2011 Tortoise and Hare

Overall Finish List

July 27, 2011


Results By Indianhead Track Club

Tortoise and Hare

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Time

1

Brett Kann Rice Lake WI

572

M

1 19-29

14:55.1

2

Andy Warren Eau Claire WI

567

M

2 19-29

15:02.5

3

Clint Loker Menomonie WI

563

M

3 19-29

15:23.1

4

Justus Bibeau Saint Paul MN

562

M

4 19-29

15:33.3

5

Dan Schwamberger Eau Claire WI

517

M

1 30-39

15:37.9

6

Nick johnson Eau Claire WI

459

M

5 19-29

16:35.7

7

Nick Wagner Eau Claire WI

587

M

1 0-18

17:14.4

8

Jeff Andrew Eau Claire WI

560

M

2 30-39

17:25.1

9

Michael Olson Altoona WI

492

M

1 40-49

17:32.4

10

Dani Fischer Eau Claire WI

432

F

1 19-29

17:45.1

11

JP Nelson Eau Claire WI

487

M

2 0-18

17:45.3

12

Carson Dayne Mondovi WI

555

M

3 30-39

17:54.5

13

Kyle Steiner Menomonie WI

561

M

6 19-29

18:12.3

14

Chris Huse Eau Claire WI

557

M

1 50-59

18:22.8

15

Logan Baier Chippewa Falls WI

588

M

7 19-29

18:23.5

16

Duey Bauer Mondovi WI

404

M

2 40-49

18:27.1

17

Chris Vetter Chippewa Falls WI

536

M

4 30-39

18:29.9

18

Marcie Schwamberger Eau Claire WI

518

F

1 30-39

18:34.2

19

Tim Nelson Plum City WI

488

M

5 30-39

18:36.0

20

Ben Theyerl Altoona WI

998

M

3 0-18

18:39.7

21

Andrew Zabel Elk Mound WI

541

M

4 0-18

18:40.3

22

Tad Beeksma Eau Claire WI

590

M

6 30-39

18:55.1

23

Paul Meznarich Altoona WI

486

M

7 30-39

19:00.4

24

Tim O'Reilly Chippewa Falls WI

869

M

3 40-49

19:04.0

25

Adam Smit Stanley WI

520

M

8 30-39

19:16.8

26

Brett Bachmar Elk Mound WI

570

M

5 0-18

19:17.0

27

Daniel DeLestry Eau Clarie WI

426

F

1 0-18

19:21.4

28

Randy Aumann Loyal WI

984

M

4 40-49

19:25.2

29

Iise Renner Eau Claire WI

577

F

2 19-29

19:26.6

30

Wendy Bengston Chippewa Falls WI

994

F

1 40-49

19:37.0

31

Ed Reitz Colfax WI

558

M

5 40-49

19:43.1

32

Mitchele Warner Independence WI

569

M

6 0-18

19:55.6

33

John Polus Eau Claire WI

594

M

7 0-18

20:10.0

34

Ricardo Buckley Eau Claire WI

413

M

9 30-39

20:27.6

35

Tracey Cote Oakland ME

424

F

2 40-49

20:31.7

36

Heidi Hujik Eau claire WI

456

F

2 0-18

20:39.7

37

Meg Van de loo Eau Claire WI

553

F

3 0-18

20:45.8

38

Susan Rud Mondovi WI

504

F

2 30-39

20:50.9

39

David Pedersen Stillwater MN

496

M

8 19-29

21:03.2

40

Wayne Linderman Altoona WI

473

M

10 30-39

21:17.2

41

Jana Schilmoeller Eau Claire WI

509

F

3 30-39

21:23.5

42

Tim Baker Eau Claire WI

403

M

9 19-29

21:28.7

43

Michael Witter Chippewa fALLS WI

539

M

10 19-29

21:29.4

44

Michael La Gow Augusta WI

551

M

11 30-39

21:45.4

45

Derek Gingerich Eau Claire WI

559

M

12 30-39

21:53.3

46

Elly King Rice Lake WI

995

F

4 0-18

21:59.2

47

Mark Stoeger Eau Claire WI

993

M

11 19-29

22:07.6

48

Alyssa Harp Eau Claire WI

447

F

5 0-18

22:08.7

49

Peter Buckli Eau Claire WI

415

M

2 50-59

22:26.6

50

Steve Peterson New Richmond WI

498

M

1 60-69

22:50.4

51

Stephanie Lau Eau Claire WI

986

F

3 19-29

22:50.9

52

Christopher Schrader Eau Claire WI

512

M

12 19-29

23:01.6

53

Todd Pauls Altoona WI

495

M

13 30-39

23:12.1

54

Jeanie Lubinsky Eau Claire WI

474

F

1 50-59

23:12.2

55

Brianna Smit Stanley WI

521

F

4 30-39

23:24.8

56

Amanda Tomesh Altoona WI

532

F

5 30-39

23:34.0

57

Lisa Pomazal Eau Claire WI

500

F

6 30-39

23:51.2

58

Quin Wagner Eau Claire WI

586

M

8 0-18

23:54.3

59

Kelsey Stuttgen u4sct9n WI

527

F

6 0-18

23:57.0

60

Cindy Korbol Altoona WI

580

F

2 50-59

24:26.7

61

Hope Saeger Eau Claire WI

507

F

7 30-39

24:32.0

62

Garrett Walter Eau Claire WI

596

M

9 0-18

24:33.7

63

Nickole Schmidt Eau Claire WI

510

F

4 19-29

24:44.3

64

Stuart May Kirkland WA

482

M

14 30-39

24:50.6

65

Rich Chryst Altoona WI

421

M

3 50-59

24:53.7

66

Don Schultz Groveland IL

513

M

4 50-59

24:56.1

67

Erica Hraban Chippewa Falls WI

453

F

8 30-39

24:56.2

68

Eric Olson Chippewa Falls WI

579

M

6 40-49

25:03.6

69

Matt Tiegs Baldwin WI

531

M

15 30-39

25:18.2

70

Ann Philips Altoona WI

582

F

3 40-49

25:20.2

71

Philip Velleux Eau Claire WI

581

M

13 19-29

25:21.3

72

Josh Hraban Chippewa Falls WI

454

M

16 30-39

25:26.0

73

Katelyn Pedersen Eau Claire WI

497

F

5 19-29

25:36.2

74

Jack Voller Eau Claire WI

992

M

10 0-18

25:42.2

75

Thomas Stewart Thorp WI

525

M

11 0-18

25:45.1

76

Jenny Duellman Lublin WI

429

F

9 30-39

25:46.1

77

Steve Thompson Eau Claire WI

530

M

7 40-49

25:55.9

78

Jami Zwiefelhofer Bloomer WI

545

F

6 19-29

26:01.9

79

Charles Russell Eau Claire WI

505

M

2 60-69

26:03.5

80

Gary Frueh Eau Claire WI

433

M

5 50-59

26:04.4

81

Daniel Lau Eau Claire WI

991

M

12 0-18

26:09.4

82

Joseph Copa Eau Claire WI

422

M

8 40-49

26:10.7

83

Liam Copa Eau Claire WI

423

M

13 0-18

26:12.7

84

Chris Stuttgen Altoona WI

583

M

17 30-39

26:14.7

85

Sara Croker Wausau WI

556

F

7 0-18

26:18.4

86

Ken Christenson Menomonie WI

420

M

9 40-49

26:19.3

87

Anna Goebel Eau Claire WI

441

F

7 19-29

26:20.4

88

Deanne Brown Eau Claire WI

410

F

10 30-39

26:32.2

89

Kelly Wonder Eau Claire WI

598

F

11 30-39

26:36.9

90

Bill Wonder Eau Claire WI

599

M

18 30-39

26:37.0

91

Chris Kreger La Crosse WI

591

M

19 30-39

26:37.1

92

Marcuss Kamrath Eau Claire WI

574

M

14 0-18

26:44.8

93

Ciara Doenier Independence WI

997

F

8 0-18

26:47.6

94

Dave Croker Wausau WI

425

M

10 40-49

26:47.8

95

Christa Gerber Eau Claire WI

440

F

4 40-49

26:50.8

96

Cody Buckli Wausau WI

414

M

15 0-18

26:53.3

97

Ann Seidl Eau Claire WI

573

F

5 40-49

26:56.8

98

Unknown Partic. 740

740

M

16 0-18

27:10.3

99

Lindsey Huck Eau Claire WI

455

F

8 19-29

27:12.1

100

Jeff Draeger East Peoria IL

428

M

20 30-39

27:14.7

 

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Time

101

Kenneth Retzl Las Vegas NV

502

M

21 30-39

27:16.9

102

Unknown Partic. 742

742

M

17 0-18

27:18.9

103

Vicki Osley Eau Claire WI

494

F

12 30-39

27:26.9

104

Bethany Williams Eau Claire WI

538

F

9 19-29

27:29.8

105

Ryan Kling New Richmond WI

464

M

18 0-18

27:30.8

106

Emma Kling New Richmond WI

463

F

9 0-18

27:31.3

107

Barb Kling New Richmond WI

462

F

10 0-18

27:32.2

108

Pam Ogden Eau Claire WI

491

F

3 50-59

27:35.8

109

Ilona Meagher Caledonia IL

484

F

6 40-49

28:05.7

110

Jami Mapson Altoona WI

480

F

13 30-39

28:08.1

111

Heather May kirkland WA

481

F

10 19-29

28:11.2

112

Andrew Gast Chippewa Falls WI

593

M

22 30-39

28:15.3

113

Erika Maas Eau Claire WI

475

F

14 30-39

28:49.0

114

Mark Waite Eau Claire WI

547

M

6 50-59

28:55.4

115

Kellie Sopata Eau Claire WI

523

F

11 19-29

29:07.7

116

Jenny Larson Eleva WI

467

F

15 30-39

29:07.9

117

Beth Schott Eau Claire WI

511

F

12 19-29

29:09.7

118

Sarah Herrmann Eau Claire WI

451

F

13 19-29

29:17.3

119

Aryn Jurewicz Eau Claire WI

461

F

14 19-29

29:21.7

120

Carlos Lapuente Orendain Independence WI

568

M

19 0-18

29:38.6

121

kalina Gauvin Eau Claire WI

437

F

15 19-29

29:40.4

122

Dawn Heaviland Eau Claire WI

449

F

7 40-49

29:44.4

123

Ellie Kanke Deerbrook WI

550

F

16 19-29

29:49.3

124

Mackenzie Gabler Eau Claire WI

435

F

17 19-29

29:54.2

125

Dawn Gast Chippewa Falls WI

592

F

16 30-39

30:09.7

126

Rick Thole Eau Claire WI

529

M

23 30-39

30:12.1

127

Melissa Duex Chippewa Falls WI

576

F

8 40-49

30:14.4

128

Charly Kostka Eau Claire WI

575

F

17 30-39

30:14.7

129

Amy Hassenstab Chaska MN

448

F

18 19-29

30:17.8

130

Karen Warner Eau Claire WI

537

F

19 19-29

30:27.9

131

Daniel Duffenbach Chippewa Falls WI

589

M

7 50-59

30:33.0

132

Emily Schultz Groveland IL

514

F

11 0-18

30:45.2

133

Alicia Schaub Eau Claire WI

508

F

20 19-29

30:45.8

134

Alex Hagberg Elk Mound WI

444

F

12 0-18

30:48.3

135

Chris Jaenke Elk Mound WI

990

M

20 0-18

30:48.5

136

Jennifer Frueh Eau Claire WI

434

F

18 30-39

30:53.2

137

Noelle Urlaub Eau Claire WI

535

F

13 0-18

31:01.9

138

Michelle Urlaub Eau Claire WI

534

F

9 40-49

31:02.5

139

Chrystal Steiger Chippewa Falls WI

524

F

21 19-29

31:25.1

140

Brian Amundson Eau Claire WI

985

M

3 60-69

31:26.0

141

Grant Bauste Menomonie WI

405

M

24 30-39

31:26.6

142

Ann Haurock Eau Claire WI

585

F

4 50-59

31:40.1

143

Nicole Nemec Eau Claire WI

489

F

19 30-39

31:41.0

144

Kim Ellis Eau Claire WI

595

F

20 30-39

31:42.2

145

Kristina Risler Fall Creek WI

503

F

21 30-39

31:44.0

146

Stacy Tanner Fall Creek WI

528

F

22 30-39

32:05.9

147

Lindsay Gresch Eau Claire WI

549

F

22 19-29

32:10.7

148

Kelsey Zielke Duluth MN

544

F

23 19-29

32:16.3

149

Jack Myhre Eleva WI

865

M

21 0-18

32:25.0

150

Ron Buckli Eau Claire WI

416

M

1 70-99

32:34.9

151

Brenda Thompson Fall Creek WI

584

F

5 50-59

32:45.2

152

Anthony Truss Eau Claire WI

546

M

11 40-49

32:45.6

153

Sheila Severson Mondovi WI

519

F

10 40-49

32:54.0

154

Morgan Gauvin Eau Claire WI

439

F

14 0-18

33:01.7

155

Terra Bauste Menomonie WI

406

F

23 30-39

33:03.4

156

Stephanie Koepp Eau Claire WI

465

F

24 19-29

33:03.9

157

Samantha Mace Eau Claire WI

477

F

15 0-18

33:04.2

158

Amber Ahlers Eau Claire WI

401

F

25 19-29

33:04.5

159

Erin Hoppenjan Menomonie WI

452

F

26 19-29

33:04.5

160

Kelly Pietsch Eau Claire WI

499

F

27 19-29

33:06.3

161

Larry Johnson New Richmond WI

458

M

4 60-69

33:12.2

162

Nadine Olson Eau Claire WI

493

F

6 50-59

33:23.0

163

Brinana Doenier Independence WI

996

F

16 0-18

33:29.0

164

Gretchen Hudacek Fall Creek WI

983

F

7 50-59

33:29.5

165

Trista Zank Fall Creek WI

542

F

24 30-39

33:30.4

166

Jillian Botz Mayer MN

407

F

25 30-39

33:32.3

167

Carol Billmeyer Eau Claire WI

548

F

8 50-59

34:05.3

168

Lean Myhre Eleva WI

867

F

17 0-18

34:15.9

169

Melanie Meinen Bloomer WI

485

F

26 30-39

34:17.8

170

Michelle Stowell Eau claire WI

526

F

27 30-39

34:18.4

171

Sherilyn Hunt Eau Claire WI

457

F

11 40-49

34:18.6

172

Bob St. Louis Eau Claire WI

554

M

2 70-99

34:43.9

173

Gary Petranek Geneva IL

987

M

8 50-59

34:48.1

174

Claudia Schwartz Eau Claire WI

988

F

18 0-18

35:05.2

175

Jamie Dunn Eau Claire WI

430

F

28 30-39

35:13.4

176

Melissa Makela Chipppewa Falls WI

478

F

28 19-29

35:31.9

177

Katie Krantz Chippewa Falls WI

466

F

29 30-39

35:32.0

178

Carla Mansky Eau Claire WI

479

F

30 30-39

36:05.4

179

Philip McGuirk Menomonie WI

483

M

3 70-99

36:09.0

180

Mikaela Walters Eau Claire WI

597

F

19 0-18

36:15.1

181

Myhre Fletcher Eleva WI

864

M

22 0-18

36:19.7

182

Kyle Leonard Eau Claire WI

472

M

23 0-18

36:23.2

183

Elli Hudacek Fall Creek WI

989

F

20 0-18

36:23.2

184

Dylan Leonard Eau Claire WI

471

M

9 50-59

36:30.3

185

Sara Winter Eau Claire WI

552

F

31 30-39

36:34.5

186

Mike Maas Eau Claire WI

476

M

12 40-49

36:46.5

187

Ethan Schultz Groveland IL

515

M

24 0-18

37:00.8

188

Sydney Lawless New Berlin WI

470

F

21 0-18

37:01.8

189

Rhea Smith Eau Claire WI

522

F

29 19-29

37:02.0

190

Todd Dunn Eau Claire WI

431

M

25 30-39

37:07.9

191

Johanna Lawless New Berlin WI

469

F

12 40-49

37:21.7

192

Amanda Hanke Eau Claire WI

446

F

30 19-29

37:35.5

193

Liz Schultz Groveland IL

516

F

22 0-18

37:35.8

194

Constance Russell Eau Claire WI

506

F

1 60-69

37:41.1

195

Heidi Zielke Bruce WI

543

F

13 40-49

38:34.7

196

Lauren Graff Eleva WI

866

F

23 0-18

38:39.5

197

Karen Myhre Eleva WI

852

F

32 30-39

38:40.0

198

Ann Johnson Eau Claire WI

566

F

14 40-49

38:54.8

199

Amanda Steffen Mondovi WI

571

F

31 19-29

39:27.2

200

Mary Ann Kilness Eau Claire WI

564

F

32 19-29

39:29.1

 

Place

Name City

Bib No

Gender

Age Group

Time

201

Sonja Gilbertson Strum WI

578

F

9 50-59

39:53.6

202

Alyssa Gresham Altoona WI

442

F

33 19-29

40:02.0

203

Marcie Young Eau Calire WI

540

F

33 30-39

40:25.4

204

Pamela Carnes Eau Claire WI

565

F

15 40-49

40:36.0

205

Valerie Poppy New Richmond WI

501

F

34 19-29

41:14.9

206

Tessa Lang Chippewa Falls WI

824

F

35 19-29

41:15.0

207

Sue Brehm Altoona WI

409

F

2 60-69

41:50.3

208

Jane Nessel Altoona WI

490

F

10 50-59

41:51.5

209

margo doenier Indenpendence WI

427

F

16 40-49

42:25.4

210

Shannon Joshi Eau Claire WI

460

F

34 30-39

45:08.2

211

Tanya Boudreaux Altoona WI

408

F

17 40-49

46:05.2

212

Peggy Troller Downing WI

533

F

11 50-59

51:40.0

213

Anne Hammersmith Eau Claire WI

445

F

35 30-39

51:41.4

214

Laurie Gauvin Eau Claire WI

438

F

18 40-49

52:38.3

215

Larry Heaviland Eau Claire WI

450

M

10 50-59

52:40.8

216

Chandra Gauvin Chippewa Falls WI

436

F

19 40-49

52:45.1

217

Jenny Sem Eau Claire WI

999

F

36 19-29

53:31.6

218

Alesa Buckley Eau Claire WI

411

F

24 0-18

59:37.5

219

Lori Buckley Eau Claire WI

412

F

36 30-39

59:47.6