Tortoise & Hare 5K

Overall Finish List

Eau Claire: July 20, 2006

Fred Hable, Indianhead Track Club


Results by Indianhead Track Club

5K

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Jesse Merkel            Menomonie  WI       19 ***** M 18-29        15:51   
       2    Sean Olson              Menomonie  WI       17 ***** M 13-17        16:09   
       3    Andrew Redmann          Eau Claire  WI      19 ***** M 18-29        16:41   
       4    Brian Riley             Chippewa Falls  WI  19     1 M 18-29        16:48   
       5    Wade Zwiener            Elk Mound  WI       47     1 M 40-49        17:20   
       6    Tony Bye                Chippewa Falls  WI  16     1 M 13-17        17:25   
       7    Tyler Heinz             Eau Claire  WI      15     2 M 13-17        17:39   
       8    Michael Olson           Altoona  WI         35     1 M 30-39        17:47   
       9    Mike Connell            Eau Claire  WI      18     2 M 18-29        18:01   
      10    Marty Bushland          Chippewa Falls  WI  37     2 M 30-39        18:13   
      11    Tim Nelson              Plum City  WI       32     3 M 30-39        18:29   
      12    Justin Bye              Chippewa Falls  WI  18     3 M 18-29        18:39   
      13    Logan Baier             Chippewa Falls  WI  21     4 M 18-29        18:53   
      14    Duey Bauer              Mondovi  WI         41     2 M 40-49        19:09   
      15    Mike Bye                Chippewa Falls  WI  45     3 M 40-49        19:17   
      16    Jeff Miller             Eau Claire  WI      51     1 M 50-59        19:20   
      17    Bill Wonder             Eau Claire  WI      30     4 M 30-39        19:20   
      18    Eric Gilbertson         Osseo  WI           43     4 M 40-49        19:23   
      19    Karen Schoenrock        Eau Claire  WI      43 ***** F 40-49        19:24   
      20    Tim Holden              Chippewa Falls  WI  47     5 M 40-49        19:41   
      21    Mike Van Handel         Eau Claire  WI      23     5 M 18-29        19:55   
      22    Calli Anibas            Durand  WI          15 ***** F 13-17        20:02   
      23    David Ripplinger        Fall Creek  WI      16     3 M 13-17        20:54   
      24    Scott Spoo              Deer Park  WI       24     6 M 18-29        20:56   
      25    Cody Buckli             Wausau  WI          13     4 M 13-17        21:03   
      26    Darin Lau               Eau Claire  WI      10     1 M  1-12        21:27   
      27    Ann Hayes               Eau Claire  WI      39 ***** F 30-39        21:34   
      28    Dennis McGraw           Eau Claire  WI      58     2 M 50-59        21:36   
      29    Alex Schroder           Augusta  WI         15     5 M 13-17        21:41   
      30    Ben Anderson            Eau Claire  WI      37     5 M 30-39        21:43   
      31    Jaci Edmonds            Eau Claire  WI      17     1 F 13-17        21:47   
      32    John Dunn               Eau Claire  WI      56     3 M 50-59        21:49   
      33    Jordan Henrickson       Hixton  WI          15     6 M 13-17        21:57   
      34    Mark Schulz             Eau Claire  WI      49     6 M 40-49        21:59   
      35    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  44     1 F 40-49        21:59   
      36    Dave Henrickson         Hixton  WI          45     7 M 40-49        22:06   
      37    Chad Sinclair           Menomonie  WI       34     6 M 30-39        22:08   
      38    Jaala Gilman            Lafayette  CO       29     1 F 18-29        22:11   
      39    Zac Paletta             Chippewa Falls  WI  14     7 M 13-17        22:22   
      40    Andrew Faris            Chippewa Falls  WI  12     2 M  1-12        22:45   
      41    Joseph Drungil          Eau Claire  WI      19     7 M 18-29        22:46   
      42    Jeanie Lubinsky         Eau Claire  WI      46     2 F 40-49        22:51   
      43    Elliot Heinz            Eau Claire  WI      11     3 M  1-12        22:55   
      44    Mari Riley              Eau Claire  WI      33     1 F 30-39        22:58   
      45    Missy Sinclair          Menomonie  WI       29     2 F 18-29        23:20   
      46    Vince Haskins           Mondovi  WI         18     8 M 18-29        23:47   
      47    Emily Geissler          Eau Claire  WI      25     3 F 18-29        23:53   
      48    Carrie Peterson         Eau Claire  WI      24     4 F 18-29        24:05   
      49    Steve Thon              Chippewa Falls  WI  54     4 M 50-59        24:11   
      50    Justin Aukema           Eau Claire  WI      20     9 M 18-29        24:20   
      51    Scott Gavin             Eau Claire  WI      25    10 M 18-29        24:28   
      52    David Backstrom         Eau Claire  WI      60     1 M 60-69        24:48   
      53    Bradley Bauer           Arkansaw  WI        39     7 M 30-39        24:52   
      54    Jessica Westphal        Strum  WI           18     5 F 18-29        24:53   
      55    Sue Boznik              Fall Creek  WI      46     3 F 40-49        24:55   
      56    Joe Sweeney             Eau Claire  WI      21    11 M 18-29        25:20   
      57    Dawn Bye                Chippewa Falls  WI  40     4 F 40-49        25:39   
      58    Cindy Korbol            Altoona  WI         49     5 F 40-49        25:50   
      59    Camille Johnson         Mondovi  WI         35     2 F 30-39        26:03   
      60    Anthony Neute           Chippewa Falls  WI  28    12 M 18-29        26:41   
      61    Sara Schmidt            Eau Claire  WI      27     6 F 18-29        26:44   
      62    Jordan Weibel           Knapp  WI           15     8 M 13-17        27:09   
      63    Christine Dahlheimer    Eau Claire  WI      22     7 F 18-29        27:11   
      64    Karlin Franks           Osseo  WI           40     6 F 40-49        27:13   
      65    Chris Krueger           Eau Claire  WI      32     8 M 30-39        27:37   
      66    Mickey Lynnes           Eau Claire  WI      62     2 M 60-69        27:47   
      67    Philip McGuirk          Menomonie  WI       67     3 M 60-69        27:56   
      68    Jim King                Eau Claire  WI      53     5 M 50-59        28:16   
      69    Barbara McKinley        Chippewa Falls  WI  56     1 F 50-59        28:30   
      70    Mandi Taufemer          Minneapolis  MN     21     8 F 18-29        28:36   
      71    Pam Ogden               Eau Claire  WI      49     7 F 40-49        29:15   
      72    Mary Warner             Eau Claire  WI      22     9 F 18-29        30:34   
      73    Lisa Rezash             Eau Claire  WI      23    10 F 18-29        30:34   
      74    Dennis Weibel           Knapp  WI           57     6 M 50-59        30:35   
      75    Tom Drungil             Eau Claire  WI      45     8 M 40-49        31:02   
      76    Kaye Henrickson         Hixton  WI          39     3 F 30-39        31:18   
      77    Sue Fischer             Osseo  WI           37     4 F 30-39        31:19   
      78    Ron Buckli              Eau Claire  WI      72     1 M 70-99        32:07   
      79    Karen Possley           Chippewa Falls  WI  51     2 F 50-59        33:15   
      80    Teena Parker            Eau Claire  WI      39     5 F 30-39        34:29   
      81    Julie Reberg            Chippewa Falls  WI  31     6 F 30-39        34:52   
      82    Kim Ellis               Eau Claire  WI      33     7 F 30-39        36:01   
      83    Julie Coach             Chippewa Falls  WI  29    11 F 18-29        36:22   
      84    Melissa Flores          Eau Claire  WI      17     2 F 13-17        38:44   
      85    Val Bestlund            Eau Claire  WI      33     8 F 30-39        41:20   
      86    Candace Petersen        Strum  WI           41     8 F 40-49        41:59   
      87    Cheryl Rue              Strum  WI           41     9 F 40-49        41:59   
      88    Joann Knutson           Eleva  WI           49    10 F 40-49        42:00   
      89    Sheila Cote             FALL CREEK  WI      40    11 F 40-49        45:57   
      90    Katie Bornick           Fall Creek  WI      13     3 F 13-17        45:57   
      91    Carri Hillyer           Chippewa Falls  WI  28    12 F 18-29        45:58   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com