2016 Spring Fever

5K, 10K and 15K Race Results

April 09, 2016


Results By Indianhead Track Club

5K Race Results

Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time
1 Logslett Travis Chippewa Falls WI 1150 M 1 30-39 15 18:36.0 18:36.0
2 Cade Hanson 1001 M 1 14-17 5 18:40.3 18:40.3
3 Andrew Komp Chetek WI 1090 M 2 30-39 5 18:54.5 18:54.5
4 Adam Smit Stanley WI 1087 M 3 30-39 5 19:08.1 19:08.1
5 Adam Fitzpatrick Eau Claire WI 1164 M 1 18-29 15 19:11.2 19:11.2
6 Jacob Nash 1049 M 1 40-49 15 19:24.5 19:24.5
7 Erika Albano 969 F 1 18-29 15 19:33.8 19:33.8
8 David Carothers Chippewa Falls WI 1162 M 2 40-49 5 20:20.2 20:20.2
9 Chuck Hull Chippewa Falls WI 1167 M 1 60-69 5 20:35.9 20:35.9
10 Michelle Reynolds 957 F 1 30-39 5 21:00.7 21:00.7
11 Tom Roth Loyal WI 1125 M 1 50-59 15 21:22.9 21:22.9
12 Tristan Kippes 1048 M 1 0- 9 5 21:27.7 21:27.7
13 Melissa Zajec 1020 F 2 30-39 15 21:33.8 21:33.8
14 Gary Gullicksrud 961 M 3 40-49 15 21:40.4 21:40.4
15 Greg Ellingboe 764 M 4 40-49 15 21:42.1 21:42.1
16 Susan Rud 1063 F 1 40-49 15 21:42.8 21:42.8
17 Isaac Mangrum 1036 M 2 0- 9 5 21:47.0 21:47.0
18 Jablonske Justin Mosinee WI 1152 M 4 30-39 15 21:54.6 21:54.6
19 Justin Patchin 1024 M 5 30-39 15 22:01.4 22:01.4
20 Wayne Linderman 1055 M 5 40-49 15 22:35.8 22:35.8
21 Melanie Reed 1019 F 3 30-39 5 22:45.1 22:45.1
22 Wade Lambrigsten Menomonie WI 1082 M 6 40-49 5 22:48.4 22:48.4
23 John Kann 280 M 2 60-69 5 22:53.1 22:53.1
24 Katherine Beebe Eau Claire WI 1147 F 2 18-29 15 22:58.9 22:58.9
25 Wells Mangrum 1037 M 6 30-39 5 23:05.3 23:05.3
26 Catherine Lee 787 F 4 30-39 15 23:09.9 23:09.9
27 Scott Biederman 965 M 7 40-49 15 23:21.2 23:21.2
28 Siri Benrud 964 F 5 30-39 15 23:45.1 23:45.1
29 Luke Hanson 1002 M 1 10-13 5 24:20.9 24:20.9
30 Peter Buckli Eau Claire WI 1099 M 2 50-59 5 24:32.4 24:32.4
31 Megan Anderson 1065 F 6 30-39 5 24:51.3 24:51.3
32 Mike Dewitz 1041 M 7 30-39 15 24:57.9 24:57.9
33 Jordan Evans 1064 M 2 18-29 5 25:05.9 25:05.9
34 Amber LeRoy 276 F 7 30-39 15 25:20.2 25:20.2
35 Jerri Moe Eau Claire WI 1158 F 1 50-59 15 25:33.5 25:33.5
36 John Bast IV 1044 M 8 40-49 5 25:38.6 25:38.6
37 Brian Gilbert 1021 M 8 30-39 15 25:40.8 25:40.8
38 Sarah Croker Wausau WI 1102 F 1 14-17 5 25:41.1 25:41.1
39 Tom Glenetzke Eau Claire WI 1161 M 3 50-59 15 26:15.3 26:15.3
40 Sydney Chinchana 1057 F 8 30-39 15 26:28.3 26:28.3
41 Barbara McKinley 1004 F 1 60-69 15 26:36.4 26:36.4
42 Leslie Johnson 1012 F 2 50-59 15 26:46.4 26:46.4
43 Zachary Lahti Eau Claire WI 1124 M 3 18-29 15 26:50.2 26:50.2
44 Brendan Kwick Eau Claire WI 1118 M 4 18-29 15 26:50.2 26:50.2
45 Ann Phillips Altoona WI 1116 F 2 40-49 15 27:09.6 27:09.6
46 Cindy Korbol Altoona WI 1095 F 3 50-59 15 27:09.7 27:09.7
47 Mason Smith Altoona WI 1112 M 2 10-13 5 27:11.4 27:11.4
48 Cassie Chrystal 1015 F 9 30-39 5 27:21.7 27:21.7
49 Aaron Lambrigsten Menomonie WI 1079 M 3 0- 9 5 27:29.0 27:29.0
50 Alyson Mackey 982 F 10 30-39 5 27:29.7 27:29.7
51 Stephen Otto Prentice WI 1154 M 3 60-69 5 27:44.5 27:44.5
52 Caden Kramer 1022 M 3 10-13 5 27:59.7 27:59.7
53 Sara cherne Duluth MN 1135 F 2 60-69 15 28:18.4 28:18.4
54 Dave Croker Wausau WI 1101 M 4 50-59 5 28:24.2 28:24.2
55 Katie Mattison Eau Galle WI 1089 F 11 30-39 15 28:36.0 28:36.0
56 Amy Wolfe Altoona WI 1127 F 12 30-39 15 28:56.8 28:56.8
57 Matt Lunde 978 M 9 30-39 15 28:57.0 28:57.0
58 Scott Wolfe 959 M 10 30-39 5 28:57.0 28:57.0
59 Jennifer Benrud Menomonie WI 1072 F 13 30-39 15 28:58.3 28:58.3
60 Julie Peterson Menomonie WI 1107 F 3 40-49 5 29:03.6 29:03.6
61 Mark Waite 1008 M 4 60-69 5 29:15.5 29:15.5
62 Ken Falch Fall Creek WI 1078 M 1 70-99 5 29:16.9 29:16.9
63 James Shannon Eau Claire WI 1146 M 9 40-49 15 29:19.2 29:19.2
64 Craig Losley Rapid City SD 1160 M 5 18-29 5 29:42.4 29:42.4
65 Shelly Hammel 769 F 3 18-29 15 29:42.4 29:42.4
66 Mindy Schindler 958 F 4 18-29 5 29:45.8 29:45.8
67 Julie Smith Altoona WI 1111 F 14 30-39 5 29:45.9 29:45.9
68 Matthew Mackey 983 M 11 30-39 5 29:53.8 29:53.8
69 Ashley Stokely 1069 F 5 18-29 15 30:15.8 30:15.8
70 Drew Mayo Eau Claire WI 1129 M 4 10-13 5 30:45.8 30:45.8
71 Jablonske Renee Mosinee WI 1153 F 6 18-29 15 31:14.2 31:14.2
72 Melissa Long 1023 F 4 40-49 5 31:26.6 31:26.6
73 Lindsay Hink Altoona WI 1136 F 15 30-39 15 31:31.9 31:31.9
74 Audrey Komp Chetek WI 1091 F 16 30-39 5 32:01.2 32:01.2
75 Katey Nietz 1061 F 17 30-39 5 32:43.4 32:43.4
76 Shannon Maurina 992 F 5 40-49 5 33:00.3 33:00.3
77 Chris Maurina 993 M 10 40-49 5 33:00.7 33:00.7
78 Shelby Mahder Eau Claire WI 1081 F 18 30-39 5 33:22.1 33:22.1
79 Kayla Pagenkopf Elk Mound WI 1105 F 7 18-29 15 33:51.4 33:51.4
80 Jon Sorenson 967 M 11 40-49 5 33:52.5 33:52.5
81 Marva Sahs Spooner WI 1096 F 3 60-69 5 33:58.5 33:58.5
82 Ellen Wing Chippewa Falls WI 1163 F 1 70-99 5 34:04.9 34:04.9
83 Erica Schultz Eleva WI 1115 F 19 30-39 5 34:32.8 34:32.8
84 Chad Ludwig Eau Claire WI 1165 M 12 40-49 5 35:06.4 35:06.4
85 Teckla Wahlstrand 1033 F 1 0- 9 5 35:07.5 35:07.5
86 Disa Wahlstrand 1032 F 6 40-49 5 35:11.4 35:11.4
87 Carrie Ludwig Eau Claire WI 1114 F 20 30-39 5 35:26.0 35:26.0
88 Tom Draz 1009 M 5 50-59 15 36:14.2 36:14.2
89 Robert Gough 1016 M 5 60-69 5 36:17.6 36:17.6
90 Eric Nietz 1060 M 12 30-39 5 36:20.8 36:20.8
91 Sandra Lee 984 F 4 50-59 5 37:22.6 37:22.6
92 Jackie O'Bryan 974 F 21 30-39 15 38:04.0 38:04.0
93 Deziree Sorenson 973 F 22 30-39 15 38:04.2 38:04.2
94 Alison Harycki 744 F 23 30-39 5 38:35.5 38:35.5
95 Andy Steinke Eau Claire WI 1166 M 13 30-39 5 38:35.6 38:35.6
96 Ron Buckli Eau Claire WI 1097 M 2 70-99 5 39:15.3 39:15.3
97 MacKenzie Swing Eau Claire WI 1074 F 1 10-13 5 40:22.7 40:22.7
98 Cindy Swing Eau Claire WI 1073 F 24 30-39 15 40:23.0 40:23.0
99 Brueggen Stephanie Elk Mound WI 1155 F 7 40-49 5 42:33.9 42:33.9
100 Livingston LuAnn Altoona WI 1157 F 2 70-99 5 48:15.5 48:15.5
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time
101 Sheryl Grace 994 F 4 60-69 5 48:50.6 48:50.6
102 Sher McGregor 1051 F 5 50-59 5 49:28.9 49:28.9
103 James McCregor Cameron WI 1156 M 13 40-49 5 49:38.5 49:38.5
104 Lisa Nichols 968 F 6 50-59 5 49:46.9 49:46.9
105 Renee Mason 1040 F 8 40-49 5 50:13.9 50:13.9
106 Geralyn Draz Eau Claire WI 1151 F 7 50-59 5 54:24.3 54:24.3

10K Race Results

Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time
1 Scott Hayden Eau Claire WI 1140 M 1 18-29 10 34:09.6 34:09.6
2 Brent Kann 987 M 2 18-29 10 34:16.8 34:16.8
3 Jason Beckermann 723 M 1 40-49 10 38:09.3 38:09.3
4 Matt Carter 1028 M 2 40-49 10 38:32.8 38:32.8
5 Logslett Travis Chippewa Falls WI 1150 M 1 30-39 15 39:29.1 39:29.1
6 Jacob Nash 1049 M 3 40-49 15 39:57.0 39:57.0
7 Steve Thomas Delano MN 1144 M 1 50-59 10 40:20.5 40:20.5
8 Adam Fitzpatrick Eau Claire WI 1164 M 3 18-29 15 40:32.0 40:32.0
9 Tara Burr 707 F 1 30-39 10 40:56.9 40:56.9
10 Allan-fish Stieber Abbotsford WI 1139 M 2 50-59 10 41:39.8 41:39.8
11 Tom Roth Loyal WI 1125 M 3 50-59 15 43:34.8 43:34.8
12 Katie Kippes 1046 F 1 40-49 10 43:37.6 43:37.6
13 Gary Gullicksrud 961 M 4 40-49 15 43:48.8 43:48.8
14 Melissa Zajec 1020 F 2 30-39 15 43:50.3 43:50.3
15 Greg Ellingboe 764 M 5 40-49 15 44:22.1 44:22.1
16 Susan Rud 1063 F 2 40-49 15 44:40.3 44:40.3
17 Justin Patchin 1024 M 2 30-39 15 45:06.3 45:06.3
18 Wesley Martin 771 M 4 50-59 10 45:21.6 45:21.6
19 Edwin Reitz Colfax WI 1141 M 6 40-49 10 45:33.4 45:33.4
20 Jablonske Justin Mosinee WI 1152 M 3 30-39 15 45:42.3 45:42.3
21 Katherine Beebe Eau Claire WI 1147 F 1 18-29 15 46:13.8 46:13.8
22 Maryjo Frank 988 F 3 40-49 10 46:14.2 46:14.2
23 Monica McDonald 1133 F 1 50-59 10 46:28.3 46:28.3
24 Catherine Lee 787 F 3 30-39 15 46:51.1 46:51.1
25 Theresa Monpas Chippewa Falls WI 1138 F 2 18-29 10 46:54.1 46:54.1
26 Siri Benrud 964 F 4 30-39 15 47:07.1 47:07.1
27 Mario Medrano 1070 M 4 30-39 10 47:11.7 47:11.7
28 Emily Staples 997 F 5 30-39 10 47:17.1 47:17.1
29 Logan Knaack Fall Creek WI 1080 M 1 14-17 10 47:19.7 47:19.7
30 Ken Mils Colby WI 1137 M 5 50-59 10 47:20.9 47:20.9
31 Nicole Maletto Eau Claire WI 1076 F 6 30-39 10 47:21.9 47:21.9
32 Courtney Reich Eau Claire WI 1142 F 7 30-39 10 48:06.2 48:06.2
33 Wayne Linderman 1055 M 7 40-49 15 48:11.9 48:11.9
34 Sarah McCutcheon 979 F 8 30-39 10 48:20.0 48:20.0
35 Scott Biederman 965 M 8 40-49 15 48:33.8 48:33.8
36 Brendan Kwick Eau Claire WI 1118 M 4 18-29 15 49:30.9 49:30.9
37 Ashley Stokely 1069 F 3 18-29 15 49:32.8 49:32.8
38 Mark Jennerman 1017 M 6 50-59 10 49:48.9 49:48.9
39 Ann Seidl 990 F 4 40-49 10 50:42.8 50:42.8
40 Molly Barnes Eau Claire WI 1113 F 5 40-49 10 50:53.2 50:53.2
41 Mike Dewitz 1041 M 5 30-39 15 51:01.0 51:01.0
42 Amber LeRoy 276 F 9 30-39 15 51:46.5 51:46.5
43 Tom Glenetzke Eau Claire WI 1161 M 7 50-59 15 52:06.0 52:06.0
44 Jerri Moe Eau Claire WI 1158 F 2 50-59 15 52:12.5 52:12.5
45 Elizabeth Mayo Eau Claire WI 1128 F 6 40-49 10 52:17.6 52:17.6
46 Breanna Lavene 1059 F 4 18-29 10 52:23.2 52:23.2
47 Leslie Johnson 1012 F 3 50-59 15 53:06.8 53:06.8
48 Amanda Youngman 279 F 5 18-29 10 53:30.8 53:30.8
49 Renee Stoik 245 F 6 18-29 10 53:37.9 53:37.9
50 Jen Black 1006 F 7 40-49 10 53:41.7 53:41.7
51 Dennis McGraw Eau Claire WI 1126 M 1 60-69 10 53:47.3 53:47.3
52 Brian Gilbert 1021 M 6 30-39 15 53:49.7 53:49.7
53 Tracy Guo Eau Claire WI 1075 F 8 40-49 10 53:56.7 53:56.7
54 Cindy Korbol Altoona WI 1095 F 4 50-59 15 54:13.7 54:13.7
55 Nikki Pieper 1134 F 7 18-29 10 54:18.4 54:18.4
56 Barbara McKinley 1004 F 1 60-69 15 54:34.8 54:34.8
57 Mike Blazel 991 M 7 30-39 10 54:53.7 54:53.7
58 Hope Foss 768 F 8 18-29 10 54:55.1 54:55.1
59 Robert Purdy 1038 M 9 40-49 10 55:03.7 55:03.7
60 Ann Phillips Altoona WI 1116 F 9 40-49 15 55:16.8 55:16.8
61 Amanda Wysocki 1132 F 10 30-39 10 55:21.9 55:21.9
62 Carli Palmer 1071 F 11 30-39 10 55:26.3 55:26.3
63 Sydney Chinchana 1057 F 12 30-39 15 55:47.0 55:47.0
64 Keri Knaack Fall Creek WI 1104 F 10 40-49 10 56:18.9 56:18.9
65 Chad Knaack Fall Creek WI 1103 M 10 40-49 10 56:19.0 56:19.0
66 Philip Lyons 766 M 8 50-59 10 56:29.1 56:29.1
67 Shelly Hammel 769 F 9 18-29 15 57:02.7 57:02.7
68 Tracy Anderson 1014 F 13 30-39 10 57:06.8 57:06.8
69 Sara cherne Duluth MN 1135 F 2 60-69 15 57:11.8 57:11.8
70 Michael Rudd 1131 M 8 30-39 10 57:30.8 57:30.8
71 Kelly Olson 966 F 11 40-49 10 57:32.0 57:32.0
72 Matt Lunde 978 M 9 30-39 15 57:39.1 57:39.1
73 Amy Wolfe Altoona WI 1127 F 14 30-39 15 57:39.2 57:39.2
74 Oleson Elecia Eau Claire WI 1148 F 10 18-29 10 57:47.7 57:47.7
75 Jennifer Frueh Eau Claire WI 1094 F 12 40-49 10 57:51.9 57:51.9
76 Emily Baldwin Eau Claire WI 1120 F 11 18-29 10 57:58.5 57:58.5
77 Allison Williams 283 F 15 30-39 10 58:05.2 58:05.2
78 Barbara Bauer 976 F 13 40-49 10 58:23.3 58:23.3
79 Katie Swenby 989 F 16 30-39 10 58:30.5 58:30.5
80 Brianna Hestekin 1043 F 17 30-39 10 58:45.4 58:45.4
81 Rob Rosicky Eau Claire WI 1110 M 11 40-49 10 58:47.1 58:47.1
82 Steve Okonek 1045 M 12 40-49 10 59:23.7 59:23.7
83 Katie Mattison Eau Galle WI 1089 F 18 30-39 15 59:32.4 59:32.4
84 Joseph Wagner 1029 M 10 30-39 10 59:34.3 59:34.3
85 Ruth Wagner 1030 F 14 40-49 10 59:34.9 59:34.9
86 Ashley Burger 972 F 12 18-29 10 59:37.1 59:37.1
87 Tracey Logslett Chippewa Falls WI 1159 F 19 30-39 10 59:47.9 59:47.9
88 Claire Everson Eau Claire WI 1122 F 13 18-29 10 59:51.8 59:51.8
89 James Shannon Eau Claire WI 1146 M 13 40-49 15 59:53.1 59:53.1
90 Jennifer Benrud Menomonie WI 1072 F 20 30-39 15 1:00:13.2 1:00:13.2
91 Kathleen Voit 770 F 5 50-59 10 1:00:26.4 1:00:26.4
92 Leila Hussain Eau Claire WI 1123 F 14 18-29 15 1:00:56.8 1:00:56.8
93 Brianna Dahl Eau Claire WI 1119 F 15 18-29 15 1:00:57.0 1:00:57.0
94 Jablonske Renee Mosinee WI 1153 F 16 18-29 15 1:01:56.9 1:01:56.9
95 Lindsay Hink Altoona WI 1136 F 21 30-39 15 1:03:01.3 1:03:01.3
96 Gloria Foss 767 F 15 40-49 10 1:03:05.8 1:03:05.8
97 Jodi Gullicksrud 962 F 16 40-49 10 1:03:09.9 1:03:09.9
98 Malia Markquart 765 F 17 18-29 10 1:03:12.3 1:03:12.3
99 Aaron Christ Strum WI 1143 M 11 30-39 10 1:03:24.1 1:03:24.1
100 Alison Christ Strum WI 1083 F 22 30-39 10 1:03:31.4 1:03:31.4
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Div Chip Time Gun Time
101 Pam Ogden Eau Claire WI 1106 F 6 50-59 15 1:03:35.9 1:03:35.9
102 Cindy Swing Eau Claire WI 1073 F 23 30-39 15 1:03:50.1 1:03:50.1
103 Sleznikow Dave Marshfield WI 1200 M 12 30-39 10 1:04:04.5 1:04:04.5
104 Emily Hines Menomonie WI 1077 F 24 30-39 10 1:04:06.6 1:04:06.6
105 Betsy Henck 1052 F 18 18-29 10 1:04:12.7 1:04:12.7
106 Connie Larson 977 F 17 40-49 10 1:04:13.3 1:04:13.3
107 MacKayla John 262 F 19 18-29 10 1:04:14.6 1:04:14.6
108 Sophia McCutcheon 980 F 1 10-13 10 1:04:20.6 1:04:20.6
109 Carin Keyes 1056 F 25 30-39 10 1:04:40.0 1:04:40.0
110 Laura Hayden Stetsonville WI 1109 F 7 50-59 10 1:04:53.4 1:04:53.4
111 Peter Lecher Lakeland MN 1149 M 1 70-99 10 1:05:55.1 1:05:55.1
112 Kayla Pagenkopf Elk Mound WI 1105 F 20 18-29 15 1:06:15.0 1:06:15.0
113 Katie Beck Eau Claire WI 1117 F 21 18-29 10 1:07:03.4 1:07:03.4
114 Kristin Foss 975 F 26 30-39 10 1:07:34.4 1:07:34.4
115 Amy Forsberg 970 F 8 50-59 10 1:08:02.7 1:08:02.7
116 Cortney Sands 1010 F 27 30-39 10 1:08:46.8 1:08:46.8
117 Sherilyn Riedel Cadott WI 1088 F 9 50-59 10 1:09:03.0 1:09:03.0
118 Janet Segelken 1013 F 10 50-59 10 1:09:03.0 1:09:03.0
119 LInda John 246 F 11 50-59 10 1:09:51.6 1:09:51.6
120 Angela Laskowski 986 F 18 40-49 10 1:10:34.9 1:10:34.9
121 Rick Lecher Gordon WI 1145 M 2 70-99 10 1:11:13.0 1:11:13.0
122 Debora Haldeman-Turner 1034 F 12 50-59 10 1:11:15.4 1:11:15.4
123 Brooke Bezek 971 F 28 30-39 10 1:11:34.0 1:11:34.0
124 Craig Robinson 998 M 14 40-49 10 1:13:03.8 1:13:03.8
125 Miranda Robinson 999 F 22 18-29 10 1:13:04.3 1:13:04.3
126 Deziree Sorenson 973 F 29 30-39 15 1:15:03.9 1:15:03.9
127 Jackie O'Bryan 974 F 30 30-39 15 1:15:04.8 1:15:04.8
128 Paula Olson 1000 F 23 18-29 10 1:15:27.6 1:15:27.6
129 JoKasta English 1042 F 31 30-39 10 1:16:47.0 1:16:47.0
130 Paul Brown Stetsonville WI 1108 M 15 40-49 10 1:17:14.2 1:17:14.2
131 Tom Draz 1009 M 9 50-59 15 1:17:53.7 1:17:53.7
132 Peg Dimpful Eau Claire WI 1121 F 3 60-69 10 1:21:18.2 1:21:18.2
133 Teri-Gene Conlin 963 F 13 50-59 10 1:23:14.3 1:23:14.3
134 Heather Perrault 996 F 32 30-39 10 1:23:14.4 1:23:14.4

15K Challenge Results

Place Name City Bib No Gender Age Group 5K Time 10K Time 15K Time
1 Logslett Travis Chippewa Falls WI 1150 M 1 30-39 18:36.0 39:29.1 58:01
2 Adam Fitzpatrick Eau Claire WI 1164 M 1 18-29 19:11.2 39:57.0 59:21
3 Jacob Nash 1049 M 1 40-49 19:24.5 40:32.0 59:43
4 Tom Roth Loyal WI 1125 M 1 50-59 21:22.9 43:34.8 1:04:58
5 Melissa Zajec 1020 F 1 30-39 21:33.8 43:50.3 1:05:24
6 Gary Gullicksrud 961 M 2 40-49 21:40.4 43:48.9 1:05:29
7 Greg Ellingboe 764 M 3 40-49 21:42.1 44:22.2 1:06:04
8 Susan Rud 1063 F 1 40-49 21:42.8 44:40.3 1:06:22
9 Justin Patchin 1024 M 3 30-39 22:01.4 45:06.3 1:07:07
10 Jablonske Justin Mosinee WI 1152 M 2 30-39 21:54.6 45:42.3 1:07:36
11 Katherine Beebe Eau Claire WI 1147 F 2 18-29 22:58.9 46:13.8 1:09:12
12 Catherine Lee 787 F 2 30-39 23:09.9 46:51.2 1:10:00
13 Wayne Linderman 1055 M 4 40-49 22:35.8 48:11.9 1:10:48
14 Siri Benrud 964 F 3 30-39 23:45.1 47:07.1 1:10:52
15 Scott Biederman 965 M 5 40-49 23:21.2 48:33.8 1:11:55
16 Mike Dewitz 1041 M 4 30-39 24:57.9 51:01.1 1:15:59
17 Brendan Kwick Eau Claire WI 1118 M 3 18-29 26:50.2 49:31.0 1:16:21
18 Amber LeRoy 276 F 4 30-39 25:20.2 51:46.5 1:17:07
19 Jerri Moe Eau Claire WI 1158 F 1 50-59 25:33.5 52:12.5 1:17:46
20 Tom Glenetzke Eau Claire WI 1161 M 2 50-59 26:15.3 52:06.1 1:18:21
21 Brian Gilbert 1021 M 5 30-39 25:40.8 53:49.8 1:19:31
22 Ashley Stokely 1069 F 4 18-29 30:15.8 49:32.8 1:19:49
23 Leslie Johnson 1012 F 2 50-59 26:46.4 53:06.9 1:19:53
24 Barbara McKinley 1004 F 1 60-69 26:36.4 54:34.8 1:21:11
25 Cindy Korbol Altoona WI 1095 F 3 50-59 27:09.7 54:13.7 1:21:23
26 Sydney Chinchana 1057 F 5 30-39 26:28.3 55:47.0 1:22:15
27 Ann Phillips Altoona WI 1116 F 2 40-49 27:09.6 55:16.9 1:22:27
28 Sara cherne Duluth MN 1135 F 2 60-69 28:18.4 57:11.8 1:25:30
29 Amy Wolfe Altoona WI 1127 F 7 30-39 28:56.8 57:39.2 1:26:36
30 Matt Lunde 978 M 6 30-39 28:57.0 57:39.1 1:26:36
31 Shelly Hammel 769 F 3 18-29 29:42.4 57:02.7 1:26:45
32 Katie Mattison Eau Galle WI 1089 F 6 30-39 28:36.0 59:32.5 1:28:09
33 Jennifer Benrud Menomonie WI 1072 F 8 30-39 28:58.3 1:00:13.2 1:29:12
34 James Shannon Eau Claire WI 1146 M 6 40-49 29:19.2 59:53.1 1:29:12
35 Jablonske Renee Mosinee WI 1153 F 5 18-29 31:14.2 1:01:56.9 1:33:11
36 Lindsay Hink Altoona WI 1136 F 9 30-39 31:31.9 1:03:01.4 1:34:33
37 Kayla Pagenkopf Elk Mound WI 1105 F 6 18-29 33:51.4 1:06:15.0 1:40:06
38 Cindy Swing Eau Claire WI 1073 F 12 30-39 40:23.0 1:03:50.1 1:44:14
39 Deziree Sorenson 973 F 11 30-39 38:04.2 1:15:04.0 1:53:08
40 Jackie O'Bryan 974 F 10 30-39 38:04.0 1:15:04.9 1:53:09
41 Tom Draz 1009 M 3 50-59 36:14.2 1:17:53.8 1:54:08