RCU CHARITY CLASSIC

Overall Finish List

June 25, 2005


Results by Indianhead Track Club and Royal Credit Union

10K

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    LARRY MBOGA             CHIPPEWA FALLS  WI  30 ***** M 30-39      35:18.9   
       2    JEFF TEETERS            BERKELEY  CA        45     1 M 40-49      35:46.8   
       3    JAMES KLUCKHOHN         WARRENVILLE  IL     32     1 M 30-39      35:49.8   
       4    WADE ZWIENER            ELK MOUND  WI       46     2 M 40-49      36:10.0   
       5    CHUCK HULL              CHIPPEWA FALLS  WI  51     1 M 50-59      36:57.7   
       6    ROB CLASS               WOODBURY  MN        44     3 M 40-49      37:08.6   
       7    Matt Lahn               Eau Claire  WI      29     1 M 20-29      37:59.4   
       8    DAN WEGGEL              EAU CLAIRE  WI      24     2 M 20-29      38:23.1   
       9    ROLY ROZESKE            EAU CLAIRE  WI      22     3 M 20-29      38:31.9   
      10    JOHN SNYDER             EAU CLAIRE  WI      42     4 M 40-49      38:36.8   
      11    JAMEY BROWNELL          EAU CLAIRE  WI      31     2 M 30-39      39:17.8   
      12    ZACH BRAWFORD           CHIPPEWA FALLS  WI  15     1 M 13-19      39:36.0   
      13    TIM HOLDEN              CHIPPEWA FALLS  WI  46     5 M 40-49      39:43.6   
      14    ERIK BRANDNER           EAU CLAIRE  WI      19     2 M 13-19      40:17.6   
      15    JEN THEISEN             CHIPPEWA FALLS  WI  32 ***** F 30-39      40:23.9   
      16    WENDY BENGTSON          CHIPPEWA FALLS  WI  39     1 F 30-39      40:43.0   
      17    MICHAEL BYE             CHIPPEWA FALLS  WI  44     6 M 40-49      42:06.5   
      18    NICKI FINCH             RIVER FALLS  WI     28     1 F 20-29      42:15.9   
      19    KAREN SCHOENROCK        EAU CLAIRE  WI      42     1 F 40-49      42:16.6   
      20    KATHIE SCHAUS           CHIPPEWA FALLS  WI  43     2 F 40-49      42:22.3   
      21    BETH LUTZ               EAU CLAIRE  WI      18     1 F 13-19      42:29.3   
      22    JON DODGE               DURAND  WI          39     3 M 30-39      42:46.9   
      23    Jim Janezic             Altoona  WI         46     7 M 40-49      42:56.5   
      24    Steve Cory              Eau Claire  WI      44     8 M 40-49      43:10.1   
      25    KYRAN HAMILL            EAU CLAIRE  WI      26     4 M 20-29      43:20.8   
      26    MARK WILLER             ALTOONA  WI         47     9 M 40-49      43:36.7   
      27    BARB STEVENS            CHIPPEWA FALLS  WI  43     3 F 40-49      43:42.9   
      28    Andrew Neitzel          Menomonie  WI       31     4 M 30-39      44:18.7   
      29    JOHN DUNN               EAU CLAIRE  WI      55     2 M 50-59      44:22.1   
      30    PAUL BILLMEYER          EAU CLAIRE  WI      54     3 M 50-59      45:11.6   
      31    Joe Cable               Eau Claire  WI      24     5 M 20-29      45:20.0   
      32    MORGAN BANN             CHETEK  WI          21     2 F 20-29      45:21.6   
      33    BRUCE COEQUYT           EAU CLAIRE  WI      45    10 M 40-49      45:31.3   
      34    SADIE MILLER            EAU CLAIRE  WI      25     3 F 20-29      45:31.8   
      35    Leslie Spangler         Eau Claire  WI      27     4 F 20-29      45:48.1   
      36    JEFF SMITH              MONDOVI  WI         52     4 M 50-59      46:21.9   
      37    ANN HAYES               EAU CLAIRE  WI      38     2 F 30-39      46:34.6   
      38    MAGGIE KISON            EAU CLAIRE  WI      32     3 F 30-39      46:37.9   
      39    MICHAEL OLSON           ALTOONA  WI         30     5 M 30-39      46:41.3   
      40    MARK SCHULZ             EAU CLAIRE  WI      48    11 M 40-49      46:43.7   
      41    DOUGLAS BRANDT          FALL CREEK  WI      61     1 M 60-69      46:48.2   
      42    JAYNE BAUGHER           CHIPPEWA FALLS  WI  46     4 F 40-49      47:00.0   
      43    STEVE WEOSS             ALTOONA  WI         46    12 M 40-49      47:08.0   
      44    DEANNA PASCH            PLOVER  WI          30     4 F 30-39      47:35.3   
      45    Jeanne Carr             Menomonie  WI       38     5 F 30-39      47:57.7   
      46    TRENT MOBRAATEN         EAU CLAIRE  WI      36     6 M 30-39      48:16.7   
      47    Scott COX               EAU CLAIRE  WI      42    13 M 40-49      48:31.3   
      48    RORY CAMERON            CHIPPEWA FALLS  WI  55     5 M 50-59      48:37.6   
      49    MICHAEL WEISER          ALTOONA  WI         63     2 M 60-69      48:41.5   
      50    MICHAEL SALM            CHIPPEWA FALLS  WI  48    14 M 40-49      48:44.1   
      51    KRISTIN ECHTERNACH      EAU CLAIRE  WI      33     6 F 30-39      48:48.7   
      52    ROGER SKIFSTAD          EAU CLAIRE  WI      40    15 M 40-49      49:11.5   
      53    Mary Beth Clark         Chippewa Falls  WI  47     5 F 40-49      49:14.4   
      54    DN MILLER               EAU CLAIRE  WI      55     6 M 50-59      49:17.0   
      55    CHRIS KIRCHMAN          EAU CLAIRE  WI      36     7 M 30-39      49:21.8   
      56    TERRY ANDERSON          EAU CLAIRE  WI      53     7 M 50-59      49:22.4   
      57    DUANE CRACKER           MINNEAPOLIS  MN     47    16 M 40-49      49:28.5   
      58    David Burnap            Chippewa Falls  WI  34     8 M 30-39      49:31.0   
      59    RYAN NELSESTUEN         EAU CLAIRE  WI      26     6 M 20-29      49:34.7   
      60    KIMBERLY BOWE           EAU CLAIRE  WI      37     7 F 30-39      49:52.6   
      61    EMILY LONG              EAU CLAIRE  WI      32     8 F 30-39      49:57.1   
      62    THOMAS OLSON            WOODBURY  MN        34     9 M 30-39      49:58.1   
      63    NANCY BAUWENS           CHIPPEWA FALLS  WI  49     6 F 40-49      50:13.8   
      64    DAVID LUNDBERG          ELK MOUND  WI       54     8 M 50-59      50:25.0   
      65    CHUCK RUSSELL           EAU CLAIRE  WI      57     9 M 50-59      50:37.2   
      66    THOMAS TAI              EAU CLAIRE  WI      32    10 M 30-39      50:48.5   
      67    MARK SCHMIDT            EAU CLAIRE  WI      47    17 M 40-49      50:52.5   
      68    BETH WESTRATE           EAU CLAIRE  WI      27     5 F 20-29      51:10.3   
      69    AGGIE WOLTRERG          EAU CLAIRE  WI      38     9 F 30-39      51:13.3   
      70    SALLY VELLEUX           EAU CLAIRE  WI      23     6 F 20-29      51:20.0   
      71    SHEILA COTE             FALL CREEK  WI      39    10 F 30-39      51:40.7   
      72    MARY GRAASKAMP          EAU CLAIRE  WI      38    11 F 30-39      51:50.7   
      73    WAYNE ZINN              ALMA CENTER  WI     43    18 M 40-49      51:58.1   
      74    DIANNA ZEEGERS          EAU CLAIRE  WI      30    12 F 30-39      51:58.8   
      75    ANDREW KUBIATOWICZ      EAU CLAIRE  WI      20     7 M 20-29      52:01.8   
      76    KATIE NOLAN             FALL CREEK  WI      18     2 F 13-19      52:07.0   
      77    STEVE REHLINGER         MARSHFIELD  WI      45    19 M 40-49      52:19.5   
      78    LISA WOLOSEK            BLOOMINGTON  MN     23     7 F 20-29      52:19.9   
      79    MITCH MYHRE             BLOOMINGTON  MN     24     8 M 20-29      52:20.3   
      80    Peter LECHER            LAKELAND  MN        59    10 M 50-59      52:23.6   
      81    MARK VELLEUX            MARSHFIELD  WI      56    11 M 50-59      52:39.4   
      82    SIMON KENT              EAU CLAIRE  WI      46    20 M 40-49      53:05.4   
      83    TRISH BANTLE            DURAND  WI          45     7 F 40-49      53:40.0   
      84    BENJAMIN ANDERSON       EAU CLAIRE  WI      36    11 M 30-39      53:51.2   
      85    MEGAN BENDER            EAU CLAIRE  WI      23     8 F 20-29      53:53.1   
      86    KELLY BRADFORD          ANKENY  IA          46     8 F 40-49      53:59.4   
      87    MARK MILLER             EAU CLAIRE  WI      32    12 M 30-39      54:19.3   
      88    STEVE THON              CHIPPEWA FALLS  WI  53    12 M 50-59      54:24.0   
      89    NANC KVPEL                                  40     9 F 40-49      54:46.0   
      90    MIKE ERICKSON           EAU CLAIRE  WI      39    13 M 30-39      54:49.9   
      91    Andrew PHILLIPS         EAU CLAIRE  WI      42    21 M 40-49      55:18.1   
      92    MARY NOLAN              FALL CREEK  WI      16     3 F 13-19      55:27.2   
      93    JAKE VAVRA              CHIPPEWA FALLS  WI  11     1 M  0-12      55:54.0   
      94    MIKE VAVRA              CHIPPEWA FALLS  WI  54    13 M 50-59      55:55.2   
      95    Michael Kubiatowicz     Eau Claire  WI      43    22 M 40-49      56:03.3   
      96    JAMIE KRUEGER           FALL CREEK  WI      21     9 F 20-29      56:07.0   
      97    SHELBY KRUEGER          FALL CREEK  WI      19     4 F 13-19      56:07.5   
      98    JARED AMIDON            ALTOONA  WI         30    14 M 30-39      56:22.2   
      99    ERIC ZEEGERS            EAU CLAIRE  WI      40    23 M 40-49      56:38.0   
     100    DAWN BYE                CHIPPEWA FALLS  WI  39    13 F 30-39      56:52.9   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    TAMARA HOUSER           STOUGHTON  WI       36    14 F 30-39      56:57.0   
     102    VANESSA SWANEPOEL       EAU CLAIRE  WI      21    10 F 20-29      57:08.8   
     103    LARRY JOHNSON           NEW RICHMOND  WI    59    14 M 50-59      57:32.8   
     104    MARIA LIPKE             FALL CREEK  WI      23    11 F 20-29      57:33.3   
     105    STEVEN O'DENIUS         EAU CLAIRE  WI      47    24 M 40-49      58:38.5   
     106    Shawn Newhouse          Eau Claire  WI      41    25 M 40-49      58:39.1   
     107    JESSIE PODOLAK          EAU CLAIRE  WI      31    15 F 30-39      58:50.5   
     108    Don DEBILZEN            EAU CLAIRE  WI      42    26 M 40-49      59:14.3   
     109    BETH MEYER              EAU CLAIRE  WI      45    10 F 40-49      59:45.8   
     110    DAN STICKLER            EAU CLAIRE  WI      46    27 M 40-49      59:47.4   
     111    TRISH CARLSON           COLFAX  WI          55     1 F 50-59      59:50.0   
     112    LORI WALSH              EAU CLAIRE  WI      44    11 F 40-49    1:01:28.6   
     113    MARK WAITE              EAU CLAIRE  WI      51    15 M 50-59    1:02:35.3   
     114    HEATHER MISHEFSKE       ALTOONA  WI         32    16 F 30-39    1:03:52.5   
     115    DISA WAHLSTRAND         EAU CLAIRE  WI      35    17 F 30-39    1:03:53.0   
     116    Jessica Weld            Eau Claire  WI      32    18 F 30-39    1:05:06.3   
     117    LISA SPINA              EAU CLAIRE  WI      44    12 F 40-49    1:05:09.2   
     118    TIMOTHY HITE            EAU CLAIRE  WI      32    15 M 30-39    1:06:47.0   
     119    SELIKA DUCKSWRTHLAWTON  EAU CLAIRE  WI      39    19 F 30-39    1:07:56.2   
     120    BARBARA LUND            EAU CLAIRE  WI      41    13 F 40-49    1:07:57.2   
     121    LAVONNE KOHLHEPP        EAU CLAIRE  WI      66     1 F 60-69    1:07:58.2   
     122    MARY HUTCHNSON          CHIPPEWA FALLS  WI  39    20 F 30-39    1:08:10.1   
     123    Kathy Cable             Eau Claire  WI      50     2 F 50-59    1:08:49.9   
     124    Rich CABLE              EAU CLAIRE  WI      50    16 M 50-59    1:12:02.5   
     125    BEN LAWTON              EAU CLAIRE  WI      39    16 M 30-39    1:16:47.5   
     126    RHONDA FRANK            EAU CLAIRE  WI      40    14 F 40-49    1:21:46.1   
     127    DENISE FEISST           EAU CLAIRE  WI      38    21 F 30-39    1:22:35.2   
     128    CHRIS VOELKER           EAU CLAIRE  WI      42    15 F 40-49    1:25:59.7   
     129    BRENDA GOETTL           EAU CLAIRE  WI      41    16 F 40-49    1:26:00.2   
     130    TRACY NARVA NELSON      EAU CLAIRE  WI      32    22 F 30-39    1:27:27.8   
     131    JENA TEIGEN             MONDOVI  WI         12     1 F  0-12    1:27:29.5   
     132    PAM TEIGEN              MONDOVI  WI         36    23 F 30-39    1:27:31.1   
     133    KEVIN HULKE             EAU CLAIRE  WI      46    28 M 40-49    1:30:44.4   
     134    SANDY HULKE             EAU CLAIRE  WI      45    17 F 40-49    1:30:44.9   
     135    TERRY WELLS             EAU CLAIRE  WI      45    18 F 40-49    1:31:00.0   
     136    BETTY LASKOWSKI         EAU CLAIRE  WI      43    19 F 40-49    1:32:00.0   



2 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    JOE UHAN                RIVER FALLS  WI     27 ***** M 20-29       9:46.8   
       2    LARRY MBOGA             CHIPPEWA FALLS  WI  30     1 M 30-39      10:47.7   
       3    PAT O'CONNELL           TURTLE LAKE  WI     17     1 M 13-19      11:04.6   
       4    LOGAN BAIER             CHIPPEWA FALLS  WI  20     1 M 20-29      11:07.1   
       5    ADAM TOPPER             MENOMONIE  WI       28     2 M 20-29      11:12.1   
       6    TONY BYE                CHIPPEWA FALLS  WI  15     2 M 13-19      11:13.5   
       7    TYLER HEINZ             EAU CLAIRE  WI      14     3 M 13-19      11:27.0   
       8    DARICK BLOOM            TOMAH  WI           25     3 M 20-29      11:38.7   
       9    JUSTIN BYE              CHIPPEWA FALLS  WI  17     4 M 13-19      11:48.9   
      10    DUEY BAUER              MONDOVI  WI         40     1 M 40-49      11:49.3   
      11    CORY KILDAHL            FALL CREEK  WI      34     2 M 30-39      11:56.7   
      12    SCOTT LOKEN             EAU CLAIRE  WI      17     5 M 13-19      12:07.1   
      13    CODY BUCKLI             WAUSAU  WI          12     1 M  0-12      12:13.2   
      14    STEPHANIE RIEDEL        EAU CLAIRE  WI      18 ***** F 13-19      12:20.1   
      15    CHRIS HUSE              EAU CLAIRE  WI      43     2 M 40-49      12:20.5   
      16    FRED HABLE              EAU CLAIRE  WI      44     3 M 40-49      12:27.9   
      17    WILL WEGGEL             EAU CLAIRE  WI      14     6 M 13-19      12:45.4   
      18    JIM DALSVEEN            CHIPPEWA FALLS  WI  22     4 M 20-29      13:01.0   
      19    JOSEPH DEKAN            EAU CLAIRE  WI      16     7 M 13-19      13:03.8   
      20    Kyle Diesterhaft        Mondovi  WI         18     8 M 13-19      13:12.6   
      21    NICK HAMM               MENOMONIE  WI       19     9 M 13-19      13:14.3   
      22    ALEX ZIRNGIBL           EAU CLAIRE  WI      14    10 M 13-19      13:15.5   
      23    SEAN WARNER             INDEPENDENCE  WI    13    11 M 13-19      13:15.9   
      24    AARON DEVNEY            FALL CREEK  WI      15    12 M 13-19      13:20.5   
      25    KELSEY STOCKS           MONDOVI  WI         16     1 F 13-19      13:21.7   
      26    DANIEL HASE             ELK MOUND  WI       25     5 M 20-29      13:23.7   
      27    MAX RUEGNITZ            EAU CLAIRE  WI      29     6 M 20-29      13:39.8   
      28    WADE LAMBRIGTSEN        EAU CLAIRE  WI      33     3 M 30-39      13:52.6   
      29    PETER OLLMANN           EAU CLAIRE  WI      42     4 M 40-49      13:53.0   
      30    PATRICK WARNER          INDEPENDENCE  WI    11     2 M  0-12      13:57.4   
      31    DYLAN O'CONNELL         TURTLE LAKE  WI     14    13 M 13-19      14:03.5   
      32    KAYLA BETZOLD           EAU CLAIRE  WI      14     2 F 13-19      14:05.9   
      33    RODGER GOODWIN          BRUCE  WI           68     1 M 60-69      14:06.5   
      34    JOE BECKER              OSSEO  WI           18    14 M 13-19      14:10.6   
      35    ELENA BANTLE            DURAND  WI          16     3 F 13-19      14:11.2   
      36    JOE ZEPS                EAU CLAIRE  WI      30     4 M 30-39      14:19.8   
      37    MEGAN PULVER            CHIPPEWA FALLS  WI  12     1 F  0-12      14:23.3   
      38    ANNE LONGBELLA          CHIPPEWA FALLS  WI  15     4 F 13-19      14:27.4   
      39    AMY RENNOCK             EAU CLAIRE  WI      29     1 F 20-29      14:30.0   
      40    JOHN MARTELL            CHIPPEWA FALLS  WI  21     7 M 20-29      14:31.2   
      41    BECKY SCHEUERMANN       EAU CLAIRE  WI      14     5 F 13-19      14:33.7   
      42    JIM KREILICH            EAU CLAIRE  WI      58     1 M 50-59      14:36.2   
      43    ADAM RUMPHOL            EAU CLAIRE  WI      24     8 M 20-29      14:38.5   
      44    DARIN LAU               EAU CLAIRE  WI      9      3 M  0-12      14:39.0   
      45    NATALIE HASSELQUIST     MENOMONIE  WI       20     2 F 20-29      14:45.8   
      46    DON WEISS               DURAND  WI          42     5 M 40-49      14:49.1   
      47    BECCA JACOBSON          EAU CLAIRE  WI      15     6 F 13-19      14:51.3   
      48    AMY BYE                 CHIPPEWA FALLS  WI  12     2 F  0-12      14:59.3   
      49    STEPHANIE LAU           EAU CLAIRE  WI      14     7 F 13-19      15:00.7   
      50    LINDA GEHRIG            CHIPPEWA FALLS  WI  44     1 F 40-49      15:20.2   
      51    RON BERGER              CHIPPEWA FALLS  WI  44     6 M 40-49      15:22.0   
      52    KRISS GLENZ             ALTOONA  WI         36     1 F 30-39      15:28.0   
      53    MITCHELL WARNER         INDEPENDENCE  WI    9      4 M  0-12      15:30.9   
      54    DEAN GUMZ               EAU CLAIRE  WI      38     5 M 30-39      15:33.6   
      55    LISA SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      38     2 F 30-39      15:34.9   
      56    JAMIE BENGTSON          CHIPPEWA FALLS  WI  14     8 F 13-19      15:39.2   
      57    NICOLE BRANDNER         EAU CLAIRE  WI      25     3 F 20-29      15:41.6   
      58    JACKIE SCHAUS           CHIPPEWA FALLS  WI  14     9 F 13-19      15:41.9   
      59    JED DODGE               DURAND  WI          11     5 M  0-12      15:42.4   
      60    CINDY KORBOL            ALTOONA  WI         48     2 F 40-49      15:42.8   
      61    LARRY MYHRE             AUGUSTA  WI         54     2 M 50-59      15:44.8   
      62    FAITH BERG              FALL CREEK  WI      14    10 F 13-19      15:49.9   
      63    KELLY GUSTAFSON         EAU CLAIRE  WI      40     3 F 40-49      16:00.3   
      64    PAIGE NEWHOUSE          EAU CLAIRE  WI      12     3 F  0-12      16:07.6   
      65    ALEX OLLMANN            EAU CLAIRE  WI      16    15 M 13-19      16:15.9   
      66    JANNELL REITER          EAU CLAIRE  WI      28     4 F 20-29      16:22.3   
      67    KATE CARROLL            EAU CLAIRE  WI      18    11 F 13-19      16:25.3   
      68    JONATHAN BECKER         OSSEO  WI           14    16 M 13-19      16:26.1   
      69    DAVE BECKER             OSSEO  WI           43     7 M 40-49      16:26.7   
      70    JENNIFER WIGGIN         EAU CLAIRE  WI      30     3 F 30-39      16:27.7   
      71    MICHAELA PRONSCHINSKE   ELEVA  WI           18    12 F 13-19      16:31.4   
      72    DEB LOKEN               EAU CLAIRE  WI      46     4 F 40-49      16:33.6   
      73    RON BUCKLI              EAU CLAIRE  WI      71     1 M 70-99      16:39.8   
      74    ANN PHILLIPS            ALTOONA  WI         38     4 F 30-39      16:42.1   
      75    OLIVER PEDERSON         CHIPPEWA FALLS  WI  26     9 M 20-29      16:46.1   
      76    JOEY KONZEN             EAU CLAIRE  WI      10     6 M  0-12      16:58.6   
      77    MARIE KONZEN            EAU CLAIRE  WI      13    13 F 13-19      16:58.8   
      78    CAROL BILLMEYER         EAU CLAIRE  WI      52     1 F 50-59      17:20.7   
      79    MADELINE GEHRIG         CHIPPEWA FALLS  WI  14    14 F 13-19      17:37.9   
      80    MARY ANN LYNNES         EAU CLAIRE  WI      57     2 F 50-59      17:40.1   
      81    JENNI GUMZ              EAU CLAIRE  WI      14    15 F 13-19      17:42.9   
      82    JUDY KROHN              PITTSVILLE  WI      52     3 F 50-59      17:47.4   
      83    KELSEY FRANKO           FALL CREEK  WI      13    16 F 13-19      17:50.7   
      84    ELIZABETH MAZZEI        ALTOONA  WI         37     5 F 30-39      17:53.6   
      85    THERESA BYRNS           ALTOONA  WI         37     6 F 30-39      17:54.6   
      86    CARL NEWHOUSE           EAU CLAIRE  WI      9      7 M  0-12      18:02.7   
      87    KAREN HOTVEDT           ALTOONA  WI         36     7 F 30-39      18:03.3   
      88    EMILY BERG              EAU CLAIRE  WI      27     5 F 20-29      18:22.5   
      89    PAUL STONE              MOUNDS VIEW  MN     35     6 M 30-39      18:31.3   
      90    KYRA HAZEN              OSSEO  WI           12     4 F  0-12      18:44.2   
      91    GARRETT OLLMANN         EAU CLAIRE  WI      15    17 M 13-19      18:49.5   
      92    PHILIP MCGUIRK          MENOMONIE  WI       66     2 M 60-69      18:50.7   
      93    MEGHAN SMITH            EAU CLAIRE  WI      12     5 F  0-12      19:00.5   
      94    JANE JOHNSON            EAU CLAIRE  WI      54     4 F 50-59      19:00.9   
      95    MARGARET OTT            EAU CLAIRE  WI      42     5 F 40-49      19:01.3   
      96    KENNY WILLER            ALTOONA  WI         13    18 M 13-19      19:01.7   
      97    CAROL MYHRE             AUGUSTA  WI         51     5 F 50-59      19:09.6   
      98    MARIA STONE             EAU CLAIRE  WI      23     6 F 20-29      19:20.3   
      99    TIM STAND               EAU CLAIRE  WI      25    10 M 20-29      19:20.6   
     100    EMILY MADSEN            EAU CLAIRE  WI      20     7 F 20-29      19:20.9   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    ROY RICO                EAU CLAIRE  WI      46     8 M 40-49      19:46.8   
     102    NICOLE RAWLING          BLACK CREEK  WI     35     8 F 30-39      19:47.1   
     103    AMBER JOHNSON           MENOMONIE  WI       26     8 F 20-29      20:06.0   
     104    KAREN DRECHSEL          EAU CLAIRE  WI      40     6 F 40-49      20:07.4   
     105    HOLLY HAKES             CHIPPEWA FALLS  WI  34     9 F 30-39      20:22.7   
     106    JEREMIAH BEACH          TURTLE LAKE  WI     13    19 M 13-19      20:50.1   
     107    PAUL ERICKSEN           CHIPPEWA FALLS  WI  39     7 M 30-39      20:50.9   
     108    NATHAN WARNER           INDEPENDENCE  WI    6      8 M  0-12      20:56.3   
     109    KERRI BARCHENGER        EAU CLAIRE  WI      26     9 F 20-29      21:02.1   
     110    RICHARD WARNER          INDEPENDENCE  WI    40     9 M 40-49      21:08.5   
     111    MCKENZIE MULLEN-BURKART WHITEHALL  WI       16    17 F 13-19      21:15.8   
     112    CINDY JOHNSON           ALTOONA  WI         38    10 F 30-39      22:38.4   
     113    RHONDA HEZEN            ALTOONA  WI         28    10 F 20-29      22:38.7   
     114    MARY BETH KREBSBACH     EAU CLAIRE  WI      49     7 F 40-49      22:51.9   
     115    AMY FORCIER-PABST       CHIPPEWA FALLS  WI  35    11 F 30-39      22:52.7   
     116    CARRIE BRAHMER          FAIRCHILD  WI       19    18 F 13-19      22:55.1   
     117    KELSEY HALLQUIST        EAU CLAIRE  WI      12     6 F  0-12      24:06.7   
     118    KAY SCHORBAHN           INDEPENDENCE  WI    57     6 F 50-59      24:07.0   
     119    CARRIE HALLQUIST        EAU CLAIRE  WI      38    12 F 30-39      24:09.5   
     120    CHARLIE GROSSKLAUS      EAU CLAIRE  WI      59     3 M 50-59      24:42.6   
     121    JON HEHLI               EAU CLAIRE  WI      52     4 M 50-59      24:43.2   
     122    JENNIFER POLNASZEK      EAU CLAIRE  WI      52     7 F 50-59      24:44.2   
     123    DEBBIE BANN             CHETEK  WI          52     8 F 50-59      24:56.4   
     124    MICHELLE MULLEN-BURKART WHITEHALL  WI       16    19 F 13-19      25:25.6   
     125    BRANDON RIECHERS        EAU CLAIRE  WI      30     8 M 30-39      25:51.9   
     126    EMILY RIECHERS          EAU CLAIRE  WI      30    13 F 30-39      25:52.2   
     127    MURIEL MULLEN-BURKART   WHITEHALL  WI       53     9 F 50-59      26:32.6   
     128    PAT SWENSON             EAU CLAIRE  WI      63     1 F 60-69      26:35.5   
     129    MICHELE JOHNSON         NEW RICHMOND  WI    48     8 F 40-49      26:52.0   
     130    HALEY HOUSER            STOUGHTON  WI       10     7 F  0-12      28:43.0   
     131    KATHY HERFEL            MONDOVI  WI         56    10 F 50-59      28:47.7   
     132    SHARON LEPPERT          EAU CLAIRE  WI      45     9 F 40-49      28:50.0   
     133    JOSEPH MAI              EAU CLAIRE  WI      17    20 M 13-19      29:58.5   
     134    MIKE MAI                EAU CLAIRE  WI      52     5 M 50-59      29:58.8   
     135    SPENCER OLLMANN         EAU CLAIRE  WI      11     9 M  0-12      32:33.8   
     136    SAMANTHA OLLMANN        EAU CLAIRE  WI      8      8 F  0-12      33:20.1   
     137    LORETTA SLETTELAND      EAU CLAIRE  WI      58    11 F 50-59      34:11.0   
     138    MARIAN ANDERSON         EAU CLAIRE  WI      35    14 F 30-39      35:46.6   
     139    DIANE TOSCANO           MINNEAPOLIS  MN     57    12 F 50-59      35:46.9   



1/4 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    MARIAH KENT             EAU CLAIRE  WI      6  ***** F  0- 6       1:40.0   
       2    NOAH DODGE              DURAND  WI          6  ***** M  0- 6       1:51.9   
       3    JESSE BECKER            OSSEO  WI           6      1 M  0- 6       1:53.8   
       4    ARIK SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      4      2 M  0- 6       1:55.0   
       5    JEREMIAH BUENGER        EAU CLAIRE  WI      6      3 M  0- 6       1:58.0   
       6    DANIEL LAU              EAU CLAIRE  WI      5      4 M  0- 6       2:02.5   
       7    DYLAN KILDAHL           FALL CREEK  WI      6      5 M  0- 6       2:02.8   
       8    ETHAN KILDAHL           AUGUSTA  WI         5      6 M  0- 6       2:07.6   
       9    AZIZA HOUSER            EAU CLAIRE  WI      5      1 F  0- 6       2:16.8   
      10    JOSHUA BECKER           OSSEO  WI           4      7 M  0- 6       2:17.0   
      11    RUTH KONZEN             EAU CLAIRE  WI      4      2 F  0- 6       2:17.3   
      12    MARIAH MILLER           EAU CLAIRE  WI      6      3 F  0- 6       2:18.6   
      13    ERIKA ROBBINS           MARATHON  WI        5      4 F  0- 6       2:19.9   
      14    WILL HAYES              EAU CLAIRE  WI      4      8 M  0- 6       2:21.1   
      15    NICHOLAS RAWLING        BLACK CREEK  WI     5      9 M  0- 6       2:21.4   
      16    KATHRYN ANDERSON        EAU CLAIRE  WI      4      5 F  0- 6       2:25.0   
      17    AMELIA SCHLICK          CHIPPEWA FALLS  WI  6      6 F  0- 6       2:26.0   
      18    ALISON HOTVEDT          ALTOONA  WI         3      7 F  0- 6       2:27.4   
      19    AVA KISON               EAU CLAIRE  WI      4      8 F  0- 6       2:28.6   
      20    JULIANA DRECHSEL        EAU CLAIRE  WI      4      9 F  0- 6       2:29.0   
      21    ADDY BENGTSON           CHIPPEWA FALLS  WI  4     10 F  0- 6       2:29.8   
      22    ABIGAIL LONG            EAU CLAIRE  WI      6     11 F  0- 6       2:32.5   
      23    RETTA ISAACSON          EAU CLAIRE  WI      6     12 F  0- 6       2:33.0   
      24    SOPHIE HELLER           CHIPPEWA FALLS  WI  4     13 F  0- 6       2:36.8   
      25    NOLAN MILLER            EAU CLAIRE  WI      3     10 M  0- 6       2:39.8   
      26    EMME FRIEDMANN          CHIPPEWA FALLS  WI  5     14 F  0- 6       2:42.3   
      27    ELIAS LONG              EAU CLAIRE  WI      5     11 M  0- 6       2:42.7   
      28    RILEY STEUERNAGEL       EAU CLAIRE  WI      4     15 F  0- 6       2:47.6   
      29    AARON KIRCHMAN          EAU CLAIRE  WI      4     12 M  0- 6       2:50.7   
      30    ANNA TEIGEN             MONDOVI  WI         4     16 F  0- 6       2:51.2   
      31    JEREMIAH BECKER         OSSEO  WI           3     13 M  0- 6       2:53.8   
      32    HANNAH JOSLIN           FON DU LAC  WI      4     17 F  0- 6       2:54.1   
      33    GILLIAN RAWLING         BLACK CREEK  WI     3     18 F  0- 6       3:31.1   
      34    JACK ECHTERNACH         EAU CLAIRE  WI      3     14 M  0- 6       3:48.7   
      35    KEEGAN STOCKTON         ETTRICK  WI         1     19 F  0- 6       3:49.4   
      36    COBY KISON              EAU CLAIRE  WI      6     15 M  0- 6      15:07.0   



1/2 Mile Children's

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    CODY BUCKLI             WAUSAU  WI          12 ***** M 10-12       2:41.3   
       2    TYLER MOODY             EAU CLAIRE  WI      12     1 M 10-12       2:57.9   
       3    TYLER BREAULT           EAU CLAIRE  WI      12     2 M 10-12       3:04.5   
       4    HEIDI LAU               EAU CLAIRE  WI      12 ***** F 10-12       3:09.2   
       5    ALEXA BENGTSON          CHIPPEWA FALLS  WI  12     1 F 10-12       3:10.2   
       6    LYDIA GEHRIG            CHIPPEWA FALLS  WI  9      1 F  7- 9       3:11.2   
       7    LUKE WALLENFELT         EAU CLAIRE  WI      11     3 M 10-12       3:15.0   
       8    BRADY SKIFSTAD          EAU CLAIRE  WI      10     4 M 10-12       3:19.4   
       9    MARSHALL SCHLICK        CHIPPEWA FALLS  WI  9      1 M  7- 9       3:28.8   
      10    ERIC HUSE               EAU CLAIRE  WI      10     5 M 10-12       3:30.4   
      11    MATTHEW KENT            EAU CLAIRE  WI      7      2 M  7- 9       3:37.5   
      12    MATT LILJANDER          EAU CLAIRE  WI      7      3 M  7- 9       3:38.0   
      13    NICOLE HOEHN            ALTOONA  WI         11     2 F 10-12       3:40.8   
      14    ERICA GUSTAFSON         EAU CLAIRE  WI      9      2 F  7- 9       3:43.4   
      15    KATIE HAYES             EAU CLAIRE  WI      7      3 F  7- 9       3:44.9   
      16    SARA LEPPERT            EAU CLAIRE  WI      9      4 F  7- 9       3:50.6   
      17    ASIA MILLER             EAU CLAIRE  WI      7      5 F  7- 9       3:53.4   
      18    JACOB HOTVEDT           ALTOONA  WI         7      4 M  7- 9       3:54.8   
      19    JACK SKIFSTAD           EAU CLAIRE  WI      8      5 M  7- 9       3:56.6   
      20    REBEKAH KONZEN          EAU CLAIRE  WI      7      6 F  7- 9       3:58.6   
      21    BRECKIN HOUSER          STOUGHTON  WI       8      6 M  7- 9       3:59.0   
      22    JAMIE HALLQUIST         EAU CLAIRE  WI      8      7 F  7- 9       4:02.5   
      23    MELODY BECKER           OSSEO  WI           10     3 F 10-12       4:04.5   
      24    RACHEL KENT             EAU CLAIRE  WI      9      8 F  7- 9       4:10.7   
      25    MAISY DODGE             DURAND  WI          8      9 F  7- 9       4:11.4   
      26    MICHALA BECKER          OSSEO  WI           12     4 F 10-12       4:11.9   
      27    SARA HELLER             CHIPPEWA FALLS  WI  7     10 F  7- 9       4:12.5   
      28    BETHANY KILDAHL         FALL CREEK  WI      7     11 F  7- 9       4:14.3   
      29    KYLEY LEBARRON          AUGUSTA  WI         10     5 F 10-12       4:15.9   
      30    HANNAH JOHNSON          ALTOONA  WI         8     12 F  7- 9       4:16.6   
      31    PAUL ZEEGERS            EAU CLAIRE  WI      7      7 M  7- 9       4:22.0   
      32    BENJAMIN BECKER         OSSEO  WI           8      8 M  7- 9       4:25.2   
      33    MEGAN KIRCHMAN          EAU CLAIRE  WI      8     13 F  7- 9       4:37.3   
      34    HEATHER JOHNSON         ALTOONA  WI         7     14 F  7- 9       4:49.0   
      35    ERIKA ISAACSON          EAU CLAIRE  WI      9     15 F  7- 9       5:25.0   
      36    ALEX ROBBINS            MARATHON  WI        7      9 M  7- 9       5:27.5   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com