Water Street Mile - 2009
                              Eau Claire, WI
                                 Run/Walk
From OnlineRaceResults.com
http://www.onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=11395

  Place Div/Tot  No.  Name                    Age Sex City                St  Time    
  ===== ======== ==== ======================= === === =================== === ======= 
      1   1/24    228 Mathew Chesang           27   M Eau Claire          WI     4:23 
      2   2/24     64 Brent Kann               23   M Eau Claire          WI     4:23 
      3   3/24    183 Adam Flyte               21   M Eau Claire          WI     4:30 
      4   4/24    168 Otto Renner              21   M Eau Claire          WI     4:31 
      5   5/24    184 Jake Zander              20   M Eau Claire          WI     4:34 
      6   6/24    125 Andy Warren              23   M Eau Claire          WI     4:36 
      7   7/24    230 Mike Connell             21   M Eau Claire          WI     4:38 
      8   8/24    149 Kevin Hall               22   M Eau Claire          WI     4:38 
      9   1/26    233 Paul Hetke               19   M Cameron             WI     4:41 
     10   9/24    173 Ben Pearson              21   M Eau Claire          WI     4:42 
     11   1/20    229 Larry Mboga              34   M Eau Claire          WI     4:42 
     12   2/26    148 Matt Venaas              19   M Eau Claire          WI     4:44 
     13  10/24    169 Jake Ring                21   M Eau Claire          WI     4:45 
     14  11/24    232 Albert Mboga             27   M Eau Claire          WI     4:47 
     15  12/24    185 Rob Wilcox               22   M Eau Claire          WI     4:47 
     16  13/24    170 Kyle Kopidlansky         21   M Eau Claire          WI     4:47 
     17   3/26    112 Philip Schommer          19   M Appleton            WI     4:48 
     18  14/24     38 Weston Bruce Fischer     23   M Eau Claire          WI     4:52 
     19   1/14    282 Mike Schretenthaler      15   M Eau Claire          WI     4:53 
     20   4/26    172 Jacob Burandt            19   M Eau Claire          WI     4:54 
     21  15/24    150 Joshua Wieland           20   M Menomonie           WI     4:57 
     22  16/24     52 Nate Hall                25   M St Paul             MN     4:57 
     23   5/26    147 Ryan Bailey              19   M Wayzata             MN     4:58 
     24   6/26     20 Cody Buckli              16   M Eau Claire          WI     4:59 
     25   7/26     56 Jordan Henrickson        18   M Hixton              WI     5:02 
     26   8/26     36 Brian Farley             17   M Eau Claire          WI     5:08 
     27  17/24    186 John Brunmund-Smith      29   M Antluch             IL     5:11 
     28   2/20     86 Tim Nelson               36   M Plum City           WI     5:14 
     29  18/24    291 Seth Hoyer               28   M Eau Claire          WI     5:17 
     30   3/20    164 Tad Beeksma              35   M Eau Claire          WI     5:19 
     31   9/26    224 Nick Johnson             19   M Eau Claire          WI     5:22 
     32   1/15    155 Jeff Teeter              50   M Berkeley            CA     5:23 
     33  10/26    260 Sean Warner              17   M Independence        WI     5:23 
     34  11/26     14 Logan Books              18   M Oakdale             MN     5:25 
     35  19/24    227 Mitchell Myhre           28   M De Forest           WI     5:26 
     36   2/14     15 Hunter Books             15   M Oakdale             MN     5:27 
     37   1/7      96 Maria Peloquin           20   F Eau Claire          WI     5:31 
     38  12/26    240 Chris Rykal              18   M Cadott              WI     5:32 
     39  13/26    119 Ethan Thomson            16   M Eau Claire          WI     5:35 
     40   1/17     25 Michael Carney           48   M Eau Claire          WI     5:35 
     41  14/26    160 Luke Dovre               17   M Eau Claire          WI     5:37 
     42  15/26    156 Andrew Dafel             17   M Eau Claire          WI     5:37 
     43   1/8     190 Molly Woodford           19   F Eau Claire          WI     5:38 
     44  16/26    134 Robbie Barnes            16   M Eau Claire          WI     5:39 
     45   4/20    212 Pat Batz                 39   M Eau Claire          WI     5:39 
     46   3/14    258 Patrick Warner           15   M Independence        WI     5:40 
     47  17/26    249 Jesse Glenz              16   M Cadott              WI     5:41 
     48  18/26    208 Cory Arneson             18   M Chippewa Falls      WI     5:41 
     49   5/20    116 Chad Sinclair            37   M Menomonie           WI     5:41 
     50   2/17    203 Fred Jaeger              40   M Fall Creek          WI     5:43 
     51  19/26    231 David Connell            18   M Eau Claire          WI     5:45 
     52   4/14     75 Darin Lau                13   M Eau Claire          WI     5:46 
     53  20/26    210 Nate Ryba                19   M Chippewa Falls      WI     5:47 
     54   2/7      85 Shelley Navis            28   F Sparta              WI     5:47 
     55  21/26    261 Joe Brandt               16   M Independence        WI     5:50 
     56   3/17    204 Mike Bye                 48   M Chippewa Falls      WI     5:51 
     57   2/15    195 Michael Hong             51   M Eau Claire          WI     5:52 
     58   6/20    114 Paul Shafer              38   M Austin              TX     5:52 
     59   4/17     16 Tom Books                49   M Oakdale             MN     5:56 
     60   2/8      47 Megan Geraghty           18   F Eau Claire          WI     5:57 
     61  22/26    283 Evan Humphrays           16   M Eau Claire          WI     5:59 
     62  23/26    158 Jesse Christianson       16   M Eau Claire          WI     6:00 
     63   1/21    273 Ann Hayes                42   F Eau Claire          WI     6:03 
     64   1/5     182 Ed Leustek               61   M Eau Claire          WI     6:04 
     65  24/26     79 Kody Mattson             16   M Blair               WI     6:08 
     66   5/17     51 Fred Hable               48   M Eau Claire          WI     6:10 
     67   7/20    122 Aaron Walczak            35   M Woodville           WI     6:10 
     68  20/24    145 Tyler Govin              20   M Menomonie           WI     6:10 
     69   3/8     167 Kacey Rindy              19   F Fennimore           WI     6:11 
     70   1/4     105 Aubrey Roberts           11   F Eau Claire          WI     6:13 
     71  21/24    141 Dilin Fennell            24   M Eau Claire          WI     6:14 
     72   3/7     157 Nickey Pietila           20   F Eau Claire          WI     6:16 
     73   3/15    254 Art Syth                 54   M Mondovi             WI     6:17 
     74   8/20    255 Paul Buenger             36   M Eau Claire          WI     6:17 
     75   9/20      6 J.D. Armstrong           37   M Eau Claire          WI     6:22 
     76   6/17     11 Bradley Bauer            42   M Arkansaw            WI     6:23 
     77   4/8     205 Amy Bye                  16   F Chippewa Falls      WI     6:25 
     78   4/15     34 Mike Erdall              55   M Edina               MN     6:26 
     79  25/26    216 Sam Faulkner             16   M Eau Claire          WI     6:27 
     80   2/4     274 Katie Hayes              11   F Eau Claire          WI     6:28 
     81   5/8      73 Stephanie Lau            18   F Eau Claire          WI     6:33 
     82   1/8     281 Nick Rooney              10   M Chippewa Falls      WI     6:35 
     83   1/21     89 Jody Oechsle             32   F Eau Claire          WI     6:35 
     84   5/14    265 Saul Stevens             14   M Chippewa Falls      WI     6:35 
     85   6/14    257 Mitchell Warner          13   M Independence        WI     6:36 
     86   1/5      62 Heidi Hujik              13   F Eau Claire          WI     6:37 
     87   2/5     133 Alyssa Harp              14   F Eau Claire          WI     6:38 
     88   1/7      72 Rollie Larson            73   M Mondovi             WI     6:39 
     89   2/21    123 Stephanie Walczak        36   F Woodville           WI     6:46 
     90   2/8     259 Nathan Warner            10   M Independence        WI     6:48 
     91   7/14    223 Brady Skifstad           14   M Eau Claire          WI     6:49 
     92   3/21    263 Jessica Christianson     31   F Chetek              WI     6:51 
     93   7/17     57 George House             48   M Cadott              WI     6:52 
     94   2/21    250 Kriss Glenz              41   F Altoona             WI     6:56 
     95   8/14    175 Mike Erickson            13   M Stanley             WI     6:56 
     96   5/15    117 Dan Stickler             51   M Eau Claire          WI     6:56 
     97  10/20    285 Greg Prince              38   M Loveland            OH     6:59 
     98  11/20    202 Bob Murphy               34   M Eau Claire          WI     7:01 
     99   9/14    256 Christopher Warner       13   M Independence        WI     7:01 
    100   6/15     84 Larry Myhre              58   M Augusta             WI     7:03 
    101   3/8     213 Aaron Steines            10   M Eau Claire          WI     7:06 
    102   2/7     251 Tim Barrett              72   M Eau Claire          WI     7:07 
    103   8/17    153 Kurt Honadel             41   M Fall Creek          WI     7:07 
    104  10/14    226 Scott Perry              14   M Eau Claire          WI     7:09 
    105   3/21     81 Beth Meyer               49   F Eau Claire          WI     7:10 
    106   4/21    179 Ann Altmann              41   F Chippewa Falls      WI     7:10 
    107   2/5     127 Michael Weiser           67   M Altoona             WI     7:11 
    108   1/14     76 Daniel Lau                9   M Eau Claire          WI     7:12 
    109   6/8     276 Alison Frolich           16   F Eau Claire          WI     7:12 
    110   7/8      74 Heidi Lau                16   F Eau Claire          WI     7:13 
    111   2/14    165 Dane Dittman              9   M Menomonie           WI     7:14 
    112  12/20     78 Paul Madsen              31   M Eau Claire          WI     7:14 
    113   3/14    142 Mitchell Tolander         9   M Eau Claire          WI     7:16 
    114   3/5      95 Jenae Pedersen           14   F Eau Claire          WI     7:20 
    115   4/5      46 Erin Geraghty            14   F Eau Claire          WI     7:20 
    116   3/4     178 Ashley Altmann           11   F Chippewa Falls      WI     7:20 
    117   4/14    137 Mark Pepperl              8   M Eau Claire          WI     7:24 
    118  22/24    266 Scott Desautel           27   M Menomonie           WI     7:26 
    119   5/14    278 Luke Rooney               7   M Chippewa Falls      WI     7:28 
    120   9/17    180 Art Ebbiagar             47   M Eleva               WI     7:29 
    121   4/21     26 Sonja Christoffersen     30   F Madison             WI     7:30 
    122   5/21    271 Julie Briggenthies       48   F Menomonie           WI     7:32 
    123   6/14    277 William Hayes             8   M Eau Claire          WI     7:33 
    124   4/8      99 Nati Raehl               10   M Eau Claire          WI     7:33 
    125   6/21    101 Deb Raehl                48   F Eau Claire          WI     7:33 
    126  10/17     31 Dave Croker              43   M Wausau              WI     7:37 
    127  13/20    181 Tim Hite                 36   M Eau Claire          WI     7:38 
    128   7/15    113 Ken Schreiber            56   M Osseo               WI     7:39 
    129  11/17    138 J. Eric Pepperl          49   M Eau Claire          WI     7:40 
    130  14/20    293 Robert McCrorey          36   M Issaquah            WA     7:40 
    131   5/8     222 Jack Skifstad            12   M Eau Claire          WI     7:42 
    132   8/15    166 Thomas Carroll           54   M Eau Claire          WI     7:48 
    133   5/21    177 Tracie Honadel           34   F Fall Creek          WI     7:49 
    134   1/9     220 Tanner Gordon             4   M Eau Claire          WI     7:50 
    135  12/17    218 Paul Gordon              40   M Eau Claire          WI     7:50 
    136   7/21    206 Dawn Bye                 43   F Chippewa Falls      WI     7:51 
    137   7/14    237 Wyatt Pankratz            8   M Eau Claire          WI     7:53 
    138   6/21    146 Jana Schilmoeller        35   F Eau Claire          WI     7:53 
    139  13/17    288 Russell Kampfer          49   M Eleva               WI     7:56 
    140   8/14     17 Mitch Brenner             8   M Eau Claire          WI     7:59 
    141   8/21    107 Kathryn Roberts          40   F Eau Claire          WI     7:59 
    142   3/5     132 Bob Nesvacil             66   M Cadott              WI     8:01 
    143   2/9     272 Ryan Hayes                6   M Eau Claire          WI     8:04 
    144   9/14    106 Bryan Roberts             8   M Eau Claire          WI     8:09 
    145   1/11     90 Pam Ogden                52   F Eau Claire          WI     8:09 
    146  14/17      4 Glenn Ambelang           48   M Eau Claire          WI     8:13 
    147   2/11     83 Carol Myhre              55   F Augusta             WI     8:15 
    148  10/14    207 Noah Adsit                7   M Eau Claire          WI     8:15 
    149   3/7      30 Lowell Cottrill          72   M Mondovi             WI     8:16 
    150   6/8      67 Alex Kroeninger          10   M Eau Claire          WI     8:16 
    151  15/17    196 Stan Falkenhagen         46   M Somerset            WI     8:16 
    152  23/24    268 Anthony Hofacker         28   M Eau Claire          WI     8:20 
    153   4/7      80 Philip McGuirk           70   M Menomonie           WI     8:25 
    154  11/14    188 Justin Lau                8   M Altoona             WI     8:35 
    155   3/9     221 Joel Gordon               6   M Eau Claire          WI     8:35 
    156   7/8     198 Jack Falkenhagen         12   M Somerset            WI     8:36 
    157   9/21     60 Ruth Hujik               44   F Eau Claire          WI     8:38 
    158  12/14    211 James Javanovich          7   M Elk Mound           WI     8:38 
    159   8/8     189 Shayla Gulcynski         18   F Thorp               WI     8:40 
    160  10/21    219 Carol Gordon             40   F Eau Claire          WI     8:41 
    161   3/11    267 Sherilyn Riedel          51   F Eleva               WI     8:43 
    162   4/7     245 Jessica Cather           29   F Eau Claire          WI     8:45 
    163  11/14     24 Ryan Carney              15   M Eau Claire          WI     8:48 
    164  12/14     23 Alex Carney              14   M Eau Claire          WI     8:51 
    165  15/20    243 Joel Janssen             30   M Eau Claire          WI     8:52 
    166  13/14    275 Aaron Froelich           13   M Eau Claire          WI     8:54 
    167   1/2     215 Claire Steines            8   F Eau Claire          WI     8:56 
    168   5/5     176 Jessica Honadel          13   F Fall Creek          WI     9:01 
    169  14/14     68 Josh Kroeninger          15   M Eau Claire          WI     9:10 
    170  16/17     69 George Kroeninger        49   M Eau Claire          WI     9:12 
    171   4/11     53 Terrie Hanke             58   F Eau Claire          WI     9:15 
    172   7/21     21 Kari Campbell            35   F Eau Claire          WI     9:17 
    173   5/7      19 Ron Buckli               75   M Eau Claire          WI     9:20 
    174   8/21    280 Jennifer Rooney          36   F Chippewa Falls      WI     9:22 
    175   9/15    310 Michael Dusick           58   M Chippewa Falls      WI     9:22 
    176   4/9     279 Ben Rooney                6   M Chippewa Falls      WI     9:22 
    177   5/11     63 Jane Johnson             59   F Eau Claire          WI     9:25 
    178   9/21    201 Karin Javanovich         38   F Elk Mound           WI     9:38 
    179  11/21      7 Rita Ash                 41   F Chippewa Falls      WI     9:38 
    180  10/15    109 Patrick Schmitt          56   M Eau Claire          WI     9:39 
    181   1/4     110 Bella Schmitt             6   F Eau Claire          WI     9:39 
    182  12/21    209 Betty Adsit              45   F Eau Claire          WI     9:42 
    183   4/4      55 Miranda Heinzen          11   F Eau Claire          WI     9:44 
    184  13/21    104 Kathryn Rhyner           41   F Eau Claire          WI     9:44 
    185   2/4     236 Ava Pankratz              6   F Eau Claire          WI     9:48 
    186   6/11    131 Barbara Woodruff         57   F Eau Claire          WI     9:51 
    187  14/21    197 Laura Falkenhagen        42   F Somerset            WI    10:00 
    188  10/21    151 Sarah Ross               32   F Fall Creek          WI    10:05 
    189   3/4     152 Elizabeth Ross            6   F Fall Creek          WI    10:06 
    190   2/2      61 Leah Hujik                8   F Eau Claire          WI    10:11 
    191  17/17     59 Bob Hujik                45   M Eau Claire          WI    10:12 
    192   7/11    128 Cynthia Welch            58   F Menomonie           WI    10:12 
    193   8/8     199 Josh Falkenhagen         10   M Somerset            WI    10:23 
    194   5/7      33 Erin Dunbar              28   F Menomonie           WI    10:29 
    195  11/15    264 Jeffrey Steven           50   M Eau Claire          WI    10:30 
    196  16/20     10 Barry Bauer              38   M Eau Claire          WI    10:35 
    197  15/21     18 Jan Brenner              47   F Eau Claire          WI    10:35 
    198   1/9     139 Carol Prescher           69   F Wabasha             MN    10:51 
    199  11/21    118 Erin Swanson             38   F Eau Claire          WI    10:57 
    200  16/21    108 Stephanie Rowe           41   F Eau Claire          WI    10:58 
    201   5/9     100 Shalom Raehl              5   M Eau Claire          WI    10:58 
    202   4/4     214 Greta Steines             5   F Eau Claire          WI    11:11 
    203  17/21    217 Ann Gordon               42   F Eau Claire          WI    11:11 
    204   2/9      66 Sandee Kosmo             63   F Eau Claire          WI    11:16 
    205  12/15     50 Joel Grutsch             59   M Eau Claire          WI    11:25 
    206  13/15     93 Steve Olson              59   M Eau Claire          WI    11:27 
    207  12/21    102 Julee Reckin             37   F Menomonie           WI    11:37 
    208   6/7       9 Thomas Barland           79   M Eau Claire          WI    11:49 
    209  13/14    200 Caleb Falkenhagen         8   M Somerset            WI    12:00 
    210   6/9     187 Logan Lau                 5   M Altoona             WI    12:18 
    211   1/6     130 Marlaine White           72   F Eau Claire          WI    12:19 
    212   3/9      54 Judy Hawkes              65   F Eau Claire          WI    12:38 
    213  18/21    154 Holly Larson             42   F Eau Claire          WI    12:38 
    214   7/9     192 Noah Olson                5   M Altoona             WI    12:41 
    215  17/20    161 Mike Olson               38   M Altoona             WI    12:41 
    216  26/26    143 Josh Sprunk              18   M Independence        WI    12:45 
    217  19/21    144 Denise Sprunk            49   F Fall Creek          WI    12:45 
    218  13/21     41 Jodi Frank               33   F Eau Claire          WI    13:13 
    219  24/24    262 Eric Hopfensperger       27   M Bloomer             WI    13:13 
    220  20/21      3 Chris Ambelang           40   F Eau Claire          WI    13:17 
    221   4/9       5 Jeanne Anderson          65   F Madison             WI    13:20 
    222   6/7       2 Amy Ambelang             20   F Eau Claire          WI    13:31 
    223  18/20    193 Tim Siler                36   M Chippewa Falls      WI    13:38 
    224   7/7      13 Lauren Books             76   M Eau Claire          WI    14:02 
    225  14/21    234 Pula Gibson              33   F Eau Claire          WI    14:09 
    226   8/9     235 Owen Gibson               3   M Eau Claire          WI    14:09 
    227  15/21    252 Jessica Ayers            31   F Eau Claire          WI    14:14 
    228  16/21    253 Julie Barrett            31   F Eau Claire          WI    14:14 
    229   2/6      45 Patricia Gardow          75   F Eau Claire          WI    14:18 
    230   5/9      58 Sue Huebner              62   F Eau Claire          WI    14:21 
    231   6/9     292 Karen Hanson             60   F Eau Claire          WI    14:27 
    232   3/6      42 Barbara Fredricksen      75   F Eau Claire          WI    14:28 
    233   8/11    121 Judy Tulgren             59   F Eau Claire          WI    14:34 
    234  14/15     49 Thomas Graham            59   M Eau Claire          WI    14:46 
    235   9/11     48 Penny Graham             58   F Eau Claire          WI    14:47 
    236   7/9       8 Jill Barland             66   F Eau Claire          WI    14:47 
    237   8/9      65 Sharon Kettner           67   F Eau Claire          WI    14:58 
    238  15/15    225 Marty Hendricks          50   M Eau Claire          WI    15:00 
    239  19/20     29 Andy Cooper              36   M Eau Claire          WI    16:14 
    240   4/6     111 Lois Schnorr             71   F Eau Claire          WI    16:24 
    241  17/21    239 Lon Pankratz             39   F Eau Claire          WI    16:28 
    242   9/9     238 Gabe Pankratz             3   M Eau Claire          WI    16:29 
    243  18/21     70 Erin Larson              30   F Colfax              WI    16:39 
    244   7/7      44 Mindy Fullmer            29   F Eau Claire          WI    16:39 
    245  20/20     71 Randy Larson             33   M Colfax              WI    16:39 
    246  19/21     12 Kim Bergh                38   F Elk Mound           WI    17:41 
    247  20/21    140 Jessie Podolak           35   F Eau Claire          WI    17:41 
    248   5/6      32 Greta Czarkowski         72   F Eau Claire          WI    18:00 
    249  10/11     94 Sharon Olson             59   F Eau Claire          WI    18:50 
    250  11/11     82 Linda Mogenson           58   F Eau Claire          WI    18:50 
    251   6/6     159 Ruby Christianson        72   F Eau Claire          WI    18:57 
    252   4/5      28 Phil Close               62   M Eau Claire          WI    19:01 
    253   1/1      77 William Lillis           87   M Eau Claire          WI    19:20 
    254  21/21    135 Patti Mero               42   F Altoona             WI    20:26 
    255  14/14    136 John Price                8   M Altoona             WI    20:29 
    256   9/9     162 Cathy Hisman             60   F Green Valley        AZ    20:35 
    257  21/21    191 Kristy Olson             34   F Altoona             WI    20:35 
    258   5/5     163 Larry Hisman             62   M Green Valley        AZ    20:36 
  
  results by ChampionChip Minnesota      results posted at: www.onlineraceresults.com