Water Street Mile

Overall Finish List

July 13, 2002


Results By Race Management Systems, Inc.
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Mark Albrecht           Woodbury  MN        30 ***** M 30-39        04:22   
       2    James Larson            Eau Claire  WI      20     1 M 20-29        04:28   
       3    Ben Schmiege            Eau Claire  WI      20     2 M 20-29        04:29   
       4    Matt Goertz             Eau Claire  WI      20     3 M 20-29        04:30   
       5    Peter Quint             EAU CLAIRE  WI      30     1 M 30-39        04:36   
       6    Paul Meznarich          Altoona  WI         20     4 M 20-29        04:36   
       7    Dan Henning             Eau Claire          16     1 M 16-19        04:48   
       8    Dan Weggel              Eau Claire  WI      20     5 M 20-29        04:52   
       9    Ryan Loshaw             EAU CLAIRE  WI      16     2 M 16-19        04:55   
      10    Adam Topper             MENOMONIE  WI       20     6 M 20-29        05:00   
      11    Steve Reynolds          Eau Claire          30     2 M 30-39        05:03   
      12    Ryan Gruhlke            EAU CLAIRE  WI      20     7 M 20-29        05:08   
      13    Tad Becksman            Eau Claire          20     8 M 20-29        05:13   
      14    Brent Kann              Rice Lake  WI       13     1 M 13-15        05:16   
      15    Rick Kleman             Plymouth  MN        60     1 M 60-69        05:17   
      16    Brian Douglas           Elk Mound  WI       16     3 M 16-19        05:18   
      17    Erik Dovre              Eau Claire  WI      30     3 M 30-39        05:19   
      18    Stuart Schaefer         EAU CLAIRE  WI      40     1 M 40-49        05:20   
      19    Ed Reitz                Colfax  WI          30     4 M 30-39        05:20   
      20    Jen Theisen             EAU CLAIRE  WI      20 ***** F 20-29        05:21   
      21    Fred Mooney             Eau Claire  WI      30     5 M 30-39        05:22   
      22    Mike Klein              Eau Claire  WI      30     6 M 30-39        05:23   
      23    Thom Weddle             Burnsville  MN      60     2 M 60-69        05:24   
      24    Jonathan Wolfarth       EAU CLAIRE  WI      20     9 M 20-29        05:24   
      25    Jared Kann              Rice Lake  WI       16     4 M 16-19        05:25   
      26    Justin Bye              Chippewa Falls  WI  13     2 M 13-15        05:27   
      27    Brian McAlister         Chippewa Falls  WI  40     2 M 40-49        05:27   
      28    Mark Koch               Tampa               40     3 M 40-49        05:29   
      29    Matt Rantala            Eau Claire  WI      30     7 M 30-39        05:29   
      30    John Pedersen           EAU CLAIRE  WI      30     8 M 30-39        05:29   
      31    Mark Walker             Eau Claire  WI      20    11 M 20-29        05:30   
      32    Deanna Vodacek          New Auburn  WI      30     1 F 30-39        05:30   
      33    Joseph Cable            Eau Claire  WI      20    10 M 20-29        05:30   
      34    Tom Langley             Eau Claire  WI      50     1 M 50-59        05:31   
      35    Matt Gehring            Eau Claire  WI      20    12 M 20-29        05:32   
      36    Fred Hable              Eau Claire  WI      40     4 M 40-49        05:32   
      37    Brad Kuhner             Eau Claire  WI      13     3 M 13-15        05:33   
      38    Ann Hayes               Eau Claire          30     2 F 30-39        05:37   
      39    Logan Baier             CHIPPEWA FALLS  WI  16     5 M 16-19        05:37   
      40    Tony Kopp               Elk Mound           16     6 M 16-19        05:38   
      41    Brandon Gullicksrud     Eleva  WI           20    13 M 20-29        05:38   
      42    Tim Pitchford           Eau Claire  WI      30     9 M 30-39        05:38   
      43    Wendy Bengtson          Chippewa Falls  WI  30     3 F 30-39        05:39   
      44    Ray Ramilez             Eau Claire          30    10 M 30-39        05:39   
      45    Mike Bye                Chippewa Falls  WI  40     5 M 40-49        05:41   
      46    Bob Hoehn               Chippewa Falls  WI  40     6 M 40-49        05:42   
      47    Russell Geisthardt      Bloomer             16     7 M 16-19        05:43   
      48    Marc Kenville           Eau Claire          20    14 M 20-29        05:44   
      49    Roger Skifstad          EAU CLAIRE  WI      30    11 M 30-39        05:52   
      50    Chuck Kent              Eau Claire  WI      40     7 M 40-49        05:52   
      51    Sarah Kasabian          Eau Claire  WI      20     1 F 20-29        05:53   
      52    Daniel Hase             Elk Mound           20    15 M 20-29        05:54   
      53    Jeff Rankins            Eau Claire  WI      40     8 M 40-49        05:55   
      54    Douglas Brandt          Fall Creek  WI      50     2 M 50-59        05:55   
      55    Steve Books             Mount Horeb  WI     40     9 M 40-49        05:59   
      56    Deanna Pasch            Eau Claire  WI      20     2 F 20-29        06:00   
      57    Holly Morris            Eau Claire          20     3 F 20-29        06:01   
      58    Vicki Tessendorf        Chippewa Falls      40     1 F 40-49        06:07   
      59    Chris Jape              Eau Claire          20    16 M 20-29        06:10   
      60    Dan Penzkover           Eau Claire  WI      30    12 M 30-39        06:10   
      61    Beth Nickel             Eau Claire  WI      16     1 F 16-19        06:12   
      62    Kathie Schaus           Chippewa Falls  WI  40     2 F 40-49        06:12   
      63    Ryan Lubinksky          Eau Claire  WI      10     1 M 10-12        06:13   
      64    Max Ruegnitz            EAU CLAIRE  WI      20    17 M 20-29        06:14   
      65    David Richie            Eau Claire          50     3 M 50-59        06:15   
      66    Erie Borst              Eau Claire          20    18 M 20-29        06:16   
      67    Steve Schrantz          Menomonie           50     4 M 50-59        06:17   
      68    Jeanie Lubinsky         Eau Claire  WI      40     3 F 40-49        06:17   
      69    Tyler Hoehn             Chippewa Falls  WI  13     4 M 13-15        06:18   
      70    Stefan Idso             Eau Claire  WI      16     8 M 16-19        06:20   
      71    Cody Buckli             Wausau  WI           7     1 M  7- 9        06:23   
      72    Mark Geisthardt         Bloomer             40    10 M 40-49        06:26   
      73    Todd Johnson            Eau Claire  WI      30    13 M 30-39        06:28   
      74    Erin House              Eau Claire  WI      16     2 F 16-19        06:29   
      75    Ryan Rene               Eau Claire  WI      13     5 M 13-15        06:29   
      76    Kriss Glenz             CADOTT  WI          30     4 F 30-39        06:30   
      77    Anthony Bye             Chippewa Falls  WI  10     2 M 10-12        06:30   
      78    Shannon Rene            Eau Claire  WI      10     1 F 10-12        06:33   
      79    Laura Kaiser            Eau Claire          16     3 F 16-19        06:33   
      80    Kari Miller             Eau Claire  WI      20     4 F 20-29        06:34   
      81    Lauren Moss             Wisconsin Rapids    13     1 F 13-15        06:34   
      82    Rodger Goodwin          Eau Claire  WI      60     3 M 60-69        06:35   
      83    Lesley Paskvan          Eau Claire  WI      20     5 F 20-29        06:37   
      84    Barb Spannaus           Shorewood  WI       50     1 F 50-59        06:39   
      85    George House            Eau Claire  WI      40    11 M 40-49        06:40   
      86    Jody Myhre              Eau Claire  WI      20     6 F 20-29        06:44   
      87    Ryan Kann               Rice Lake  WI       10     3 M 10-12        06:46   
      88    Charles Grant           Eau Claire  WI      30    14 M 30-39        06:48   
      89    Beth Flink              Eau Claire          20     7 F 20-29        06:50   
      90    Mike Spencer            Eau Claire          50     5 M 50-59        06:54   
      91    Bill Fraser             Edina  MN           70     1 M 70-79        06:55   
      92    Michael Weiser          Altoona  WI         60     4 M 60-69        06:55   
      93    Arnie Dewitt            Chippewa Falls      40    12 M 40-49        06:58   
      94    Nathan Noeldner         Eau Claire          10     4 M 10-12        07:00   
      95    Bridget Hayes           Eau Claire          20     8 F 20-29        07:01   
      96    David Ball              Chippewa Falls  WI  60     5 M 60-69        07:02   
      97    Megan Loftsgaarden      Altoona             13     2 F 13-15        07:02   
      98    Louis Frase             New Auburn  WI      60     6 M 60-69        07:03   
      99    Bill Heth               Eau Claire  WI      40    13 M 40-49        07:03   
     100    Tina Killey             Altoona  WI         40     4 F 40-49        07:04   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    Jessica Rene            Eau Claire  WI      10     2 F 10-12        07:05   
     102    Stephanie Walczak       St Paul  MN         20     9 F 20-29        07:06   
     103    Larry Myhre             Augusta  WI         50     6 M 50-59        07:07   
     104    Luke Dovre              Eau Claire  WI      10     5 M 10-12        07:08   
     105    Julie Newhouse          Menomonie           20    10 F 20-29        07:11   
     106    Teena Parker            Eau Claire  WI      30     5 F 30-39        07:11   
     107    Megan Haalson           Cadott  WI          20    11 F 20-29        07:13   
     108    Nikki Henning           Eau Claire          16     4 F 16-19        07:15   
     109    Erin Lamb               Eau Claire  WI      16     5 F 16-19        07:16   
     110    Darin Pasch             Eau Claire          30    15 M 30-39        07:19   
     111    Sean Warner             Independence  WI    10     6 M 10-12        07:22   
     112    Meagan McAlister        Chippewa Falls  WI  10     3 F 10-12        07:23   
     113    Patrick Warner          Independence  WI    7      2 M  7- 9        07:28   
     114    Dale Marasek            Humbird  WI         70     2 M 70-79        07:29   
     115    Jon Hurlburt            Eau Claire  WI      30    16 M 30-39        07:35   
     116    Donna Kuhnen            Eau Claire  WI      30     6 F 30-39        07:38   
     117    Grant Riddick           Spring Valley       40    14 M 40-49        07:39   
     118    Suzanne Riddick         Spring Valley       40     5 F 40-49        07:40   
     119    Shane Oechsle           Chippewa Falls  WI  30    17 M 30-39        07:41   
     120    Amanda Warner           Eau Claire  WI      16     6 F 16-19        07:42   
     121    Ron Buckli              Eau Claire  WI      60     7 M 60-69        07:44   
     122    Steven Armstrong        Chippewa Falls  WI  40    15 M 40-49        07:44   
     123    Amy Bye                 Chippewa Falls  WI  7      1 F  7- 9        07:48   
     124    Kyle Briski             Eau Claire  WI      13     6 M 13-15        07:49   
     125    Elisabeth Anderson      Eau Claire  WI      10     4 F 10-12        07:56   
     126    Rob Maatta              Eau Claire  WI      30    18 M 30-39        07:56   
     127    Elizabeth Maata         Eau Claire  WI      7      2 F  7- 9        08:05   
     128    Mitchell Warner         Independence  WI    6      1 M  0- 6        08:05   
     129    Carol Myhre             Augusta  WI         40     6 F 40-49        08:11   
     130    Karin Douglas           Elk Mound  WI       30     7 F 30-39        08:18   
     131    Mary Ann Lynnes         Eau Claire  WI      50     2 F 50-59        08:25   
     132    Dawn Bye                Chippewa Falls  WI  30     8 F 30-39        08:26   
     133    Leslie Kreilich         St. Paul  MN        20    12 F 20-29        08:28   
     134    Jim Kreilich            Eau Claire          50     7 M 50-59        08:29   
     135    Alexa Bengston          Chippewa Falls  WI   7     3 F  7- 9        08:30   
     136    Jamie Bengston          Chippewa Falls  WI  10     5 F 10-12        08:34   
     137    Evelyn Krigsvold        Eau Claire  WI      70     1 F 70-79        08:37   
     138    Joel Grutsch            Eau Claire  WI      50     8 M 50-59        08:38   
     139    Cris Loftus             Germantown  WI      13     7 M 13-15        08:38   
     140    Ryan Schorbahn          Eau Claire          10     7 M 10-12        08:44   
     141    Erika Schorbahn         Eau Claire  WI      20    13 F 20-29        08:46   
     142    Jane Johnson            Eau Claire          50     3 F 50-59        08:49   
     143    Emily Johnson           EAU CLAIRE  WI      20    14 F 20-29        08:49   
     144    Lauren Books            Eau Claire  WI      60     8 M 60-69        08:54   
     145    Abigail Thompson        St Croix Falls      20    15 F 20-29        08:55   
     146    Molly Thompson          EAU CLAIRE  WI      20    16 F 20-29        09:02   
     147    Mona Grimm              EAU CLAIRE  WI      30     9 F 30-39        09:03   
     148    Stephanie Whirry        Eau Claire          13     3 F 13-15        09:03   
     149    Sara Whirry             Eau Claire          20    17 F 20-29        09:03   
     150    Jeremie Solem           Elk Mound            7     3 M  7- 9        09:04   
     151    Lisa Bragg-Hurlburt     Eau Claire  WI      30    10 F 30-39        09:04   
     152    Sam Loftsgaarden        Altoona              7     4 M  7- 9        09:07   
     153    Jonathan Blum           Chippewa Falls       7     5 M  7- 9        09:16   
     154    Carol Halfmann          Eau Claire  WI      30    11 F 30-39        09:17   
     155    Tamala Szyman           Mondovi  WI         20    18 F 20-29        09:18   
     156    Philip McGuirk          Menomonie  WI       60     9 M 60-69        09:25   
     157    Jim Ayres               Eau Claire  WI      40    16 M 40-49        09:37   
     158    Elena Montanye          Eau Claire  WI       7     4 F  7- 9        09:38   
     159    Reid Montanye           Eau Claire  WI       7     6 M  7- 9        09:42   
     160    Dave Croker             Wausau  WI          30    19 M 30-39        09:42   
     161    Ken Montanye            Eau Claire  WI      50     9 M 50-59        09:43   
     162    Anna Dovre              Eau Claire           7     5 F  7- 9        09:44   
     163    Ellen Dovre             Eau Claire  WI      30    12 F 30-39        09:51   
     164    Kerry Toutant           Eau Claire          40     7 F 40-49        09:55   
     165    Christine Schaaf        Eau Claire  WI      40     8 F 40-49        09:56   
     166    Lindsey Eisenhuth       Mondovi  WI          7     6 F  7- 9        09:58   
     167    Joe Eisenhuth           Mondovi  WI         30    20 M 30-39        09:59   
     168    Angie Eisenhuth         Mondovi  WI         30    13 F 30-39        09:59   
     169    Zan Thompson            Altoona              7     7 M  7- 9        10:04   
     170    Daniel Drescher         Altoona             20    19 M 20-29        10:04   
     171    Angela Schimmel         Chippewa Falls      30    14 F 30-39        10:05   
     172    Gabrielle Curtis        Eau Claire  WI       6     1 F  0- 6        10:12   
     173    Bob Schnelder           Eau Claire          70     3 M 70-79        10:16   
     174    Sandra Linton           New Auburn  WI      50     4 F 50-59        10:33   
     175    Lynn Linton             New Auburn  WI      50    10 M 50-59        10:34   
     176    Tracia Ewings           Eau Claire          20    19 F 20-29        10:52   
     177    Adam Ewings             Eau Claire          20    20 M 20-29        10:55   
     178    Jocelyn Peterson        Eau Claire  WI      10     6 F 10-12        11:12   
     179    Shelby Hamlin           Eau Claire          10     7 F 10-12        11:14   
     180    Amanda Eisenhuth        Mondovi  WI          7     7 F  7- 9        11:18   
     181    John Baltes             Eau Claire          60    10 M 60-69        11:18   
     182    Jackie Schaus           Chippewa Falls  WI  10     8 F 10-12        11:23   
     183    Cayci Wathke            Eau Claire  WI      7      8 F  7- 9        11:23   
     184    Misti Crandall          Eau Claire  WI      30    15 F 30-39        11:24   
     185    Emilee Anderson         Eau Claire  WI       6     2 F  0- 6        11:27   
     186    Julie Anderson          Eau Claire  WI      40     9 F 40-49        11:31   
     187    Steven McCarty          Eau Claire           7     8 M  7- 9        11:32   
     188    Karl Andresen           Eau Claire          70     4 M 70-79        11:35   
     189    Everett Tillung         Eau Claire  WI      60    11 M 60-69        11:36   
     190    Alex Grant              Eau Claire  WI       6     2 M  0- 6        11:37   
     191    Heather Grant           Eau Claire  WI      30    16 F 30-39        11:42   
     192    Cassandra Grant         Eau Claire  WI       6     3 F  0- 6        11:43   
     193    Mary Gigstad            Eau Claire  WI      50     5 F 50-59        11:44   
     194    Tina Pirhl              Eau Claire          20    20 F 20-29        11:48   
     195    Jennifer Carlson        Eau Claire          20    21 F 20-29        12:03   
     196    Daniel King             Sycamore  IL        7      9 M  7- 9        13:48   
     197    Jessica King            Sycamore  IL        10     9 F 10-12        13:49   
     198    Kathy King              Sycamore  IL        40    10 F 40-49        13:50   
     199    Kenneth King            Sycamore  IL        40    17 M 40-49        13:59   
     200    Gunnar Leary            Eau Claire           6     3 M  0- 6        14:00   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     201    John Leary              Eau Claire          30    21 M 30-39        14:00   
     202    Judy Berthiasme Lear    Eau Claire  WI      30    17 F 30-39        14:01   
     203    Phyllis Glanzman        Mondovi  WI         70     2 F 70-79        14:05   
     204    Sue Poeschel            Mondovi  WI         30    18 F 30-39        14:06   
     205    Sharon Smith            Eau Claire  WI      50     6 F 50-59        14:07   
     206    Ashleigh Harper         Eleva               10    10 F 10-12        14:11   
     207    Rebecka Harper          Eau Claire  WI      40    11 F 40-49        14:13   
     208    Delores Johns           Eau Claire  WI      70     3 F 70-79        14:14   
     209    Kateri Hanson           Altoona  WI         10    11 F 10-12        14:15   
     210    Pamela Nimmo            Altoona             20    22 F 20-29        14:15   
     211    Amy Benson              Eau Claire          60     1 F 60-69        14:15   
     212    B Benson                Eau Claire          70     5 M 70-79        14:17   
     213    Mary Kreilich           Eau Claire  WI      50     7 F 50-59        14:17   
     214    Bea Hancock             Altoona  WI         70     4 F 70-79        14:18   
     215    Lynn Wilson             Eau Claire          40    12 F 40-49        14:18   
     216    William Diekmann        Eau Claire          80     1 M 80-99        14:25   
     217    John Hertz              Eau Claire          40    18 M 40-49        14:26   
     218    Pat Gardow              Eau Claire  WI      60     2 F 60-69        14:41   
     219    Mary Brandt             Fall Creek  WI      50     8 F 50-59        14:43   
     220    Barbara Ball            Chippewa Falls  WI  60     5 F 60-69        20:00   
     221    Jane Vitek              Eau Claire  WI      60     4 F 60-69        20:00   
     222    David McCarty           Eau Claire          30    23 M 30-39        20:00   
     223    Bruce McCarty           Eau Claire          50    12 M 50-59        20:00   
     224    Phyllis Kensmoe         Eau Claire  WI      70     5 F 70-79        20:00   
     225    Robert Dawson           Eau Claire  WI      70     6 M 70-79        20:00   
     226    Clayton Bortle          Eau Claire  WI      60    12 M 60-69        20:00   
     227    Robin Hamlin            Eau Claire          50    14 M 50-59        20:00   
     228    June Deshazo            Eau Claire          80     3 F 80-99        20:00   
     229    Linda Carpenter         Eau Claire          50    12 F 50-59        20:00   
     230    Stan Carpenter          Eau Claire          50    15 M 50-59        20:00   
     231    Linda Graves            Menomonie  WI       50    11 F 50-59        20:00   
     232    Sharon Henning          Fall Creek  WI      50     9 F 50-59        20:00   
     233    Lois Fox                Eau Claire  WI      70     7 F 70-79        20:00   
     234    Gary Buttikofer         Eau Claire  WI      50    11 M 50-59        20:00   
     235    Barb Buttikofer         Eau Claire  WI      50    10 F 50-59        20:00   
     236    Leone Lennie            Eau Claire  WI      70     8 F 70-79        20:00   
     237    Allen Douglas           Elk Mound  WI       40    19 M 40-49        20:00   
     238    Jonathan Solem          Elk Mound           30    22 M 30-39        20:00   
     239    Ardys Casey             Minnetonka  MN      70     6 F 70-79        20:00   
     240    Carol Stevens           Eau Claire  WI      70     9 F 70-79        20:00   
     241    Coly Florin             Eau Claire  WI      80     2 F 80-99        20:00   
     242    Virginia Hansis         Eau Claire  WI      80     1 F 80-99        20:00   
     243    Ron Brown               Eau Claire          50    13 M 50-59        20:00   
     244    Debbie Anderson         Osseo  WI           40    13 F 40-49        20:00   
     245    Carolyn Larson          Menomonie  WI       40    14 F 40-49        20:00   
     246    Bill Larson             Menomonie  WI       80     2 M 80-99        20:00   
     247    Denise Larson           Strum  WI           40    15 F 40-49        20:00   
     248    Cory Anderson           Menomonie  WI       20    21 M 20-29        20:00   
     249    Mike Sabelko            Strum  WI           40    20 M 40-49        20:00   
     250    Bernard Sellent         Eau Claire  WI      70     7 M 70-79        20:00   
     251    Carol Prescher          Wabasha  MN         60     3 F 60-69        20:00   



Software: The Race Director, Race Management Systems, racedirect@aol.com