Tortoise & Hare 5K

Overall Finish List

July 25, 2002


Results By Race Management Systems, Inc.
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time(appr)
       1    Jim Parejko             Menomonie           17 ***** M  1-19        16:40   
       2    Matt Hofkes             Chippewa Falls      18 ***** M  1-19        17:09   
       3    Adam Topper             Menomonie           25 ***** M 20-29        17:15   
       4    Vince Mareno            New Berlin          18     1 M  1-19        17:23   
       5    Wade Zwiener            Elk Mound           43     1 M 40-49        17:25   
       6    Colin Sullivan          Chippewa Falls      19     2 M  1-19        17:37   
       7    Marty Bushland          Chippewa Falls      33     1 M 30-39        17:37   
       8    David Rosenberger       Eau Claire          30     2 M 30-39        17:42   
       9    Derek Lindstrom         Woodbury            39     3 M 30-39        17:46   
      10    Ryan Gruhlke            Eau Claire          21     1 M 20-29        17:57   
      11    Dan Weggel              Eau Claire          21     2 M 20-29        18:05   
      12    John Nowinski           Black River Falls   16     3 M  1-19        18:11   
      13    Jeff Miller             Eau Claire          47     2 M 40-49        18:19   
      14    Matt Kruschke           Eau Claire          19     4 M  1-19        18:23   
      15    Rob Rozeske             Eau Claire          19     5 M  1-19        18:36   
      16    Curt MacK               Sparta              39     4 M 30-39        18:43   
      17    Timmy Dusick            Chippewa Falls      45     3 M 40-49        18:46   
      18    Justin Bye              Chippewa Falls      14     6 M  1-19        18:49   
      19    Tom Janssen             Eau Claire          49     4 M 40-49        18:56   
      20    Jonathan Wolfarth       Eau Claire          21     3 M 20-29        18:58   
      21    Logan Baier             Chippewa Falls      17     7 M  1-19        18:59   
      22    Mark Walker             Eau Claire          25     4 M 20-29        19:00   
      23    Erik Brandner           Eau Claire          16     8 M  1-19        19:01   
      24    Brian McAlister         Chippewa Falls      42     5 M 40-49        19:01   
      25    Stuart Schaefer         Eau Claire          42     6 M 40-49        19:01   
      26    Chris Kamrath           Chetek              19     9 M  1-19        19:02   
      27    Jason Samens            New Auburn          17    10 M  1-19        19:07   
      28    Allan Stieber           Abbotsford          46     7 M 40-49        19:08   
      29    Harvey Reckard          Menomonie           40     8 M 40-49        19:08   
      30    Fred Hable              Eau Claire          41     9 M 40-49        19:08   
      31    Duey Bauer              Mondovi             37     5 M 30-39        19:10   
      32    Fred Mooney             Eau Claire          38     6 M 30-39        19:17   
      33    Wendy Bengtson          Chippewa Falls  WI  36 ***** F 30-39        19:25   
      34    Erik Dovre              Eau Claire          39     7 M 30-39        19:41   
      35    T J Chapp               New Berlin          20     5 M 20-29        19:52   
      36    Jeffrey Hart            Eau Claire          38     8 M 30-39        19:54   
      37    Robert Iliff            Black River Falls   17    11 M  1-19        19:54   
      38    Chuck Kent              Eau Claire          48    10 M 40-49        19:55   
      39    Holly Ochs              New Berlin          20 ***** F 20-29        19:59   
      40    Kevin Christie          Black River Falls   16    12 M  1-19        20:31   
      41    Matt Gehring            Eau Claire          21     6 M 20-29        20:32   
      42    Kathie Schaus           Chippewa Falls      40 ***** F 40-49        20:33   
      43    Robert Bruce            Eau Claire  WI      40    11 M 40-49        20:33   
      44    Jeff Brown              Chippewa Falls      46    12 M 40-49        20:43   
      45    John Dunn               Eau Claire          52     1 M 50-59        20:44   
      46    Jennifer Sutton         Thorp               29     1 F 20-29        20:46   
      47    Ken Carlson             Prescott            41    13 M 40-49        20:59   
      48    Mike Bye                Chippewa Falls      41    14 M 40-49        21:18   
      49    Arley Anderson          Golden Valley  MN   37     9 M 30-39        21:22   
      50    Anthony Bye             Chippewa Falls      12    13 M  1-19        21:22   
      51    Deanna Pasch            Eau Claire          27     2 F 20-29        21:34   
      52    Jeanie Lubinsky         Eau Claire          42     1 F 40-49        21:45   
      53    Jason Ricco             New Berlin          20     7 M 20-29        22:27   
      54    Steve Thon              Chippewa Falls      50     2 M 50-59        22:41   
      55    Dave Lieffort           Colfax              41    15 M 40-49        22:47   
      56    Max Ruegnitz            Eau Claire          26     8 M 20-29        22:51   
      57    Sarah Hofkes            Chippewa Falls      16     1 F  1-19        23:01   
      58    Steve Bengtson          Chippewa Falls  WI  51     3 M 50-59        23:08   
      59    Rodger Goodwin          Eau Claire          66     1 M 60-99        23:12   
      60    Pete Cochrane           Chippewa Falls      43    16 M 40-49        23:32   
      61    Danielle Schmitz        Melrose             18     2 F  1-19        23:41   
      62    Todd Johnson            Eau Claire          36    10 M 30-39        23:48   
      63    Kriss Glenz             Cadott              34     1 F 30-39        23:54   
      64    Kent Magnuson           Eau Claire          57     4 M 50-59        24:17   
      65    Melissa Peck            Chippewa Falls      16     3 F  1-19        24:24   
      66    Paul Seymour            Eau Claire          34    11 M 30-39        24:26   
      67    Jeanne Miller           Eau Claire          47     2 F 40-49        24:39   
      68    Sara Rutschow           Fall Creek          17     4 F  1-19        24:42   
      69    Tina Killey             Altoona             41     3 F 40-49        24:46   
      70    Jessica Prochaska       Merrillan           17     5 F  1-19        24:49   
      71    Chuck Russell           Eau Claire          54     5 M 50-59        24:56   
      72    Jillian Rankins         Eau Claire          16     6 F  1-19        25:15   
      73    Kristen Boehm           Black River Falls   18     7 F  1-19        25:47   
      74    Sonia Anderson          Chippewa Falls      47     4 F 40-49        26:20   
      75    Ron Buckli              Eau Claire          68     2 M 60-99        26:40   
      76    Amanda Warner           Eau Claire          16     8 F  1-19        26:56   
      77    Mary Bruce              Eau Claire  WI      39     2 F 30-39        27:04   
      78    Karen Possley           Chippewa Falls      47     5 F 40-49        27:06   
      79    Chris Cochrane          Chippewa Falls      15    14 M  1-19        27:24   
      80    Rebecca Hall            Eau Claire          20     3 F 20-29        27:26   
      81    Teena Parker            Eau Claire          35     3 F 30-39        27:30   
      82    Elizabeth Brown         Eau Claire  WI      20     4 F 20-29        27:34   
      83    Dawn Bye                Chippewa Falls      36     4 F 30-39        29:01   
      84    Amber Bowe              Chippewa Falls      16     9 F  1-19        30:54   
      85    Kristopher Oechsle      Chippewa Falls      31    12 M 30-39        31:10   
      86    Erin Nelson             Augusta             11    10 F  1-19        31:55   
      87    Joanne Nelson           Augusta             43     6 F 40-49        31:55   
      88    David Nowinski          Black River Falls   50     6 M 50-59        32:29   
      89    Chere Bergeron          Chippewa Falls      15    11 F  1-19        32:46   
      90    Fred Heffling           Eau Claire          51     7 M 50-59        32:48   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com