2012 Tortoise and Hare

Overall Finish List

July 25, 2012


Results By Indianhead Track Club

5K

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 George Carlson Eau Claire WI 1872 26 M 1 18-29 16:44.3 16:44.3
2 Tony Bye Chippewa Falls WI 1718 22 M 2 18-29 17:03.3 17:03.3
3 J.P. Nelson Eau Claire WI 1760 15 M 1 14-17 17:09.8 17:09.8
4 Brian Patrick Farley Eau Claire WI 1725 20 M 3 18-29 17:13.5 17:13.5
5 Jeff Andrew Eau Claire WI 1866 33 M 1 30-39 17:52.2 17:52.2
6 Tim McManus Eau Claire WI 1757 23 M 4 18-29 18:32.3 18:32.3
7 Carson Dayne Mondovi WI 1747 32 M 2 30-39 18:40.8 18:40.8
8 Rob Vanderloop Elk Mound WI 1824 32 M 3 30-39 18:43.4 18:43.4
9 Christopher Kamrath Chippewa Falls WI 1826 29 M 5 18-29 19:20.0 19:20.0
10 Cody Buckli Wausau WI 1710 19 M 6 18-29 19:29.1 19:29.1
11 Adam Smit Stanley WI 1774 31 M 4 30-39 19:32.2 19:32.2
12 Tad Beeksma Eau Claire WI 1898 39 M 5 30-39 19:41.9 19:41.9
13 Chris Huse Eau Claire WI 1448 51 M 1 50-59 19:44.8 19:44.8
14 Chris Vetter Chippewa Falls WI 1778 38 M 6 30-39 19:49.8 19:49.8
15 Logan Baier Chippewa Falls WI 1891 27 M 7 18-29 19:56.7 19:56.7
16 Tim Nelson Plum City WI 1862 39 M 7 30-39 19:57.6 19:57.6
17 Randy Aumann Loyal WI 1829 46 M 1 40-49 20:31.0 20:31.0
18 Ricardo Buckley Eau Claire WI 1708 33 M 8 30-39 20:46.7 20:46.7
19 Mike Bye Chippewa Falls WI 1717 51 M 2 50-59 20:49.0 20:49.0
20 David Lombardo Eau Claire WI 1885 51 M 3 50-59 20:51.2 20:51.2
21 Nash Steven Weiss Alma WI 1781 15 M 2 14-17 21:17.4 21:17.4
22 Alyssa Harp Eau Claire WI 1731 17 F 1 14-17 21:35.8 21:35.8
23 Bradley Sarauer Eau Claire WI 1772 33 M 9 30-39 21:37.6 21:37.6
24 Basil Hable Eau Claire WI 1729 15 M 3 14-17 22:02.9 22:02.9
25 Alex Baca Eau Claire WI 1864 17 M 4 14-17 22:06.7 22:06.7
26 Jerry Worley Eau Claire WI 1822 53 M 4 50-59 22:10.3 22:10.3
27 Justin Gleiter Osseo WI 1821 36 M 10 30-39 22:18.5 22:18.5
28 Amy Bye Chippewa Falls WI 1715 19 F 1 18-29 22:27.3 22:27.3
29 Emily Schmitt Eau Claire WI 1452 13 F 1 10-13 22:42.4 22:42.4
30 Cheryl Schmitt Eau Claire WI 1429 45 F 1 40-49 22:46.8 22:46.8
31 Jana Schilmoeller Eau Claire WI 1838 38 F 1 30-39 23:11.7 23:11.7
32 Bridget Schmitt Eau Claire WI 1451 15 F 2 14-17 23:26.4 23:26.4
33 Mike Smith Altoona WI 1899 37 M 11 30-39 23:30.2 23:30.2
34 Peter Buckli Eau Claire WI 1712 52 M 5 50-59 23:51.5 23:51.5
35 Traci Messner Eau Claire WI 1861 49 F 2 40-49 23:57.2 23:57.2
36 Steve Peterson New Richmond WI 1763 64 M 1 60-69 24:09.4 24:09.4
37 Dan Lau Eau Claire WI 1748 12 M 1 10-13 24:11.2 24:11.2
38 Bob Murphy Eau Claire WI 1453 37 M 12 30-39 24:15.2 24:15.2
39 Lyndon Jerome Elk mound WI 1870 34 M 13 30-39 24:25.3 24:25.3
40 Dan Saeger Eau Claire WI 1825 41 M 2 40-49 24:28.4 24:28.4
41 Brittney Rud Mondovi WI 1769 17 F 3 14-17 24:32.7 24:32.7
42 Dustin Bennett Eau Claire WI 1896 30 M 14 30-39 25:09.9 25:09.9
43 Mark Pfaffe Eau Claire WI 1834 24 M 8 18-29 25:10.4 25:10.4
44 Douglas Brandt Wilson WI 1889 68 M 2 60-69 25:13.5 25:13.5
45 Steve Wood Eau Claire WI 1828 47 M 3 40-49 25:36.4 25:36.4
46 Tommy Poplawski Menomonie WI 1765 11 M 2 10-13 25:43.2 25:43.2
47 Brady Linderman Altoona WI 1888 14 M 5 14-17 25:43.4 25:43.4
48 Lance Basting Eau Claire WI 1707 45 M 4 40-49 25:50.8 25:50.8
49 Joseph James Williams eau claire WI 1783 30 M 15 30-39 25:50.9 25:50.9
50 Susan Rud Mondovi WI 1894 39 F 2 30-39 25:52.4 25:52.4
51 Tom Buckli Eau Claire WI 1714 53 M 6 50-59 25:55.9 25:55.9
52 Dave Croker Wausau WI 1721 46 M 5 40-49 26:01.6 26:01.6
53 Paul Billmeyer Eau Claire WI 1882 61 M 3 60-69 26:07.9 26:07.9
54 Rachel Holzinger 1435 35 F 3 30-39 26:14.3 26:14.3
55 Matthew Ward Menomonie WI 1830 27 M 9 18-29 26:33.3 26:33.3
56 Ron Keys Mondovi WI 1741 47 M 6 40-49 26:33.9 26:33.9
57 Charlie Menard Eau claire WI 1446 39 M 16 30-39 26:37.0 26:37.0
58 Steven Thompson Eau Claire WI 1777 49 M 7 40-49 26:43.6 26:43.6
59 Colton Lunemann New Auburn WI 1753 14 M 6 14-17 26:49.2 26:49.2
60 Stephen Otto Prentice WI 1881 60 M 4 60-69 26:56.1 26:56.1
61 Renata Sarauer Eau Claire WI 1773 33 M 17 30-39 26:59.5 26:59.5
62 Don Marjala Eau Claire WI 1756 61 M 5 60-69 27:05.7 27:05.7
63 Ross Edward Clay Eau Claire WI 1720 32 M 18 30-39 27:18.2 27:18.2
64 Brooke Buckli Wausau WI 1709 16 F 4 14-17 27:25.2 27:25.2
65 Jody Dallas Fall Creek WI 1886 39 F 4 30-39 27:26.4 27:26.4
66 John C. Bachman Eau Claire WI 1705 60 M 6 60-69 27:31.6 27:31.6
67 Samantha Thompson Eau Claire WI 1776 21 F 2 18-29 28:12.0 28:12.0
68 Art Ebbinger Eleva WI 1878 50 M 7 50-59 28:13.8 28:13.8
69 Shauna Marie Walther Eau Claire WI 1779 31 F 5 30-39 28:22.8 28:22.8
70 Barbara McKinley Chippewa Falls WI 1454 62 F 1 60-69 28:32.3 28:32.3
71 Karlin Franks Osseo WI 1839 46 F 3 40-49 28:35.4 28:35.4
72 Keri Steinmetz Bloomer WI 1447 20 F 3 18-29 28:44.1 28:44.1
73 Megan Hedtke Eau Claire WI 1732 32 F 6 30-39 28:53.5 28:53.5
74 Sarah Croker Wausau WI 1722 11 F 2 10-13 29:00.7 29:00.7
75 Dawn Bye Chippewa Falls WI 1716 46 F 4 40-49 29:09.6 29:09.6
76 Adrianne Baier Chippewa Falls WI 1893 27 F 4 18-29 29:36.8 29:36.8
77 Julie Bruggenthies Menomonie WI 1877 51 F 1 50-59 29:40.4 29:40.4
78 Tony Marinello Chippewa Falls WI 1755 34 M 19 30-39 29:42.6 29:42.6
79 Jeanell Peterson Eau Claire WI 1879 43 F 5 40-49 29:50.3 29:50.3
80 Logan Dallas Fall Creek WI 1884 12 M 3 10-13 29:51.8 29:51.8
81 Sarah Jerome Elk mound WI 1869 31 F 7 30-39 29:56.1 29:56.1
82 Pam Ogden Eau Claire WI 1762 55 F 2 50-59 29:58.6 29:58.6
83 Wendy Jo Ralston Stanley WI 1768 52 F 3 50-59 30:03.2 30:03.2
84 Tegan Ruland Eau Claire WI 1770 35 F 8 30-39 30:11.1 30:11.1
85 Sergio Amaya Eau Claire WI 1701 29 M 10 18-29 30:19.7 30:19.7
86 Sara Moritz Eau Claire WI 1759 36 F 9 30-39 30:22.3 30:22.3
87 Jenni Mohr Eleva WI 1758 31 F 10 30-39 30:24.6 30:24.6
88 Karen Possley Chippewa Falls WI 1890 57 F 4 50-59 30:38.6 30:38.6
89 Don Schultz Groveland IL 1868 53 M 8 50-59 30:40.1 30:40.1
90 Bobbi Jo Farley eau claire WI 1724 47 F 6 40-49 30:42.8 30:42.8
91 Stephanie Koepp Eau Claire WI 1746 28 F 5 18-29 31:27.5 31:27.5
92 Bob Schwartz Eau Claire WI 1836 51 M 9 50-59 31:42.5 31:42.5
93 Katherine Holzinger Chippewa Falls WI 1900 35 F 11 30-39 31:47.9 31:47.9
94 Rick Thole Eau Claire WI 1895 39 M 20 30-39 32:11.9 32:11.9
95 Shirl Mannel Eau Claire WI 1892 49 F 7 40-49 32:19.9 32:19.9
96 Rachel Lynn Williams eau claire WI 1782 29 F 6 18-29 33:50.8 33:50.8
97 Emma Janke Wausau WI 1736 18 F 7 18-29 34:09.7 34:09.7
98 Nadine Hanke Eau Claire WI 1730 52 F 5 50-59 34:12.2 34:12.2
99 Carol Billmeyer Eau Claire WI 1883 60 F 2 60-69 34:38.7 34:38.7
100 Darlene M Bak Boyd WI 1706 64 F 3 60-69 34:49.5 34:49.5
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
101 Ron Buckli Eau Claire WI 1713 78 M 1 70-99 34:51.0 34:51.0
102 Julie May New Auburn WI 1833 50 F 6 50-59 34:52.6 34:52.6
103 Peter May New Auburn WI 1831 53 M 10 50-59 34:53.0 34:53.0
104 Nicole K Nemec Eau Claire WI 1761 39 F 12 30-39 34:55.7 34:55.7
105 April Lueck Brainerd MN 1887 26 F 8 18-29 35:24.3 35:24.3
106 Phil Velleux Eau Claire WI 1876 26 M 11 18-29 35:26.9 35:26.9
107 Elizabeth Kokemoor Eau Claire WI 1450 21 F 9 18-29 35:30.5 35:30.5
108 Gail Tasch Eau Claire WI 1449 55 F 7 50-59 35:31.7 35:31.7
109 Mark Waite Eau Claire WI 1880 58 M 11 50-59 35:56.2 35:56.2
110 Jeff Holzinger 1433 33 M 21 30-39 36:29.6 36:29.6
111 Robin Yeager Eau Claire WI 1897 23 F 10 18-29 36:32.2 36:32.2
112 Angela Rahl Osseo WI 1767 30 F 13 30-39 36:59.1 36:59.1
113 Paula Anderson Eau Claire WI 1702 40 F 8 40-49 37:09.3 37:09.3
114 Carol Prescher Wabasha MN 1832 72 F 1 70-99 37:10.9 37:10.9
115 Claudia Schwartz Eau Claire WI 1835 17 F 5 14-17 37:19.7 37:19.7
116 Zoe Jalil Eau Claire WI 1837 16 F 6 14-17 37:26.7 37:26.7
117 Marcie Lindbom Eau Claire WI 1751 31 F 14 30-39 37:53.7 37:53.7
118 Lauren Holzinger 1434 13 F 3 10-13 38:28.2 38:28.2
119 Tricia Klosky Winona MN 1743 44 F 9 40-49 38:58.4 38:58.4
120 Tonya Knutson Augusta WI 1745 41 F 10 40-49 39:01.6 39:01.6
121 Kate Augustyn Eau Claire WI 1704 8 F 1 0- 9 39:37.3 39:37.3
122 Nicole Vierbecher Eau Claire WI 1455 9 F 2 0- 9 39:37.7 39:37.7
123 Matthew Klosky Winona MN 1742 42 M 8 40-49 40:01.0 40:01.0
124 Garry R. Finstuen Eau Claire WI 1726 63 M 7 60-69 42:31.4 42:31.4
125 Melissa Zimmerman Osseo WI 1786 42 F 11 40-49 43:55.3 43:55.3
126 Ethan Schultz Groveland IL 1867 11 M 4 10-13 44:26.1 44:26.1
127 Phil McGuirk 1823 72 M 2 70-99 44:37.5 44:37.5
128 Sydney Lawless New Berlin WI 1750 10 F 4 10-13 44:38.0 44:38.0
129 Christal Prehn Eau Claire WI 1766 37 F 15 30-39 44:40.2 44:40.2
130 Johanna M Lawless New Berlin WI 1749 44 F 12 40-49 44:58.3 44:58.3
131 ANGELA Swenson-Holzinger EAU CLAIRE WI 1775 33 F 16 30-39 45:37.8 45:37.8
132 Valerie Poppy New Richmond WI 1840 24 F 11 18-29 45:38.1 45:38.1
133 Sandee Kosmo Eau Claire WI 1827 66 F 4 60-69 46:53.2 46:53.2
134 Jenny Sem Eau Claire WI 1871 23 F 12 18-29 49:28.5 49:28.5
135 Mark Holzinger Chippewa Falls WI 1445 33 M 22 30-39 50:37.8 50:37.8
136 Becky Knutson Colfax WI 1744 48 F 13 40-49 52:11.8 52:11.8
137 Celine Poplawski Menomonie WI 1764 13 F 5 10-13 52:12.5 52:12.5
138 Anne Ryan Eau Claire WI 1771 43 F 14 40-49 54:31.7 54:31.7
139 Gabi Augustyn Eau Claire WI 1703 6 F 3 0- 9 54:31.8 54:31.8
140 Alicia Wibralski Sparta WI 1784 29 F 13 18-29 56:13.0 56:13.0
141 Jayme Flaig Sparta WI 1727 23 F 14 18-29 56:13.8 56:13.8