2013 Tortoise and Hare

Overall Finish List

July 24, 2013


Results By Indianhead Track Club

Five Kilometers

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 Aaron Easker Eau Claire WI 295 22 M 1 19-29 15:03.4 15:03.4
2 Scott Hayden Eau Claire WI 431 25 M 2 19-29 15:32.4 15:32.4
3 J.P. Nelson Eau Claire WI 1638 16 M 1 14-18 16:07.2 16:07.2
4 Dan Schwamberger Eau Claire WI 252 35 M 1 30-39 16:13.0 16:13.0
5 Tyler Olson Eau Claire WI 1639 20 M 3 19-29 16:30.4 16:30.4
6 Patrick Treacy Fall Creek WI 1648 16 M 2 14-18 16:35.5 16:35.5
7 Logan Barer Chippewa Falls WI 1651 28 M 4 19-29 18:09.0 18:09.0
8 Ben Holzwarth Elk Mound WI 1658 23 M 5 19-29 18:10.7 18:10.7
9 Darren Standorf Elk Mound WI 1659 38 M 2 30-39 18:13.6 18:13.6
10 Ben Theyerl Altoona WI 1675 15 M 3 14-18 18:16.3 18:16.3
11 Austin Kemper Eau Claire WI 1654 17 M 4 14-18 18:33.7 18:33.7
12 Joseph Lynch Eau Claire WI 473 17 M 5 14-18 18:45.2 18:45.2
13 Brent Wathke Eau Claire WI 995 30 M 3 30-39 18:51.8 18:51.8
14 Chris Huse Eau Claire WI 1637 52 M 1 50-59 18:55.0 18:55.0
15 Cody Buckli Wausau WI 247 20 M 6 19-29 18:55.3 18:55.3
16 Caleb Meyer Eau Claire WI 1649 17 M 6 14-18 19:03.3 19:03.3
17 Mitchell Zimmer Elk Mound WI 275 18 M 7 14-18 19:19.4 19:19.4
18 Chuck Hull Chippewa Falls WI 1668 59 M 2 50-59 19:23.5 19:23.5
19 Marcie Schwamberger Eau Claire WI 253 34 F 1 30-39 19:35.3 19:35.3
20 Hale Schultz Fall Creek WI 438 17 M 8 14-18 19:42.9 19:42.9
21 Tim Nelson Plum City WI 231 40 M 1 40-49 19:43.7 19:43.7
22 Jennifer Chapman Eau Claire WI 1678 28 F 1 19-29 19:47.2 19:47.2
23 Jason Troxel Augusta WI 268 25 M 7 19-29 19:47.3 19:47.3
24 Chris Vetter Chippewa Falls WI 256 39 M 4 30-39 20:23.1 20:23.1
25 Brian Broeckert Eau Claire WI 1652 40 M 2 40-49 20:26.3 20:26.3
26 Ted Theyerl Altoona WI 1674 45 M 3 40-49 20:42.9 20:42.9
27 Isaac Mischke Fall Creek WI 436 17 M 9 14-18 21:02.6 21:02.6
28 Dustin Bennett Eau Claire WI 1643 31 M 5 30-39 21:02.9 21:02.9
29 Nash Weiss Alma WI 1640 16 M 10 14-18 21:09.6 21:09.6
30 Dayne Roberts Downsville WI 434 33 M 6 30-39 21:10.3 21:10.3
31 Jalen Tozer Chippewa Falls WI 1000 14 M 11 14-18 21:11.8 21:11.8
32 Catherine Luo Eau Claire WI 1635 16 F 1 14-18 21:12.2 21:12.2
33 Dan Lau Eau Claire WI 241 13 M 1 10-13 21:18.3 21:18.3
34 Alyssa Harp Eau Claire WI 260 18 F 2 14-18 21:29.5 21:29.5
35 Heidi Dubberke Eau Claire WI 1633 43 F 1 40-49 21:42.3 21:42.3
36 Brady Linderman Altoona WI 1627 15 M 12 14-18 21:56.9 21:56.9
37 Jerry Worley Eau Claire WI 255 54 M 3 50-59 21:59.0 21:59.0
38 John Kashian Brookfield WI 238 58 M 1 50-59 22:07.4 22:07.4
39 Tyler Jones Eau Claire WI 1677 25 M 8 19-29 22:13.2 22:13.2
40 Mitchell Tolander Eau Claire WI 1660 13 M 2 10-13 22:17.9 22:17.9
41 Drake Schultz Fall Creek WI 437 11 M 3 10-13 22:21.6 22:21.6
42 Jana Schilmoeller Eau Claire WI 994 39 F 2 30-39 22:23.9 22:23.9
43 Ty Buckman Springfield OH 432 45 M 4 40-49 22:25.2 22:25.2
44 Jeremy Smith Elk Mound WI 997 27 M 9 19-29 22:26.9 22:26.9
45 Shayna Hohlfelder Fall Creek WI 440 15 F 3 14-18 22:30.3 22:30.3
46 Unknown Partic. 1655 1655 M 2 0- 9 22:38.1 22:38.1
47 Danielle Schmtz Norwalk WI 1656 28 F 2 19-29 22:40.5 22:40.5
48 John Dunn Eau Claire WI 430 63 M 1 60-69 22:41.7 22:41.7
49 Mike Smith Altoona WI 1632 38 M 7 30-39 22:43.3 22:43.3
50 Gary Gullicksrud Eleva WI 1664 46 M 5 40-49 22:45.7 22:45.7
51 Joe Larson Bloomer WI 1681 28 M 10 19-29 22:50.4 22:50.4
52 JD Armstrong Eau Claire WI 1671 41 M 6 40-49 22:51.5 22:51.5
53 Rollie Larson Mondovi WI 244 77 M 1 70-99 22:59.4 22:59.4
54 Nick Amundsen Altoona WI 1676 28 M 11 19-29 23:12.5 23:12.5
55 Kendra Jaenke Fall Creek WI 296 15 F 4 14-18 23:18.5 23:18.5
56 Esobel Schultz Fall Creek WI 439 16 F 5 14-18 23:21.5 23:21.5
57 Aaron Seeman Altoona WI 1628 M 3 0- 9 23:24.2 23:24.2
58 Steve Peterson New Richmond WI 227 65 M 2 60-69 23:30.8 23:30.8
59 Shannon Cerrato Eau Claire WI 294 44 F 2 40-49 23:32.1 23:32.1
60 Unknown Partic. 297 297 M 4 0- 9 23:41.6 23:41.6
61 Daniel Lynch Eau Claire WI 471 46 M 7 40-49 23:51.3 23:51.3
62 George Lynch Eau Claire WI 472 13 M 4 10-13 24:05.3 24:05.3
63 Charlie Menard Eau claire WI 1665 40 M 8 40-49 24:06.7 24:06.7
64 Joe Carlson Eau Claire WI 435 28 M 12 19-29 24:07.4 24:07.4
65 Sedona Burnside Fall Creek WI 293 15 F 6 14-18 24:08.1 24:08.1
66 GENNY HAY EAU CLAIRE WI 291 31 F 3 30-39 24:19.0 24:19.0
67 Steve Wood Eau Claire WI 1641 48 M 9 40-49 24:35.1 24:35.1
68 Caleb Weeks Eau Claire WI 264 24 M 13 19-29 24:39.3 24:39.3
69 Eric Olson Chippewa Falls WI 254 43 M 10 40-49 24:51.7 24:51.7
70 John Solfest Fall Creek WI 429 41 M 11 40-49 24:54.8 24:54.8
71 Mark Sandberg Mondovi WI 1645 35 M 8 30-39 25:01.2 25:01.2
72 Amanda Tomesh Altoona WI 226 33 F 4 30-39 25:04.8 25:04.8
73 Jami Mapson Altoona WI 285 39 F 5 30-39 25:06.1 25:06.1
74 Stephen Otto Prentice WI 999 61 M 3 60-69 25:22.0 25:22.0
75 Tami Zwiefelhofer Bloomer WI 1653 25 F 3 19-29 25:35.4 25:35.4
76 Cindy Korbol Altoona WI 261 56 F 1 50-59 25:38.9 25:38.9
77 Barbara McKinnley Chippewa Falls WI 1669 63 F 1 60-69 25:41.9 25:41.9
78 Nicole Solfest Fall Creek WI 428 37 F 6 30-39 25:50.6 25:50.6
79 John Bachman Eau Claire WI 1634 61 M 4 60-69 25:59.2 25:59.2
80 Heidi Lau Eau Claire WI 243 20 F 4 19-29 26:38.8 26:38.8
81 Mark Manges Eau Claire WI 1670 38 M 9 30-39 26:40.7 26:40.7
82 Carter Manges Eau Claire WI 1672 10 M 5 10-13 26:40.7 26:40.7
83 Ashlie Pinter Eau Claire WI 1647 22 F 5 19-29 26:58.1 26:58.1
84 Missy Sandberg Cameron WI 1646 33 F 7 30-39 26:58.1 26:58.1
85 Mark Waite Eau Claire WI 442 59 M 4 50-59 27:00.2 27:00.2
86 Amanda LeBrun Eau Claire WI 1679 21 F 6 19-29 27:12.5 27:12.5
87 Keith Hutchinson Chippewa Falls WI 232 51 M 5 50-59 27:20.6 27:20.6
88 Jessica Kelly Fall Creek WI 234 38 F 8 30-39 27:28.3 27:28.3
89 Sarah Craker Wausau WI 250 12 F 1 10-13 28:10.1 28:10.1
90 Dave Craker Wausau WI 249 47 M 12 40-49 28:11.1 28:11.1
91 Adrianne Baier Chippewa Falls WI 1650 28 F 7 19-29 28:24.0 28:24.0
92 Cathy Walz Waukesha WI 229 29 F 8 19-29 28:55.3 28:55.3
93 Sydnee Couison San Rafael CA 1663 53 F 2 50-59 29:04.2 29:04.2
94 Mackenzie Jeffers Chippewa Falls WI 993 32 F 9 30-39 29:06.8 29:06.8
95 Stan Ridgeway Durand WI 233 34 M 10 30-39 29:07.7 29:07.7
96 Niki Anderson Eau Claire WI 276 36 F 10 30-39 29:13.4 29:13.4
97 Kevin Trutt Eau Claire WI 1680 49 M 13 40-49 29:15.2 29:15.2
98 Pam Ogden Eau Claire WI 258 56 F 3 50-59 29:28.5 29:28.5
99 Kyle Leonard Eau Claire WI 1673 10 M 6 10-13 29:34.8 29:34.8
100 Kate Augustyn Eau Claire WI 299 9 F 1 0- 9 29:34.9 29:34.9
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time
101 Leah Waldie Eau Claire WI 228 29 F 9 19-29 29:47.5 29:47.5
102 Gabi Augustyn Eau Claire WI 300 7 F 2 0- 9 29:49.2 29:49.2
103 Ann Phillips Altoona WI 288 46 F 3 40-49 30:03.5 30:03.5
104 Paula Anderson Eau Claire WI 265 41 F 4 40-49 30:45.6 30:45.6
105 Karen Possley Chippewa Falls WI 1662 58 F 4 50-59 31:11.2 31:11.2
106 Reva Wunder Osseo WI 245 36 F 11 30-39 31:13.9 31:13.9
107 GARRY FINSTUEN EAU CLAIRE WI 270 64 M 5 60-69 31:48.8 31:48.8
108 Corrine Zimmer Elk Mound WI 274 15 F 7 14-18 31:53.3 31:53.3
109 Elayna Gutsch Mondovi WI 272 15 F 8 14-18 32:02.3 32:02.3
110 LAURA VEACH Chippewa Falls WI 266 34 F 12 30-39 32:27.4 32:27.4
111 Emma Janke Wausau WI 251 19 F 10 19-29 32:46.1 32:46.1
112 Kim Zimmer Elk Mound WI 273 48 F 5 40-49 33:26.5 33:26.5
113 Robert Gough Eau Claire WI 239 66 M 6 60-69 33:41.7 33:41.7
114 Robin Yeager Eau Claire WI 1642 24 F 11 19-29 33:46.1 33:46.1
115 Nadine Hanke Eau Claire WI 230 53 F 5 50-59 33:56.0 33:56.0
116 Jolene Peet Eau Claire WI 257 38 F 13 30-39 34:20.6 34:20.6
117 Dennis Harp Eau Claire WI 259 63 M 7 60-69 34:34.2 34:34.2
118 Ashley Fox Chippewa Falls WI 286 31 F 14 30-39 34:47.7 34:47.7
119 Ron Buckli Eau Claire WI 248 79 M 2 70-99 35:07.8 35:07.8
120 Laura Gaber Mondovi WI 292 52 F 6 50-59 36:05.8 36:05.8
121 Katie Bowe Jim Falls WI 279 33 F 15 30-39 36:07.0 36:07.0
122 Jimmy Hall Eau Claire WI 1644 22 M 14 19-29 36:31.8 36:31.8
123 Deb Ebel Jim Falls WI 281 32 F 16 30-39 37:13.3 37:13.3
124 Celena Smith Reuter Eau Claire WI 998 37 F 17 30-39 37:16.2 37:16.2
125 Dianna Zeegers Eau Claire WI 441 38 F 18 30-39 37:16.3 37:16.3
126 Diane Harp Chippewa Falls WI 996 63 F 2 60-69 37:19.6 37:19.6
127 Robert Hietala Baldwin WI 282 41 M 14 40-49 38:18.1 38:18.1
128 Amy Hietala Baldwin WI 283 43 F 6 40-49 38:18.5 38:18.5
129 Carol Prescher Wabasha MN 240 73 F 1 70-99 38:34.4 38:34.4
130 Alec Augustyn Eau Claire WI 991 11 M 7 10-13 38:45.7 38:45.7
131 Anne Ryan Eau Claire WI 298 44 F 7 40-49 38:46.6 38:46.6
132 Krista Hass Mondovi WI 433 31 F 19 30-39 39:43.3 39:43.3
133 Audrey Sykora Bloomer WI 280 59 F 7 50-59 42:49.4 42:49.4
134 Mary Pierce Eau Claire WI 287 64 F 3 60-69 42:49.5 42:49.5
135 Carolyn Yeager Eau Claire WI 1661 46 F 8 40-49 46:21.6 46:21.6
136 Olivia Kinderman Fall Creek WI 1631 8 F 3 0- 9 46:25.7 46:25.7
137 Quinn Kinderman Fall Creek WI 1636 6 M 5 0- 9 46:27.1 46:27.1
138 Robin Menard Eau Claire WI 1666 36 F 20 30-39 46:34.0 46:34.0
139 Monica Olson Fall Creek WI 263 50 F 8 50-59 46:40.8 46:40.8
140 Matt Olson Fall Creek WI 1667 19 M 15 19-29 46:40.9 46:40.9
141 Susan Hoffman Elk Mound WI 262 49 F 9 40-49 46:40.9 46:40.9
142 Bridget Kinderman Fall Creek WI 1630 46 F 10 40-49 47:08.6 47:08.6
143 Samantha Froseth Osseo WI 284 18 F 9 14-18 48:50.6 48:50.6
144 Natalie Hellegers Fall Creek WI 290 15 F 10 14-18 48:50.7 48:50.7
145 Marissa Froseth Osseo WI 278 19 F 12 19-29 48:55.1 48:55.1
146 Katie Phend osseo WI 289 19 F 13 19-29 49:13.6 49:13.6
147 Kayla Froseth Fall Creek WI 277 24 F 14 19-29 51:47.0 51:47.0
148 Sherri Linderman Altoona WI 1629 41 F 11 40-49 52:27.3 52:27.3
149 Sharon Breed 1682 F 4 0- 9 55:30.4 55:30.4
150 Unknown Partic. 1683 1683 M 6 0- 9 55:30.8 55:30.8