Spring Fever 6/2 Mile

Overall Finish List

April 19, 2003 48°F Slight drizzle

Indianhead Track Club and local Arby's - Joe Mirr


Results by Indianhead Track Club

6 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Adam Topper             Menomonie  WI       26 ***** M 20-29        32:45   
       2    Kevin Mason             Chippewa Falls  WI  28     1 M 20-29        34:11   
       3    John Stien              Eau Claire  WI      35     1 M 30-39        34:29   
       4    David Rosenberger       Eau Claire  WI      30     2 M 30-39        35:39   
       5    Russell Delap           Brookfield  WI      46     1 M 40-49        35:50   
       6    Robb Johnson            West Bend  WI       37     3 M 30-39        36:03   
       7    Eric Gilbertson         Osseo  WI           39     4 M 30-39        36:58   
       8    Mike Revello            Altoona  WI         47     2 M 40-49        37:20   
       9    Allan Stieber           Abbotsford  WI      47     3 M 40-49        38:11   
      10    Brian Shufelt           Chippewa Falls  WI  32     5 M 30-39        38:40   
      11    Steve Wallace           Rhinelander  WI     24     2 M 20-29        38:41   
      12    Tim Holden              Chippewa Falls  WI  44     4 M 40-49        39:16   
      13    Lisa Johnson            West Bend  WI       37 ***** F 30-39        39:31   
      14    Fred Hable              Eau Claire  WI      42     5 M 40-49        39:44   
      15    Thomas M Schmitt        Eau Claire  WI      55     1 M 50-59        41:01   
      16    Dennis McGraw           Eau Claire  WI      55     2 M 50-59        41:26   
      17    Steve Hagedorn          Duluth  MN          44     6 M 40-49        41:51   
      18    Patrick Schmitt         Eau Claire  WI      50     3 M 50-59        42:21   
      19    Bob  Bruce              Eau Claire  WI      41     7 M 40-49        42:23   
      20    Bryan Huebsch           Edgar  WI           21     3 M 20-29        42:32   
      21    Mickey Lynnes           Eau Claire  WI      59     4 M 50-59        42:50   
      22    John Michna             Park Falls  WI      54     5 M 50-59        44:05   
      23    Paul Billmeyer          Eau Claire  WI      52     6 M 50-59        44:23   
      24    Bruce Coequyt           Eau Claire  WI      43     8 M 40-49        44:27   
      25    Jeanie Lubinsky         Eau Claire  WI      43     1 F 40-49        44:35   
      26    Karen Wise              Fall Creek  WI      48     2 F 40-49        46:18   
      27    Michael Salm            Chippewa Falls  WI  46     9 M 40-49        46:34   
      28    John Powers             Onalaska  WI        54     7 M 50-59        47:17   
      29    Chris De Lap            Brookfield  WI      15     1 M  1-19        48:10   
      30    Todd Johnson            Eau Claire  WI      36     6 M 30-39        48:11   
      31    Jody Myhre-Oechsle      Eau Claire  WI      26     1 F 20-29        48:35   
      32    Peggy Becker            Osseo  WI           41     3 F 40-49        49:06   
      33    Donald Schulze          Holcombe  WI        62     1 M 60-99        49:54   
      34    Joe Zeps                Eau Claire  WI      27     4 M 20-29        49:57   
      35    Anthony Schmoldt        Eau Claire  WI      21     5 M 20-29        49:59   
      36    Lynn Linton             New Auburn  WI      54     8 M 50-59        50:06   
      37    Rick Lecher             Gordon  WI          62     2 M 60-99        50:17   
      38    Jennifer Schreiter      Chelton  WI         36     1 F 30-39        50:43   
      39    Kirk Callahan           Eau Claire  WI      33     7 M 30-39        50:57   
      40    Michael Weiser          Altoona  WI         60     3 M 60-99        51:03   
      41    Ben Whitis              Eau Claire  WI      36     8 M 30-39        51:16   
      42    Jim Haley               Chippewa Falls  WI  51     9 M 50-59        51:26   
      43    Rosemary Harnly         Red Wing  MN        56     1 F 50-59        51:40   
      44    Don De Bilzen           Eau Claire  WI      40    10 M 40-49        52:30   
      45    Lisa Skifstad           Eau Claire  WI      36     2 F 30-39        53:19   
      46    Sonia Anderson          Chippewa Falls  WI  48     4 F 40-49        54:02   
      47    Robert Thorson          Chippewa Falls  WI  49    11 M 40-49        54:02   
      48    Larry W. Johnson        New Richmond  WI    56    10 M 50-59        54:19   
      49    Ellen M Wing            Chippewa Falls  WI  57     2 F 50-59        54:47   
      50    Cindy Korbol            Altoona  WI         45     5 F 40-49        54:52   
      51    Doug Pearson            Altoona  WI         60     4 M 60-99        55:11   
      52    Jennifer Michna         Park Falls  WI      18     1 F  1-19        56:11   
      53    Stacey Curtis           Eau Claire  WI      37     3 F 30-39        57:48   
      54    Mary Jo Davis           St Paul  MN         42     6 F 40-49      1:00:46   
      55    Patrick Schaefer        St Paul  MN         50    11 M 50-59      1:00:46   



2 Mile

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Seth Vircks             Stanley  WI         22 ***** M 18-29        10:44   
       2    Matt Lahn               Eau Claire  WI      27     1 M 18-29        11:15   
       3    Tim O'Reilly            Eau Claire  WI      38     1 M 30-39        11:49   
       4    Duey Bauer              Mondovi  WI         38     2 M 30-39        12:06   
       5    Matt Rantala            Eau Claire  WI      33     3 M 30-39        12:22   
       6    Dan Dotte               Eau Claire  WI      44     1 M 40-49        12:43   
       7    Emily Mason             Madison  WI         25 ***** F 18-29        12:55   
       8    Ed Blaskowski           Eau Claire  WI      36     4 M 30-39        13:19   
       9    John Schlegelmilch      Red Wing  MN        55     1 M 50-59        13:21   
      10    Tyler Hoehn             Chippewa Falls  WI  15     1 M 14-17        13:28   
      11    Gary Gullicksrud        Eleva  WI           36     5 M 30-39        13:44   
      12    Emily Blaskey           Altoona  WI         49     1 F 40-49        13:57   
      13    Kristopher Korn         Altoona  WI         13     1 M 10-13        14:02   
      14    Brian Mirr              Eau Claire  WI      13     2 M 10-13        14:04   
      15    Cody Buckli             Wausau  WI          10     3 M 10-13        14:05   
      16    Mark Wilson             Augusta  WI         43     2 M 40-49        14:09   
      17    Steve Thon              Chippewa Falls  WI  51     2 M 50-59        14:13   
      18    Travis Nelson           Altoona  WI         28     2 M 18-29        14:27   
      19    George House            Eau Claire  WI      42     3 M 40-49        14:29   
      20    Glenn Korn              Altoona  WI         39     6 M 30-39        14:30   
      21    Bob Hoehn               Chippewa Falls  WI  48     4 M 40-49        14:31   
      22    Lexi Webb               Eau Claire  WI      14     1 F 14-17        14:32   
      23    Arnie Dewitt            Chippewa Falls  WI  48     5 M 40-49        14:36   
      24    Will Schifeling         Eau Claire  WI      10     4 M 10-13        14:45   
      25    Isaiah Rozich           Altoona  WI         9      1 M  1- 9        14:45   
      26    Rory Cameron            Chippewa Falls  WI  53     3 M 50-59        14:50   
      27    Nick Hamm               Menomonie  WI       17     2 M 14-17        15:25   
      28    Casi Webb               Eau Claire  WI      12     1 F 10-13        15:52   
      29    Nate Webb               Eau Claire  WI      9      2 M  1- 9        15:53   
      30    Ray Rico                Eau Claire  WI      44     6 M 40-49        15:59   
      31    Jocelyn Possley         Chippewa Falls  WI  13     2 F 10-13        16:01   
      32    Connie Cameron          Eau Claire  WI      22     1 F 18-29        16:27   
      33    Karen Possley           Chippewa Falls  WI  47     2 F 40-49        16:27   
      34    Ron Buckli              Eau Claire  WI      69     1 M 60-99        16:55   
      35    Larry Myhre             Augusta  WI         52     4 M 50-59        16:56   
      36    Kristopher Oechsle      Eau Claire  WI      32     7 M 30-39        17:04   
      37    Karla Nicolet           Strum  WI           31     1 F 30-39        18:40   
      38    Jodi Gullicksrud        Eleva  WI           33     2 F 30-39        18:41   
      39    David Schifeling        Eau Claire  WI      48     7 M 40-49        18:43   
      40    Judy Hoehn              Chippewa Falls  WI  46     3 F 40-49        19:24   
      41    Jonathan Becker         Osseo  WI           12     5 M 10-13        19:29   
      42    Joan Hamblin            Eau Claire  WI      48     4 F 40-49        20:14   
      43    Carol Myhre             Augusta  WI         49     5 F 40-49        20:16   
      44    Grace Schmoldt          Eau Claire  WI      22     2 F 18-29        20:42   
      45    Judy Haley              Chippewa Falls  WI  50     1 F 50-59        20:42   
      46    Emma Keginski           Eleva  WI           14     2 F 14-17        21:54   
      47    Courtney Glodowski      Strum  WI           15     3 F 14-17        21:54   
      48    Carol Prescher          Wabasha  MN         63     1 F 60-99        23:22   
      49    Chris Dewitt            Chippewa Falls  WI  51     2 F 50-59        24:03   
      50    Harriet Mallor          Two Harbors  MN     49     6 F 40-49        24:17   
      51    Jack Skifstad           Eau Claire  WI       6     3 M  1- 9        24:32   
      52    Brady Skifstad          Eau Claire  WI       8     4 M  1- 9        24:49   
      53    Roger Skifstad          Eau Claire  WI      38     8 M 30-39        24:52   
      54    Sue Kittelson           Eau Claire  WI      44     7 F 40-49        25:32   
      55    McKinzi Simonsen        Chippewa Falls  WI  26     3 F 18-29        25:33   
      56    Tami Lowrie             Chippewa Falls  WI  34     3 F 30-39        26:45   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com