2011 Spring Fever

The computer clock that recorded the start  was 10 seconds slower than the clocks on the equipment recording the finishing times. These posted results have been corrected for that discrepancy.

Overall Finish List

April 09, 2011


Results By Indianhead Track Club

2 Mile race

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

1

Darin Lau Eau Claire WI

282

15

M

1 14-18

11:06.0

2

Tim O'Reilly Chippewa Falls WI

349

46

M

1 40-49

12:38.7

3

Matt Rau Eau Claire WI

309

26

M

1 19-29

13:22.0

4

Michael Barnhardt Jr Eau Claire WI

321

34

M

1 30-39

13:23.1

5

Brian McAlister Chippewa Falls WI

322

51

M

1 50-59

13:47.2

6

Fred Hable Eau Claire WI

333

50

M

2 50-59

13:53.0

7

Garrett Walters Eau Claire WI

299

9

M

1 0- 9

13:55.8

8

Christopher Warner Independence WI

316

14

M

2 14-18

14:28.1

9

Molly Peterson Altoona WI

294

23

F

1 19-29

14:28.6

10

Jack Skifstad Eau Claire WI

341

14

M

3 14-18

14:36.2

11

Bob Hoehn Eau Claire WI

270

56

M

3 50-59

14:38.8

12

Michael Peterson Altoona WI

293

20

M

2 19-29

14:42.3

13

Morgan Barnhardt Eau Claire WI

319

11

F

1 10-13

14:43.8

14

Dan Lau Eau Claire WI

281

11

M

1 10-13

14:49.5

15

Stephanie Lau Eau Claire WI

284

20

F

2 19-29

15:03.1

16

Brady Linderman Altoona WI

331

13

M

2 10-13

15:12.2

17

Danielle Gerbitz Mukwonago WI

267

14

F

1 14-18

15:28.1

18

Angela Kuchta Altoona WI

280

37

F

1 30-39

16:04.3

19

Jeanne Miller Eau Claire WI

307

56

F

1 50-59

16:05.5

20

Alussa Davis Jim Falls WI

311

14

F

2 14-18

16:14.6

21

Thomas Davis Jim Falls WI

310

43

M

2 40-49

16:28.4

22

Gabrielle Curtis Eau Claire WI

262

14

F

3 14-18

16:35.2

23

Annie Brenizer Eau Claire WI

257

15

F

4 14-18

16:35.3

24

Joe Lau Eau Claire WI

283

43

M

3 40-49

16:52.4

25

Connie Holden Peterson Altoona WI

272

55

F

2 50-59

16:54.3

26

Mark Waite Eau Claire WI

326

57

M

4 50-59

16:59.0

27

Barbara E. McKinley Chippewa Falls WI

343

61

F

1 60-69

17:01.7

28

Molly Barnhardt Eau Claire WI

318

9

F

1 0- 9

17:13.6

29

Stacey Curtis Eau Claire WI

264

45

F

1 40-49

17:17.8

30

Karen Possley Chippewa Falls WI

312

55

F

3 50-59

17:21.9

31

Grant Curtis Eau Claire WI

263

11

M

3 10-13

17:25.7

32

Sabrina Hagstrom Eau Claire WI

269

8

F

2 0- 9

17:42.1

33

Chris Roth Loyal WI

327

51

F

4 50-59

17:49.0

34

Julia Kristine Machgan Eau Claire WI

289

14

F

5 14-18

17:57.5

35

Mike Weiser Eau Claire WI

344

68

M

1 60-69

17:58.9

36

Arik Skifstad Eau Claire WI

342

10

M

4 10-13

18:08.4

37

Roger Skifstad Eau Claire WI

340

46

M

4 40-49

18:09.6

38

Tanner Thompson Fall Creek WI

338

9

M

2 0- 9

18:12.2

39

Logan Lau Altoona WI

325

7

M

3 0- 9

18:14.3

40

Nicole Jaeger Fall Creek WI

276

15

F

6 14-18

18:28.4

41

Leah Myhre Eleva WI

335

10

F

2 10-13

18:34.8

42

Mary Clair Belotendos Eau Claire WI

332

12

F

3 10-13

18:43.7

43

David Rush Eau Claire WI

297

28

M

3 19-29

18:47.0

44

Adam Kastendieck Eau Claire WI

278

31

M

2 30-39

18:54.1

45

Justin Lau Altoona WI

324

10

M

5 10-13

18:57.6

46

Jake Nelson Altoona WI

305

9

M

4 0- 9

18:58.9

47

Kate Harris Altoona WI

323

10

F

4 10-13

19:03.4

48

La Shawn Nelson Altoona WI

290

35

F

2 30-39

19:05.3

49

Kyle Leonard

308

8

M

5 0- 9

19:06.1

50

Nathan Warner Independence WI

317

12

M

6 10-13

19:10.5

51

Darnelle Paitel Eau Claire WI

292

32

F

3 30-39

19:22.7

52

Marva Sahs Spooner WI

298

62

F

2 60-69

19:33.0

53

Linda Aldana Altoona WI

254

26

F

3 19-29

19:33.5

54

Jeff Winrich Altoona WI

303

46

M

5 40-49

19:43.4

55

Sarah Kuenkel Eau Claire WI

347

48

F

2 40-49

19:54.1

56

Jonathan James Alexander Eau Claire WI

304

42

M

6 40-49

20:06.2

57

Sydney Brennan Eau Claire WI

259

8

F

3 0- 9

20:31.2

58

Mikaela Walters Eau Claire WI

300

12

F

5 10-13

20:38.4

59

Noah Olson Altoona WI

337

7

M

6 0- 9

20:41.4

60

Judy Hoehn Chippewa Falls WI

271

54

F

5 50-59

20:43.3

61

Mary Lou Kaeppel Wisconsin Rapids WI

277

51

F

6 50-59

20:49.3

62

April Burback Eau Claire WI

260

34

F

4 30-39

20:58.1

63

Charly Kostka Eau Claire WI

345

33

F

5 30-39

21:12.7

64

Melissa Duex Chippewa Falls WI

334

40

F

3 40-49

21:12.9

65

Angela Theisen Eau Claire WI

346

35

F

6 30-39

21:23.9

66

Angie Clark Mondovi WI

261

33

F

7 30-39

21:24.0

67

Jake Linderman Altoona WI

330

14

M

4 14-18

21:25.8

68

Will Pooley Eau Claire WI

348

61

M

2 60-69

21:28.1

69

Ron Buckley Eau Claire WI

350

76

M

1 70-79

21:28.2

70

Natia Batz Eau Claire WI

255

8

F

4 0- 9

21:49.8

71

Carol Prescher Wabasha MN

306

71

F

1 70-79

21:54.5

72

Michael Olson Altoona WI

336

40

M

7 40-49

22:08.3

73

Philip McGuirk Menomonie WI

313

72

M

2 70-79

22:09.0

74

Phil Rechek Altoona WI

295

37

M

3 30-39

22:22.9

75

Brooke Jaeger Fall Creek WI

273

14

F

7 14-18

22:40.1

76

Morgan Jaeger Fall Creek WI

275

12

F

6 10-13

23:30.6

77

Nikki Brasda-Rindal Strum WI

256

34

F

8 30-39

23:44.3

78

Bill Rindal Strum WI

296

33

M

4 30-39

23:51.3

79

Susan Gibbs Eau Claire WI

328

67

F

3 60-69

24:09.6

80

Mona Grimm Eau Claire WI

268

45

F

4 40-49

24:17.2

81

Trinity Lontz Fall Creek WI

287

6

F

5 0- 9

25:41.5

82

Trista Lontz Fall Creek WI

288

37

F

9 30-39

25:52.7

83

Treyten Lontz Fall Creek WI

286

4

M

7 0- 9

26:54.6

84

Chris Lontz Fall Creek WI

285

45

M

8 40-49

26:55.3

85

Lisa Jaeger Fall Creek WI

274

41

F

5 40-49

27:00.5

86

Karen Woodie Fall Creek WI

302

29

F

4 19-29

27:40.5

87

Sue Barnhardt Chippewa Falls WI

314

55

F

7 50-59

29:50.7

88

Rebecca Barnhardt Eau Claire WI

320

30

F

10 30-39

29:51.5

89

Janet Boss Hayward WI

315

54

F

8 50-59

31:32.9

90

Christine Ertl Lublin WI

266

49

F

6 40-49

33:20.3

91

Sherri Linderman Altoona WI

329

39

F

11 30-39

34:05.2

92

Rita Clark Chippewa Falls WI

339

68

F

4 60-69

40:44.5

 

6 Mile race

Place

Name City

Bib No

Age

Gender

Age Group

Time

1

Brent Kann Eau Claire WI

947

24

M

1 19-29

31:58.1

2

Jay Milz Loyal WI

944

25

M

2 19-29

34:06.7

3

Brady Anderson Eau Claire WI

873

33

M

1 30-39

34:41.5

4

Chris Kamrath Chippewa Falls WI

891

28

M

3 19-29

37:18.7

5

Aaron Marjaia Genesee Depot WI

952

35

M

2 30-39

37:50.6

6

J Olson Eau Claire WI

946

51

M

1 50-59

38:33.7

7

Chris Vetter Chippewa Falls WI

956

37

M

3 30-39

38:38.5

8

Chris F. Huse Eau Claire WI

963

49

M

1 40-49

39:28.3

9

Tim Nelson Plum City WI

973

37

M

4 30-39

40:20.5

10

David Riplinger Fall Creek WI

931

21

M

4 19-29

40:25.9

11

Paul Kuchta Altoona WI

894

41

M

2 40-49

40:28.1

12

Carl Walters Eau Claire WI

919

44

M

3 40-49

40:30.3

13

Tad Beeksma Eau Claire WI

959

37

M

5 30-39

40:35.8

14

Randy Aumann Loyal WI

940

45

M

4 40-49

40:43.3

15

Steve Swartz Eau Claire WI

950

34

M

6 30-39

41:17.0

16

Steve J Boss Hayward WI

878

55

M

2 50-59

42:07.6

17

Bryon Graun Dorchester WI

886

33

M

7 30-39

42:14.0

18

Tom Roth Loyal WI

948

51

M

3 50-59

42:22.9

19

Wendy Bengtson Chippewa Falls WI

955

45

F

1 40-49

43:02.0

20

Jeff Rogers Eau Claire WI

933

24

M

5 19-29

43:11.9

21

Anke Sauer Eau Claire WI

909

42

F

2 40-49

43:28.3

22

Fred W Jaeger Fall Creek WI

889

41

M

5 40-49

43:57.3

23

Susan C. Rud Mondovi WI

905

38

F

1 30-39

44:04.4

24

Dennis McGraw Eau Claire WI

967

63

M

1 60-69

44:13.3

25

Jeff Smith Mondovi WI

912

58

M

4 50-59

44:16.6

26

Mark Willer Altoona WI

921

53

M

5 50-59

44:33.2

27

Jeremiah Fredrickson Elk Mound WI

966

34

M

8 30-39

44:43.1

28

Bruce Hiebl Curtiss WI

935

37

M

9 30-39

44:47.4

29

Wayne Linderman Altoona WI

954

39

M

10 30-39

45:07.5

30

Brian Hallgren Medford WI

887

50

M

6 50-59

45:14.0

31

Douglas Brandt Wilson WI

928

67

M

2 60-69

45:55.1

32

Dylan Leonard

929

53

M

7 50-59

45:57.1

33

Amy Rennock Eau Claire WI

969

35

F

2 30-39

46:29.7

34

Victoria Durand Eau Claire WI

949

21

F

1 19-29

46:52.2

35

Matt Brown Amery WI

880

38

M

11 30-39

46:54.3

36

Tania Riske Eau Claire WI

904

38

F

3 30-39

47:15.5

37

Leslie Johnson Eau Claire WI

890

53

F

1 50-59

48:27.1

38

Kathie Schaus Chippewa Falls WI

964

49

F

3 40-49

48:45.3

39

Kristin Swenson Eau Claire WI

958

27

F

2 19-29

49:10.8

40

Trent Mobraaten Eau Claire WI

901

42

M

6 40-49

49:24.5

41

Peter Myhrer Wausau WI

943

17

M

1 14-18

49:31.3

42

Rebecca M Martin Chippewa Falls WI

899

45

F

4 40-49

49:41.2

43

Travis Nelson Altoona WI

930

36

M

12 30-39

49:51.9

44

Dan Saeger Eau Claire WI

907

40

M

7 40-49

50:03.5

45

Emily Barnes Eau Claire WI

874

29

F

3 19-29

50:34.1

46

Seth Boyea Oshkosh WI

941

19

M

6 19-29

50:38.5

47

Rich Chryst Altoona WI

881

53

M

8 50-59

50:40.5

48

Amanda Tomesh Altoona WI

916

31

F

4 30-39

50:55.0

49

Don Marjala Eau Claire WI

953

60

M

3 60-69

50:57.2

50

Ann Phillips Altoona WI

977

45

F

5 40-49

51:05.2

51

Cindy Korbol Altoona WI

976

55

F

2 50-59

51:08.8

52

Audrey Woznicki Eau Claire WI

923

46

F

6 40-49

51:36.4

53

Christine Rush Eau Claire WI

906

27

F

4 19-29

52:07.1

54

Lori Mueller Chippewa Falls WI

902

49

F

7 40-49

52:27.4

55

Mary Kae Walters Eau Claire WI

920

42

F

8 40-49

52:51.6

56

Micah Strunk Eau Claire WI

915

22

M

7 19-29

53:02.8

57

Bob Hearox Eau Claire WI

945

45

M

8 40-49

53:19.0

58

Dayo Sarumi Eau Claire WI

908

33

F

5 30-39

53:21.5

59

Catherine Thompson Eau Claire WI

951

32

F

6 30-39

53:34.3

60

Nate Kuenkel Eau Claire WI

972

35

M

13 30-39

53:43.1

61

April Bleske-Rechek Altoona WI

877

36

F

7 30-39

53:51.0

62

Autumn Bass Altoona WI

932

29

F

5 19-29

54:13.6

63

Carla Wallen Eau Claire WI

918

48

F

9 40-49

54:18.7

64

David Arthur Thompson Fall Creek WI

962

51

M

9 50-59

54:40.6

65

Jennifer C. Reames Eau Claire WI

903

36

F

8 30-39

54:58.1

66

Brett Schroedel Eau Claire WI

911

30

M

14 30-39

55:07.9

67

Jan Schrader Eau Claire WI

910

51

F

3 50-59

55:17.3

68

Rick Lecher Gordon WI

896

70

M

1 70-79

55:21.0

69

Andrew L Dowd Eau Claire WI

884

29

M

8 19-29

55:24.2

70

Jaci Grafenberg Eau Claire WI

974

26

F

6 19-29

55:41.4

71

Bam Grafenberg Eau Claire WI

975

30

M

15 30-39

55:42.2

72

Mark Dunn Altoona WI

970

32

M

16 30-39

56:20.6

73

Emily Berg Eau Claire WI

875

32

F

9 30-39

56:34.6

74

Kris Midthun Altoona WI

965

42

F

10 40-49

56:36.4

75

Beth Devney Fall Creek WI

883

47

F

11 40-49

56:42.1

76

Vicki Osley Eau Claire WI

978

35

F

10 30-39

56:45.3

77

Michael Barnhardt Chippewa Falls WI

934

55

M

10 50-59

57:00.7

78

Duane Oyem Eau Claire WI

957

66

M

4 60-69

57:14.2

79

Bill Maierhofer Eau Claire WI

927

61

M

5 60-69

57:35.0

80

Heidi Garborg-Mueller Strum WI

968

41

F

12 40-49

58:07.4

81

Jerri Moe Eau Claire WI

937

49

F

13 40-49

1:00:08.4

82

Ethan Strunk Eau Claire WI

914

18

M

2 14-18

1:00:49.4

83

Melody Ann Brennan Eau Claire WI

879

35

F

11 30-39

1:00:51.2

84

Karen Myhre Eleva WI

971

37

F

12 30-39

1:00:51.2

85

Vance Krupa Chippewa Falls WI

893

50

M

11 50-59

1:00:54.9

86

Shelley Krupa Chippewa Falls WI

892

46

F

14 40-49

1:00:54.9

87

Sherilyn M. Riedel Eleva WI

926

53

F

4 50-59

1:01:55.0

88

Brenda Sue Thompson Fall Creek WI

961

50

F

5 50-59

1:03:27.4

89

Karen Simonson Altoona WI

960

62

F

1 60-69

1:04:03.7

90

Karen Herman Bloomer WI

888

32

F

13 30-39

1:04:24.5

91

Billie Sue Brush Trempealeau WI

938

42

F

15 40-49

1:05:27.6

92

Kim Ellis Eau Claire WI

942

38

F

14 30-39

1:05:29.6

93

Rita Lingen Stanley WI

897

40

F

16 40-49

1:07:19.3

94

Jennifer Sobotta Bloomer WI

913

34

F

15 30-39

1:09:04.8

95

Shelby Heuer Eau Claire WI

925

33

F

16 30-39

1:09:19.9

96

Bob St. Louis Eau Claire WI

936

78

M

2 70-79

1:13:25.8