2014 Tortoise and Hare

Overall Finish List

August 07, 2014


Results By Indianhead Track Club

Tortoise and Hare

Place Name City Bib No Gender Age Group Chip Time Gun Time
1 J.P. Nelson Eau Claire WI 107 M 1 14-17 15:49.1 15:49.1
2 Patrick Treacy Fall Creek WI 141 M 2 14-17 15:50.2 15:50.2
3 Tyler Olson Eau Claire WI 98 M 1 18-29 15:56.9 15:56.9
4 Scott Hayden Eau Claire WI 97 M 2 18-29 15:58.6 15:58.6
5 Joseph Lynch Eau Claire WI 103 M 3 18-29 18:03.6 18:03.6
6 Brent Wathke Eau Claire WI 78 M 1 30-39 18:21.4 18:21.4
7 Aubrey Roberts Eau Claire 88 F 1 14-17 18:39.2 18:39.2
8 Cody Buckli Wausau WI 208 M 4 18-29 18:48.0 18:48.0
9 Chris Huse Eau Claire WI 137 M 1 50-59 18:51.0 18:51.0
10 Allan Steiber Abbotsford WI 122 M 2 50-59 18:55.3 18:55.3
11 Randy Aumann Loyal WI 128 M 1 40-49 19:02.1 19:02.1
12 Mandi Risler Eleva 125 F 1 30-39 19:16.4 19:16.4
13 Jennifer Chapman Eau Claire WI 82 F 1 18-29 19:36.3 19:36.3
14 Heidi Hujik Eau claire WI 123 F 2 18-29 20:20.1 20:20.1
15 George Lynch Eau Claire WI 104 M 3 14-17 20:25.9 20:25.9
16 Patrick Batz Eau Claire WI 100 M 2 40-49 20:29.3 20:29.3
17 Wendy Bengston Chippewa Falls WI 120 F 1 40-49 20:38.2 20:38.2
18 Micah Mills Eau Claire WI 133 F 2 14-17 20:47.7 20:47.7
19 Chris Vetter Chippewa WI 129 M 3 40-49 20:53.8 20:53.8
20 Nash Weiss Alma WI 93 M 4 14-17 21:32.9 21:32.9
21 Mark Mangos Eau Claire WI 143 M 2 30-39 21:39.7 21:39.7
22 Susan Rud Mondovi WI 61 F 2 40-49 21:49.4 21:49.4
23 Emily Jaeger Fall Creek WI 77 F 3 14-17 21:57.0 21:57.0
24 Seth Mayo Eau Claire 220 M 5 14-17 22:06.2 22:06.2
25 John Dunn Eau Claire WI 136 M 1 60-69 22:07.4 22:07.4
26 Brady Linderman Altoona WI 127 M 6 14-17 22:10.3 22:10.3
27 Amanda Rud Mondovi WI 62 F 4 14-17 22:19.4 22:19.4
28 Megan Pulver Chippewa Falls WI 124 F 3 18-29 22:37.5 22:37.5
29 Mike Smith Altoona WI 75 M 3 30-39 22:52.2 22:52.2
30 Daniel Lynch Eau Claire WI 203 M 4 40-49 23:31.5 23:31.5
31 Rachel Veldboom Roberts WI 140 F 3 40-49 23:39.8 23:39.8
32 Catherine Luo Eau Claire WI 193 F 5 14-17 23:50.2 23:50.2
33 Kathryn Roberts Eau Claire 96 F 4 40-49 23:53.4 23:53.4
34 Charlie Menard Eau claire WI 142 M 5 40-49 24:01.1 24:01.1
35 Peter Buckli Eau Claire WI 205 M 3 50-59 24:07.5 24:07.5
36 Steve Peterson Glenwood City WI 109 M 2 60-69 24:16.1 24:16.1
37 Justin Hink Chippewa Falls WI 105 M 5 18-29 24:22.7 24:22.7
38 Shannon Cerrato Eau Claire WI 95 F 5 40-49 24:51.1 24:51.1
39 Bryan Roberts Eau Claire 94 M 1 10-13 24:56.4 24:56.4
40 Fred Johnson Hutchinson 194 M 4 50-59 24:56.5 24:56.5
41 Cindy Korbol Altoona WI 198 F 1 50-59 25:23.5 25:23.5
42 Rich Chryst Altoona WI 209 M 5 50-59 25:36.6 25:36.6
43 John Bachman Eau Claire WI 138 M 3 60-69 26:01.0 26:01.0
44 Phil Norvold Eau Claire WI 221 M 6 18-29 26:59.4 26:59.4
45 Mark Waite Eau Claire WI 85 M 4 60-69 27:34.5 27:34.5
46 Elizabeth Mayo Eau Claire WI 219 F 2 30-39 27:47.5 27:47.5
47 Teresa Lynch Eau Claire WI 102 F 6 14-17 28:36.8 28:36.8
48 Suzanne Shaw Black River Falls WI 144 F 2 50-59 28:42.6 28:42.6
49 Pam Ogden Eau Claire WI 210 F 3 50-59 28:53.7 28:53.7
50 tracy anderson eau claire 86 F 3 30-39 29:29.4 29:29.4
51 Mackenzie Jeffers Chippewa Falls WI 108 F 4 30-39 29:39.9 29:39.9
52 Sandy Pulver Chippewa Falls WI 126 F 6 40-49 30:06.0 30:06.0
53 Sara Hestekin Eau Claire WI 64 F 4 18-29 31:04.9 31:04.9
54 Ashley Mason Fall Creek 81 F 5 18-29 31:16.3 31:16.3
55 William Maierhofer Eau Claire 131 M 5 60-69 31:17.5 31:17.5
56 Paula Anderson Eau Claire WI 80 F 7 40-49 31:35.2 31:35.2
57 Heather Felty Eau Claire 111 F 8 40-49 31:35.6 31:35.6
58 Matthew Elmore Eau Claire 112 M 6 40-49 31:37.1 31:37.1
59 Amanda Hestekin Saint Paul MN 65 F 6 18-29 31:42.5 31:42.5
60 Jane Hestekin Eau Claire WI 63 F 4 50-59 31:44.8 31:44.8
61 Heather Norvold Eau Claire WI 222 F 5 30-39 31:50.0 31:50.0
62 Scott Allen Bowdoinham 71 M 7 40-49 31:50.1 31:50.1
63 Alec Augustyn Eau Claire WI 196 M 2 10-13 32:16.4 32:16.4
64 Steven Nitz Chippewa Falls 106 M 4 30-39 32:21.2 32:21.2
65 Lisa Ringwald Eau Claire WI 69 F 9 40-49 33:05.7 33:05.7
66 Deb Ebel Jim Falls WI 116 F 6 30-39 33:22.1 33:22.1
67 Marva Sahs Spooner WI 240 F 1 60-69 33:28.1 33:28.1
68 Sheryl Tonneson Portland 73 F 7 30-39 33:29.0 33:29.0
69 Gabriel Veldboom Roberts WI 139 M 7 14-17 33:32.2 33:32.2
70 Mark Augustyn Eau Claire WI 215 M 8 40-49 33:54.7 33:54.7
71 Jayme Ash Chippewa Falls WI 121 F 7 18-29 33:55.9 33:55.9
72 Jessica Colbert Spooner 202 F 7 14-17 33:56.5 33:56.5
73 Robert Gough Eau Claire WI 216 M 6 60-69 34:33.3 34:33.3
74 Katy Stevens Eau Claire WI 130 F 8 30-39 35:07.1 35:07.1
75 Jennifer Nitz Chippewa Falls 114 F 9 30-39 35:18.3 35:18.3
76 Emma Janke Wausau WI 204 F 8 18-29 35:30.9 35:30.9
77 Rebecca Hotujec Eau Claire 239 F 2 60-69 35:32.3 35:32.3
78 Megan Hotujec Eau Claire 119 F 9 18-29 36:09.2 36:09.2
79 Laura Veach Chippewa Falls WI 74 F 10 30-39 36:53.0 36:53.0
80 Jeremy Halperin Portland 72 M 9 40-49 36:57.8 36:57.8
81 Amber Bradford Eau Claire WI 113 F 11 30-39 37:04.0 37:04.0
82 Cullen Neckar Strum 84 M 1 0- 9 37:30.8 37:30.8
83 Amanda Neckar Strum 83 F 12 30-39 37:31.5 37:31.5
84 Maurine Marek Eau Claire WI 66 F 13 30-39 37:42.4 37:42.4
85 Carol Prescher Wabasha WI 224 F 1 70-99 37:44.8 37:44.8
86 Christian Ratliff South Portland ME 70 M 10 40-49 38:37.6 38:37.6
87 Courtney King Fond du Lac 79 F 14 30-39 38:37.9 38:37.9
88 Ron Buckli Eau Claire WI 207 M 1 70-99 38:43.1 38:43.1
89 Jane Strader Chippewa Falls 197 F 3 60-69 38:57.6 38:57.6
90 Audrey Sykora Bloomer WI 118 F 4 60-69 39:56.0 39:56.0
91 Katie Bowe Jim Falls WI 206 F 15 30-39 40:24.0 40:24.0
92 Ashley Fox Chippewa Falls WI 117 F 16 30-39 40:59.6 40:59.6
93 Bob St.Louis Eau Claire WI 223 M 2 70-99 42:33.7 42:33.7
94 Vicki Sanders Eau Claire WI 67 F 5 50-59 42:44.2 42:44.2
95 Hannah Graves Eau Claire WI 68 F 10 18-29 43:13.1 43:13.1
96 Cathy Colbert Spooner 201 F 10 40-49 43:32.5 43:32.5
97 Daniel Murray Eau Claire 92 M 2 0- 9 44:16.0 44:16.0
98 Kelly Murray Eau Claire WI 90 F 17 30-39 44:16.0 44:16.0
99 Elsa Murray Eau Claire 91 F 1 10-13 44:49.6 44:49.6
100 Chad Murray Eau Claire 89 M 5 30-39 44:49.9 44:49.9
 
Place Name City Bib No Gender Age Group Chip Time Gun Time
101 Mary Pierce Eau Claire WI 110 F 5 60-69 45:20.9 45:20.9
102 Matt Olson Fall Creek WI 200 M 7 18-29 48:25.0 48:25.0
103 Monica Olson Fall Creek WI 199 F 6 50-59 48:25.3 48:25.3
104 Heidi Boysen Eau Claire 87 F 11 40-49 50:06.8 50:06.8