2015 Tortoise and Hare

Overall Finish List

July 30, 2015


Results By Indianhead Track Club

Tortoise and Hare

Place Name City Bib No Age Gender Chip Time Gun Time
1 Patrick Treacy Fall Creek WI 199 18 M 16:42.2 16:42.2
2 Dan Lau Eau Claire WI 207 19 M 18:09.7 18:09.7
3 Ryan Gruhlke Chicago IL 143 34 M 18:22.3 18:22.3
4 Cody Buckli Wausau WI 186 22 M 18:27.8 18:27.8
5 Eric Rafko Eau Claire WI 112 35 M 18:37.9 18:37.9
6 Jarret Jordan Chippewa Falls WI 205 17 M 18:45.3 18:45.3
7 Aubrey Roberts Eau Claire WI 134 17 F 18:49.3 18:49.3
8 George Lynch Eau Claire WI 179 15 M 19:09.5 19:09.5
9 Randy Aumann Loyal WI 210 49 M 19:15.0 19:15.0
10 Heidi Hujik Eau Claire WI 198 19 F 19:32.3 19:32.3
11 Chris Huse Eau Claire WI 34 54 M 19:46.3 19:46.3
12 Elena Smith Eau Claire WI 37 18 F 19:54.3 19:54.3
13 Justin Patchin Altoona WI 128 38 M 20:01.0 20:01.0
14 Caleb Meyer Eau Claire WI 200 20 M 20:17.2 20:17.2
15 Seth Mayo Eau Claire WI 154 15 M 20:17.4 20:17.4
16 Andy Pankratz Eau Claire WI 204 42 M 20:37.7 20:37.7
17 Tim Nelson Plum City WI 176 42 M 20:42.9 20:42.9
18 Nathan Jackson Eau Claire WI 38 0 M 20:56.8 20:56.8
19 David Carothers Chippewa Falls 121 45 M 21:05.5 21:05.5
20 Chris Vetter Chippewa Falls WI 344 41 M 21:13.0 21:13.0
21 Michelle Reynolds 20 34 F 21:37.8 21:37.8
22 Gary Gullicksrud Eleva WI 196 48 M 21:47.9 21:47.9
23 Mark Manges Eau Claire WI 617 40 M 21:57.5 21:57.5
24 Mike Elledge Eau Claire WI 106 50 M 22:16.9 22:16.9
25 Ben Claessens Marshfield WI 203 13 M 22:22.1 22:22.1
26 Susan Rud Mondovi WI 33 42 F 22:31.4 22:31.4
27 Brady Linderman Altoona WI 36 17 M 22:56.4 22:56.4
28 Mike Smith Altoona WI 101 40 M 23:13.0 23:13.0
29 Elliott Rittenberry Eau Claire WI 172 23 M 23:27.1 23:27.1
30 Heidi Kline Eau Claire WI 178 32 F 23:31.4 23:31.4
31 Zach Kluge Mondovi WI 175 17 M 23:33.5 23:33.5
32 Cameron Scholze Merrillan WI 127 16 F 23:49.3 23:49.3
33 Catherine Lee Eau Claire WI 116 36 F 24:09.2 24:09.2
34 Charlie Menard Eau Claire WI 331 42 M 24:17.0 24:17.0
35 Andrea Gruhlke Altoona WI 144 30 F 24:24.3 24:24.3
36 Stephen Peterson 109 67 M 24:35.2 24:35.2
37 Bryan Roberts Eau Claire 135 14 M 24:37.6 24:37.6
38 Daniel Lynch 181 48 F 24:46.5 24:46.5
39 Jami Mapson Altoona WI 130 41 F 24:55.7 24:55.7
40 Peter Buckli Eau Claire WI 184 55 M 25:01.8 25:01.8
41 Alyssa Hegde Eau Claire WI 151 15 F 25:09.9 25:09.9
42 Mitchel Abts Eau Claire WI 133 17 M 25:18.6 25:18.6
43 Lucas Peterson Eau Claire WI 150 14 M 25:25.6 25:25.6
44 Todd Peterson Fall Creek WI 148 52 M 25:54.9 25:54.9
45 Aaron Reynolds 24 35 M 26:06.7 26:06.7
46 Mitch Haley Chippewa Falls WI 35 14 M 26:11.9 26:11.9
47 Kandi Shramek Alma Center WI 126 18 F 26:12.1 26:12.1
48 John Weisbecker Eau Claire WI 29 36 M 26:24.7 26:24.7
49 Elizabeth Mayo Eau Claire WI 155 40 F 26:28.7 26:28.7
50 Mark Waite Eau Claire WI 173 61 M 27:46.8 27:46.8
51 Melissa Manor Eau Claire WI 208 29 F 27:50.9 27:50.9
52 Jeana Claessens Marshfield WI 202 53 F 28:04.7 28:04.7
53 Rich Chryst Altoona WI 201 58 M 28:36.6 28:36.6
54 Sydney Chinchana Eau Claire 132 33 F 29:23.9 29:23.9
55 Hope Saeger Eau Claire WI 142 41 F 29:42.0 29:42.0
56 Leah Saeger Eau Claire WI 141 9 F 29:42.5 29:42.5
57 Eric Sarauer Eau Claire WI 614 31 M 29:44.4 29:44.4
58 Jim Deutsch 165 37 M 30:16.3 30:16.3
59 Lou Deutsch 136 8 M 30:16.4 30:16.4
60 Jodi Gullicksrud Eleva WI 197 46 F 30:38.5 30:38.5
61 Orestes Kouris Eau Claire WI 119 8 M 31:09.8 31:09.8
62 Heather Felty Eau Claire 118 43 F 31:11.2 31:11.2
63 Pam Ogden Eau Claire WI 125 57 F 31:17.6 31:17.6
64 Sara Hestekin Eau Claire WI 120 29 F 31:30.3 31:30.3
65 Ethan Elledge Eau Claire WI 107 16 M 31:37.0 31:37.0
66 Mackenzie Jeffers Chippewa Falls WI 113 34 F 31:38.0 31:38.0
67 Teresa Lynch Eau Claire WI 180 17 F 31:42.4 31:42.4
68 Mindy Anderson Eau Claire WI 177 40 F 32:47.5 32:47.5
69 Jolene Pete Eau Claire WI 131 40 F 32:49.8 32:49.8
70 Jaron Ruland Eau Claire WI 158 9 M 32:51.0 32:51.0
71 Emma Janko 185 21 F 32:51.5 32:51.5
72 Tegan Ruland Eau Claire WI 157 38 F 32:51.5 32:51.5
73 Eric Arkowski Eau Claire WI 123 32 M 32:54.9 32:54.9
74 Charlie Boser 18 9 M 32:56.9 32:56.9
75 Mark Boser Eau Claire WI 21 40 M 32:57.3 32:57.3
76 Michael Lee Eau Claire WI 122 33 M 33:18.1 33:18.1
77 Luke Elledge Eau Claire WI 108 13 M 34:49.5 34:49.5
78 Debbie Elledge Eau Claire WI 105 47 F 35:05.5 35:05.5
79 Jane Hestekin Eau Claire WI 209 56 F 35:07.5 35:07.5
80 Daniel Murray Eau Claire 166 9 M 35:24.6 35:24.6
81 Henry Loomis 139 10 M 35:40.8 35:40.8
82 Lisa Arkowski Eau Claire WI 115 32 F 36:30.4 36:30.4
83 Ruth Norrish Mondovi WI 159 63 F 37:03.4 37:03.4
84 Gary Norrish Mondovi WI 160 64 M 37:03.7 37:03.7
85 Carol Prescher Wabasha MN 616 75 F 37:39.5 37:39.5
86 Sara Hegde Eau Claire WI 152 11 F 38:00.8 38:00.8
87 Rebecca Pyun Eau Claire WI 104 44 F 38:04.8 38:04.8
88 billie catillo Alma Center WI 153 16 F 38:06.0 38:06.0
89 Ron Buckli Eau Claire WI 183 81 M 38:27.0 38:27.0
90 Nicole Hurlburt 182 34 F 38:31.6 38:31.6
91 Elsa Murray 169 10 F 38:32.5 38:32.5
92 Thomas Hunt 137 44 M 39:08.0 39:08.0
93 Lauryn Hunt 138 10 F 39:08.0 39:08.0
94 Brian Lenzen New Smyrna Beach FL 206 42 M 39:09.3 39:09.3
95 Chad Murray Eau Claire 168 39 M 42:26.7 42:26.7
96 Kelly Murray 167 39 F 42:26.7 42:26.7
97 Kimberly Pick Chippewa Falls WI 615 42 F 42:47.8 42:47.8
98 Audrey Sykora Bloomer WI 147 61 F 44:02.9 44:02.9
99 jane Strader Chippewa Falls 124 62 F 44:02.9 44:02.9
100 Jennifer Liedl Jim Falls WI 171 34 F 46:17.9 46:17.9
 
Place Name City Bib No Age Gender Chip Time Gun Time
101 Sue Mertens Altoona WI 19 51 F 50:43.7 50:43.7
102 Mark Orgel 23 55 M 50:56.4 50:56.4
103 Tammy Orgel Eau Claire WI 17 56 F 50:57.2 50:57.2
104 Troy Mertens 25 47 M 50:58.0 50:58.0
105 Geoff Probst Eau Claire WI 31 28 M 50:59.3 50:59.3
106 Johathan Ippel 32 30 M 51:00.4 51:00.4
107 Robin Barvch 26 39 F 51:02.6 51:02.6
108 Traci Wilhelmi 30 28 F 51:02.6 51:02.6
109 Wendy Yohnk 28 42 F 51:02.9 51:02.9
110 Dennis McGraw Eau Claire WI 347 67 M 52:13.3 52:13.3
111 Shannon Stark Cadott WI 146 39 F 52:14.1 52:14.1
112 Deb Swan Eau Claire WI 103 65 F 55:11.1 55:11.1
113 Ellyn Wenk Eau Claire WI 102 68 F 55:11.2 55:11.2