RCU CHARITY CLASSIC

Overall Finish List

June 29, 2002


Results By Race Management Systems, Inc.



10K

Place Name City Age Age Group Time 1 JAMES LARSON EAU CLAIRE WI 20 1 M 20-29 33:33.7 2 PETER QUINT EAU CLAIRE WI 30 1 M 30-39 33:56.0 3 JEFF TEETERS BERKELEY CA 40 1 M 40-49 34:27.6 4 BOB PETERSON BARRON WI 30 2 M 30-39 35:01.7 5 JACOB KEMPER EAU CLAIRE WI 20 2 M 20-29 35:15.2 6 JOHN Stien EAU CLAIRE WI 30 3 M 30-39 35:18.0 7 MICHAEL MACK 20 3 M 20-29 35:23.7 8 ADAM TOPPER MENOMONIE WI 20 4 M 20-29 35:54.6 9 BEN SCHMIEGE EAU CLAIRE WI 20 5 M 20-29 36:37.6 10 BRET ASSELIN FORT WAYNE TX 13 1 M 13-19 36:53.7 11 CHUCK HULL CHETEK WI 1 M 0-12 37:11.8 12 KEVIN LARSON ALTOONA WI 20 6 M 20-29 37:32.9 13 RYAN LOSHAW EAU CLAIRE WI 13 2 M 13-19 38:33.7 14 DAN LINDBERG EAU CLAIRE WI 40 2 M 40-49 38:37.5 15 JEFF MILLER EAU CLAIRE WI 40 3 M 40-49 38:41.7 16 RYAN GRUHLKE EAU CLAIRE WI 20 7 M 20-29 40:11.0 17 RANDY AUMANN LOYAL WI 30 4 M 30-39 40:17.3 18 TOM JANSSEN EAU CLAIRE WI 40 4 M 40-49 40:24.5 19 DAN WEGGEL EAU CLAIRE WI 20 8 M 20-29 40:26.5 20 JONATHAN WOLFARTH EAU CLAIRE WI 20 9 M 20-29 40:30.5 21 JEN THEISEN EAU CLAIRE WI 20 1 F 20-29 40:37.9 22 RW LEMMONS NEW AUBURN WI 20 10 M 20-29 41:02.2 23 JANE-MARIE OVANIN EAU CLAIRE WI 13 1 F 13-19 41:42.9 24 ROGER HOFER 2 M 0-12 41:44.5 25 TIM SMIT COLFAX WI 13 3 M 13-19 41:46.8 26 ROBERT ROZESKE II EAU CLAIRE WI 13 4 M 13-19 42:01.7 27 STEVE PEDERSON 40 5 M 40-49 42:06.7 28 DAVID LAMBARDO EAU CLAIRE WI 40 6 M 40-49 42:44.0 29 RENEE WILLKOM CADOTT WI 20 2 F 20-29 43:09.9 30 MATT GEHRING EAU CLAIRE WI 20 11 M 20-29 43:29.7 31 PAUL WAGNER EAU CLAIRE WI 40 7 M 40-49 43:45.3 32 BRIAN HENNING LOYAL WI 20 12 M 20-29 43:56.9 33 WILLIAM WANDER EAU CLAIRE WI 20 13 M 20-29 44:12.6 34 PAUL BILLMEYER EAU CLAIRE WI 50 1 M 50-59 44:25.8 35 JOHN DUNN EAU CLAIRE WI 50 2 M 50-59 44:32.5 36 RAY RAMHEZ 30 5 M 30-39 44:39.7 37 TONY SAAREM 13 5 M 13-19 44:44.0 38 CHUCK KENT EAU CLAIRE WI 40 8 M 40-49 44:48.7 39 MARK WALKER 20 14 M 20-29 45:16.1 40 BRUCE COEQUYT EAU CLAIRE WI 40 9 M 40-49 45:31.4 41 SHANE BECK EAU CLAIRE WI 20 15 M 20-29 45:46.0 42 MARK WILLER ALTOONA WI 40 10 M 40-49 45:46.8 43 JENNIFER SUTTON BLOOMER WI 20 3 F 20-29 45:47.5 44 MICKEY LYNNES EAU CLAIRE WI 50 3 M 50-59 46:01.9 45 HEIDI HALVERSON HUDSON WI 30 1 F 30-39 46:04.0 46 DEB CARLSON PRESCOTT WI 30 2 F 30-39 46:11.7 47 MARA LAZDA BLOOMINGTON MN 30 3 F 30-39 46:23.5 48 ERIN SMITH MILWAUKEE WI 20 4 F 20-29 46:35.3 49 STAN THOMAS 60 1 M 60-99 47:00.7 50 TYLER ECHTERNACH CHIPPEWA FALLS WI 30 6 M 30-39 47:08.6 51 PAUL BOWMAN EAU CLAIRE WI 40 11 M 40-49 47:13.3 52 JANIS LAZDA WASHINGTON DC 20 16 M 20-29 47:27.1 53 ROGER SKIFSTAD EAU CLAIRE WI 30 7 M 30-39 47:36.6 54 DAVE SPENCER EAU CLAIRE WI 40 12 M 40-49 47:55.6 55 JAYNE BAUGHER CHIPPEWA FALLS WI 40 1 F 40-49 47:59.2 56 THE GREAT BOB LESNIEWSK EAU CLAIRE WI 50 4 M 50-59 48:23.0 57 JOAN ROBARGE CHIPPEWA FALLS WI 30 4 F 30-39 48:27.5 58 DAVID LUNDBERG ELK MOUND WI 50 5 M 50-59 48:35.3 59 BILL MOODY EAU CLAIRE WI 30 8 M 30-39 49:39.0 60 MATT McCARTHY ELEVA WI 40 13 M 40-49 49:44.9 61 DN MILLER 50 6 M 50-59 50:21.2 62 DAVE LIEFFORT COLFAX WI 40 14 M 40-49 50:33.4 63 TAMARA HOUSER STOUGHTON WI 30 5 F 30-39 50:43.0 64 ANDREJS LAZDA BROOKLYN NY 30 9 M 30-39 51:07.6 65 STEVE REHLINGER MARSHFIELD WI 40 15 M 40-49 51:10.7 66 CHARLIE GRANT EAU CLAIRE WI 30 10 M 30-39 51:12.9 67 WAYNE ROSBACKA EAU CLAIRE WI 40 16 M 40-49 51:17.2 68 BRANDON JENNEMAN CHIPPEWA FALLS WI 13 6 M 13-19 51:27.7 69 EMIL SKROCH 60 2 M 60-99 51:56.0 70 MATT FRANK EAU CLAIRE WI 30 11 M 30-39 52:04.7 71 ANN DYBVIK COLFAX WI 50 1 F 50-59 52:12.5 72 TODD JOHNSON EAU CLAIRE WI 30 12 M 30-39 52:21.3 73 KELLY WONDER EAU CLAIRE WI 20 5 F 20-29 52:33.2 74 KIRK CALLAHAN EAU CLAIRE WI 30 13 M 30-39 52:58.2 75 ERICA ANDRIST ELK MOUND WI 13 2 F 13-19 53:11.7 76 HERB SCHWEITZER RICE LAKE WI 40 17 M 40-49 53:13.8 77 MOLLY BARNES EAU CLAIRE WI 20 6 F 20-29 53:23.4 78 JEFF HAUSER WHITEHALL WI 40 18 M 40-49 53:29.1 79 JIM PAYNE ELEVA WI 40 19 M 40-49 54:08.4 80 COACH CHARLES RUSSELL EAU CLAIRE WI 50 7 M 50-59 54:16.7 81 JOHN EGLI DURAND WI 40 20 M 40-49 54:47.4 82 DIANE HOYME CHIPPEWA FALLS WI 40 2 F 40-49 54:50.4 83 LISA SKIFSTAD EAU CLAIRE WI 30 6 F 30-39 55:21.8 84 SANDY MOVLEDOVY 30 7 F 30-39 55:36.9 85 SALLY DELMASTRO EAU CLAIRE WI 30 8 F 30-39 55:39.1 86 ANDREW PHILLIPS EAU CLAIRE WI 30 14 M 30-39 55:44.6 87 DON DEBILZEN EAU CLAIRE WI 30 15 M 30-39 55:47.5 88 STEVE BALFANZ OSCEOLA WI 40 21 M 40-49 56:03.2 89 MICHAEL WEISER ALTOONA WI 60 3 M 60-99 57:30.6 90 SCOTT SCHULTZ LOYAL WI 40 22 M 40-49 57:33.2 91 BRUCE FUERBRINGER EAU CLAIRE WI 40 23 M 40-49 59:03.6 92 Kurt Majkowski EAU CLAIRE WI 40 24 M 40-49 59:04.2 93 KEN ADLER EAU CLAIRE WI 40 25 M 40-49 59:04.6 94 NANCY BAUWENS CHIPPEWA FALLS WI 40 3 F 40-49 59:45.1 95 MICHELLE ZAGOW 20 7 F 20-29 59:45.5 96 SARA JOHNSON 20 8 F 20-29 1:00:14.2 97 JUDY SKROCH 50 2 F 50-59 1:00:34.8 98 JIM KNUTSON EAU CLAIRE WI 40 26 M 40-49 1:01:16.7 99 JESSIE PADOLAK EAU CLAIRE WI 20 9 F 20-29 1:01:40.3 100 TINA FRANK EAU CLAIRE WI 30 9 F 30-39 1:02:14.7 Place Name City Age Age Group Time 101 Paula Dejno CHIPPEWA FALLS WI 30 10 F 30-39 1:03:02.1 102 STEPHANIE BECK EAU CLAIRE WI 20 10 F 20-29 1:03:04.8 103 GEORGIA LARSON BROOKLYN PARK MN 30 11 F 30-39 1:03:05.8 104 BILL OTIS 40 27 M 40-49 1:03:34.7 105 LORI FORSTNER EAU CLAIRE WI 40 4 F 40-49 1:03:35.6 106 MEGAN RINDAL FALL CREEK WI 20 11 F 20-29 1:03:50.1 107 JEFF KOENIG CHETEK WI 30 16 M 30-39 1:05:06.9 108 MIKE NATT EDEN PRAIRIE MN 50 8 M 50-59 1:05:13.9 109 MARY SCHOENKNECHT EAU CLAIRE WI 50 3 F 50-59 1:05:40.2 110 ANN COLLINS 20 12 F 20-29 1:09:20.0 111 BERNIE FINCH PEPIN WI 40 28 M 40-49 1:11:18.0 112 KATHY FINCH PEPIN WI 40 5 F 40-49 1:13:19.0 113 SUSIE HENRY COCHRANE WI 30 12 F 30-39 1:17:32.0 114 PEGGY LUDWIGSON 30 13 F 30-39 1:17:33.0 115 JULIE STYGER 20 13 F 20-29 1:17:33.0 116 LAURA SCWIAK 20 14 F 20-29 1:27:11.4

2 Mile

Place Name City Age Age Group Time 1 JIM PAREJKO MENOMONIE WI 13 1 M 13-19 10:48.1 2 JOSHUA WEBB EAU CLAIRE WI 20 1 M 20-29 10:57.2 3 PAUL KNOEPHL DURAND WI 13 2 M 13-19 11:24.5 4 DEREK RIECKENS EAU CLAIRE WI 20 2 M 20-29 11:36.7 5 JIM GERAGHTY EAU CLAIRE WI 30 1 M 30-39 11:39.9 6 FRED HABLE EAU CLAIRE WI 40 1 M 40-49 11:43.5 7 JUSTIN BYE 13 3 M 13-19 11:49.5 8 LOGAN BAIER CHIPPEWA FALLS WI 13 4 M 13-19 11:52.1 9 KYLE LOSHAW EAU CLAIRE WI 13 5 M 13-19 12:09.4 10 STUART SCHAEFER EAU CLAIRE WI 40 2 M 40-49 12:15.3 11 GORDY SEIBEL BLOOMER WI 30 2 M 30-39 12:47.3 12 JOHN SCHLEGELMILCH RED WING MN 50 1 M 50-59 13:02.7 13 SARAH KASABIAN EAU CLAIRE WI 20 1 F 20-29 13:04.2 14 THOMAS SCHMITT EAU CLAIRE WI 50 2 M 50-59 13:09.1 15 MIKE BYE 40 3 M 40-49 13:27.4 16 ANTHONY BYE 12 1 M 0-12 13:28.5 17 BILL BRUNSTAD CHIPPEWA FALLS WI 50 3 M 50-59 13:29.2 18 CORY KILDAHL AUGUSTA WI 30 3 M 30-39 13:33.2 19 MELISSA BURKE EAU CLAIRE WI 20 2 F 20-29 13:44.9 20 MARK AUMANN 40 4 M 40-49 13:56.6 21 SCOTT LIEBELT EAU CLAIRE WI 13 6 M 13-19 14:03.9 22 BRIAN BROECKERT DURAND WI 20 3 M 20-29 14:05.1 23 CARL KUBAS 30 4 M 30-39 14:06.3 24 CHELSEA DAS 13 1 F 13-19 14:18.0 25 STEVE NAZER CHIPPEWA FALLS WI 40 5 M 40-49 14:22.2 26 JODY MYHRE AUGUSTA WI 25 3 F 20-29 14:27.1 27 MITCHELL MYHRE AUGUSTA WI 20 4 M 20-29 14:27.4 28 TYLER HEINTZ EAU CLAIRE WI 12 2 M 0-12 14:28.4 29 JOE JENSEN EAU CLAIRE WI 50 4 M 50-59 14:30.5 30 CODY BUCKLI WAUSAU WI 12 3 M 0-12 14:32.8 31 PAUL SEYMOUR EAU CLAIRE WI 30 5 M 30-39 14:34.3 32 KRISS GLENZ CADOTT WI 30 1 F 30-39 14:38.4 33 DANA PIPER MENOMONIE WI 20 4 F 20-29 14:40.9 34 LESLEY PASKVAN 20 5 F 20-29 14:42.2 35 MAX RUEGNITZ EAU CLAIRE WI 20 5 M 20-29 14:49.8 36 PAUL MADSEN EAU CLAIRE WI 20 6 M 20-29 14:55.0 37 BILLY SEIBEL BLOOMER WI 13 7 M 13-19 14:55.8 38 KEVIN DIETSCHE 13 8 M 13-19 15:14.4 39 RICH KOEHLER 40 6 M 40-49 15:14.9 40 TIM NELSON AUGUSTA WI 12 4 M 0-12 15:20.3 41 CARRIE ANDERS EAU CLAIRE WI 30 2 F 30-39 15:20.8 42 STEVE THON CHIPPEWA FALLS WI 50 5 M 50-59 15:23.0 43 STEVEN SEMOR 40 7 M 40-49 15:26.6 44 TONY WILLKOM CADOTT WI 13 9 M 13-19 15:31.8 45 KRISTIN ECHTERNACH CHIPPEWA FALLS WI 30 3 F 30-39 15:42.8 46 TINA KILLEY ALTOONA WI 40 1 F 40-49 15:44.3 47 MAGGIE WOODSIDE AMHERST WI 50 1 F 50-59 15:57.4 48 EMMA McCARTHY ELEVA WI 12 1 F 0-12 15:59.9 49 DONNA WHITEHOUSE 30 4 F 30-39 16:00.5 50 SETH BAUGHER CHIPPEWA FALLS WI 12 5 M 0-12 16:00.9 51 LORI HECK EAU CLAIRE WI 20 6 F 20-29 16:08.6 52 GEORGIA JANSSEN GREENWOOD WI 50 2 F 50-59 16:10.6 53 TERRY ANDERSEN EAU CLAIRE WI 50 6 M 50-59 16:26.8 54 CHARLIE ROSWELL ELEVA WI 16 10 M 13-19 16:28.4 55 SARAH ROSWELL ELEVA WI 14 2 F 13-19 16:31.6 56 JOE RUSH EAU CLAIRE WI 12 6 M 0-12 16:37.6 57 AMANDA ROSWELL ELEVA WI 13 3 F 13-19 16:42.1 58 ELIZABETH SCHAEFER EAU CLAIRE WI 13 4 F 13-19 16:44.0 59 RON BUCKLI EAU CLAIRE WI 60 1 M 60-99 16:48.9 60 KAMBER TANNER EAU CLAIRE WI 20 7 F 20-29 16:50.8 61 JESSICA WEISS 20 8 F 20-29 16:51.2 62 NICOLE BRANDNER EAU CLAIRE WI 20 9 F 20-29 17:06.9 63 AMY BERG EAU CLAIRE WI 30 5 F 30-39 17:11.2 64 JACKIE LIEBELT EAU CLAIRE WI 40 2 F 40-49 17:11.8 65 DAWN GOETTL CADOTT WI 20 10 F 20-29 17:15.1 66 KATHLEEN GERAGHTY EAU CLAIRE WI 13 5 F 13-19 17:29.8 67 COLIN LOSHAW EAU CLAIRE WI 12 7 M 0-12 17:30.6 68 MICK ZIRNGIBLE STRUM WI 50 7 M 50-59 17:38.6 69 KRISTOPHER OECHSLE CHIPPEWA FALLS WI 31 6 M 30-39 17:44.3 70 SARAH BROECKART DURAND WI 20 11 F 20-29 17:57.9 71 DIANNA SCHEFFLER ELK MOUND WI 40 3 F 40-49 18:04.2 72 AARON DEVNEY FALL CREEK WI 12 8 M 0-12 18:07.0 73 STACEY HALEY CHIPPEWA FALLS WI 30 6 F 30-39 18:12.8 74 MARY ANN LYNNES EAU CLAIRE WI 50 3 F 50-59 18:18.3 75 CAROL MYHRE AUGUSTA WI 48 4 F 40-49 18:20.5 76 LARRY MYHRE AUGUSTA WI 51 8 M 50-59 18:21.2 77 NICOLE HENNING EAU CLAIRE WI 13 6 F 13-19 18:29.4 78 KATHLEEN WEISHAAR EAU CLAIRE WI 30 7 F 30-39 18:38.3 79 RACHEL GRENSING 30 8 F 30-39 18:52.9 80 KATIE STONE EAU CLAIRE WI 12 2 F 0-12 18:55.7 81 LEAH RUSH EAU CLAIRE WI 12 3 F 0-12 18:56.3 82 JOHN RUSH EAU CLAIRE WI 40 8 M 40-49 19:01.6 83 DAWN BYE 30 9 F 30-39 19:27.3 84 ERIN NELSON AUGUSTA WI 12 4 F 0-12 19:33.1 85 JOANNE NELSON AUGUSTA WI 40 5 F 40-49 19:33.5 86 JOSHUA KLUGE BLOOMINGTON MN 20 7 M 20-29 19:34.4 87 ABBY THOMPSON 20 12 F 20-29 19:34.7 88 LAUREN BOOKS EAU CLAIRE WI 60 2 M 60-99 19:36.0 89 FAITH BERG FALL CREEK WI 12 5 F 0-12 19:44.1 90 MOLLY THOMPSON EAU CLAIRE WI 20 13 F 20-29 19:45.7 91 AUDREY BAEHR EAU CLAIRE WI 40 6 F 40-49 19:54.6 92 EMILY JOHNSON EAU CLAIRE WI 20 14 F 20-29 20:07.8 93 SARA WHIRRY 20 15 F 20-29 20:08.2 94 ROSALIE THOMAS 50 4 F 50-59 20:15.4 95 KERRY LEMKE 20 16 F 20-29 20:26.2 96 KATHY BRUNNER DURAND WI 50 5 F 50-59 20:40.7 97 HOLLY HAKES CHIPPEWA FALLS WI 30 10 F 30-39 20:48.3 98 VICKIE PILLAR EAU CLAIRE WI 40 7 F 40-49 21:04.7 99 BETSY KELL 50 6 F 50-59 21:10.5 100 MONA GRIMM EAU CLAIRE WI 30 11 F 30-39 21:12.3 Place Name City Age Age Group Time 101 JON HEHLI EAU CLAIRE WI 49 9 M 40-49 21:25.3 102 PRINCESS CHRISTINE MADISON WI 30 12 F 30-39 21:29.5 103 KERRY TOUTANT 40 8 F 40-49 21:38.8 104 KENNY WILLER ALTOONA WI 12 9 M 0-12 22:56.5 105 TANYA BERG EAU CLAIRE WI 20 17 F 20-29 23:21.9 106 PAM SIMON 50 7 F 50-59 26:33.6 107 LORETTA SLETTELAND EAU CLAIRE WI 55 8 F 50-59 27:00.2 108 RON NYHUS 50 9 M 50-59 27:03.8 109 KARYN NYHUS 20 8 M 20-29 27:04.3 110 BRENT BRUBAKER EAU CLAIRE WI 35 7 M 30-39 29:18.7 111 ANNETTE BRUBAKER EAU CLAIRE WI 31 13 F 30-39 29:20.8 112 PAT SWENSON EAU CLAIRE WI 60 1 F 60-99 30:02.8 113 CHARLES SWENSON EAU CLAIRE WI 60 3 M 60-99 30:04.4 114 KARIN KIRCHER EAU CLAIRE WI 30 14 F 30-39 31:13.5 115 LESLEY KIRCHER FORT ATKINSON WI 30 15 F 30-39 31:16.0 116 JUDY KIRCHER EAU CLAIRE WI 60 2 F 60-99 31:17.3 117 JENNIFER McDONOUGH CHIPPEWA FALLS WI 40 9 F 40-49 31:40.0 118 JANICE BRATBERG MONDOVI WI 59 9 F 50-59 31:48.2 119 GLENN BRATBERG MONDOVI WI 61 4 M 60-99 31:49.3 120 PHYLLIS GLANZMAN MONDOVI WI 60 3 F 60-99 32:25.5 121 MARJIE WILLER ALTOONA WI 12 6 F 0-12 32:29.5 122 TURI WILLER ALTOONA WI 30 16 F 30-39 32:30.1 123 JAN NYHUS 50 10 F 50-59 32:34.9 124 CHRISTINE BROECKETT 50 11 F 50-59 32:35.5 125 MARIE WEBB EAU CLAIRE WI 20 18 F 20-29 32:39.9 126 KAREN KEEHN EAU CLAIRE WI 40 10 F 40-49 32:40.5 127 HEATHER KEEHN EAU CLAIRE WI 13 7 F 13-19 32:41.2 128 DEB TOFTNESS RIVER FALLS WI 40 11 F 40-49 33:21.4 129 CAROL PRESCHER WABASHA MN 60 4 F 60-99 33:39.4 130 GORDON BALDESCHWILER 50 12 F 50-59 36:33.2 131 CODY GILLETTE ELK MOUND WI 12 10 M 0-12 1:05:57.0 132 KIM GILLETTE ELK MOUND WI 30 17 F 30-39 1:06:01.0

1/4 Mile Children's

Place Name City Age Age Group Time 1 MITCHELL WARNER INDEPENDENCE WI 6 1 M 0- 6 1:45.0 2 CALEB OSTER EAU CLAIRE WI 6 2 M 0- 6 1:48.7 3 HEIDI LIEFFORT COLFAX WI 6 1 F 0- 6 1:52.5 4 HANNAH SCHWEITZER RICE LAKE WI 6 2 F 0- 6 1:57.9 5 MADELINE HUNT EAU CLAIRE WI 6 3 F 0- 6 1:58.3 6 LAUREN DELMASTRO EAU CLAIRE WI 6 4 F 0- 6 1:59.6 7 THANE BERG EAU CLAIRE WI 6 3 M 0- 6 2:09.9 8 ANDY FRANK EAU CLAIRE WI 5 4 M 0- 6 2:13.5 9 MARSHALL SCHLICK 6 5 M 0- 6 2:15.2 10 JACK SKIFSTAD EAU CLAIRE WI 5 6 M 0- 6 2:16.4 11 MIAH WILKINSON EAU CLAIRE WI 6 5 F 0- 6 2:17.6 12 MONICA HART EAU CLAIRE WI 5 6 F 0- 6 2:18.2 13 MATTHEW LILJANDER 6 7 M 0- 6 2:20.1 14 ALICIA CARLSON PRESCOTT WI 6 7 F 0- 6 2:22.0 15 KATELYNNE DEVNEY FALL CREEK WI 6 8 F 0- 6 2:24.1 16 ALEX GRANT EAU CLAIRE WI 6 8 M 0- 6 2:26.5 17 HUNTER LIEFFORT COLFAX WI 4 9 M 0- 6 2:35.3 18 SAM KRUEGER BALDWIN WI 4 10 M 0- 6 2:38.0 19 SABRA SZPARA EAU CLAIRE WI 6 9 F 0- 6 2:43.3 20 CALEB KAMRATH EAU CLAIRE WI 6 11 M 0- 6 2:43.6 21 MARCUS KAMRATH EAU CLAIRE WI 5 12 M 0- 6 2:51.9 22 EVAN LOKEN EAU CLAIRE WI 3 13 M 0- 6 2:53.1 23 LIAM BRUBAKER EAU CLAIRE WI 4 14 M 0- 6 2:55.5 24 ANNIKA CARLSON PRESCOTT WI 6 10 F 0- 6 3:02.2 25 BRECKIN HOUSER STOUGHTON WI 5 15 M 0- 6 3:03.2 26 NICHOLAS SPERRY EAU CLAIRE WI 5 16 M 0- 6 3:04.8 27 AMELIA SCHLICK 6 11 F 0- 6 3:17.5 28 RUTH SEYMOUR EAU CLAIRE WI 6 12 F 0- 6 3:23.4 29 HANNAH HUNT EAU CLAIRE WI 3 13 F 0- 6 3:24.2 30 GRACE FRANK EAU CLAIRE WI 3 14 F 0- 6 3:25.9 31 Participant 2167 1 17 M 0- 6 3:31.1 32 TAYLOR HAKES 4 15 F 0- 6 3:43.4 33 HENRY KOENIG CHETEK WI 6 18 M 0- 6 3:49.8 34 ELLA KOENIG CHETEK WI 6 16 F 0- 6 3:55.8 35 OLIVER GULIG FORT ATKINSON WI 6 17 F 0- 6 3:57.2 36 NICHOLAS HESTEKIN 3 19 M 0- 6 4:09.0

1/2 Mile Children's (7-9)

Place Name City Age Age Group Time 1 CODY BUCKLI WAUSAU WI 7 1 M 7- 9 2:29.6 2 ELLIOT ADLER 7 2 M 7- 9 2:53.6 3 RANDY OSTER EAU CLAIRE WI 7 3 M 7- 9 3:06.3 4 JESSE GLENZ CADOTT WI 7 4 M 7- 9 3:09.2 5 HERBIE SCHWEITZER RICE LAKE WI 7 5 M 7- 9 3:13.3 6 AMY BYE 9 1 F 7- 9 3:15.5 7 PATRICK WARNER INDEPENDENCE WI 7 6 M 7- 9 3:25.1 8 MATTHEW DELMASTRO EAU CLAIRE WI 7 7 M 7- 9 3:28.1 9 ELLIOT HEINZ EAU CLAIRE WI 7 8 M 7- 9 3:30.7 10 AUSTIN DEWITT 7 9 M 7- 9 3:34.5 11 BRADY SKIFSTAD EAU CLAIRE WI 7 10 M 7- 9 3:37.2 12 ERICA WEBER 7 2 F 7- 9 3:43.8 13 RACHEL STONE EAU CLAIRE WI 7 3 F 7- 9 3:44.9 14 JONATHON BLUM 7 11 M 7- 9 3:51.7 15 JOE THEISAN 7 12 M 7- 9 3:53.9 16 KELLY GERAGHTY EAU CLAIRE WI 7 4 F 7- 9 3:56.2 17 JAREN PEPLINSKI EAU CLAIRE WI 7 13 M 7- 9 3:58.9 18 MEGHAN LIEFFORT COLFAX WI 7 5 F 7- 9 4:01.3 19 ALLISON SONTAG 9 6 F 7- 9 4:01.7 20 RYAN STERNER EAU CLAIRE WI 7 14 M 7- 9 4:03.6 21 ERIN GERAGHTY EAU CLAIRE WI 7 7 F 7- 9 4:04.0 22 JEFF BRUBAKER EAU CLAIRE WI 8 15 M 7- 9 4:09.5 23 NICOLE HOEHN ALTOONA WI 7 8 F 7- 9 4:17.1 24 IAN MCALISTER 7 16 M 7- 9 4:26.8 25 ZACK TOFTNESS RIVER FALLS WI 8 17 M 7- 9 4:30.7 26 MICHAEL HART EAU CLAIRE WI 7 18 M 7- 9 4:34.5 27 JOSEPH SAHR 7 19 M 7- 9 4:43.8 28 HALEY HOUSER STOUGHTON WI 7 9 F 7- 9 4:51.3

1/2 Mile Children's (10-1

Place Name City Age Age Group Time 1 ANTHONY BYE 10 1 M 10-12 2:52.8 2 SEAN WARNER INDEPENDENCE WI 10 2 M 10-12 2:53.3 3 TORI EMERSON 10 1 F 10-12 3:11.7 4 TYLER MOODY EAU CLAIRE WI 10 3 M 10-12 3:16.9 5 AMANDA MCCARTHY ELEVA WI 10 2 F 10-12 3:19.4 6 BLAINE SEIBEL BLOOMER WI 10 4 M 10-12 3:23.6 7 MEGAN GERAGHTY EAU CLAIRE WI 10 3 F 10-12 3:29.5 8 JESSICA HOFER OSSEO WI 12 4 F 10-12 3:31.8 9 KYLIE TURNER MENOMONIE WI 10 5 F 10-12 3:32.7 10 MCALISTER EMMY 10 6 F 10-12 3:45.4 11 NIKOLE MOODY EAU CLAIRE WI 11 7 F 10-12 3:48.7 12 TRESSA N 10 8 F 10-12 3:50.9 13 WILLIAM WEBER 10 5 M 10-12 3:53.2 14 JACKI EMERSON 10 9 F 10-12 3:55.2 15 ZACHARY SELVOR 12 6 M 10-12 4:06.9 16 LOGAN TOFTNESS RIVER FALLS WI 11 10 F 10-12 4:28.8 17 KATERI HANSON ALTOONA WI 10 11 F 10-12 4:56.3
Software: The Race Director, Race Management Systems, racedirect@aol.com