Ambelang Chippewa Falls WI 1501 29 F 6/8 18-29 28:44.8
48 Stephen Otto 310 65 M 6/9 60-69 28:48.5
49 Mackenzie Jeffers Chippewa Falls WI 1528 36 F 7/14 30-39 29:05.3
50 Jennifer Porzondek Chippewa Falls WI 1558 46 F 6/9 40-49 29:23.4
51 Emma Janke Wausau WI 1526 23 F 7/8 18-29 29:27.1
52 Neal Lundeen Frederic WI 1543 66 M 7/9 60-69 29:31.6
53 Rory Cameron Chippewa Falls WI 1509 67 M 8/9 60-69 29:46.1
54 Rosemary Harnly Red Wing MN 1522 71 F 1/2 70-99 30:12.2
55 Melissa Porter Hudson WI 1557 62 F 3/8 60-69 30:18.9
56 John Konkel Eau Claire WI 1533 66 M 9/9 60-69 30:50.5
57 Debbie Konkel Eau Claire WI 1532 64 F 4/8 60-69 30:50.7
58 Michael Weiser Altoona WI 1567 75 M 2/4 70-99 30:59.5
59 Beth Drake Chippewa Falls WI 1515 35 F 8/14 30-39 31:12.4
60 Colleen Ericson Eau Claire WI 1517 39 F 9/14 30-39 31:18.8
61 Laura Hayden Stetsonville WI 1523 54 F 5/9 50-59 31:29.7
62 Courtney Morgan Fall Creek WI 1550 32 F 10/14 30-39 31:37.1
63 Ellen Wing Chippewa Falls WI 1568 72 F 2/2 70-99 31:37.7
64 Carrie Peloquin Chippewa Falls WI 1553 42 F 7/9 40-49 31:37.8
65 Janet Segelken Eau Claire WI 280 59 F 6/9 50-59 31:39.3
66 Marva Sahs Spooner WI 1562 68 F 5/8 60-69 32:56.1
67 Lynn Tamm Gordon WI 1563 55 F 7/9 50-59 34:09.0
68 Riley Komp Chetek WI 283 11 F 2/2 10-13 34:17.6
69 Jane Thompson Augusta ME 1564 69 F 6/8 60-69 35:13.0
70 Ron Buckli Eau Claire WI 1508 83 M 3/4 70-99 36:14.5
71 Danelle Hanson Chippewa Falls WI 1521 41 F 8/9 40-49 36:45.4
72 Shelby Mahder Eau Claire WI 1544 39 F 11/14 30-39 36:45.6
73 Elaine Jones Eau Claire WI 1530 68 F 7/8 60-69 39:57.3
74 Megan Pankratz Eau Claire WI 1552 16 F 4/4 14-17 39:57.6
75 Katie Floyd Saint Paul MN 1518 51 F 8/9 50-59 44:05.6
76 Reenie Kluegel Saint Paul MN 1531 50 F 9/9 50-59 44:06.4
77 Tiffany Reynolds Dorchester WI 1560 33 F 12/14 30-39 44:55.3
78 Paul Brown Stetsonville WI 1506 50 M 5/5 50-59 44:57.9
79 Harriet Hagedorn Two Harbors MN 1520 67 F 8/8 60-69 47:53.0
80 Cassandra Yonash Menomonie WI 1660 27 F 8/8 18-29 48:44.2
81 Mackenzie Deffenbaugh Eau Claire WI 1592 33 F 13/14 30-39 48:44.3
82 Molly Cheney Inver Grove Heights MN 1510 46 F 9/9 40-49 51:22.0
83 Stephanie Dennis Saint Paul MN 1514 36 F 14/14 30-39 52:43.6
84 Robert Wing Chippewa Falls WI 1569 73 M 4/4 70-99 52:52.0
Top  

Frigid 8

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
1 Brent Kann 1675 31 M 1/11 30-39 43:19.4
2 Sean Craker Bloomer WI 1591 17 M 1/3 14-17 47:12.4
3 Joseph Thaler Chippewa Falls WI 1656 16 M 2/3 14-17 47:36.5
4 Ken Ellingsen Osseo MN 1595 21 M 1/7 18-29 49:40.4
5 Isaac Bohaty Cornell WI 1580 18 M 2/7 18-29 50:31.3
6 Cody Buckli Wausau WI 1585 24 M 3/7 18-29 50:38.6
7 Andrew Komp Chetek WI 1615 40 M 1/5 40-49 50:42.0
8 Tim McManus Eau Claire WI 1626 28 M 4/7 18-29 51:14.8
9 Tony Yang Saint Paul MN 1658 54 M 1/13 50-59 51:45.2
10 Jeffrey Bergeman Chippewa Falls WI 1577 11 M 1/1 10-13 52:19.1
11 Jordan Bergeman Chippewa Falls WI 1578 32 M 2/11 30-39 52:19.2
12 Lisa Tavares Colfax WI 1655 38 F 1/12 30-39 52:29.2
13 Chris Kamrath Somerset WI 1613 35 M 3/11 30-39 53:08.1
14 Kevin Larson Altoona WI 1618 38 M 4/11 30-39 54:20.6
15 Joe Anderson Bloomer WI 1670 43 M 2/5 40-49 54:31.1
16 Justin Jablonske Eau Claire WI 1609 35 M 5/11 30-39 54:57.5
17 Jacob Nash Chippewa Falls WI 1630 41 M 3/5 40-49 55:09.4
18 Sarah Schemenauer Chippewa Falls WI 1649 31 F 2/12 30-39 55:09.6
19 Randy Aumann Willard WI 1574 51 M 2/13 50-59 56:18.5
20 Chris Huse Eau Claire WI 1607 56 M 3/13 50-59 56:39.6
21 Jerry Worley Eau Claire WI 1657 58 M 4/13 50-59 56:52.8
22 Jennifer Reeves Eau Claire WI 1645 32 F 3/12 30-39 57:14.0
23 David Lombardo Eau Claire WI 1622 56 M 5/13 50-59 57:32.9
24 Catherine Lee Eau Claire WI 1620 38 F 4/12 30-39 57:40.3
25 Miciah Mills Eau Claire WI 1668 17 F 1/1 14-17 58:08.0
26 Jeremy Reeves Eau Claire WI 1646 28 M 5/7 18-29 58:19.1
27 Karen Swanson Chippewa Falls WI 1654 29 F 1/16 18-29 58:32.0
28 Emily Nyre Minneapolis MN 1633 36 F 5/12 30-39 58:35.5
29 Wade Zweiner Eau Claire WI 1678 58 M 6/13 50-59 59:27.1
30 Ryan Burr Eau Claire WI 1587 40 M 4/5 40-49 59:47.4
31 Kristin Bowe Chippewa Falls WI 1581 46 F 1/14 40-49 59:54.5
32 Chuck Hull Chippewa Falls WI 1676 63 M 1/5 60-69 1:00:14.9
33 Michelle Brost Medford WI 1583 48 F 2/14 40-49 1:00:15.6
34 melissa zajec New Richmond WI 1661 41 F 3/14 40-49 1:00:48.6
35 GLENN MISGEN Duluth MN 1628 54 M 7/13 50-59 1:01:06.6
36 Patrick Batz Eau Claire WI 1576 47 M 5/5 40-49 1:01:31.4
37 katrina olichwier Chippewa Falls WI 1635 27 F 2/16 18-29 1:01:44.1
38 Camarie Slagle Savannah MO 1652 19 F 3/16 18-29 1:02:14.8
39 melanie reed Chetek WI 1643 40 F 4/14 40-49 1:02:41.1
40 Gary Gullicksrud Eleva WI 1603 51 M 8/13 50-59 1:02:49.6
41 Rebecca McInnis Colfax WI 1625 24 F 4/16 18-29 1:03:08.9
42 Theresa Monpas Chippewa Falls WI 1674 29 F 5/16 18-29 1:03:23.0
43 Grant Ailie Altoona WI 1572 37 M 6/11 30-39 1:03:24.6
44 Michelle Komo Eau Claire WI 1669 32 F 6/12 30-39 1:03:33.6
45 Jennifer Rees Chippewa Falls WI 1644 45 F 5/14 40-49 1:04:36.4
46 Traci Messner Eau Claire WI 1627 55 F 1/7 50-59 1:04:56.1
47 Steve Hagedorn Two Harbors MN 1604 59 M 9/13 50-59 1:05:55.7
48 Randy Back Superior WI 1575 58 M 10/13 50-59 1:06:49.5
49 Erik Peterson Bloomer WI 1636 30 M 7/11 30-39 1:07:31.1
50 Tim Floyd Saint Paul MN 1597 51 M 11/13 50-59 1:07:34.2
51 William Petsch Saint Paul MN 1637 66 M 2/5 60-69 1:07:56.9
52 Mike Blazel Eau Claire WI 1579 34 M 8/11 30-39 1:08:34.7
53 Connie Fedie Chippewa Falls WI 1596 36 F 7/12 30-39 1:08:47.7
54 Gary Porter Hudson WI 1641 67 M 3/5 60-69 1:09:19.4
55 Linda Odden Saint Paul MN 1634 60 F 1/5 60-69 1:09:38.3
56 Jen Black Bloomer WI 1673 45 F 6/14 40-49 1:10:24.5
57 Jordan Koski Madison WI 1616 22 M 6/7 18-29 1:10:27.4
58 Lily Cook Eau Claire WI 1590 21 F 6/16 18-29 1:10:30.0
59 Franny Donovan Verona WI 1593 18 F 7/16 18-29 1:10:46.7
60 Grace Neuburg Chippewa Falls WI 1632 29 F 8/16 18-29 1:10:58.7
61 Kacy Bresina Chippewa Falls WI 1582 29 F 9/16 18-29 1:11:21.7
62 Mike Johnson Chippewa Falls WI 1679 56 M 12/13 50-59 1:11:54.3
63 Jerri Moe Eau Claire WI 1663 56 F 2/7 50-59 1:12:04.6
64 Nicole Boese Bloomer WI 1671 22 F 10/16 18-29 1:12:11.4
65 Amanda Wysocki Bloomer WI 1672 34 M 9/11 30-39 1:12:11.5
66 Katelyn Rolefson Eau Claire WI 1647 20 F 11/16 18-29 1:12:57.9
67 Stephanie Rowe Chippewa Falls WI 1665 49 F 7/14 40-49 1:13:15.4
68 Joyce Plummer Eau Claire WI 1640 51 F 3/7 50-59 1:13:15.9
69 Derick LaBlonde Eau Claire WI 1677 32 M 10/11 30-39 1:13:20.7
70 Katie Ives Augusta WI 1608 30 F 8/12 30-39 1:13:23.7
71 Michelle Kielpikowski Kewaunee WI 1614 20 F 12/16 18-29 1:13:28.8
72 John Qualheim Eau Claire WI 1666 67 M 4/5 60-69 1:13:43.3
73 Tara Jensen Jim Falls WI 1612 32 F 9/12 30-39 1:14:18.8
74 Montana Piper-Thomas Eau Claire WI 1639 20 F 13/16 18-29 1:15:24.5
75 Dennis McGraw Eau Claire WI 1624 70 M 1/3 70-99 1:15:36.8
76 Michelle Gibson Augusta WI 1601 28 F 14/16 18-29 1:15:37.2
77 Renee Jablonske Eau Claire WI 1610 30 F 10/12 30-39 1:16:02.5
78 Jim Janezic Eau Claire WI 1611 58 M 13/13 50-59 1:16:10.1
79 Shirley Cervantes Eau Claire WI 1588 56 F 4/7 50-59 1:16:10.7
80 Linda Erickson Eau Claire WI 285 69 F 2/5 60-69 1:16:32.3
81 Janine Wildenberg Eau Claire WI 284 64 F 3/5 60-69 1:16:35.3
82 Jess Buckli Cadott WI 1586 29 F 15/16 18-29 1:16:47.9
83 Ashley Galoff Eau Claire WI 1600 29 M 7/7 18-29 1:16:48.6
84 Ayden Strate Eau Claire WI 1653 17 M 3/3 14-17 1:19:18.3
85 Sharyn Moss Eau Claire WI 1629 41 F 8/14 40-49 1:19:18.9
86 Heidi Adams Chippewa Falls WI 1571 51 F 5/7 50-59 1:20:47.5
87 Peter Lecher Lakeland MN 1664 72 M 2/3 70-99 1:21:25.1
88 Wendy Schmidley Chippewa Falls WI 1650 46 F 9/14 40-49 1:22:27.4
89 Kristy Martin Chippewa Falls WI 1623 43 F 10/14 40-49 1:22:27.5
90 Karen Possley Chippewa Falls WI 1642 62 F 4/5 60-69 1:24:39.8
91 Glori Schmidt Menomonie WI 1651 65 F 5/5 60-69 1:24:41.9
92 Steve Kinderman Eau Claire WI 1662 63 M 5/5 60-69 1:24:57.9
93 Rick Lecher Gordon WI 1619 76 M 3/3 70-99 1:29:12.2
94 Mary Brunner New Richmond WI 1584 37 F 11/12 30-39 1:30:59.8
95 Joseph Yates Stanley WI 1659 39 M 11/11 30-39 1:32:57.7
96 Kris Neilson Eau Claire WI 1631 53 F 6/7 50-59 1:40:01.8
97 Tammy Freeman Eau Claire WI 1599 41 F 11/14 40-49 1:40:01.9
98 Anne Ryan Eau Claire WI 1648 48 F 12/14 40-49 1:42:16.2
99 Cynthia Hunt Eau Claire WI 1606 45 F 13/14 40-49 1:42:16.7
100 Lana Leonard Eau Claire WI 1621 49 F 14/14 40-49 1:42:17.0
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time
101 Julia Heiderscheit Holmen WI 1605 21 F 16/16 18-29 1:44:55.5
102 Roxy Anderson Chippewa Falls WI 1573 51 F 7/7 50-59 1:44:59.4
103 Meghan Eisenbraun Chippewa Falls WI 1594 30 F 12/12 30-39 1:44:59.9
104 Shirley Stassel Chippewa Falls WI 1680 70 F 1/2 70-99 2:08:46.4
105 Diane Altmann Chippewa Falls WI 1681 74 F 2/2 70-99 2:08:47.4