Spring Fever Six and Two

Overall Finish List

April 14, 2012


Results By Indianhead Track Club

Spring Fever Two

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Darin Lau Eau Claire WI

324

16

M

1 14-17

10:35.6

10:35.6

5:18

2

Cody Buckli Wausau WI

310

18

M

1 18-29

11:34.4

11:34.4

5:47

3

Larry Mboga Eau Claire WI

385

37

M

1 30-39

11:56.8

11:56.8

5:58

4

Tim Reilly

394

47

M

1 40-49

12:12.5

12:12.5

6:06

5

Molly Wampler Eau Claire WI

374

12

F

1 10-13

13:09.7

13:09.7

6:35

6

Benjamin Becker Osseo WI

302

15

M

2 14-17

13:39.2

13:39.2

6:50

7

Garrett Walters Eau Claire WI

354

10

M

1 10-13

13:46.7

13:46.7

6:53

8

Jesse Becker Osseo WI

303

13

M

2 10-13

13:47.1

13:47.1

6:54

9

Michael Witter Chippewa fALLS WI

405

26

M

2 18-29

14:26.1

14:26.1

7:13

10

Peter Buckli Eau Claire WI

311

52

M

1 50-59

14:28.0

14:28.0

7:14

11

Cassidy Muecke Bloomer WI

333

26

M

3 18-29

14:29.3

14:29.3

7:15

12

Daniel Lau Eau Claire WI

323

12

M

3 10-13

14:43.4

14:43.4

7:22

13

Stephanie Lau Eau Claire WI

321

21

F

1 18-29

14:53.5

14:53.5

7:27

14

Lyndon Jerome Elk Mound WI

387

33

M

2 30-39

15:15.7

15:15.7

7:38

15

Al Myher Bloomer WI

393

23

M

4 18-29

15:30.7

15:30.7

7:45

16

Angie Frank Augusta WI

313

34

F

1 30-39

15:32.2

15:32.2

7:46

17

Shane Curry Chippewa Falls WI

395

25

M

5 18-29

15:42.3

15:42.3

7:51

18

Louis Janke Chippewa Falls WI

391

25

M

6 18-29

15:43.6

15:43.6

7:52

19

Jacob Merchlewitz

332

26

M

7 18-29

15:50.5

15:50.5

7:55

20

Jana Haynes Fall Creek WI

315

28

F

2 18-29

15:50.8

15:50.8

7:55

21

Sarah Croker

312

11

F

2 10-13

16:05.4

16:05.4

8:03

22

Jeremiah Becker Osseo WI

304

10

M

4 10-13

16:13.1

16:13.1

8:07

23

Daniel Lynch Eau Claire WI

327

45

M

2 40-49

16:26.4

16:26.4

8:13

24

Lauren Theyerl Altoona WI

362

8

F

1 0- 9

16:36.5

16:36.5

8:18

25

Joshua Husom Altoona WI

383

33

M

3 30-39

16:40.4

16:40.4

8:20

26

Danielle Gerbitz Mukwonago WI

314

15

F

1 14-17

16:42.5

16:42.5

8:21

27

Philip Pryse Eau Claire WI

389

40

M

3 40-49

16:50.9

16:50.9

8:25

28

Alyssa Davis Jim Falls WI

365

15

F

2 14-17

16:54.2

16:54.2

8:27

29

Tom Davis Jim Falls WI

364

44

M

4 40-49

16:55.9

16:55.9

8:28

30

Lori Rykal Chippewa Falls WI

388

28

F

3 18-29

17:08.7

17:08.7

8:34

31

Bill Wampler Eau Claire WI

373

9

M

1 0- 9

17:14.0

17:14.0

8:37

32

Barbara McKinley Chippewa Falls WI

382

62

F

1 60-69

17:43.7

17:43.7

8:52

33

Chris McLaughlin Bloomer WI

366

32

M

4 30-39

17:48.6

17:48.6

8:54

34

Michael Weiser Altoona WI

356

69

M

1 60-69

17:55.4

17:55.4

8:58

35

Karen Possley Chippewa Falls WI

390

56

F

1 50-59

17:57.5

17:57.5

8:59

36

Heidi Lau Eau Claire WI

322

19

F

4 18-29

18:02.6

18:02.6

9:01

37

George Lynch Eau Claire WI

329

11

M

5 10-13

18:09.7

18:09.7

9:05

38

Abby Wampler Eau Claire WI

375

11

F

3 10-13

18:36.8

18:36.8

9:18

39

karen park Eau Claire WI

337

52

F

2 50-59

18:49.0

18:49.0

9:25

40

Sarah Jerome Elk Mound WI

386

31

F

2 30-39

18:54.9

18:54.9

9:27

41

Lacey Stensberg Elcho WI

351

29

F

5 18-29

18:56.0

18:56.0

9:28

42

Carol Billmeyer Eau Claire WI

307

59

F

3 50-59

18:58.6

18:58.6

9:29

43

Ryan Krall Elk Mound WI

376

14

M

3 14-17

19:20.8

19:20.8

9:40

44

Sue Thompson

352

50

F

4 50-59

19:35.7

19:35.7

9:48

45

Samuel Recheck Altoona WI

380

10

M

6 10-13

19:43.4

19:43.4

9:52

46

Jack Myhre Eleva WI

335

8

M

2 0- 9

19:44.1

19:44.1

9:52

47

Fletcher Myhre Eleva WI

336

7

M

3 0- 9

19:44.6

19:44.6

9:52

48

Buckli Croken Wausau WI

392

46

F

1 40-49

19:55.2

19:55.2

9:58

49

Nadine Hanke Eau Claire WI

372

52

F

5 50-59

19:58.2

19:58.2

9:59

50

Ronald Buckli Eau Claire WI

309

78

M

1 70-79

20:05.0

20:05.0

10:03

51

Dana Lucier Elk Mound WI

326

31

F

3 30-39

20:09.3

20:09.3

10:05

52

Tricia Thatcher Eau Claire WI

377

32

F

4 30-39

20:10.2

20:10.2

10:05

53

Michael Bohn Eau Claire WI

1509

25

M

8 18-29

20:10.5

20:10.5

10:05

54

Ellen Wing Chippewa Falls WI

367

66

F

2 60-69

20:12.4

20:12.4

10:06

55

Mark Waite Eau Claire WI

363

58

M

2 50-59

20:13.7

20:13.7

10:07

56

Emma Janke

317

68

F

3 60-69

20:43.2

20:43.2

10:22

57

Brittany Peterson Elmwood WI

340

23

F

6 18-29

21:00.5

21:00.5

10:30

58

Roscote Rennock Eau Claire WI

369

8

M

4 0- 9

21:05.8

21:05.8

10:33

59

Anna Lynch Eau Claire WI

330

8

F

2 0- 9

21:11.8

21:11.8

10:36

60

Teresa Lynch Eau Claire WI

328

14

F

3 14-17

21:15.8

21:15.8

10:38

61

Mark Sandberg Cameron WI

347

34

M

5 30-39

21:34.3

21:34.3

10:47

62

Hannah Perkovich

339

15

F

4 14-17

21:47.9

21:47.9

10:54

63

Mikaela Walters Eau Claire WI

355

13

F

4 10-13

22:52.8

22:52.8

11:26

64

Jason Rundhaug Cameron WI

344

12

M

7 10-13

23:07.0

23:07.0

11:34

65

Breanna Rundhaug Cameron WI

345

10

F

5 10-13

23:07.0

23:07.0

11:34

66

Josephine Rechek Altoona WI

378

6

F

3 0- 9

23:35.4

23:35.4

11:48

67

Bernadette Rechek Altoona WI

379

8

F

4 0- 9

23:49.4

23:49.4

11:55

68

Philip Recheck Altoona WI

381

38

M

6 30-39

23:54.0

23:54.0

11:57

69

Missy Sandberg Cameron WI

346

31

F

5 30-39

25:06.6

25:06.6

12:33

70

Rhea Smith Eau Claire WI

350

30

F

6 30-39

25:06.6

25:06.6

12:33

71

Dante Sandberg Cameron WI

348

12

M

8 10-13

25:52.3

25:52.3

12:56

72

Justin Becker Osseo WI

305

6

M

5 0- 9

26:48.3

26:48.3

13:24

73

Jedidiah Becker Osseo WI

306

2

M

6 0- 9

26:50.0

26:50.0

13:25

74

Peggy Becker Osseo WI

301

50

F

6 50-59

26:50.4

26:50.4

13:25

75

Philip McGuirk Menomonie WI

368

73

M

2 70-79

27:24.1

27:24.1

13:42

76

Natalie Rave Black River Falls WI

341

8

F

5 0- 9

31:57.5

31:57.5

15:59

77

Stuart Rave Black River Falls WI

401

40

M

5 40-49

31:58.2

31:58.2

15:59

78

Kristy Olson Altoona WI

402

37

F

7 30-39

32:24.6

32:24.6

16:12

79

Yonna Olson Altoona WI

403

4

F

6 0- 9

32:24.9

32:24.9

16:12

80

Dexter Rennock Eau Claire WI

370

4

M

7 0- 9

32:52.6

32:52.6

16:26

81

Randy Rennock Eau Claire WI

371

38

M

7 30-39

32:53.2

32:53.2

16:27

82

Diane Brantner Altoona WI

308

55

F

7 50-59

33:59.2

33:59.2

17:00

83

Kathy Peloquin Fall Creek WI

338

41

F

2 40-49

35:47.3

35:47.3

17:54

84

Carol Lewis Black River Falls WI

325

73

F

1 70-79

38:23.4

38:23.4

19:12

85

Dylan McKinley Altoona WI

384

12

M

9 10-13

50:00.6

50:00.6

25:00

 

Spring Fever Six

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Brady Anderson Eau Claire WI

1593

34

M

1 30-39

34:02.5

34:02.5

5:40

2

Ryan Gruhlke Chicago IL

1526

31

M

2 30-39

36:32.3

36:32.3

6:05

3

Ben Theyerl Altoona WI

1573

14

M

1 14-17

37:49.4

37:49.4

6:18

4

Jared Holden Eau Claire WI

1576

22

M

1 20-29

38:18.6

38:18.6

6:23

5

Chris Huse Eau Claire WI

1532

50

M

1 50-59

38:45.6

38:45.6

6:28

6

Chris Vetter Chippewa Falls WI

1577

38

M

3 30-39

39:00.0

39:00.0

6:30

7

Jeremy Wing Eau Claire WI

1615

29

M

2 20-29

39:21.1

39:21.1

6:34

8

Joseph Lynch Eau Claire WI

1544

15

M

2 14-17

39:26.5

39:26.5

6:34

9

Tad Beeksma Eau Claire WI

1592

38

M

4 30-39

40:15.5

40:15.5

6:43

10

Darven Miller Chippewa Falls WI

1611

44

M

1 40-49

40:23.3

40:23.3

6:44

11

Tom Roth Loyal WI

1588

53

M

2 50-59

40:54.9

40:54.9

6:49

12

Anke Sauer Eau Claire WI

1557

43

F

1 40-49

41:08.8

41:08.8

6:51

13

Randy Avmann Loyal WI

1587

46

M

2 40-49

41:09.0

41:09.0

6:52

14

Carl Walters Eau Claire WI

1564

45

M

3 40-49

41:32.1

41:32.1

6:55

15

Wendy Bengtson Chippewa Falls WI

1596

46

F

2 40-49

41:52.5

41:52.5

6:59

16

Jerry Worley Eau Claire WI

1590

53

M

3 50-59

42:36.7

42:36.7

7:06

17

Pat Toutant Eau Claire WI

1600

57

M

4 50-59

43:58.0

43:58.0

7:20

18

Warren Kerola Chippewa Falls WI

1579

56

M

5 50-59

44:23.6

44:23.6

7:24

19

Tom Langley Eau Claire WI

1595

62

M

1 60-69

44:48.7

44:48.7

7:28

20

Beth Porter Mondovi WI

1553

27

F

1 20-29

44:53.8

44:53.8

7:29

21

Kathie Schaus Chippewa Falls WI

1578

50

F

1 50-59

44:58.8

44:58.8

7:30

22

Jodie Arnold Eau Claire WI

1503

32

F

1 30-39

45:06.8

45:06.8

7:31

23

Dan Saeger Eau Claire WI

1556

41

M

4 40-49

45:17.3

45:17.3

7:33

24

Gina Becker Eau Claire WI

1505

27

F

2 20-29

45:26.7

45:26.7

7:34

25

Melody Becker Osseo WI

1504

17

F

1 14-17

45:35.5

45:35.5

7:36

26

Jeff Smith Mondovi WI

1560

59

M

6 50-59

45:45.8

45:45.8

7:38

27

Craig Hinden Eau Claire WI

1614

38

M

5 30-39

45:51.2

45:51.2

7:39

28

Amy Williams Elk Mound WI

1568

35

F

2 30-39

45:56.6

45:56.6

7:39

29

Melissa Haas Eau Claire WI

1586

35

F

3 30-39

45:57.7

45:57.7

7:40

30

Troy Krueger Chippewa Falls WI

1607

14

M

3 14-17

46:11.8

46:11.8

7:42

31

Jeff Brown Chippewa Falls WI

1610

56

M

7 50-59

46:17.7

46:17.7

7:43

32

Douglas Brandt Wilson WI

1510

68

M

2 60-69

46:27.0

46:27.0

7:45

33

Jacob Gruetzman Eau Claire WI

1524

29

M

3 20-29

47:31.4

47:31.4

7:55

34

Denise Theyerl Altoona WI

1572

44

F

3 40-49

47:47.9

47:47.9

7:58

35

Seth Boyea Oshkosh WI

1605

20

M

4 20-29

48:29.9

48:29.9

8:05

36

Matthew Bruder Colfax WI

1514

12

M

1 10-13

48:33.4

48:33.4

8:06

37

Karen Myhre Eleva WI

1547

38

F

4 30-39

48:35.7

48:35.7

8:06

38

Amy Rennock Eau Claire WI

1589

36

F

5 30-39

48:39.9

48:39.9

8:07

39

Mark Dunn Altoona WI

1608

33

M

6 30-39

49:07.3

49:07.3

8:11

40

Rich Chryst Altoona WI

1517

54

M

8 50-59

49:24.3

49:24.3

8:14

41

Luke Oliver

1549

14

M

4 14-17

49:33.3

49:33.3

8:16

42

Luke Lucier Elk Mound WI

1542

32

M

7 30-39

49:34.4

49:34.4

8:16

43

Nicole Hoernke Eau Claire WI

1574

33

F

6 30-39

50:02.2

50:02.2

8:20

44

Shannon Cerrato Eau Claire WI

1516

42

F

4 40-49

50:11.5

50:11.5

8:22

45

Chad Erickson Altoona WI

1519

39

M

8 30-39

50:16.4

50:16.4

8:23

46

Dana Whittlinger Fall Creek WI

1583

34

F

7 30-39

50:17.9

50:17.9

8:23

47

Cory Kulig Eleva WI

1535

36

M

9 30-39

50:28.1

50:28.1

8:25

48

Nate Kuenkel Eau Claire WI

1609

36

M

10 30-39

50:39.6

50:39.6

8:27

49

Paul Billmeyer Eau Claire WI

1507

61

M

3 60-69

51:12.3

51:12.3

8:32

50

MaryKae Walters Eau Claire WI

1565

43

F

5 40-49

51:16.8

51:16.8

8:33

51

Cynthia Korbol Altoona WI

1533

54

F

2 50-59

51:28.9

51:28.9

8:35

52

Jen Black Bloomer WI

1508

39

F

8 30-39

51:44.7

51:44.7

8:37

53

Karlee Brantner Altoona WI

1511

27

F

3 20-29

51:46.0

51:46.0

8:38

54

Dave Croker Wausau WI

1518

46

M

5 40-49

51:55.3

51:55.3

8:39

55

Audrey Woznicki Eau Claire WI

1569

47

F

6 40-49

52:15.2

52:15.2

8:43

56

Kevin Anderson Eau Claire WI

1502

32

M

11 30-39

52:49.2

52:49.2

8:48

57

Amanda Tomesh Altoona WI

1561

32

F

9 30-39

53:03.2

53:03.2

8:51

58

Jessica Kraker Eau Claire WI

1534

34

F

10 30-39

53:18.0

53:18.0

8:53

59

Chad McFarlane Eau Claire WI

1601

M

1 0- 9

53:29.1

53:29.1

8:55

60

Michael Lagow Augusta WI

1613

38

M

12 30-39

53:35.2

53:35.2

8:56

61

Anna Phillips Altoona WI

1551

45

F

7 40-49

54:21.7

54:21.7

9:04

62

Erica Hraban Chippewa Falls WI

1575

33

F

11 30-39

54:37.0

54:37.0

9:06

63

April Bleske-Rechek Altoona WI

1581

37

F

12 30-39

55:06.6

55:06.6

9:11

64

Carmen Weathers Eau Claire WI

1582

33

F

13 30-39

55:16.0

55:16.0

9:13

65

Jacquelyn Shane Arkansaw WI

1559

32

F

14 30-39

55:16.4

55:16.4

9:13

66

Jessica Carlson Bloomer WI

1585

28

F

4 20-29

55:38.6

55:38.6

9:16

67

Tanya Gruetzman Eau Claire WI

1525

27

F

5 20-29

56:32.8

56:32.8

9:25

68

Jami Zwiefelhofer Bloomer WI

1570

24

F

6 20-29

56:53.1

56:53.1

9:29

69

Susan Lueck Bloomer WI

1543

54

F

3 50-59

57:30.6

57:30.6

9:35

70

Marc Rowe Chippewa Falls WI

1604

45

M

6 40-49

57:36.1

57:36.1

9:36

71

Bill Huber Cadott WI

1603

43

M

7 40-49

57:36.1

57:36.1

9:36

72

Nancy Frank Chippewa Falls WI

1521

53

F

4 50-59

57:38.2

57:38.2

9:36

73

Karlin Franks Osseo WI

1599

46

F

8 40-49

57:53.2

57:53.2

9:39

74

Andrew Dowd Eau Claire WI

1606

30

M

13 30-39

57:56.6

57:56.6

9:39

75

Tiffany Webb Eau Claire WI

1567

35

F

15 30-39

58:20.2

58:20.2

9:43

76

Ronald Bruder Colfax WI

1513

44

M

8 40-49

58:25.9

58:25.9

9:44

77

Elizabeth Brunstad Menomonie WI

1515

46

F

9 40-49

58:30.1

58:30.1

9:45

78

Nancy Flyen Elk Mound WI

1580

55

F

5 50-59

58:30.2

58:30.2

9:45

79

Rick Lecher Gordon WI

1537

71

M

1 70-79

59:09.6

59:09.6

9:52

80

Tracy Guo Eau Claire WI

1528

44

F

10 40-49

59:13.4

59:13.4

9:52

81

Melanie Hauser Mc Farland WI

1529

28

F

7 20-29

59:20.2

59:20.2

9:53

82

Doug Gebauer

1522

34

M

14 30-39

59:20.3

59:20.3

9:53

83

Carli Palmer Eau Claire WI

1550

34

F

16 30-39

59:42.0

59:42.0

9:57

84

Noelle Urlaub Eau Claire WI

1563

12

F

1 10-13

59:55.2

59:55.2

9:59

85

Michelle Urlaub Eau Claire WI

1562

41

F

11 40-49

59:56.6

59:56.6

9:59

86

Randi Gerber Eau Claire WI

1523

35

F

17 30-39

59:56.9

59:56.9

9:59

87

Kari Oliver Altoona WI

1548

40

F

12 40-49

1:00:07.0

1:00:07.0

10:01

88

Allison Lenz

1539

15

F

2 14-17

1:00:07.2

1:00:07.2

10:01

89

Nicole Sessions Eau Claire WI

1612

39

F

18 30-39

1:01:37.4

1:01:37.4

10:16

90

Adam Behn Madison WI

1506

31

M

15 30-39

1:02:21.1

1:02:21.1

10:24

91

Brandon Thatcher Eau Claire WI

1584

32

M

16 30-39

1:02:21.1

1:02:21.1

10:24

92

Carol Warren Eau Claire WI

1566

45

F

13 40-49

1:02:44.0

1:02:44.0

10:27

93

Herb Schweitzer Rice Lake WI

1594

53

M

9 50-59

1:03:06.4

1:03:06.4

10:31

94

Brenda Thompson Fall Creek WI

1598

51

F

6 50-59

1:06:04.7

1:06:04.7

11:01

95

Don Debilzen Eau Claire WI

1591

49

M

9 40-49

1:06:24.0

1:06:24.0

11:04

96

Steve Fluger Eau Claire WI

1520

55

M

10 50-59

1:06:39.5

1:06:39.5

11:07

97

Jodi Gullicksrud Eleva WI

1527

42

F

14 40-49

1:07:35.1

1:07:35.1

11:16

98

Rita Lingen Stanley WI

1541

41

F

15 40-49

1:07:37.2

1:07:37.2

11:16

99

Diane Rave Black River Falls WI

1555

40

F

16 40-49

1:08:39.6

1:08:39.6

11:27

100

Paula Anderson Eau Claire WI

1501

39

F

19 30-39

1:09:08.9

1:09:08.9

11:31

 

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Chip Time

Gun Time

Pace

101

Kayla Larson Bloomer WI

1536

21

F

8 20-29

1:11:49.2

1:11:49.2

11:58

102

Laura Humphrey Eau Claire WI

1531

25

F

9 20-29

1:14:58.4

1:14:58.4

12:30

103

Sara Brantner Altoona WI

1512

28

F

10 20-29

1:21:35.9

1:21:35.9

13:36