Water Street Mile

Overall Finish List

July 12, 2003


Results by Indianhead Track Club
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
       1    Larry Mboga             Eau Claire  WI      20 ***** M 20-29        04:16   
       2    Jake Kemper             Chippewa Falls  WI  20     1 M 20-29        04:23   
       3    Adam Topper             MENOMONIE  WI       20     2 M 20-29        04:25   
       4    Cory Hayden             Eau Claire  WI      16     1 M 16-19        04:26   
       5    Jim Parejko             Menomonie  WI       16     2 M 16-19        04:27   
       6    Jeff Thomas             Excelsior  MN       20     3 M 20-29        04:28   
       7    Tony Stevens            Chippewa Falls  WI  16     3 M 16-19        04:29   
       8    Jonathan Jentlic        Eau Claire  WI      16     4 M 16-19        04:35   
       9    Brady Anderson          EAU CLAIRE  WI      20     4 M 20-29        04:37   
      10    Dan Weggel              EAU CLAIRE  WI      20     5 M 20-29        04:38   
      11    Rick Peterson           Osseo  MN           40     1 M 40-49        04:45   
      12    Jesse Merkel            Menomonie  WI       16     5 M 16-19        04:47   
      13    Andy Spalding           Menomonie  WI       16     6 M 16-19        04:47   
      14    Brent Kane              Rice Lake  WI       16     7 M 16-19        04:48   
      15    Tad Beekson             Eau Claire  WI      20     6 M 20-29        04:48   
      16    Justin Bye              CHIPPEWA FALLS  WI  13     1 M 13-15        04:49   
      17    Logan Baier             CHIPPEWA FALLS  WI  16     8 M 16-19        04:50   
      18    Joel Wood               Menomonie  WI       16     9 M 16-19        04:51   
      19    Chuck Hull              CHIPPEWA FALLS  WI  40     2 M 40-49        04:51   
      20    Ed Reitz                Colfax  WI          30     1 M 30-39        04:55   
      21    Sean Olson              Menomonie  WI       13     2 M 13-15        05:01   
      22    Ryan Herbert            Eau Claire  WI      30     2 M 30-39        05:03   
      23    Sarah Kasabian          EAU CLAIRE  WI      20 ***** F 20-29        05:04   
      24    Gausto Solis            Eau Claire  WI      20     7 M 20-29        05:05   
      25    Cameron Evjen           EAU CLAIRE  WI      20     8 M 20-29        05:06   
      26    Steven Ropes            Eau Claire  WI      30     3 M 30-39        05:06   
      27    Ben Bonis               Eleva  WI           16    11 M 16-19        05:07   
      28    Andrew Redman           Eau Claire  WI      16    10 M 16-19        05:07   
      29    Bruce Begota            Eau Claire  WI      40     3 M 40-49        05:08   
      30    Tim Nelson              AUGUSTA  WI         30     4 M 30-39        05:11   
      31    Jared Kane              Rice Lake  WI       16    12 M 16-19        05:12   
      32    Aaron Walczak           Saint Paul  MN      20     9 M 20-29        05:12   
      33    Rick Kleyman            Minneapolis  MN     60     1 M 60-69        05:13   
      34    Kevin Sullivan          Chippewa Falls  WI  16    13 M 16-19        05:15   
      35    Mike Bye                Chippewa Falls  WI  40     4 M 40-49        05:18   
      36    Jeff Brown              Chippewa Falls  WI  40     5 M 40-49        05:20   
      37    Tim Wright              Sauk Rapids  MN     30     5 M 30-39        05:20   
      38    Cody Schofield          Menomonie  WI       16    14 M 16-19        05:24   
      39    Paul Seymour            EAU CLAIRE  WI      30     6 M 30-39        05:25   
      40    Jimmy Greenwood         Menomonie  WI       16    15 M 16-19        05:25   
      41    Victor Morin            Menomonie  WI       13     3 M 13-15        05:26   
      42    Fred Hable              EAU CLAIRE  WI      40     6 M 40-49        05:27   
      43    Ariella Gottfried       EAU CLAIRE  WI      16     1 F 16-19        05:28   
      44    Jeff Sorenson           Eau Claire  WI      40     7 M 40-49        05:30   
      45    Heather Horton          Chippewa Falls  WI  16     2 F 16-19        05:31   
      46    Matt Rantala            Eau Claire  WI      30     7 M 30-39        05:33   
      47    John Brunstad           Menomonie  WI       30     8 M 30-39        05:34   
      48    Nick Hamm               Menomonie  WI       16    16 M 16-19        05:35   
      49    Ernesto Hernandoz       Independence  WI    16    17 M 16-19        05:36   
      50    Jim Day                 Saint Paul  MN      60     2 M 60-69        05:39   
      51    Jennifer Sutton         BLOOMER  WI         30     1 F 30-39        05:41   
      52    Cory Kildahl            AUGUSTA  WI         30     9 M 30-39        05:42   
      53    Seth Hayer              Hager City  WI      20    10 M 20-29        05:43   
      54    Evan Connelly           Eau Claire  WI      16    18 M 16-19        05:43   
      55    Tony Bye                CHIPPEWA FALLS  WI  13     4 M 13-15        05:44   
      56    Chris Huse              Eau Claire  WI      40     8 M 40-49        05:48   
      57    Cody Burkli-Croker      Wausau  WI          10     1 M 10-12        05:49   
      58    George House            EAU CLAIRE  WI      40     9 M 40-49        05:49   
      59    Arnie Dewitt            CHIPPEWA FALLS  WI  40    10 M 40-49        05:50   
      60    Michelle Abramczak      EAU CLAIRE  WI      20     1 F 20-29        05:51   
      61    Bob Hoehn               Chippewa Falls  WI  40    11 M 40-49        05:52   
      62    Nikki Henning           Eau Claire  WI      16     3 F 16-19        05:53   
      63    Jeanie Lubinsky         Eau Claire  WI      40     1 F 40-49        05:54   
      64    Patrick Schmitt         EAU CLAIRE  WI      50     1 M 50-59        05:55   
      65    Joseph Dekan            Eau Claire  WI      13     5 M 13-15        05:56   
      66    Zachary Brown           EAU CLAIRE  WI      10     2 M 10-12        05:57   
      67    Stephanie Walczak       St Paul  MN         30     2 F 30-39        05:57   
      68    Kacy Binder             Eau Claire  WI      13     1 F 13-15        05:59   
      69    Sally Richie            Eau Claire  WI      16     4 F 16-19        06:00   
      70    Michelle St.arnault     Saint Paul  MN      30     3 F 30-39        06:00   
      71    Kaitie Laube            Eau Claire  WI      13     2 F 13-15        06:01   
      72    Chelsea Das             MENOMONIE  WI       13     3 F 13-15        06:02   
      73    Natalie Hasselquist     Menomonie  WI       16     5 F 16-19        06:02   
      74    Emma Miller             Knapp  WI           13     4 F 13-15        06:03   
      75    Tyler Hoehn             Chippewa Falls  WI  13     6 M 13-15        06:03   
      76    Ryan Lubinsky           Eau Claire  WI      13     7 M 13-15        06:04   
      77    Bret Tangley            Eau Claire  WI      30    10 M 30-39        06:06   
      78    Steve Schrantz          Menomonie  WI       50     2 M 50-59        06:07   
      79    Andy Duss               Eau Claire  WI      13     8 M 13-15        06:08   
      80    David Richie            Eau Claire  WI      50     3 M 50-59        06:09   
      81    Stephanie Riedel        Eau Claire  WI      16     6 F 16-19        06:10   
      82    Angie Printz            Eau Claire  WI      30     4 F 30-39        06:11   
      83    Arik Skifstad           EAU CLAIRE  WI       6     1 M  0- 6        06:12   
      84    Roger Skifstad          Eau Claire  WI      30    11 M 30-39        06:12   
      85    Brandon Peterson        Eau Claire  WI      16    19 M 16-19        06:14   
      86    Hallie Oestreich        Chippewa Falls  WI  16     7 F 16-19        06:15   
      87    Russell Everson         Eau Claire  WI      20    11 M 20-29        06:15   
      88    Charlie Longbella       Chippewa Falls  WI  16    20 M 16-19        06:16   
      89    Laura Kaiser            Eau Claire  WI      16     8 F 16-19        06:16   
      90    Jake Wayne              Altoona  WI         10     3 M 10-12        06:17   
      91    Jody Oechsle            Eau Claire  WI      20     2 F 20-29        06:19   
      92    Emily Blaskey           Altoona  WI         40     2 F 40-49        06:20   
      93    Melanie Kieckhoefer     Eau Claire  WI      20     3 F 20-29        06:21   
      94    Thomas Rozeske          EAU CLAIRE  WI      13     9 M 13-15        06:21   
      95    Eric Sorenson           Eau Claire  WI      13    10 M 13-15        06:22   
      96    Bill Duss               Eau Claire  WI      16    21 M 16-19        06:23   
      97    Jared Radle             Menomonie  WI       13    11 M 13-15        06:24   
      98    Kim Landry-Ayres        EAU CLAIRE  WI      30     5 F 30-39        06:25   
      99    Frances Tsukano         Eau Claire  WI      16     9 F 16-19        06:25   
     100    Sheri Hayden            Eau Claire  WI      20     4 F 20-29        06:26   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     101    Sean Warner             INDEPENDENCE  WI    10     4 M 10-12        06:27   
     102    Sam Robertson           Eau Claire  WI      13    12 M 13-15        06:29   
     103    Molly Isaacson          Cadott  WI          16    10 F 16-19        06:32   
     104    Phil Schulz             Eau Claire  WI      13    13 M 13-15        06:33   
     105    Patrick Warner          INDEPENDENCE  WI     7     1 M  7- 9        06:35   
     106    Michaela Pronschinske   Eleva  WI           16    11 F 16-19        06:46   
     107    Larry Myhre             Augusta  WI         50     4 M 50-59        06:47   
     108    Bill Heth               Eau Claire  WI      50     5 M 50-59        06:48   
     109    Melissa Kaiser          Eau Claire  WI      20     5 F 20-29        06:49   
     110    Jodi Hansen             EAU CLAIRE  WI      20     6 F 20-29        06:50   
     111    Phil Fieber             Eau Claire  WI      40    12 M 40-49        06:51   
     112    Andrew King             Eau Claire  WI      20    12 M 20-29        06:51   
     113    Kate Severson           Eau Claire  WI      20     7 F 20-29        06:51   
     114    Karen Rude              Altoona  WI         40     3 F 40-49        06:53   
     115    Mitchell Warner         INDEPENDENCE  WI     7     2 M  7- 9        06:54   
     116    Charlie Backstrom       VINE GROVE  KY      10     5 M 10-12        06:56   
     117    Lynn Linton             New Auburn  WI      50     6 M 50-59        06:56   
     118    Carol Halfmann          Eau Claire  WI      30     6 F 30-39        06:59   
     119    Anne Risen              Eau Claire  WI      30     7 F 30-39        07:01   
     120    Mandy Alvar             Eau Claire  WI      20     8 F 20-29        07:02   
     121    Courtnee Johnston       Eau Claire  WI      20     9 F 20-29        07:06   
     122    Amy Bye                 CHIPPEWA FALLS  WI  10     1 F 10-12        07:10   
     123    Lisa Nelson             Eau Claire  WI      20    10 F 20-29        07:11   
     124    Lisa Skifstad           EAU CLAIRE  WI      30     8 F 30-39        07:12   
     125    Kristi Theisen          Eau Claire  WI      20    11 F 20-29        07:12   
     126    Emily Stickler          Eau Claire  WI      16    12 F 16-19        07:13   
     127    Tyler Otto              Eau Claire  WI       7     3 M  7- 9        07:13   
     128    Jackie Conniff          HAGER CITY  WI      40     4 F 40-49        07:14   
     129    Jessica Westphal        Strum  WI           13     5 F 13-15        07:14   
     130    Sarah Blaskey           Middleton  WI       10     2 F 10-12        07:15   
     131    Dawn Bye                CHIPPEWA FALLS  WI  30     9 F 30-39        07:16   
     132    William Steahr          Eau Claire  WI      10     6 M 10-12        07:20   
     133    Kathleen Geraghty       EAU CLAIRE  WI      40     5 F 40-49        07:21   
     134    Heidi Deyot             Cornell  WI         20    12 F 20-29        07:29   
     135    Lucas Printz            Eau Claire  WI       7     4 M  7- 9        07:37   
     136    Karin Douglas           Elk Mound  WI       40     6 F 40-49        07:38   
     137    Candy Anderson          Boyceville  WI      30    10 F 30-39        07:38   
     138    Katie McCabe            Eau Claire  WI      13     6 F 13-15        07:39   
     139    Johnny Beaulieu         Eau Claire  WI      16    22 M 16-19        07:40   
     140    Abby Thompson           OSCEOLA  WI         20    13 F 20-29        07:44   
     141    Elizabeth Maata         Eau Claire  WI      7      1 F  7- 9        07:45   
     142    Robert Maatta                               30    12 M 30-39        07:46   
     143    Megan Geraghty          EAU CLAIRE  WI      10     3 F 10-12        07:46   
     144    Ron Buckli              EAU CLAIRE  WI      60     3 M 60-69        07:47   
     145    David Nye               Eau Claire  WI      50     7 M 50-59        07:47   
     146    Hannah Lammers          Menomonie  WI       13     7 F 13-15        07:48   
     147    Pam Ogden               EAU CLAIRE  WI      40     7 F 40-49        07:50   
     148    Dylan Blaskey           Middleton  WI       10     7 M 10-12        07:51   
     149    Jon Hehli               EAU CLAIRE  WI      50     8 M 50-59        07:52   
     150    Christine Graham        Eau Claire  WI      20    14 F 20-29        07:56   
     151    James Olson             Eau Claire  WI       7     5 M  7- 9        07:56   
     152    SARAH HOFFMAN           MENOMONIE  WI       13     8 F 13-15        08:02   
     153    Doug Olson              Eau Claire  WI      40    13 M 40-49        08:06   
     154    Jane M. Johnson         Eau Claire  WI      50     1 F 50-59        08:06   
     155    Emily Johnson           EAU CLAIRE  WI      20    15 F 20-29        08:08   
     156    Roland May              Boone  NC           60     4 M 60-69        08:09   
     157    Susan Anderson          Elk Mound  WI       30    11 F 30-39        08:09   
     158    Mary Ann Lynnes         EAU CLAIRE  WI      50     2 F 50-59        08:10   
     159    Kelly Geraghty          EAU CLAIRE  WI      10     4 F 10-12        08:17   
     160    Brady Skifstad          EAU CLAIRE  WI       7     6 M  7- 9        08:27   
     161    Jenny Peterson          Eau Claire  WI      16    13 F 16-19        08:31   
     162    Erik Brettingen         Eau Claire  WI      10     8 M 10-12        08:31   
     163    Jay Brettingen          Eau Claire  WI      30    13 M 30-39        08:32   
     164    Jacelyn Peterson        Eau Claire  WI      10     5 F 10-12        08:34   
     165    Stephanie Whirry        Eau Claire  WI      13     9 F 13-15        08:34   
     166    Sara Whirry             Eau Claire  WI      20    16 F 20-29        08:35   
     167    Mickey Boyle            Eau Claire  WI      13    14 M 13-15        08:38   
     168    Carol Myhre             Augusta  WI         40     8 F 40-49        08:40   
     169    Reid Montanye           Eau Claire  WI       7     7 M  7- 9        08:43   
     170    Sandra Linton           New Auburn  WI      50     3 F 50-59        09:00   
     171    Beth Everson            Eau Claire  WI      20    17 F 20-29        09:10   
     172    Eric Huse               Eau Claire  WI       7     8 M  7- 9        09:12   
     173    Rachel Brunstad         Menomonie  WI        7     2 F  7- 9        09:24   
     174    Anne Wagner             Eau Claire  WI      30    12 F 30-39        09:33   
     175    Terry Steen             Eau Claire  WI      30    14 M 30-39        09:35   
     176    Beth Brettingen         Eau Claire  WI       7     3 F  7- 9        09:41   
     177    Michelle Brettingen     Eau Claire  WI      30    13 F 30-39        09:42   
     178    Reginald Peterson       Eau Claire  WI      40    14 M 40-49        09:44   
     179    Bob Schneider           Eau Claire  WI      70     1 M 70-79        09:45   
     180    Crystal Johnson         Eau Claire  WI      30    14 F 30-39        09:54   
     181    Elena Montanye          Eau Claire  WI       7     4 F  7- 9        10:06   
     182    Ken Montanye            Eau Claire  WI      50     9 M 50-59        10:06   
     183    Barbaraq Caperton       Eau Claire  WI      20    18 F 20-29        10:07   
     184    Everett Tillung         EAU CLAIRE  WI      60     5 M 60-69        10:13   
     185    Justin Wagner           Eau Claire  WI       7     9 M  7- 9        10:23   
     186    Amanda Eisenhuth        Mondovi  WI          7     5 F  7- 9        10:30   
     187    Jack Skifstad           EAU CLAIRE  WI       6     2 M  0- 6        10:50   
     188    Diana Rubendall         Eau Claire  WI      10     6 F 10-12        10:55   
     189    Cayci Wathke            Eau Claire  WI       7     6 F  7- 9        11:08   
     190    Chris Dewitt            CHIPPEWA FALLS  WI  50     4 F 50-59        11:29   
     191    Michael Hanson          KNAPP  WI           16    23 M 16-19        12:01   
     192    Carcyn Wathke           Eau Claire  WI       6     1 F  0- 6        12:16   
     193    Misti Crandall          Eau Claire  WI      30    15 F 30-39        12:17   
     194    David Gerard            Eau Claire  WI      40    15 M 40-49        12:19   
     195    Dee Johns               Eau Claire  WI      70     1 F 70-79        12:27   
     196    Kateri Hanson           Altoona  WI         10     7 F 10-12        12:28   
     197    Julie Westphal          Strum  WI           40     9 F 40-49        12:35   
     198    Pennyu Graham           Eau Claire  WI      50     5 F 50-59        13:10   
     199    Midge Banchy                                60     1 F 60-69        13:10   
     200    Tom Graham              Eau Claire  WI      40    16 M 40-49        13:13   

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      
     201    Brooke Burkli-Croker    Wausau  WI           7     7 F  7- 9        13:31   
     202    Kathleen Burkli-Croker  Wausau  WI          30    16 F 30-39        13:41   
     203    Jim Theisen             Eau Claire  WI      50    10 M 50-59        13:46   
     204    Mary Theisen            Waterloo  IA        50     6 F 50-59        13:49   
     205    Carol Prescher          WABASHA  MN         60     2 F 60-69        13:52   
     206    Emily Nye                                    7     8 F  7- 9        13:52   
     207    Heather Iverson         Eleva  WI           20    19 F 20-29        14:19   
     208    Helen Danzinger         Durand  WI          40    10 F 40-49        14:22   
     209    Esther Regli            Eau Claire  WI      80     1 F 80-99        14:23   
     210    Kris Squier             Eau Claire  WI      50     7 F 50-59        14:24   
     211    Pat Gardow              Eau Claire  WI      60     3 F 60-69        14:25   
     212    Marion Winrich          Eau Claire  WI      70     2 F 70-79        14:26   
     213    Chelsea Wells           Eau Claire  WI      13    10 F 13-15        14:39   
     214    Joyce Whirry            Eau Claire  WI      50     8 F 50-59        14:43   
     215    Vern Whirry             Eau Claire  WI      50    11 M 50-59        14:44   
     216    Barbara May             Boone  NC           60     4 F 60-69        14:52   
     217    Eveleyn Krigsvold       Eau Claire  WI      70     3 F 70-79        14:53   
     218    Kelly Spencer           Eau Claire  WI      30    17 F 30-39        14:54   
     219    Phyllis Glanzman        MONDOVI  WI         70     4 F 70-79        15:01   
     220    Jayne Hayden            Downing  WI         40    11 F 40-49        15:02   
     221    Wendy Davis             Elk Mound  WI       30    18 F 30-39        15:59   
     222    Phyllis Kensmoe         Eau Claire  WI      70     5 F 70-79        16:11   
     223    Linda Carpenter         Eau Claire  WI      50     9 F 50-59        16:23   
     224    Stan Carpenter          Eau Claire  WI      50    12 M 50-59        16:23   
     225    Bob Anderson            Eau Claire  WI      80     1 M 80-99        16:28   
     226    Kathleen McCandless     MONDOVI  WI         20    20 F 20-29        16:35   
     227    Ellie McKinley          Eau Claire  WI       6     2 F  0- 6        16:53   
     228    Rachel McKinley         Eau Claire  WI      30    19 F 30-39        16:54   
     229    Kevin McKinley          Eau Claire  WI      30    15 M 30-39        16:55   
     230    Duncan McKinley         Eau Claire  WI       6     3 M  0- 6        17:04   
     231    Ann McKinley            Eau Claire  WI      60     5 F 60-69        17:04   
     232    Shirley Brack           Eau Claire  WI      70     6 F 70-79        17:18   
     233    Carol Stevens           Eau Claire  WI      70     7 F 70-79        17:20   
     234    William Diekmann        Eau Claire  WI      80     2 M 80-99        17:21   
     235    John Baltes             Eau Claire  WI      60     6 M 60-69        17:31   
     236    Margaret Wheeler                            60     6 F 60-69        17:33   
     237    Clayton Bortle          Eau Claire  WI      70     2 M 70-79        17:48   
     238    Joyce Simpson           Eau Claire  WI      70     8 F 70-79        18:02   
     239    Allen Douglas           Elk Mound  WI       40    17 M 40-49        18:15   
     240    Kara Bennett            Eau Claire  WI      30    20 F 30-39        18:24   
     241    Kathy Rautio            Eau Claire  WI      30    21 F 30-39        18:25   
     242    Jocie Anderson          Eau Claire  WI      70     9 F 70-79        18:45   
     243    Luke Banchy                                  9    10 M  7- 9        19:15   
     244    Paul Banchy                                 70     3 M 70-79        19:16   
     245    Helen Blaskey           Middleton  WI       70     4 M 70-79        19:28   
     246    June Deshazo            Eau Claire  WI      80     2 F 80-99        20:57   
     247    Mark Blaskey            ALTOONA  WI         40    18 M 40-49        20:58   
     248    Aaron Isaacson          CADOTT  WI          20    13 M 20-29        22:12   
     249    Linda Isaacson          CADOTT  WI          40    12 F 40-49        22:13   
     250    Ida Traynor-Diekman     Eau Claire  WI      70    10 F 70-79        23:05   
     251    Bernard Sellent         EAU CLAIRE  WI      70     5 M 70-79        23:10   


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com