Tortoise & Hare 5K

Overall Finish List

July 21, 2005


Results by Indianhead Track Club

5K

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time*      
       1    Cory Hayden             Eau Claire  WI      20 ***** M 18-29        16:02   
       2    Derek Oconnell                              22 ***** M 18-29        16:26   
       3    Ryan Etten              Eau Claire  WI      16 ***** M 13-17        17:08   
       4    Andrew Redmann          Eau Claire  WI      17     1 M 13-17        17:22   
       5    Brian Riley             Chippewa Falls  WI  18     1 M 18-29        17:28   
       6    Wade Zwiener            Elk Mound  WI       46     1 M 40-49        17:37   
       7    Logan Baier             Chippewa Falls  WI  20     2 M 18-29        17:52   
       8    Justin Bye              Chippewa Falls  WI  17     2 M 13-17        18:03   
       9    Dan Weggel              Eau Claire  WI      24     3 M 18-29        18:11   
      10    Ryan Herbert            Eau Claire  WI      31     1 M 30-39        18:27   
      11    Michael Olson           Altoona  WI         34     2 M 30-39        18:29   
      12    Jeff Miller             Eau Claire  WI      50     1 M 50-59        18:44   
      13    Anthony Bye             Chippewa Falls  WI  15     3 M 13-17        18:55   
      14    Brad Kuhnen             Eau Claire  WI      17     4 M 13-17        19:02   
      15    Ariella Gottfried       Eau Claire  WI      18 ***** F 18-29        19:05   
      16    Tim Nelson              Plum City  WI       32     3 M 30-39        19:15   
      17    Eric Gilbertson         Osseo  WI           42     2 M 40-49        19:16   
      18    Eric Adair              Eau Claire  WI      25     4 M 18-29        19:18   
      19    Quentin Adair           Eau Claire  WI      17     5 M 13-17        19:19   
      20    Karen Schoenrock        Eau Claire  WI      42 ***** F 40-49        19:31   
      21    Matt Rantala            Chippewa Falls  WI  35     4 M 30-39        19:38   
      22    Jim Wampler             Eau Claire  WI      43     3 M 40-49        19:53   
      23    Alex Schaefer           Eau Claire  WI      17     6 M 13-17        20:05   
      24    Beth Lutz               Eau Claire  WI      18 ***** F 18-29        20:12   
      25    Jim Janezic             Altoona  WI         46     4 M 40-49        20:25   
      26    Joel Dimock             Chippewa Falls  WI  24     5 M 18-29        20:30   
      27    Will Weggel             Eau Claire  WI      14     7 M 13-17        20:31   
      28    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  43     1 F 40-49        20:34   
      29    Joe Cable               Eau Claire  WI      24     6 M 18-29        20:34   
      30    Michael Bye             Chippewa Falls  WI  44     5 M 40-49        20:39   
      31    Andrew Neitzel          Menomonie  WI       31     5 M 30-39        20:43   
      32    Mike Van Handel         Menomonie  WI       22     7 M 18-29        20:46   
      33    Matt Maenner            Eau Claire  WI      13     8 M 13-17        20:46   
      34    Ed Leustek              Eau Claire  WI      57     2 M 50-59        20:59   
      35    Kayla Dahl              Chippewa Falls  WI  15     1 F 13-17        21:00   
      36    Lasse Viren(??)         Chippewa Falls  WI  36     6 M 30-39        21:14   
      37    Kevin Drechsel          Eau Claire  WI      39     7 M 30-39        21:19   
      38    Steve Cory              Eau Claire  WI      44     6 M 40-49        21:32   
      39    Ellie Lutz              Eau Claire  WI      18     1 F 18-29        21:49   
      40    Chad Sinclair           Menomonie  WI       33     8 M 30-39        22:09   
      41    Max Ruegnitz            Eau Claire  WI      29     8 M 18-29        22:23   
      42    Pete Cochrane           Chippewa Falls  WI  46     7 M 40-49        22:23   
      43    Jim Dalsveen            Chippewa Falls  WI  22     9 M 18-29        22:23   
      44    Gavi Gottfried          Eau Claire  WI      16     9 M 13-17        22:27   
      45    Paul Billmeyer          Eau Claire  WI      54     3 M 50-59        22:33   
      46    Ryan Nelsestnen         Eau Claire  WI      26    10 M 18-29        22:33   
      47    Steve Thon              Chippewa Falls  WI  53     4 M 50-59        22:36   
      48    Cody Buckli             Wausau  WI          12     1 M  1-12        22:43   
      49    Jeanne Miller           Eau Claire  WI      50     1 F 50-59        23:26   
      50    Emily Blaskey           Altoona  WI         51     2 F 50-59        23:47   
      51    Daniel Hase             Elk Mound  WI       25    11 M 18-29        24:04   
      52    Charles Russell         Eau Claire  WI      57     5 M 50-59        24:05   
      53    Amy Bye                 Chippewa Falls  WI  12     1 F  1-12        24:05   
      54    Megan Pulver            Chippewa Falls  WI  12     2 F  1-12        24:21   
      55    Zac Paletta             Chippewa Falls  WI  13    10 M 13-17        24:30   
      56    Jody Oechsle            Eau Claire  WI      28     2 F 18-29        24:33   
      57    Brooke Shaw-Gardow      Elk Mound  WI       30     1 F 30-39        25:08   
      58    David Lundberg          Elk Mound  WI       54     6 M 50-59        25:43   
      59    Bradley Bauer           Arkansaw  WI        38     9 M 30-39        26:06   
      60    Missy Sinclair          Menomonie  WI       28     3 F 18-29        26:29   
      61    David Backstrom         Eau Claire  WI      59     7 M 50-59        26:47   
      62    Joanne Nelson           Augusta  WI         46     2 F 40-49        27:11   
      63    Jill Eckardt            Eau Claire  WI      35     2 F 30-39        27:11   
      64    Randy Smith                                 15     2 F 13-17        27:12   
      65    Joni Thorpe                                 15     3 F 13-17        27:19   
      66    Diane Ramage            Eau Claire  WI      36     3 F 30-39        27:21   
      67    Megan Peterson          Whitehall  WI       25     4 F 18-29        27:23   
      68    Dawn Bye                Chippewa Falls  WI  39     4 F 30-39        27:42   
      69    Mark Miller             Eau Claire  WI      32    10 M 30-39        28:06   
      70    Kristopher Oechsle      Eau Claire  WI      34    11 M 30-39        28:25   
      71    Ron Buckli              Eau Claire  WI      71     1 M 70-99        28:49   
      72    Molly Isaacson          Cadott  WI          21     5 F 18-29        29:11   
      73    John Ellingsen          Eau Claire  WI      36    12 M 30-39        29:11   
      74    Levi Soborowicz         Eau Claire  WI      8      2 M  1-12        29:18   
      75    John Soborowicz         Eau Claire  WI      36    13 M 30-39        29:27   
      76    Pam Ogden               Eau Claire  WI      48     3 F 40-49        30:47   
      77    Sandy Pulver                                39     5 F 30-39        30:48   
      78    Rich Cable              Eau Claire  WI      50     8 M 50-59        30:48   
      79    Kendra Marsolek                             15     4 F 13-17        31:28   
      80    Nikki Gage                                  29     6 F 18-29        31:45   
      81    Bob St. Louis           Eau Claire  WI      72     2 M 70-99        32:36   
      82    Philip McGuirk          Menomonie  WI       66     1 M 60-69        37:14   
      83    Kristina Hase                               26     7 F 18-29        37:15   
      84    Karen Drechsel          Eau Claire  WI      40     4 F 40-49        40:00   
      85    Jim Chapman             Eau Claire  WI      35    14 M 30-39        40:00   
      86    Troy Meives             Eau Claire  WI      36    15 M 30-39        40:00   
      87    McKenzie Mullen-Burkart Whitehall  WI       16     5 F 13-17        40:00   
      88    Michelle Wampler        Eau Claire  WI      42     5 F 40-49        44:06   
      89    Lori Kvislen            Durand  WI          40     6 F 40-49        44:07   
      90    Dan Kvislen             Durand  WI          43     8 M 40-49        44:29   
      91    Muriel Mullen-Burkart   Whitehall  WI       53     3 F 50-59        45:04   
      92    Heather Meives                              30     6 F 30-39        46:00   
      93    Kimberly Ellingsen                          35     7 F 30-39        46:00   

      * Later times are appoximations

Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com